DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Ek Puan Kalktı!!!
93
Cevap
1
Favori
15.942
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> Ek Puan Kalktı!!!
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 02:12:36
      TBMM de görüşülen yasa tasarısında meslek liselilere kendi alanlarında verilen ek puan kaldırıldı.Bu sene sınava girenlere ek puan verilecek.

Yönetim Bilişim Sistemleri
    • Teğmen
      130 Mesaj
      30 Mart 2012 02:16:05
      kaynak ?

• Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 02:18:13
      Trt haber dedi son olarak yasadan ek puanı çıkarmışlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      15516 Mesaj
      30 Mart 2012 02:28:54
      ntvspor alt yazı geçti

GIGABYTE Z97-HD3 | ASUS GTX1070 ROG STRIX | Intel® Core™ i5-4690K | Hyper 212 EVO | GSKILL Ripjawsx 16GB | Samsung 850 EVO 250GB | WD Blue 1TB | EVGA 750 GQ | Corsair 400R
      AOC 24" G2460PG 144Hz 1ms G-SYNC | Logitech G930 | Logitech G710 RGB Blue Switch | Logitech G502 | Xiaomi Metal Mouse Pad | Edifier M3200
      LG G4 | Asus X550JX-XX099D

• Çavuş
      99 Mesaj
      30 Mart 2012 08:18:08
      İyi olmuş. Eşitlik eşitlik diye yırtınıyolardı. Alsınlar eşitlik.

• Çavuş
      52 Mesaj
      30 Mart 2012 08:38:51
      Şimdi sınava giren herkese mi ekpuan verilecek? Yoksa meslek liselerinin ki Mi kalktı?

BAU - EEE - Sophomore
    • Binbaşı
      1267 Mesaj
      30 Mart 2012 09:21:42
      Tam eşit olduk işte.Hatta ve hatta hiç görmediğimiz lys konularını 2 ayda bitirecek kapasiteye sahibiz.Diğer liselere ek puan verilsin biz zekiyiz yani.

Yalınayaklar koleji ' Önce seni inkar ederler, sonra sana gülerler, sonra seninle savaşırlar, sonunda sen kazanırsın.[br]-Asla geçmişinle yaşama, ama daima geçmişinden ders al-

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri / Kafkas Üniversitesi('14)
    • Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 09:40:20
      quote:

Orijinalden alıntı: enjack

Şimdi sınava giren herkese mi ekpuan verilecek? Yoksa meslek liselerinin ki Mi kalktı?

Meslek Liselerinin kendi alanlarıyla ilgili aldığı yaklaşık 25 ve 100 arası ek puan kaldırıldı.Bunun nedeni kendi alanını tercih ederken AOP 0,21 ile çarpılıyodu şimdi herkesin 0,12 ile çarpılacak.Dün bu madde yani meslek liselilerine verilen ek puan maddesi yasadan çıkarıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmedfakih -- 30 Mart 2012; 9:41:10 >

• Yarbay
      4955 Mesaj
      30 Mart 2012 10:06:25

quote:

Orijinalden alıntı: tabula-rasa

+1

Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
      iPhone 4 ve Nikon D7000 kullanıcısı.. :)

Fotoğraflarım: http://500px.com/ergunemr

• Yüzbaşı
      844 Mesaj
      30 Mart 2012 10:06:31
      öğretmen liselerininde de kalktı mı

• Yüzbaşı
      305 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      AnminisTraktor

30 Mart 2012 10:11:02
      ya yakacaksın bu ösym binasınıda yök binasınıda hatta içindekilerle beraber sınav derdi filan kalmayacak

• Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 10:21:17
      ben şunu anlamıyorum bazı düz liseli arkadaşlarımız (bazı diyorum) sanki meslek liselerine karşı gizli bir nefret besliyor.

• Teğmen
      101 Mesaj
      30 Mart 2012 10:28:32
      hiç bi haber sitesinde yazmıyo sanki?

• Yarbay
      6162 Mesaj
      30 Mart 2012 10:31:19
      Hiç bir sitede yazmıyor

• Er
      2 Mesaj
      30 Mart 2012 10:35:31

• Yarbay
      6162 Mesaj
      30 Mart 2012 10:40:19
      İşte bu kötü oldu benim için bu yasa ne zaman yürürlüğe girecek seneye olucak mı bu sistem ?,

Ayrıca yok herkes eşit oldu falan diyorsunuz biz boşuna mı 4 sene meslek dersleri gördük kendi bölümümüzün devamı olan bölümlerden ek puan verilmesi gayet normal o zaman her yeri anadolu lisesi yapıcaksın meslek lisesini kaldırıcaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 30 Mart 2012; 11:10:17 >

• Er
      1 Mesaj
      30 Mart 2012 11:17:54
      quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

ntvspor alt yazı geçti

• Yüzbaşı
      638 Mesaj
      30 Mart 2012 11:22:50
      Bu sene verilecekmi ek puanlar ?

Bulursak alacağız..
    • Yüzbaşı
      638 Mesaj
      30 Mart 2012 11:27:00
      Arkadaşlar ÖSYM de öyle bi duyuru yok , ÖSYM de yayınlanmadan inanmayın böyle şeylere.

Bulursak alacağız..
    • Yüzbaşı
      276 Mesaj
      30 Mart 2012 11:32:23
      meslek lisesindeki adam da o zaman artık normal lise gibi eğitim görecektir. Bence daha yararlı olur. Çünkü tanıdığım arkadaşlar var hepsini eşek gibi çalıştırıyorlar makinada vs..

^^
    • Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 11:32:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

İşte bu kötü oldu benim için bu yasa ne zaman yürürlüğe girecek seneye olucak mı bu sistem ?,

Ayrıca yok herkes eşit oldu falan diyorsunuz biz boşuna mı 4 sene meslek dersleri gördük kendi bölümümüzün devamı olan bölümlerden ek puan verilmesi gayet normal o zaman her yeri anadolu lisesi yapıcaksın meslek lisesini kaldırıcaksın

+1 Haberde muhabir şöyle demişti "bu durum şu anki öğrencileri etkilemiyecek." Yani 2012 ygs de ek puan var seneye olur mu bilmem

• Yarbay
      6162 Mesaj
      30 Mart 2012 11:35:54
      quote:

Orijinalden alıntı: slymndgn

Arkadaşlar ÖSYM de öyle bi duyuru yok , ÖSYM de yayınlanmadan inanmayın böyle şeylere.

Haber yalan değil şu an mecliste olan şeyler yasa geçince , ÖSYM mecbur uygulayacak

Güya yeni tasarıya göre mesleki eğitimin önemi arttırılıcaktı böyle bir şey olursa daha kötü olur durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 30 Mart 2012; 11:38:34 >

• Onbaşı
      27 Mesaj
      30 Mart 2012 11:44:37
      Bu ülkeden soğudum artık ya okumak istemiyorum lanet olsun

Yükselsin milletim,Yaşasın devlet :)
    • Onbaşı
      21 Mesaj
      30 Mart 2012 11:50:16
      quote:

Orijinalden alıntı: bilbar

öğretmen liselerininde de kalktı mı

yok artık ört lisenin ki niye kalksın :D

• Yüzbaşı
      372 Mesaj
      30 Mart 2012 12:01:08
      Bu sene geçerli mi değilmi önemli olan o

• Yüzbaşı
      722 Mesaj
      30 Mart 2012 12:07:13
      Eşitlik diyolarsa Öğretmen Liselilerinde ek puanı kalksın okadar kişinin önünü kapatıyorlar sene basından beri öğretmenlik sececeklerin hakkını savunuyorum diye yemediğim laf kalmadı ama HAKSIZLIK bu ve adamlar gecen sene 30 ek puanı bu senede alırlarsa !!!!!! ooooo gecen sene adam 30 la 3 k geçiyorsa şimdi 6 k rahat gececek hani eşitlik ?

// Psikoloji // 2012 //
    • Yüzbaşı
      722 Mesaj
      30 Mart 2012 12:14:15
      Not bu arada ben anadolu lisesindenim...

// Psikoloji // 2012 //
    • Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 12:24:30
      tam bir ironi meslek liselilerden ek puanı alıyorsun adam bilgisayar okuyor kültür dersi görmüyor sen git buna geometri soruyorsun ve bu yarışa adil diyorsun.Ya bu meslek liselerine kapatıcaksın ya da mesleğini devam ettirmek isteyen adama kolaylık sağlıyacaksın.Herkes diyor meslek lisesini seçmeselermiş ama unutmayalım kişi tercihini değiştirebilir.

• Yüzbaşı
      326 Mesaj
      30 Mart 2012 12:48:04
      meslek liselerini belasını buldu lanet olsun bu sisteme

• Yüzbaşı
      736 Mesaj
      30 Mart 2012 12:52:42
      quote:

Orijinalden alıntı: tabula-rasa

+1

• Onbaşı
      26 Mesaj
      30 Mart 2012 13:01:38
      Kat sayı kaldığında eşitlik işte budur diyorlardı şimdi ise haksızlık diye yırtınıyorlar :D Ohhh iyi oldu...

• Yarbay
      3604 Mesaj
      30 Mart 2012 13:08:01
      ek puan mesleki egitim alacaklara tesvik amacliydi artik ahcisi ebesi ameleside universite mezunu olcak sizce iyimi oldu

• Yarbay
      11043 Mesaj
      30 Mart 2012 13:14:37
      quote:

Orijinalden alıntı: pandorinaexl

Alıntıları Göster

yok artık ört lisenin ki niye kalksın :D

Kalkmalı. Adı ne öğretmen lisesi. Adam öğretmen olmak için giriyor olmalı oraya.

Anadolu Lisesi mezunu öğretmen olurken AÖL'ne ek puan geliyor havadan. AÖL mezunu mühendis, avukat olacakken hiç sıkıntı yok ama.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 13:58:08
      quote:

Orijinalden alıntı: gezginburada

Kat sayı kaldığında eşitlik işte budur diyorlardı şimdi ise haksızlık diye yırtınıyorlar :D Ohhh iyi oldu...

Ben bu zihniyeti anlamıyorum ":D Ohhh iyi oldu..."

Tamam sen ek puanı al bi şey demiyorumda ideolojik nedenlerle niye MTOKları kapatıyosun.Yani sen meslek liseliye diyorsun ki sen amelesin amele kal.

• Çavuş
      55 Mesaj
      30 Mart 2012 14:14:47
      öyle bir şey yok inanmayın arkadaşlar.

• Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 14:32:35
      quote:

Orijinalden alıntı: süpernova26

öyle bir şey yok inanmayın arkadaşlar.

resmi olarak yok ama "4+4+4" olarak bildiğimiz ve dün geçen yasa tasarısının son maddesinde "Meslek Lisesi Öğrencilerine şu kadar filan filan puan verilir" bir ibare vardı.Onu son dakikada yasa tasarısından çıkardılar.Resmi gazetede yayınlandığında osym ve yökde mevzuatına ekleyecek.Yasa tasarısında diğer maddeler kamuoyunun ilgisini daha çok çekiyor.O yüzden bu konu geride kaldı.

Edit:
      Teklifin, 14. maddesi üzerinde AK Parti Grup Başkanvekilleri tarafından verilen önergeyle değişiklik yapıldı. Maddedeki, ''Bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarının mezunlarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen aynı meslek dalında yer alan yükseköğretim programlarına yerleşmelerinde, (b) bendindeki puana ek olarak, yerleştirme puanına ek olarak ortaöğretim başarı puanının yüzde 4'ü yerleştirme puanına eklenir'' şeklindeki düzenleme tekliften çıkarıldı. Böylece, meslek lisesi kökenli adaylara kendi alanlarına ilişkin tercih yapmaları durumunda eklenen ''artı puan'' uygulamasına son verildi.

Önergenin gerekçesinde, ''Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla'' değişikliğe gidildiği ifade edildi.

Kaynak:http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1266175&title=meslek-liselere-ek-puan-getiren-duzenleme-tekliften-cikarildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmedfakih -- 30 Mart 2012; 14:39:26 >

• Onbaşı
      21 Mesaj
      30 Mart 2012 15:06:33
      quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Alıntıları Göster

Kalkmalı. Adı ne öğretmen lisesi. Adam öğretmen olmak için giriyor olmalı oraya.

Anadolu Lisesi mezunu öğretmen olurken AÖL'ne ek puan geliyor havadan. AÖL mezunu mühendis, avukat olacakken hiç sıkıntı yok ama.

mustafa koyuncu aöl. ama ben ögretmenlik istemiyorum yani hedeef daha yüksek sadece ögretmenligi garantilemek için...

• Yarbay
      11043 Mesaj
      30 Mart 2012 15:16:26
      quote:

Orijinalden alıntı: ahmedfakih

Alıntıları Göster

Tamam sen ek puanı al bi şey demiyorumda ideolojik nedenlerle niye MTOKları kapatıyosun.Yani sen meslek liseliye diyorsun ki sen amelesin amele kal.

MTOK ne ya?

Mühendisliğin içine mi edeceksiniz?

Ara eleman diye bir şey olmasın mı?

Adam sınavda doğru dürüst matematik falan yapamamış, gitmiş bir de mühendislik okuyor. Ondan sonra ortalık niteliksiz mühendis kaynıyor.

Meslek liselerine amele sıfatını siz layık buluyorsunuz.

Aslında amele değiller tabi ki, ama mühendis de olmamalılar. Ara eleman çok önemli ve ülkemizde eksiklik var bu konuda. Bunun nedeni de meslek liselerine gidenlerin çoğunun mecburiyettten gidiyor olmasıdır.

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • Binbaşı
      1105 Mesaj
      30 Mart 2012 15:17:55
      quote:

Kardeşim eğer sen birinin lisede hiçbir LYS dersi görmeden seni geççeğine inanıyorsan varsın geçsin zaten seni. Adam zaten biyoloji matematik falan bilmiyor. Ne ara hangi temelle çalışcak? Eğer zaten kazandıysa hepinizden çok çalışmış ve gercekten zeki bir insandır.

Madem eşitlik olcak O zaman meslek liselerinede göstercekler o konuları. Yani meslek lisesi denen birşey olmıycak.

Adam 10. sınıftan 12 ye kadar bölümüyle ilgili bir sürü şey görüyor. Adamın kendi bölüme ek puan alması neden senin zoruna gidiyor ? Hem o meslek derslerini alcak hem fizik kimya biyoloji matematik2 görmiycek? Görüğü meslek dersleri hiçe sayılcak ve OKULDA görmediği derslerden sınav olcak öyle mi ?

Download Speed: 50.62 MB/s
      Upload Speed: 5.12 MB/s
    • Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 15:35:13
      quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Alıntıları Göster

MTOK ne ya?

Mühendisliğin içine mi edeceksiniz?

Ara eleman diye bir şey olmasın mı?

Adam sınavda doğru dürüst matematik falan yapamamış, gitmiş bir de mühendislik okuyor. Ondan sonra ortalık niteliksiz mühendis kaynıyor.

Meslek liselerine amele sıfatını siz layık buluyorsunuz.

Aslında amele değiller tabi ki, ama mühendis de olmamalılar. Ara eleman çok önemli ve ülkemizde eksiklik var bu konuda. Bunun nedeni de meslek liselerine gidenlerin çoğunun mecburiyettten gidiyor olmasıdır.

O zaman bütün meslek liseliler ara eleman olsun.MTOK lara kolay giremiyosun YGS ile ekpuanlı eleman alıyo her yerde MTOK yok.Ve ilk başta bir sınava giriyorsun Matematik Bilimlerini bildiğine dair bu sınavı geçemezsen 4 + 1 (Matematik Hazırlık) okuyosun.Bence meslek liselerinde işini seven elemanlara devlet yardımcı olmalı ve onların kendini geliştirmesine izin veriyor.Zannetmeyin ki meslek lisesinde herkes okuldan çıkınca o işi yapmak istiyor.Çünkü sistem onu kalifiye eleman olarak üstünü çiziyor.Sonuç : meslek liselerinde işini seven elemanlara devlet yardımcı olmalı ve onların kendini geliştirmesine izin vermeli.

• Yüzbaşı
      844 Mesaj
      30 Mart 2012 15:36:34
      quote:

Orijinalden alıntı: 24

Alıntıları Göster

Kardeşim eğer sen birinin lisede hiçbir LYS dersi görmeden seni geççeğine inanıyorsan varsın geçsin zaten seni. Adam zaten biyoloji matematik falan bilmiyor. Ne ara hangi temelle çalışcak? Eğer zaten kazandıysa hepinizden çok çalışmış ve gercekten zeki bir insandır.

Madem eşitlik olcak O zaman meslek liselerinede göstercekler o konuları. Yani meslek lisesi denen birşey olmıycak.

Adam 10. sınıftan 12 ye kadar bölümüyle ilgili bir sürü şey görüyor. Adamın kendi bölüme ek puan alması neden senin zoruna gidiyor ? Hem o meslek derslerini alcak hem fizik kimya biyoloji matematik2 görmiycek? Görüğü meslek dersleri hiçe sayılcak ve OKULDA görmediği derslerden sınav olcak öyle mi ?

işte aslında bölümle alakalı seçerse ek puan verilmeli alakasız seçerse puanı kırılmalı

meslek lisesindede imamhatiptede öğretmen lisesinde de

• Binbaşı
      1105 Mesaj
      30 Mart 2012 15:37:44
      quote:

Alıntıları Göster

işte aslında bölümle alakalı seçerse ek puan verilmeli alakasız seçerse puanı kırılmalı

Şimdiye kadar öyle değilmiydi zaten ?

Download Speed: 50.62 MB/s
      Upload Speed: 5.12 MB/s
    • Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 15:58:35
      bence bizim bu kadar konuşmamızın sebepi tek bir sorunda bitiyor.Üniversite yetersizliği ve gereksiz bölümler.Üniversite niye yetersiz aşırı çoğalıyoruz.Türkiye dünyanın en hızlı nüfus artışına sahip ülke.Bu sene sınava giren kişi sayısı 2 milyona yakın.Bence bu temel sorun çözülmeli.

• Yüzbaşı
      631 Mesaj
      30 Mart 2012 17:00:48
      Kalksın sorun değil bende meslek lisesi mezunuyum ama bölümümü hiç sevmiyordum,keşke düz liseye gitseyim diye 4 yıl boyunca söylendim.

Ama şunuda söylerim meslek liselerinde eğitim 0.
      Eğitim o kadar rezil boyuttadırki inanılmazdır.
      Eğitim seviyesini düzeltsinler önce bıraksınlar meslek lisesi memleket meselesi ayaklarını.

Son olarakta Öğretmen Liselerinin ek puanları kalkarsa bütün atlar=öğrenciler aynı yerden start alacak.Umarım öğretmen liselerine verilen ek puanda kalkar.

• Onbaşı
      26 Mesaj
      30 Mart 2012 18:01:38
      quote:

Alıntıları Göster

Niye fazla veriyorlar? Ben eşit ağırlığım elin sayısalı veya meslek lisesindeki benim bölümümden tercih ederken benle eşit başlıyor ama ben edeceksem ondan düşük yapıyorum.. geçeceksiniz bu işleri o ki kat sayı kalktı buda kalkmalı..

• Yüzbaşı
      844 Mesaj
      30 Mart 2012 18:03:40
      quote:

Orijinalden alıntı: 24

Alıntıları Göster

Şimdiye kadar öyle değilmiydi zaten ?

öğretmen liselerinde öğretmen ek puan veriliyordu ama başka bölüm seçince puan kırılmıyordu

meslek lisesinde bilgisayar bölümünde okuyan bilgisayar mühendisliği seçerken ek puan verilmiyordu hatta kırılıyordu yanlış bilmiyorsam

• Yüzbaşı
      678 Mesaj
      30 Mart 2012 19:04:29
      quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Alıntıları Göster

+1

+2

Think fast, Ride faster
    • Onbaşı
      39 Mesaj
      30 Mart 2012 19:14:00
      Ne eşitliği yahu =?

Anadolu Öğretmen de okuyanlar her yıl 3-4 ders eğitim dersi görüyorlar + 11.sınıfta staj yapıyorlar , bu adamların hakkı ne olacak ?

• Onbaşı
      27 Mesaj
      30 Mart 2012 19:29:41
      Meslek lisesi son sınıfta okuyan bir öğrenciyim kendi mesleğimi yapmıcam polislik yapıcam

Yükselsin milletim,Yaşasın devlet :)
    • Onbaşı
      36 Mesaj
      30 Mart 2012 19:38:15
      quote:

Orijinalden alıntı: ornitin

Ne eşitliği yahu =?

Anadolu Öğretmen de okuyanlar her yıl 3-4 ders eğitim dersi görüyorlar + 11.sınıfta staj yapıyorlar , bu adamların hakkı ne olacak ?

meslek liseleride staj görüyor onlar nolucak ?

• Onbaşı
      36 Mesaj
      30 Mart 2012 19:42:54
      bende 11.sınıfım anadolu meslek lisesiyim bilgisayar okuyorum. bende bölümümü okumucam ve ben sabahtan 4 e kadar okuldayım ordan direk dershanye gidiyorum evde 8 de oluyorum yinede pes etmiyorum mühendislik seçicem bende. (MTOK tan değill !) kültür derslerini çoğaltmalrı gerekiyor o zaman biz sadece mat2 görüyoruz fizik geo kimya 0 bende. herşeye baştan başlıcam. ya öğretmen liselerindede kesicekler yada hiç dokunmucaklar ! biz burda boşuna çırpınmıyoruuuz.

• Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 20:58:32
      quote:

Alıntıları Göster

Niye fazla veriyorlar? Ben eşit ağırlığım elin sayısalı veya meslek lisesindeki benim bölümümden tercih ederken benle eşit başlıyor ama ben edeceksem ondan düşük yapıyorum.. geçeceksiniz bu işleri o ki kat sayı kalktı buda kalkmalı..

Size hikayeyi bir daha anlatayım;

Ben meslek liseliyim 9.Sınıf Hariç meslek dersleri görüyorum.Haftada 3 gün mesleki ders görüyorum.Son sene stajım var.Ben bilgisayar işini meslek liseli olduğum için 3 yıldır yapıyorum ve severek yapıyorum üniversitede bilgisayar ile ilgili lisans programı görmek istiyorum devlet olarak sen diyorsun ki Sen ara elemansın ara eleman olarak kalıcaksın.Katsayının kaldırılmasının tek faydası imam hatiplileredir.

• Onbaşı
      18 Mesaj
      30 Mart 2012 23:17:44
      Bu sene için geçerliyse benim gibi tüm meslek liselilere geçmiş olsun,sen adama kültür dersi verme,üstüne üstlük haftada 3 gün staja gönder sonra ek puanını elinden al.Resmen 'kardeşim ben sana 2 yıllık myo'u reva gördüm,paşa paşa gideceksin' demek oluyor bu.

Bi de bu düz liseli arkadaşların baya bi hoşuna gitmiş,onlara diyecek lafım yok zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thejeweler -- 30 Mart 2012; 23:23:17 >

• Yüzbaşı
      913 Mesaj
      30 Mart 2012 23:35:27
      quote:

Alıntıları Göster

MTOK'lar kapatılıyor mu yani.

HTC One (M8)
      HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera // HTC Motion Launch™ // Zoe™ // HTC BoomSound™
    • Er
      10 Mesaj
      30 Mart 2012 23:59:47

quote:

Orijinalden alıntı: !! €MR€ !!

Alıntıları Göster

MTOK'lar kapatılıyor mu yani.

Danıştayin kararıyla kapatıldı

• Yüzbaşı
      352 Mesaj
      31 Mart 2012 00:21:00
      quote:

Orijinalden alıntı: thejeweler

Bu sene için geçerliyse benim gibi tüm meslek liselilere geçmiş olsun,sen adama kültür dersi verme,üstüne üstlük haftada 3 gün staja gönder sonra ek puanını elinden al.Resmen 'kardeşim ben sana 2 yıllık myo'u reva gördüm,paşa paşa gideceksin' demek oluyor bu.

Bi de bu düz liseli arkadaşların baya bi hoşuna gitmiş,onlara diyecek lafım yok zaten.

Seneye 'sınavsız geçişi' de kaldırırlar zaten. Meslek liseleri oldu sana amale lisesi.

• Yüzbaşı
      913 Mesaj
      31 Mart 2012 00:21:24
      quote:

Alıntıları Göster

Danıştayin kararıyla kapatıldı

Meclisten geçmedi mi hocam danıştay nasıl kaldırdı?

HTC One (M8)
      HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera // HTC Motion Launch™ // Zoe™ // HTC BoomSound™
    • Teğmen
      163 Mesaj
      31 Mart 2012 01:10:49
      Öğretmenlik puanı kalkarsa, kimse o lisedeki öğrencileri yazılılarında kendi alan derslerinden çok daha düşük notlar aldıkları formasyon derslerine sokamaz. Ya da 11. sınıfta boş boş staja yollayamaz.
      Ama öğretmenlik seçmeyenlerden puan kırılması mantıklı ve adaletli olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi looker -- 31 Mart 2012; 10:15:35 >

• Teğmen
      124 Mesaj
      31 Mart 2012 01:18:21
      bu ek puan neden bu kadar göze batıyor anlamıyorum. Sanki ek puanla girilen bütün kontenjanları meslek liseliler dolduruyormuş gibi...
      Şuan bilgisayar öğretmenliği,okul öncesi öğretmenliği vb. ekpuanla girilebilen yerlerde okuyan öğrencilerden kaç tanesi meslek lisesinden gelmiş araştırın, bir sınıfta meslek lisesinden gelenler 15-20 kişiyi aşmaz.
      Bir meslek lisesinden yılda ortalama en az 500 kişi mezun oluyor ve bu kadar insan içinden büyük illerde en fazla 9-10kişi dört yıllık bir bölüme yerleşiyor(diğer illerde bu oran 5-6 kişiye düşüyor ve bazılarında hiç yerleşen de yok ) bu yerleşenlerin zaten 3 tanesi(atl-tl-eml) okul birinciliğinden yerleşiyor diğer kalanlardan 2-3 kişi alandışı tercih yapıyor ve bir okuldan ek puanla bir bölüme yerleşenlerin sayısı 4-5 kişiyi aşmıyor.
      Bu insanlar 4 yıl bu işin eğitimini alıyorlar ve itin kopuğun içinde gürültüden öğretmen seslerinin zar zor duyulduğu ortamda bir şeyler öğrenmeye çalışıyorlar.
      Hadi bütün meslek liseliler üniversiteyi kazanıyor, ek puanlarla bütün herkese fark atıyorlar deseler anlarım o zaman bir eşitsizlik var derim ama zaten bu puandan yararlanan 4-5 kişi onlara çok görmeyin.

ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ meselesine de gelecek olursak anadolu öğretmen liselerine giden herkes öğretmen olucam diye gitmiyor.Öğretmen olmak isten kısım çoğunlukta değildir.Onların da hedefi tıp,mühendislik...Tabii sınavdan istenilen sonuç alınmayınca aldığı ek puan sayesinde bir öğretmenliğe yerleşiyor ve belki de onunla aynı puanı alan bir anadolu lisesindeki birisi o öğretmenliğe yerleşemiyor.Bazıları diyor ya aöl'deki meslek derslerini gördü stajını yaptı tabii ki de aöl'e gidenin hakkı; -ee aöl'e gidince hak oluyor da meslek lisesine gidince neden hak olmuyor.

"Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır." Mustafa Kemal Atatürk
    • Er
      10 Mesaj
      31 Mart 2012 02:46:31
      quote:

Orijinalden alıntı: !! €MR€ !!

Alıntıları Göster

Meclisten geçmedi mi hocam danıştay nasıl kaldırdı?

http://forum.donanimhaber.com/m_48503008/tm.htm

Ben haber sitesinde okumuştum.Genelge olduğu için danıştay yürütmeyi durdurma kararı almış.Zaten danıştayın işi gücü böyle eğitim meselelerine müdahale etmek hiç öğrenciye soran yok.

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Liseler >> YGS/LYS >> Ek Puan Kalktı!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.