Şimdi Ara

Romanya ya yerleşmeyi düşünüyorum. (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
15
Favori
35.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Arkadaş konuda 1 tane bile fotoğraf koymamışsın.Sana ille arkadaşlarını çek koy demiyoruz ki , günlük hayatı , sıradan insanları , yaşamı koyabilirdin.
    Türkiye'ye ne yolluyorsun o işi merak ettim?
    Bu arada dil olacak , dil yoksa boş hayal.Rumence şart.Okul işi geçti , çalışmak içinde Rumence yoksa boş hayal anca.

uluslarasi bi sirkette rumence gerekmeden calisiyorum, turkce bilgidim icin herkesten fazla oduyolar, bu kadar duz bakmayin bence rumence elbette ogrenmek lazim ama bilmeden de konusmamak gerekir.

Diğer sorduğum sorulara neden cevap vermedin?
    Dil şart.Senin ingilizcen iyi , az buçukta rumence öğrenmişsin idare edersin tabi.İngilizce bilmeyen Rumence bilmeyen adam ne yapıcak.Ayrıca sen part time çalışıyorsun belli ki.Senin durumlar farklı.

Ya hocam fotografla fln ugrasmiyorum ben o yuzden bende pek otu bocegi vs cektigim resimler yoktur hepsinde illa birileri vardir, hobim degil ondan pek cekmemde koymamda. olsa koyardim tabiki.

Simdi rumence yine neyse de ingilizce allahin emri ztn onu bilmeyen adam ztn yurt disi hayali kuruyosa bi zahmet ogrensin dunyanin her yeri icin gecerli bu. Ben part time calismiyorum, aslinda yasal olarak oyle izin var ama sirket full time sozlesme imzaladi sanirim esneme payi var onunda, is buldugum icin sevindim bu memlekette o yuzden sorgulamadimda :)

• inonu88 kullanıcısına yanıt
    Hocam yurtdışinda yuksek lisans yapmanin şartlari nelerdir. Not ortalaması ..vs ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar, daha hiç bişey kesin değil ama bükreşe 1 hafta ziyarette bulundum, herşey o kadar ucuz o kadar kolay ki. hayran kaldım. kızları çok güzel bi kere ama onun için gitmiyorum. 50 den fazla arkadaşımda var yabancılık çekmiycem yani. istanbul gibi trafiğide yok. bi 100 dolar bozduriym dedim bana tam 356 Lei verdiler, harca harca, ye iç gez kızlara para yedir yine bitmedi vallahi. piyasa bazen öyle bi hale geliyomuş ki 5000 euroya kadar ev alan olmuş. öyle bişey yakalarsam alırım 2-3 tane kendimi zorlayıp. yatırım sonuçta ilerde orda yaşamasam bile. 100-150 euro ev kiraları.

ilk olarak bi master için yerleşmeyi düşünüyorum hala öğrenciiym 1 ay içinde diplomamı alcam inşallah.

türkiyeden belli bi geliriniz varsa orda zenginsiniz resmen. bükreşi kötüleyenler olmuştu ama harika bi avrupa şehri. yurt dışında özellikle romanyada bulunmuş yada yaşıyo olanlar varsa onların görüşlerini almak isterim. tabiki herkesin görüşünü dinlerim sadece onlar değil. 1-2 ay içinde karar vericem sanırım önce son sınavımı geçip diplomamı aliymde tabi

eğer öğrenciysen şuan romanyada 9 aylık bir evs programı var.gençlik projesi.Katılmak istersen haber et.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazymotherfuka

Hocam yurtdışinda yuksek lisans yapmanin şartlari nelerdir. Not ortalaması ..vs ?

sirf para yeterli not ortalamasi vs aramiyolar.
  • quote:

quote:

Hadi ya muhendislik okuyorum şu an orada alanıma uygun yuksek lisans programi var midir peki sizce ben almanya dusunuyorum ama biraz daha maliyetli tabi .

• quote:

quote:

quote:

Hadi ya muhendislik okuyorum şu an orada alanıma uygun yuksek lisans programi var midir peki sizce ben almanya dusunuyorum ama biraz daha maliyetli tabi .

yuksek lisans vardir cunku muhendlislik okuyan cok kisi var.
  • Bende gelmek istiyorum

• siz gezmekle yaşamayı karıştırıyorsunuz senin dediğine göre ben amerika'dan gelmişim bozdurmuşum doları harcadım harcadım bitmedi para çok güzel işte taksim bebek filan arkadaşım yerleşmeyi düşündüğünüz ülkeyi iyi öğrenin onları yabancılara bakış açısı nasıldır ? Türklere nasıl bakarlar ?
  • ROMANYA ilgili olarak bişey sormak istiyosanız yardımcı olabilirim annem romanyalı babam turk romanya vatandaşlıgımda var romanyada yaşıyorum sormak istediginiz sorulara cevap vermekten mennuniyet duyarım herkeze hayırlı bayramlar dilerim .
     Romanya ya yerleşmeyi düşünüyorum.
  • Corabia kullanıcısına yanıt
    Ben de yerleşmek istiyorum bir Avrupa ülkesine, Romanya olabilir. Ne yapmak lazım? Yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Corabia

ROMANYA ilgili olarak bişey sormak istiyosanız yardımcı olabilirim annem romanyalı babam turk romanya vatandaşlıgımda var romanyada yaşıyorum sormak istediginiz sorulara cevap vermekten mennuniyet duyarım herkeze hayırlı bayramlar dilerim .
     Romanya ya yerleşmeyi düşünüyorum.

Bir başlık açsan bunla ilgili daha güzel olur. Daha çok kişiye ulaşmış olursun.

• Erasmus ile 5 aylığına timisoara ya gittim. Tabi erasmus kısmı eğlenceliydi yine olsa yine yaparım giderim gezerim ama ülke bazında baktığımda Romanya berbat bir ülke. Erasmus yaparken bazı Avrupa ülkelerinide gezdim ve Romanyanın hepsindem geride olduğu çok ama çok açık. Aynı kulvarlarda beğendiğim bir tek Litvanya ve Polonya vardı. Ama yinede Türkiye ye kesinlikle kurban olayım

• Bende 2 sene önce okul projesiyle Romanyaya gittim Köstenceye çok beğendim oraları.Orda yaşamak istiyorum.Orda yaşamayı tavsiye eder misiniz ?
    Üniversiteden sonra eğer imkanım olursa ordan ev almayı düşünüyorum.Sizce mantıklı mıdır ?
  • herkes yerleşcekte olmuyo işte oyle yerlescem demekle....neyin var orda oturma izni alabilmen için? 1 hafta gezmele en boktan ülke bile güzel geliyo insana sonucta turistsin...emin ol orası burdan daha kötü
  • rkadaşlar konu açılmış ama kimswe neresi gezilir , ne yenir , hangi bara clube gidilir , kültür ve tarihi olarak nerelerde neler yapılır anlatmamış.. Aranızda bi babayiğit varsa anlatsın öğrenelim şunları yahu ...!
  • Arkadaslar internette araştırırken konuya rastladım baya bılgı verdı bır aydır bir işten haber bekliorum romanyada 2000 euro maaşla iş başı yapcam bir aksilik olmazsa durumlar nedir acaba alışmam zaman alırmı...
    şef hala romanyadamı bulunuyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainMRT

şef hala romanyadamı bulunuyorsun

evet dostum sorun varsa burdan yada ozelden sor.
    romanyada 2 bın euro parayla birikim yapabilirmiyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainMRT

romanyada 2 bın euro parayla birikim yapabilirmiyim...

Evet 2 bin euro romanyada cok iyi maas 300 euro yla gecinmeye calisan rumenler var dusun yani.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.