Şimdi Ara

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]... (442. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.548
Cevap
202
Favori
1.864.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
16. Sırada  bugün en iyi #10
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki

...[ MOTOR YAĞI ile ilgili tüm paylaşımlar ]...

(En Son Oy Tarihi: 26.4.2024)
Giriş
  • Şimdiden hayırlı olsun. Sıcak bölgede 10*40 eksiltebilir. 20*50 koysanda sorun olmaz. Ben de bucakliyim bizim bölgede çok tutuluyor tipo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberty_15

Şimdiden hayırlı olsun. Sıcak bölgede 10*40 eksiltebilir. 20*50 koysanda sorun olmaz. Ben de bucakliyim bizim bölgede çok tutuluyor tipo.

Yazın tamam da kışın antalya da olsa 20-50fazla kalın gelir bence. 10-40 koyup ne kadar yag yaktıgını takip ederdim ben olsam. 10-40 elf 40liraydı 4litresi. Cok yakmadığı surece çok maliyetli olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duranUysaL

Selamun Aleyküm..

96 Fiat Tipo 1.6 SX var. LPG'li. Hangi yağı önerirsiniz?

eksiltmiyorsa 10w 40

• Mobil 5 30 un üstüne kastrol eklesek denge bozukurmu 200 300 ml kadar

Yağ katkısı olarak ne önerirsiniz motor sesini kesen

• musty578 kullanıcısına yanıt
    yanlış hatırlamıyorsam Mobil in sitesinde okumuştum. Aynı viskozite olduktan sonra başka marka yağ eklemenin zararı olmadığını söylüyordu. Yağ firmaları katkı koymayı kesinlikle önermiyorlar.
  • 2001 model lpg li astra g 120,000 de. aracım için fiyat performans olarak önerebileceğiniz yağ nedir arkadaşlar?
  • Soğuk havalarda motorun daha rahat çalışması için yağı inceltmenin bir yolu var mıdır? (Değiştirmek dışında)
  • 5w-30 total quartz ineo ecs kullanan var mı?
  • Del Boske D kullanıcısına yanıt
    1.4 tsi motor neden yarı sentetik yağ kullanıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

Soğuk havalarda motorun daha rahat çalışması için yağı inceltmenin bir yolu var mıdır? (Değiştirmek dışında)

yağı ilceltmek için yağ katkıları kullanılıyor zaten multi viscosite yağlarda da benzer katluılar var ama çok pahalıdırlar.

konu başlığınız PPD (Pour Point Depressants)katkıları olacak bunu internette aratınız . Soğuk havlarda kalın yapı bu katkı ile daha akışkan olması sağlanır

https://www.alibaba.com/showroom/pour-point-depressant.html

• vezir kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz maddeyi Türk tüeticisi olarak nasıl bulurum diye araştırdım. Karşıma basit ürünler çıktı.
    http://444.com.tr/444/motor-koruyucu.html
    http://444.com.tr/444/yag_yakan_444ml.html
    Bunları da motora koymam. İlla inceltici koymak zorunda kalırsam 1 litre Mobil 0-30 veya 0-40 tam sentetik eklerim daha iyi.
  • 2015 model vw polo bluegt 1.4 tsi act 150hp(yazılım ile 180hp) 5,500 kmde aracım ilk bakıma giricek ve servis castrol 5/30 koyucak. Ben bu yağı aynı saat boşaltıp eski kasa 1.4tdi polo ma koymak istiyorum. Vw polo 1.4tsi act aracıma kaliteli bir yağ tavsiye edebilirmisiniz? Saygılar @vezir

• aydinpurcek kullanıcısına yanıt
    Motul 5/30 xclean fe iyidir. Aracınız için gerekli 502 505 standartdını karşılar

• ES3NT kullanıcısına yanıt
    dikkat edin motulun sahteleri baya var piyasada eöin erden alın
  • intikam91 kullanıcısına yanıt
    Bence tüm markalar için böyle. ortada bir rüşvet para yada bir oyun var kesin. En kaliteli mobil 1 esp ford connect araca onay olmuyor mesela hatta hiç bir ford aracına gel de burdan yak.Hepsi TİCARİ OYUN NOKTA
  • Geçen gün 94 civic 1.5 el ot. aracım için dışarıdan eneos eco atf alıp sanayide değiştirdim. Orada senelik yağ eğitimlerine katılan bir usta fazla para verdiğimi, Lubex marka yağın en kalitelisinin 25 tl (1 lt, bu arada eneos 34 tl, orjinal yağ 60 tl) olduğunu söyledi. Merak ettim, daha önce hiç duymadığım bir yağ bu. Bilgisi olan var mı acaba?
  • vezir üstadım 2014 model 5008 dizel bir araç aldım km.23 bin de servise bakıma sokacağım servis bu araç için 0/30 yağ kullanıldığını iddaa ediyor,çanakkale bölgesi için bu yağ gereksiz değil mi?
  • nissan micra 2006 1,5 dci hangi motor yağını kullanıyor
  • Astra k 1.6 cdti 136 dizel otomatik aracım var.hatayda yaşıyorum.dizel aracı kısa mesafede kullanıyorum. dexos 2 onaylı hangi yagı kullanmalıyım.mobil 1 esp 0w40 mı 5w30 mu castrol edge 5w30 mu 5w40 mı.bu arada araç 500 km de 1500 km de yağ ve yağ filtresi değişimi yapmayı düşünüyorum.ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

Astra k 1.6 cdti 136 dizel otomatik aracım var.hatayda yaşıyorum.dizel aracı kısa mesafede kullanıyorum. dexos 2 onaylı hangi yagı kullanmalıyım.mobil 1 esp 0w40 mı 5w30 mu castrol edge 5w30 mu 5w40 mı.bu arada araç 500 km de 1500 km de yağ ve yağ filtresi değişimi yapmayı düşünüyorum.ne dersiniz

hatayda 5 w 40 gider. 1500 de değişime gerek yok. 5000 e kadar bekleyin.

• 
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.