Şimdi Ara

Romanya ya yerleşmeyi düşünüyorum. (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
15
Favori
35.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inonu88

@ 16F84A

ingilizce bilen az degil hemen hemen herkes ingilizce konusuyo turkiye ye gore, bukreste tabi daha fazla oran var daha gelismis sehir oldugu icin ama. Sana is yeri konusunda sacmalama diyen olamaz cunku bilinen bisey yarisi turk olmus romanyanin isletmelerle fln. Romenlerde kabul ediyo turkler ticari yonden yetenekli akilli diye.

@Treth,

herkes kendi kaderini yasar hocam oyle ockta kiskanilcak bi hayatim yok yani maddi durumum oyle cok iyi fln degil bende is bakiyorum burda.

Geeking,

Bukreste pislik var diyosan istanbulda hic yasayamazsin bukres insani turk insaninin yaninda cok saf kalir. Zaten turkler herkesi kandiriabiliyo o ayrida.

Be happy,

cok sagol dostum, zaten 1-2 is gorusmesi yaptim ins yakinda calisabilirim.

drift,

valla kiymetini bil romen vatandasliginin bende cok isterdim AB vatandasi olmayi. Kalabirim belki sonra, zaten romanya cok zor degil kendini calisiyo gibi bile gosterebilirsin sirf kalmak icin.

Nasılsın ?

• quote:

@ 16F84A

ingilizce bilen az degil hemen hemen herkes ingilizce konusuyo turkiye ye gore, bukreste tabi daha fazla oran var daha gelismis sehir oldugu icin ama. Sana is yeri konusunda sacmalama diyen olamaz cunku bilinen bisey yarisi turk olmus romanyanin isletmelerle fln. Romenlerde kabul ediyo turkler ticari yonden yetenekli akilli diye.

@Treth,

herkes kendi kaderini yasar hocam oyle ockta kiskanilcak bi hayatim yok yani maddi durumum oyle cok iyi fln degil bende is bakiyorum burda.

Geeking,

Bukreste pislik var diyosan istanbulda hic yasayamazsin bukres insani turk insaninin yaninda cok saf kalir. Zaten turkler herkesi kandiriabiliyo o ayrida.

Be happy,

cok sagol dostum, zaten 1-2 is gorusmesi yaptim ins yakinda calisabilirim.

drift,

valla kiymetini bil romen vatandasliginin bende cok isterdim AB vatandasi olmayi. Kalabirim belki sonra, zaten romanya cok zor degil kendini calisiyo gibi bile gosterebilirsin sirf kalmak icin.

hala orda mısın? nasıl gidiyor?

• quote:

Arkadaşlar, daha hiç bişey kesin değil ama bükreşe 1 hafta ziyarette bulundum, herşey o kadar ucuz o kadar kolay ki. hayran kaldım. kızları çok güzel bi kere ama onun için gitmiyorum. 50 den fazla arkadaşımda var yabancılık çekmiycem yani. istanbul gibi trafiğide yok. bi 100 dolar bozduriym dedim bana tam 356 Lei verdiler, harca harca, ye iç gez kızlara para yedir yine bitmedi vallahi. piyasa bazen öyle bi hale geliyomuş ki 5000 euroya kadar ev alan olmuş. öyle bişey yakalarsam alırım 2-3 tane kendimi zorlayıp. yatırım sonuçta ilerde orda yaşamasam bile. 100-150 euro ev kiraları.

ilk olarak bi master için yerleşmeyi düşünüyorum hala öğrenciiym 1 ay içinde diplomamı alcam inşallah.

türkiyeden belli bi geliriniz varsa orda zenginsiniz resmen. bükreşi kötüleyenler olmuştu ama harika bi avrupa şehri. yurt dışında özellikle romanyada bulunmuş yada yaşıyo olanlar varsa onların görüşlerini almak isterim. tabiki herkesin görüşünü dinlerim sadece onlar değil. 1-2 ay içinde karar vericem sanırım önce son sınavımı geçip diplomamı aliymde tabi

hocam tam bir romanya hayranıyım yaşım 17 gerçekten romanyaya yerleşmek istiyorum ilerde.Bu mümkün mü?Nasıl biyer eski adıyla eflak :)

• beyler burdayim hala baua mutluyum gelmeyi dusunmuyorum, okul devam ediyo ayrica turkiyeye biseyler fln yollayip ticaret yapip yolumuda buluyorum. kiz arkadas fln yaptim, ortamlarda iyi hersey iyi cok sukur.
  • Kardeş romanya nere Türkiye nere ,ordan biri buraya gelse açlıktan ölür. Romanya dediğin etkinliği olmayan küçük bir Avrupa ülkesi . tek avantajı AB üyesi olması. Biraz gerçekçi ol.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeeKKiNG

Git Bükreş'e. Tüm pislikler orada. Başıma gelmeyen kalmadı benim Romanya'da. Nefret ediyorum o ülkedende, insanındanda.

Hocam biraz bahseder misin ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1lac

quote:

Orijinalden alıntı: GeeKKiNG

Git Bükreş'e. Tüm pislikler orada. Başıma gelmeyen kalmadı benim Romanya'da. Nefret ediyorum o ülkedende, insanındanda.

Hocam biraz bahseder misin ?

Tüm avrupayı trenle gezdim başıma hiçbirşey gelmedi. Romanyada bildiğin polis gasp etti paramı. Insanları fakir ve suç oranı bu yüzden çok yüksek. Ha zamanla alışırım ben buraları öğrenirim diyorsan o ayrı.
  • lan şuralara gidiyorsunuz bize bir hayrınız dokunsun..

bizi türk kızlarına mecbur etmeyin kız bulun bize yaa..gerçek kadın istiyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1lac

Kardeş romanya nere Türkiye nere ,ordan biri buraya gelse açlıktan ölür. Romanya dediğin etkinliği olmayan küçük bir Avrupa ülkesi . tek avantajı AB üyesi olması. Biraz gerçekçi ol.

o yuzden iyi yasiyorum diyorum ya canim kardesim, ekonomik farktan dolayi ortalama gelire sahip bi turk orda iyi yasar, burda 160 euro asgari ucret ben yeri geliyo bir is cevirip 1 saatte o paradan fazlasini yapiyorum.

ayrica hic romanyada yada bukreste bulundun mu ?
  • Türkiye'de ki üniversiteleri aşağılamışsın Romanya'da ki üniversiteler 5 basar falan diye ama Türkiye'de ki 4 üniversite dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasındayken bu listede hiç rumen üniversitesi yok.(kaynak timeshighereducation/oxford). Açıkcası master için Bilkent,Odtü,Boğaziçi gibi üniversiteler varken romanyada yüksek yapmak ne kadar mantıklı ?

ayrıca ab üyesi, tüm avrupada çalışabiliyor demişsin ama Türkiye de ki kendini yetiştirmiş eleman ile aynı kalitedeki bir rumen'in arasında çok fark olacağını düşünmüyorum. Bir alman, ingiliz şirketinin romanyadaki bir üniversiteden mezun standart bir elemanı alması ihtimali ne kadar gerçekçi ? sonuçta ab'nin en gelişmemiş ülkeleri doğu avrupa ülkeleri. Orta avrupa ve kuzey avrupadaki nitelikli elemanlar arasında rumenlerin şansı daha düşük

Ayrıca bize ülkeyi daha yakından tanıtmak adına ss koyarsan(başlıkta bir kaç arkadaş daha istemiş önceden) seviniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scousertr -- 4 Mayıs 2013; 23:13:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: scousertr

Türkiye'de ki üniversiteleri aşağılamışsın Romanya'da ki üniversiteler 5 basar falan diye ama Türkiye'de ki 4 üniversite dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasındayken bu listede hiç rumen üniversitesi yok.(kaynak timeshighereducation/oxford). Açıkcası master için Bilkent,Odtü,Boğaziçi gibi üniversiteler varken romanyada yüksek yapmak ne kadar mantıklı ?

ayrıca ab üyesi, tüm avrupada çalışabiliyor demişsin ama Türkiye de ki kendini yetiştirmiş eleman ile aynı kalitedeki bir rumen'in arasında çok fark olacağını düşünmüyorum. Bir alman, ingiliz şirketinin romanyadaki bir üniversiteden mezun standart bir elemanı alması ihtimali ne kadar gerçekçi ? sonuçta ab'nin en gelişmemiş ülkeleri doğu avrupa ülkeleri. Orta avrupa ve kuzey avrupadaki nitelikli elemanlar arasında rumenlerin şansı daha düşük

Ayrıca bize ülkeyi daha yakından tanıtmak adına ss koyarsan(başlıkta bir kaç arkadaş daha istemiş önceden) seviniriz

hocam peki bu 4 universiteyi yillik 2000 euro vererek okuyabilcek misin ? yada tam burs kazanabilcek misin bu acidan bakmak lazim.

turkiyede kendini yetistirmis bi elemanla rumenin farki sen vize alicam diye 55 derece sicakta vize diye kosturcagina, adamlar bakkala gider gibi herhangi bi AB ulkesine gidip calisabilir, calisma izni vs beklemiyeceginden bir turkten yada ab ulkesi olmayan avrupalilardan cok daha sanslidir. yani seceneklerimiz cok az bizim, ancak bi sirkete kapak atip o sirketin sayesinde yasama vizesi alicaz, ki bizim gibi yasi genc olan birinin 0 dan baslayan universite mezunu birinin boyle bisey olma sansi var mi ? yok. ben kendi ogrenci vizem yuzunden bile turkce ing bilen eleman arayan kac isi kacirdim, benim vizem part time calismaya izin veriyo buyuk sirketlerdi kabul etmediler.

kendimin ve arkadaslarimin oldugu resimleri atamam, digerleride zaten google a bukres yazarsaniz cikar hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scousertr

Türkiye'de ki üniversiteleri aşağılamışsın Romanya'da ki üniversiteler 5 basar falan diye ama Türkiye'de ki 4 üniversite dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasındayken bu listede hiç rumen üniversitesi yok.(kaynak timeshighereducation/oxford). Açıkcası master için Bilkent,Odtü,Boğaziçi gibi üniversiteler varken romanyada yüksek yapmak ne kadar mantıklı ?

hocam peki bu 4 universiteyi yillik 2000 euro vererek okuyabilcek misin ? yada tam burs kazanabilcek misin bu acidan bakmak lazim.

turkiyede kendini yetistirmis bi elemanla rumenin farki sen vize alicam diye 55 derece sicakta vize diye kosturcagina, adamlar bakkala gider gibi herhangi bi AB ulkesine gidip calisabilir, calisma izni vs beklemiyeceginden bir turkten yada ab ulkesi olmayan avrupalilardan cok daha sanslidir. yani seceneklerimiz cok az bizim, ancak bi sirkete kapak atip o sirketin sayesinde yasama vizesi alicaz, ki bizim gibi yasi genc olan birinin 0 dan baslayan universite mezunu birinin boyle bisey olma sansi var mi ? yok. ben kendi ogrenci vizem yuzunden bile turkce ing bilen eleman arayan kac isi kacirdim, benim vizem part time calismaya izin veriyo buyuk sirketlerdi kabul etmediler.

kendimin ve arkadaslarimin oldugu resimleri atamam, digerleride zaten google a bukres yazarsaniz cikar hocam.

Merhaba ben üni için romanya'yı düşünüyorum şu sıralar. Bölüm fiyatlarını yazar mısın? Yurtlar ne durumda. Kayıt işlemleri zor mu? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

beyler burdayim hala baua mutluyum gelmeyi dusunmuyorum, okul devam ediyo ayrica turkiyeye biseyler fln yollayip ticaret yapip yolumuda buluyorum. kiz arkadas fln yaptim, ortamlarda iyi hersey iyi cok sukur.

hocam bir şey sormak istiyorum yardım ederseniz sevinirim

bir ülkeden çalışma vizesi nasıl alınır?

romanyadan örneğin

birde düz vize ile kaçak çalışma sistemi nasıl olur?

bu arada amerika konunuzu bitirmenizi bekliyorum keyifle takipteydim
  • Halen daha en ufak bir ss yok. Hayal kırıklığına uğradım :( Bi Andrea'yı Gabi'yi Sabina'yı göster yahu
  • Meaning of life,

bolum fiyatlari degisiyo, sen bana tercihlerini soylersen sorabilirim. Yurt isi cok karisik bizlere ozellikle.

Rubai,

hocam sirketin bir isverenin saglamasi lazim direk hic bir baglanti olmadan isci vizesine basvurulmaz, her yer icin boyledir. Romanya amerika gibi degil, issizlik var baya kacak vizeyle fln gelip calismak anlamsiz. Ogrenci olarak gelirsen ztn part time yasal olarak calisiyosun. Ama sakin oyle turistlik vizeyle gelip calisma hayali kurmayin degmezmaaslar ve piyasa dusuk.

Amerika konumu bitireli bi 10 gun oluyo bu arada :)

Dark Silence,

Ben arkadaslarimi ifsa etmiycegimi resim koymiycagimi soylemistim.
  • Arkadaş konuda 1 tane bile fotoğraf koymamışsın.Sana ille arkadaşlarını çek koy demiyoruz ki , günlük hayatı , sıradan insanları , yaşamı koyabilirdin.
    Türkiye'ye ne yolluyorsun o işi merak ettim?
    Bu arada dil olacak , dil yoksa boş hayal.Rumence şart.Okul işi geçti , çalışmak içinde Rumence yoksa boş hayal anca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Arkadaş konuda 1 tane bile fotoğraf koymamışsın.Sana ille arkadaşlarını çek koy demiyoruz ki , günlük hayatı , sıradan insanları , yaşamı koyabilirdin.
    Bu arada dil olacak , dil yoksa boş hayal.Rumence şart.Okul işi geçti , çalışmak içinde Rumence yoksa boş hayal anca.

uluslarasi bi sirkette rumence gerekmeden calisiyorum, turkce bilgidim icin herkesten fazla oduyolar, bu kadar duz bakmayin bence rumence elbette ogrenmek lazim ama bilmeden de konusmamak gerekir.
  • * Gittim, gördüm, yaşadım.

* İnsanları çok yanlış yönlendiriyorsun.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: scaryscreen

Ciddi misin arkadaşım ben de üniversite bitince yurt dışında yaşamayı düşünüyorum. Romanyayı da inceleyeceğim sağol.

romanya sanırım en iyi seçenek, incelede sen.

Polonya daha iyi bir seçenek bence.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

Arkadaş konuda 1 tane bile fotoğraf koymamışsın.Sana ille arkadaşlarını çek koy demiyoruz ki , günlük hayatı , sıradan insanları , yaşamı koyabilirdin.

uluslarasi bi sirkette rumence gerekmeden calisiyorum, turkce bilgidim icin herkesten fazla oduyolar, bu kadar duz bakmayin bence rumence elbette ogrenmek lazim ama bilmeden de konusmamak gerekir.

Diğer sorduğum sorulara neden cevap vermedin?
    Dil şart.Senin ingilizcen iyi , az buçukta rumence öğrenmişsin idare edersin tabi.İngilizce bilmeyen Rumence bilmeyen adam ne yapıcak.Ayrıca sen part time çalışıyorsun belli ki.Senin durumlar farklı.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.