Şimdi Ara

Ek Puan Kalktı!!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
16.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Aslında anlatmak istediğim yasa eğitim yılının ortasında çıktı ya ek puan uygulamasının bu sene devam edip seneye kalkması gibi bir durum var mı,yoksa uygulama tamamen kalktı mı?Yani bu sene ek puan verilecek mi?
  • 25 ile 100 mü max 30 ek puan geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkral

kusura bakmayın ama şu an sizin ağlamanız şuna benziyor: "doktordan fazla ve ağır şartlarda çalışan amelenin fazla maaş alamama dramı" geçin bunları yok staj yaptık yok ders görmedik geçin bi kalem. biz biliriz kimin ne yaptığını.

meslek lisesini seçmişsen kusura bakma ama müh. olamayacaksın.
    ha tabii öğretmen lisesine de gidiyorsan tıp, müh. olmayacaksın.
    fen lisesine gidiyorsan müh dışında olmayacaksın
    .
    .
    .
    ve bu düz lise saçmalığı kaldırılmalı direk fen, sosyal, tm, yabancı dil, meslek lisesi liseleri olarak ayarlanılmalı.

bu sistem olursa eğitim gelişir.

bu kadar!

nasıl yani ben mühendis olamayacakmıyım? nasıl olur hep istemişimdir mühendis olmayı. ciddi hayal kırıklığına uğradım. şaka len şaka çokta umrumdaydı mühendislik. aklımın ucundan bile geçmedi. sanki çok möhüm bişey anasını satıyım. bu ülkede mühendis mi var len bu kadar büyütüyonuz. seneye aobp kalkacak bak. bütün meslek liseliler seni yiyecek dikkat et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcenkx -- 6 Mayıs 2012; 17:26:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noldor Warrior

Sen bunu kaldırırsan Meslek Liseleri'nin olmayan cazipliğini sıfıra indirirsin. Kimse sonra ara eleman yerine 800 TL'ye mühendis çalıştırıyorlar diye söylenmesin. Anadolu Teknik'te Web Tasarım ve Programlama okuyorum Bilgisayar Mühendisliğine ek puanım yok Bilgisayar Öğretmenliğine var. O da ayrı bir ironi.

Amaaan neyse zaten bir aksilik olmazsa gelecek dönem Viyana Teknik Üniversite'si Bilgisayar Mühendisliğine başlıyorum.

aman öyle söyleme hocam. hayatın össden ibaret olduğunu sanan bazı ergenler atlarlar hemen. iyi yapmışsın tabiki. keşke ben de yurtdışında okusam

• Arkadaşlar sınava bir hafta kalmış ama bilginiz olsun dedim EK PUAN KALKMAMIŞ buyrun işte ösym 2012 klavuzundan alıntı

6.2. YERLEÞTIRME PUANLARI HESAPLANIRKEN OBP’LER BU PUANLARA NASIL
    KATILACAK VE EK PUANLAR NASIL HESAPLANACAKTIR?
    Her aday için hesaplanmış olan ortaöğretim başarı puanı, 0,12 ile çarpılarak sınav puanlarına katılacak ve
    böylece adayların yerleştirme puanları hesaplanacaktır.
    Bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarının mezunları, Yükseköğretim Kurulunca saptanacak
    alanlarda bir yükseköğretim programına yerleştirilirken Ortaöğretim Başarı Puanının 0,06 katsayısı ile çarpımından
    elde edilecek ek puanlar yerleştirme puanlarına eklenecektir. Bu alanlar Tablo 3A’da ve Tablo 3B.1’de gösterilmiştir.
    Bu ek puanlardan yararlanmak için adayların ilgili puan türünde 180 veya daha yüksek puan almış olmaları
    gerekmektedir.

Maximum 30 puan eklenecek minumum 15

Yalnışım varsa düzeltmenizi talep ederim

• Ve bunun uygulanmasıda mecburi çünkü bu döneme muhtasar şu geçici madde bulunmaktır...

MADDE 16 – 2547 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 61 – Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrenciler bakımından, bu kurumların mezunlarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen aynı meslek dalında yer alan yükseköğretim programlarına yerleşmelerinde merkezî sınavlardan almış olduğu puanlara ilave edilecek ortaöğretim başarı puanı hesaplanmasında, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki mevzuat hükümleri uygulanır.”
  • quote:

Orijinalden alıntı: enjack

Şimdi sınava giren herkese mi ekpuan verilecek? Yoksa meslek liselerinin ki Mi kalktı?

sınava giren herkese ek puan verilmesi demek zaten kimseye ek puan verilmemesi demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackingmem

Ve bunun uygulanmasıda mecburi çünkü bu döneme muhtasar şu geçici madde bulunmaktır...

MADDE 16 – 2547 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici madde eklenmiştir.

“GEÇİCİ MADDE 61 – Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle bir mesleğe yönelik program uygulayan ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrenciler bakımından, bu kurumların mezunlarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen aynı meslek dalında yer alan yükseköğretim programlarına yerleşmelerinde merkezî sınavlardan almış olduğu puanlara ilave edilecek ortaöğretim başarı puanı hesaplanmasında, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önceki mevzuat hükümleri uygulanır.”

Kardeşim kaldırırlar mı hiç imam hatipliler ek puan almadan olur mu Onların zoru bize geçiyor sadece bir gece de AOBP sistemini değiştirirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: ahmedfakih

quote:

Orijinalden alıntı: gezginburada

Kat sayı kaldığında eşitlik işte budur diyorlardı şimdi ise haksızlık diye yırtınıyorlar :D Ohhh iyi oldu...

Ben bu zihniyeti anlamıyorum ":D Ohhh iyi oldu..."

Tamam sen ek puanı al bi şey demiyorumda ideolojik nedenlerle niye MTOKları kapatıyosun.Yani sen meslek liseliye diyorsun ki sen amelesin amele kal.

MTOK ne ya?

Mühendisliğin içine mi edeceksiniz?

Ara eleman diye bir şey olmasın mı?

Adam sınavda doğru dürüst matematik falan yapamamış, gitmiş bir de mühendislik okuyor. Ondan sonra ortalık niteliksiz mühendis kaynıyor.

Meslek liselerine amele sıfatını siz layık buluyorsunuz.

Aslında amele değiller tabi ki, ama mühendis de olmamalılar. Ara eleman çok önemli ve ülkemizde eksiklik var bu konuda. Bunun nedeni de meslek liselerine gidenlerin çoğunun mecburiyettten gidiyor olmasıdır.

Ne diyorsunuz siz birader? MTOK ye girmek bir meslek lisesi öğrencisi için kolay mı zannediyorsunuz. Ara eleman zırvalarını kesin. Sizin o ara eleman dedikleriniz sanayide dükkan açmış kendi halinde motor indirip kaldırıyor. Ara eleman alımı 2 yıl MYO dan başlar. Meslek liseliyi alıyorlarsa o işte bir şeyler vardır. Sen kalk meslek liseli adama nasılsa üni okumayacak diye haftada 30 saat ders ver. Kültür dersi göremesin bu adamlar 15 saat kültür dersi görsün ya da ATL okuyan adama haftada 45 ders saati ver. Bu adam her akşam evine 5'te dönsün. Hafta sonu dershane derken kendini kessin. Gerçi bir meslek lisesinin üniversiteye senede soktuğu adam sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Siz hala Mühendisliğin içine mi edeceksiniz. Niteliksiz mühendis sizsiniz. Bu adam 8 yıl elinde takımla dolaşsın. T cetvelini bırakmasın. Siz hala kalkın niteliksiz diyin. Kalıbınıza...
    Amele sıfatını biz değil sistem layık buluyor. Motor Meslekliyle Saint Joseph'linin şartları bir değildir. Saygılar...

• merak etmeyin tercih gününün bitimine kadar bu sistem 10defa değişecektir emin olun.Tecrübe ile sabittir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Priapos35

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: ahmedfakih

quote:

Orijinalden alıntı: gezginburada

Kat sayı kaldığında eşitlik işte budur diyorlardı şimdi ise haksızlık diye yırtınıyorlar :D Ohhh iyi oldu...

Ben bu zihniyeti anlamıyorum ":D Ohhh iyi oldu..."

Tamam sen ek puanı al bi şey demiyorumda ideolojik nedenlerle niye MTOKları kapatıyosun.Yani sen meslek liseliye diyorsun ki sen amelesin amele kal.

MTOK ne ya?

Mühendisliğin içine mi edeceksiniz?

Ara eleman diye bir şey olmasın mı?

Adam sınavda doğru dürüst matematik falan yapamamış, gitmiş bir de mühendislik okuyor. Ondan sonra ortalık niteliksiz mühendis kaynıyor.

Meslek liselerine amele sıfatını siz layık buluyorsunuz.

Aslında amele değiller tabi ki, ama mühendis de olmamalılar. Ara eleman çok önemli ve ülkemizde eksiklik var bu konuda. Bunun nedeni de meslek liselerine gidenlerin çoğunun mecburiyettten gidiyor olmasıdır.

Ne diyorsunuz siz birader? MTOK ye girmek bir meslek lisesi öğrencisi için kolay mı zannediyorsunuz. Ara eleman zırvalarını kesin. Sizin o ara eleman dedikleriniz sanayide dükkan açmış kendi halinde motor indirip kaldırıyor. Ara eleman alımı 2 yıl MYO dan başlar. Meslek liseliyi alıyorlarsa o işte bir şeyler vardır. Sen kalk meslek liseli adama nasılsa üni okumayacak diye haftada 30 saat ders ver. Kültür dersi göremesin bu adamlar 15 saat kültür dersi görsün ya da ATL okuyan adama haftada 45 ders saati ver. Bu adam her akşam evine 5'te dönsün. Hafta sonu dershane derken kendini kessin. Gerçi bir meslek lisesinin üniversiteye senede soktuğu adam sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Siz hala Mühendisliğin içine mi edeceksiniz. Niteliksiz mühendis sizsiniz. Bu adam 8 yıl elinde takımla dolaşsın. T cetvelini bırakmasın. Siz hala kalkın niteliksiz diyin. Kalıbınıza...
    Amele sıfatını biz değil sistem layık buluyor. Motor Meslekliyle Saint Joseph'linin şartları bir değildir. Saygılar...

Öncelikle edebinle konuş.

Ben kimseye niteliksiz demedim, niteliksiz adamlardan usta/yardımcı olunca neler çektiğimi biliyorum çünkü.

Sen muhtemelen üni dönemindesin, o yüzden o cümleyi anlamadın. Ustam iyi olunca benim de işim iyi yürüyor. Aksine meslek liseleri iyi eleman yetiştirsin isterim, hem kültürel hem teknik olarak.

Fakat şu da bir gerçek ki MTOK'ların seviyesi ortada. Bundan mühendislik olmaz büyük ihtimalle, zaten Türkiye'de mühendislik her geçen gün ayağa düşüyor MTOK'larla seviye daha da inecek. Acı ama gerçek. Giren öğrencileri de hocalar belki sınavda iteleyecek, çünkü zor hocalara denk gelinirse neler olacağı ortada. Kimseyi aşağılamıyorum ama herkesin bir kapasitesi var.

Ben bir mühendis olarak ek puana da MTOK'a da karşıyım. DGS ile girmekte de adaletsizlik oluyor; ama herkes 2.şansı hak eder mantığındayım.

• A9 tv de **** da açıklama yaptı.
    Malesef kaldırılmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cern'demuhendis

A9 tv de **** da açıklama yaptı.
    Malesef kaldırılmış

Maşallah inşallah
  • Bu sene ek puanlar kalkti.sizce bu ek puanla alan bolumlerin siralamalarinda bir degisiklik olur mu? Onu merak ediyorum puanlar azalir mi artar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.