Şimdi Ara

Acronis True Image 9.0 (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.585
Cevap
6
Favori
385.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki beyler şöyle bişi sorayım madem bilirkişiniz

açılış dvd si yapıp yedeğide aynı dvd ye atma şansımız var mı ? tabiki hdd e yedeği saklamak iyi ama dvd de de olsa iş garanti olması açısından soruyorum

bide bu işde en iyisi hangisi drive image 7 mi acronis mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

peki beyler şöyle bişi sorayım madem bilirkişiniz

açılış dvd si yapıp yedeğide aynı dvd ye atma şansımız var mı ? tabiki hdd e yedeği saklamak iyi ama dvd de de olsa iş garanti olması açısından soruyorum

tabiki,
    rescue media yı iso olarak diskinize kaydediniz, win iso ile açınız, yedeğinizi sürükleyip bırakınız, save as deyiniz... sonra iso formadından dvd ye yazınız...
    cd ile başlattığınızda full seçeneğini kullanınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: nihat1551

http://forum.donanimhaber.com/m_14052856/mpage_1/key_//tm.htm#14056239

format attığpım pc lerde acronisle image alıyorum ... bugun önceden imagesini alıdğım pc yi geri yüklim dedim acronisle boot yapınca ilk açılırken start acronis load yazan ekranda takılıp kalıyor 15 dakka bekledim seçme ekranı gelmedi bunu 2.kez yaşıyorum sorunu yaratan pc ler amd işlemcili Asus anakartlı pc ler acaba bunun biostan ayarımı var ... ben bu imageyi yükleyemedim acronis loader yazan ekranda takılıp kalıyor yardımcı olabilecek varmı teşekkürler

boot cd kullanmıyorum pc açııken imageyi tıklıyorum ordan boot yaptırıyorum hep bu şekilde yaptım fakat 2 pc de o ekranda takılıp kalıyor boot cd var ondada aynı hatayı vereceğini sanıyorum çözümü bilen arkadaş yokmu ?

yardım ediin

• quote:

quote:

format attığpım pc lerde acronisle image alıyorum ... bugun önceden imagesini alıdğım pc yi geri yüklim dedim acronisle boot yapınca ilk açılırken start acronis load yazan ekranda takılıp kalıyor 15 dakka bekledim seçme ekranı gelmedi bunu 2.kez yaşıyorum sorunu yaratan pc ler amd işlemcili Asus anakartlı pc ler acaba bunun biostan ayarımı var ... ben bu imageyi yükleyemedim acronis loader yazan ekranda takılıp kalıyor yardımcı olabilecek varmı teşekkürler

boot cd kullanmıyorum pc açııken imageyi tıklıyorum ordan boot yaptırıyorum hep bu şekilde yaptım fakat 2 pc de o ekranda takılıp kalıyor boot cd var ondada aynı hatayı vereceğini sanıyorum çözümü bilen arkadaş yokmu ?

yardım ediin

bootla açarken safe olanı mı seçiyosun yoksa full mu?
    full se yüklemeye çalıştığı driver uyumsuzluğu olabilir..
    boot cd si çizilmiş ya da okunmuyor olabilir,
    dvd-cd okuyucu okumuyor olabilir diye düşünüyorum

• arconis yaklasık 8 küsür gb lik sistemimi 3,99 gb olarak basarılı bi şekilde yedekledi umarım yapmak zorunda kalmam ama geri dönme işleminde de sonucu size bildirecegim
  • harika bir calısma mukemmel otesi
    paylasımlarının devamını dilerim
  • quote:

Orjinalden alıntı: seasoul

quote:

tabiki,
    rescue media yı iso olarak diskinize kaydediniz, win iso ile açınız, yedeğinizi sürükleyip bırakınız, save as deyiniz... sonra iso formadından dvd ye yazınız...

kardeşim çok sağol. yalnız bende şöyle bişi oldu normal modda açınca kilitlendi bilgisayar siyah erkan oldu öyle kaldı. safe modda açınca sorun olmuyor. gerçi bi kere denedim belki bir daha olmaz yalnız drive image 7 diye bi prog var mış bu programla aynı özelliklere sahip olmasına karşın çok daha kısa sürede halledebiliyormuş işi. deneyeniniz hakkında bilgisi olanız var mı

• İşler karısınca ne yapacaksınız.
    önce benim başıma geleni anlatayım.
    Acronis le image aldım. c (windows) yi d ye iki defa yedekledim. sonra merak işte acaba calısıyormu diye recovery yapayım dedim. Aynı tüm asamaları takip ettim ve restart seceneginden ok ledim (restart(reboot) seceneginden once hata var gibi bir mesaj aldımhatayı onemsemedim ve davam ettim ). dos ortamında acronis acıldı. yine hata verdi. data hatalı gibi birseydi. tabi bu arada bizim c: ucmus d yi de acronis c: olarak görüyor vay basıma gelenler dedim. sonuc windows yok c: bolumlenmemiş alan d de c olmus.
    : acronis boot cd sinden denedim nafile d: c: iken zaten bu işlem olmuyormus :) programın teklifi yedegimi(windows u ) bolumlenmemiş alana yukleyeyim adıda e: olsun diyor. bu seceneği okeyledim sonuc nafile

Nasıl çözdüm

1. Daha önceden hiren's boot cd 9.0 hazırlamıstım (en buyuk sansımda elimin altında bu cd nin olmasıydı)
    Cd yi taktım cdromdan boot secenegini sectim.
    Boot işlmemi sonucunda acılan menuden parttition tools a girdim
    Devamındaki ekranda "partition magic" secenegini secerek programın calısmasını sagladım.
    new partition seceneginden bolumlenmemiş alana birincil bolum olusturdum ve formatını nfts sectim
    Ama olsan mustakbel c: adayı yeni bolum aktif bolum olması gerekirken bizim d: aktif bolumdu. yine menuden active partition seceneginden c: adayı bolumu aktive ettim. restart gerektiren bir işlem oldugu için pc yi reeboot etti program.
    artık c: aktif ve yedek yuklenebilir fakat benim acronis in aldıgı yedek d: de ve c yi aktif partition yaparken p.magic programı d: yi hide(gizli) hale getirdiği için yedegi acronis okuyamazdı. yine hirens boot cd ile pc yi boot ettim yine aynı asamaları gecerek partition magic i calıstırdım ve d yi unhide(gizli olmayan) seceneginden görünür hale getirdim.
    Artık elimde nfts formatlı c: (aktif ve yedek windows imagının yuklenecegi bölüm) ve d: (windows image yedeginin data olarak kayıtlı oldugu bölüm) hazır bir sekilde idi.
    DİKKAT: Arkadaslar bilenler bilirki partiton magic sakaya gelmez özellikle yedek bilgilerinizin oldugu ( ki bu benim pc de D: olarak tanımlı 90,000 mb boyutlu hdd bolumudur) bolumu sakın formatlama veya delete(silme) gibi işlemler yapmayın. Bu program calısırken siz hdd bolumlerinin harflerine cok itbar etmeyin. benim yaptıgım gibi hdd bolumlerinizin degerli olanlarını boyutu ile tanıyın Yapacagınız hatalı bir işlemde tüm yedek biligileriniz muziğiniz hersey ucabilir haberiniz olsun

2. yine hirens bootcd den sistemi boot ettim ve acılan menuden image tools seceneginden devam ederek acronis true image programını calıstırdım.
    recovry seceneginden girerek uygun adımları izledim.(uygun adımlar bu topikteki ilk mesajda detaylı anlatılmıs)
    ve recovery işlemi basladı 15 dakika sonra sistem kurtarılmıs bir sekilde basladı...

Bugün ki kahramanım olan Hirens Boot CD 9.0 indirmek için tıklayınız

Dosya cd image dosyasıdır herhangi bir image yazma programı ile cd ye yazdırın. içince sadece bu acronis ve partition megic degil bir cok programın dosta calısan versiyonu mevcut.

hiren's boot cd de sahip olacagınız programları için tıklayınız

herkese kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbsahan -- 9 Mayıs 2007; 23:55:56 >

• quote:

quote:

tabiki,

yaptım ama olmadı kardeş ya. dosyaları ekleyip save ederken sonuna gelip bi hata verdi sonra durdur dedim devam etti sorunsuz. daha sonra dvd ye yazdım dosyalar sorun duruyor fakat açılırken aronis starting diyor daha sonra hata veriyor neden olabilir bu

• ghost dan ne farkı varki ?
  • bu süper programı uzun zamandır kullanıyorum. önceki yedeklerim ortalama 3 gb tı ve 8-10 dk da yükleniyordu. sistemi yeniledim ve yeni windowsla bi yedek aldım. boyutu 2 gb ama yüklenmesi 40-60 dk. yı buluyor. bunun çözümü hakkında bi fikri olan varmı.

etkiliyeceğini sanmıyorum ama önceki sistemde yedekler ve diskler ide ydi bunlar sata (daha hızlı olması gerekir aslında)..
  • quote:

quote:

quote:

yardım ediin

bootla açarken safe olanı mı seçiyosun yoksa full mu?
    full se yüklemeye çalıştığı driver uyumsuzluğu olabilir..
    boot cd si çizilmiş ya da okunmuyor olabilir,
    dvd-cd okuyucu okumuyor olabilir diye düşünüyorum

cvp verdiğim için teşekkürler fakat cd den açmıyorum imageyi d: ye kaydettim üzerine tıklayarak boot yapıyorum kendi bilgisayarımdada bu şekilde sorunsuz yüklüyorum ... diğer pc dede bootlu şekildede deneyince load yazan yerde kalıyor ??

• Arkadaşlar kendime yeni hdd aldım eski harddiskim 40 gb tı , c sürücüsü 20 gb tı.Yedeğimi dvdye kopyaladım başlangıç cd imde var.

Şimdi yeni harddiskimde c 60 Gb olacak.Bunun için ek olarak ne yapmam lazım ki yedeği Cye zarar vermeden 60 gb göstererek geri yükleyeyim.

Yüklerken D sürücümdeki dosyalara zarar vermez değilmi , Yani boyutu eski C sürücümdeki gibi küçültürse D ye zarar vermez umarım.

Ayrıntılı açıklarsanız sevinirim.
  • Abi bi Allah ın kulu yardımcı olmazmı , elimde harddisk bekliyorum öylece , forumda araştırdım oluyormuş ancak nerede ne ayarı yapacağımı bilmiyorum daha önce yedekten geriye defalarca aldım ancak harddiski değiştirdim boyut arttı ilk defa böyle bir geri yükleme yapacağım ve eski yedeklerimi yeni hardiskin d sine aldım bu yüzden d ye birşey olur diyerekten çok korkuyorum.

Ayrıntılarınızı bekliyorum.
  • hiç bişey olmaz eski c: 20 yenisi 60 anladığım kadarıyla bas geri korkma

yalnız dikkat et c: ye yükle
  • Orjinalden alıntı: sfx

bu süper programı uzun zamandır kullanıyorum. önceki yedeklerim ortalama 3 gb tı ve 8-10 dk da yükleniyordu. sistemi yeniledim ve yeni windowsla bi yedek aldım. boyutu 2 gb ama yüklenmesi 40-60 dk. yı buluyor. bunun çözümü hakkında bi fikri olan varmı.

etkiliyeceğini sanmıyorum ama önceki sistemde yedekler ve diskler ide ydi bunlar sata (daha hızlı olması gerekir aslında)..

benim yedek 2.8 gb , yaklaşık 4 dakika sürüyor geri yüklemesi. yedek dosyasının bulunduğu bölümde disk birleştirme yaptın mı hiç ? 40-60 dakika anormal derecede fazla

yedekten önce disk birleştirici yapmıştım, bölümün boyutu 50 gb, kullanılan alanda 4 gb. aklıma tek gelen yüklemeden önce diske format attığı ve bu yüzden uzun sürdüğü... ama yinede 1 saat çok fazla
  • Evet arkadaşlar dediğiniz gibi bölümü kaydırdım 60 a getirdim herhangi bir sorun yok , Teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

Abi bi Allah ın kulu yardımcı olmazmı , elimde harddisk bekliyorum öylece , forumda araştırdım oluyormuş ancak nerede ne ayarı yapacağımı bilmiyorum daha önce yedekten geriye defalarca aldım ancak harddiski değiştirdim boyut arttı ilk defa böyle bir geri yükleme yapacağım ve eski yedeklerimi yeni hardiskin d sine aldım bu yüzden d ye birşey olur diyerekten çok korkuyorum.

Ayrıntılarınızı bekliyorum.

Merhaba Ahmet

Yanlış anlamadıysam eski harddiskin imajını yeni harddiskine yüklemek istiyorsun. Aynı işlemi bende daha önce yaptım ve çok da kolay oldu.
    Imajı yeni harddiskine atarken birçok kullanıcı şu hatayı yapıyor. Eski ile yeni harddisklerin c:\partitonları mutlaka birbirinin aynı olmalıdır. Yoksa windows açılmaz.
    Örneğin eski harddiskinde c:\ partitionun boyutu ne kadarsa atıyorum 20 GB olsun. Yeni hardiskinin c:\partitonu da 20 GB olmalıdır. Yoksa imajını yeni harddiske attığında Windows açılır ama öyle kalır yada hata verir.
    Yapacakların sırasıyla şunlar: Eski harddiskin imajının bir kopyasını eski harddiskinde tut.
    Yeni harddiskini 2. harddisk olarak tak ama eski harddiskinde başlat. Yeni harddiskinde c:\ partitonunu oluşturman gerekecek. Bu işlemi ya Partitionmagic programıyla yap yada Acronis True Image'de imaj yüklerken sıra partition oluşturma, değiştirme, silme bölümüne geldiğinde yap.
    Saygılar

• Pardon Ahmet arkadaşım senin sorunun çözülmüş ama ben görememişim.
    Saygılar
  • ben bu programı denedim. (9sürümü) full

* backup yaparken sorun yok.

* bootable cd yaparken eğer xp'nin bölgesel dil ayarlarınız INGILIZCE-usa yaparsanız cd'yi hazırlarken de sorun yok . (bu sorunu olanlar TR den ING'e çevirerek cd hazırlayabilirler) daha sonra TR ye çevirebilirsiniz.

* windows içinden recovery (geri yükleme) yaparken prog. bilg. restart yapınca boot sırasında kalıyor.

* bootable cd ile recovery yaparsanız (dil ING'de DENEDİM) boot ta açılan acronis menüsünde (Full)) olanı seçerseniz yine hata veriyor. (BASİC)ya da (SAFE) yanlış hatırlamıyorsam (en üstteki) seçerseniz recovery yapıyor.

burada yazıklarım belki herkeste aynı şekilde gerçekleşmez. benim sistemimle ilgili de olabilir
    sistem: p4 3.0 asus anakart, 1gb ram, 250gb samsung hdd, 256mb ekran kartı, xp SP2 tüm güncelleştirmeler yüklü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nocnoc -- 18 Mayıs 2007; 13:37:07 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.