Şimdi Ara

Ek Puan Kalktı!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
16.767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kusura bakmayın ama şu an sizin ağlamanız şuna benziyor: "doktordan fazla ve ağır şartlarda çalışan amelenin fazla maaş alamama dramı" geçin bunları yok staj yaptık yok ders görmedik geçin bi kalem. biz biliriz kimin ne yaptığını.

meslek lisesini seçmişsen kusura bakma ama müh. olamayacaksın.
    ha tabii öğretmen lisesine de gidiyorsan tıp, müh. olmayacaksın.
    fen lisesine gidiyorsan müh dışında olmayacaksın
    .
    .
    .
    ve bu düz lise saçmalığı kaldırılmalı direk fen, sosyal, tm, yabancı dil, meslek lisesi liseleri olarak ayarlanılmalı.

bu sistem olursa eğitim gelişir.

bu kadar!
  • quote:

Orijinalden alıntı: 24

quote:

Orijinalden alıntı: gezginburada

Kat sayı kaldığında eşitlik işte budur diyorlardı şimdi ise haksızlık diye yırtınıyorlar :D Ohhh iyi oldu...

Kardeşim eğer sen birinin lisede hiçbir LYS dersi görmeden seni geççeğine inanıyorsan varsın geçsin zaten seni. Adam zaten biyoloji matematik falan bilmiyor. Ne ara hangi temelle çalışcak? Eğer zaten kazandıysa hepinizden çok çalışmış ve gercekten zeki bir insandır.

Madem eşitlik olcak O zaman meslek liselerinede göstercekler o konuları. Yani meslek lisesi denen birşey olmıycak.

Adam 10. sınıftan 12 ye kadar bölümüyle ilgili bir sürü şey görüyor. Adamın kendi bölüme ek puan alması neden senin zoruna gidiyor ? Hem o meslek derslerini alcak hem fizik kimya biyoloji matematik2 görmiycek? Görüğü meslek dersleri hiçe sayılcak ve OKULDA görmediği derslerden sınav olcak öyle mi ?

+1

katılıyorum sana kardeşim.o elemanın yaptığı ve diğerlerinin yaptığı boş konuşma bence.hani küçümsüyorsunuz ya meslek lisesi meslek lisesi diye.madem küçümsüyorsunuz da ne diye korkuyorsunuz ki bizden ? bende meslek lisesi mezunuyum ayrıca?madem kendine güveniyorsun git çalış adam akıllı,geçirtme hiç bi meslek lisesi öğrencisini önüne,kuyruk acısı yapmasın böylelikle sen ve senin gibilerden ?

ayrıca üstteki eleman genelleme yapmış yok meslek lisesini seçmişsen mühendis olamıcaksın şunu seçersen şöyle olcaksın filan.benim mühendislik kazanan arkadaşlarım var meslek lisesi çıkışlı olup?ve fen lisesi çıkışlı olup da 40 bin 50 bin sıralama geldi diye deli gibi sevinen arkadaşlarım da yok değil yani.istisanalar kaideyi bozmaz deme.bozuyo demek ki.ve böyle bi genelleme yapma bence.artık dersaneler var.ve millet dersanelerle kapatıyo açığı.üniversite sınavlarının zekilikle alakası yok.sadece çalışıp çalışmamayla alakası var.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrkral

kusura bakmayın ama şu an sizin ağlamanız şuna benziyor: "doktordan fazla ve ağır şartlarda çalışan amelenin fazla maaş alamama dramı" geçin bunları yok staj yaptık yok ders görmedik geçin bi kalem. biz biliriz kimin ne yaptığını.

.
    .
    .
    ve bu düz lise saçmalığı kaldırılmalı direk fen, sosyal, tm, yabancı dil, meslek lisesi liseleri olarak ayarlanılmalı.

bu kadar!

Hadi ordan meslek lisesindeki çoğu öğrenci o fen lisesindeki adamdan daha iyi mühendis olur sonra görüyoruz adam fen lisesi okumuş mühendis olmuş , bilgisayara format atmayı bilmiyor sonra bu ülke niye böyle bak bakıyım Avrupadaki mühendisler napıyor bizim mühendisler napıyor

Yani fen lisesini kazanan adam mühendis olur demek kadar saçma bir şey yok o ezberleyip bitirdiğin kitaplarla mühendis olunmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan* -- 31 Mart 2012; 10:54:09 >

• meslek liseliler işin alaylısıdır. ne fen mezunu gördüm bilgisayar mühendisiyim diye mezun olup 1.500 tl maaşla yazılımcıyım diye girip her türlü bürokrasi işiyle uğraşan. iş mühendislik okumada bitmiyor ama diploması önemli işte.
  • quote:

kusura bakmayın ama şu an sizin ağlamanız şuna benziyor: "doktordan fazla ve ağır şartlarda çalışan amelenin fazla maaş alamama dramı" geçin bunları yok staj yaptık yok ders görmedik geçin bi kalem. biz biliriz kimin ne yaptığını.

.
    .
    .

bu kadar!

Sen neyin kafasını yaşıyorsun? Senin 4 senedir gördüğün dersleri ben 4 sene önce görmüşüm gitmişim bide 3 gün işe 2 gün okula sen her sabah okuluna gidip sözel sayısal derslerini görürken ben milletin ağız kokusunu çekmişim. Sonra ikimiz de eşit sayılalım adalet mi bu?

• Dikkat ediyorum böyle konulara uğrayan, laf atmaya çalışan genelde düz liseliler kendine güvenmeyen anadolulular vs. forumda iyi yaptığını bildiğim isim vermeye gerek yok herkes biliyor onlarıda adamlar ne uğruyor ne laf atıyor çünkü rakip görmüyor haklıda.

Bu adamlarında derdi ulan 4 sene biz bunları rakip görmedik şimdi verilen - alınan avantajlarla önümüze geçecekler onlarda haklı bir yerde. Fakat yahu uğraşmaya ne gerek var meslek lisesindeki adam senden 30 puan bile az yapıyorsa o gitsin.
    Sen 4 sene gördüğün dersten görmeyen adama 30 puandan fazla fark atamıyorsan o gitsin zaten.
    Neyse olan olur , rahatlayın bir bırakın bu kavgayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furkan*

quote:

.
    .
    .

bu kadar!

Hadi ordan meslek lisesindeki çoğu öğrenci o fen lisesindeki adamdan daha iyi mühendis olur sonra görüyoruz adam fen lisesi okumuş mühendis olmuş , bilgisayara format atmayı bilmiyor sonra bu ülke niye böyle bak bakıyım Avrupadaki mühendisler napıyor bizim mühendisler napıyor

Yani fen lisesini kazanan adam mühendis olur demek kadar saçma bir şey yok o ezberleyip bitirdiğin kitaplarla mühendis olunmuyor

Çok haklısın

• imamhatip liseleri içinde geçerli değilmi bu ek puan kalktı ?
  • o düz liseli arkadaşlar meslek liselerine değil aslında imamhatiplerin elinden alınana ek puana seviniyor çünkü düz liseden ilahiyat veya din kültürü öğretmenliği seçerken ek puan gelmiyo düz lisesli adama ama imamhatipliye geliyo ve imamhatiplerde en kötü adamın bile normal okul puanı düz lisedeki orta düzeyde bi öğrenciden fazla oluyo yani düz lisesliere yaradı bu .
  • Bol keseden sallama Türkiyenin nüfus artış hızı her sene azalıyor nufüs artış grafiğinin incle öyle konuş .
  • Konuyu ek puandan formata getirdiniz :D
  • yavhu zaten öğretmenliklere ek puan veriyordu.
    abartılacak birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryan O'reily'

yavhu zaten öğretmenliklere ek puan veriyordu.
    abartılacak birşey yok.

Boğaziçi MIS, Bilkent CTIS, Bilkent BIS ?

@mrkral
    Çok fena saçmalamışsın. Türkiye'dekiler mühendislik yapıyorsa yurtdışındaki adamların yaptığı nedir ? Ayrıca teknik anlamda hiçbir şey bilmeyen bir adam mühendislik okusa ne olur, okumasa ne olur. Üniversitede verilen dersleri hepimiz biliyoruz. 10 sene öncesinin teknolojileri anlatılıyor... Bahsettiğiniz mühendislik bundan ibaretse ben buna mühendislik diyemeyeceğim maalesef. Ayrıca forum ortamında bir düşünce savunuyorsan üslubuna ve kurduğun cümlelere dikkat et.

EDİT: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkán -- 31 Mart 2012; 14:28:03 >

• arkadaşlar ülkenin gelişmesini istiyorsak bu kalifiye eleman yetiştirmekle olur. bence meslek liselerinin puanı dahada artmalı. Ben anadolu öğretmen lisesine gidiyorum ama keşke iyi bi eğitim veren meslek lisesi olsaydı da onun müh. bölümüne gitseydim. Şimdi diceksiniz madem müh. olcan niye aöl gittin? Yaşadığım ilde fen lisesinden sonra en iyi eğitim veren lise aöl. 1 puanla feni kaçırınca gitmek zorunda kaldım buda şuanki sistemin gereksinimiydi. Şunu da söylemeliyim aöl. den bitisi öğretmenlik üzerine dersler alırken anadolu lisesinden birisi onun yerine daha fazla mat geo görecek ve öğretmenlik seçerlerse eşit puan alacaklar. Bu kadar saçma bişey olamaz ! Son olarak diyeceğim şu ülkenin gelişmesi için meslek liselerinin öneminin artması lazım bu şekilde mesleki alanda daha uzman eleman yetişebilir.
  • eğer başbakan olursam eğitim sisteminde büyük değişiklikler yaparım;
    -8+4 bence gayet güzel oturmuş bir sistemdi bunu daha fazla parçalamak çok gereksiz.
    -ilköğretimde kesinlikle toplum dersleri koyardım. yayalar için trafik bilgisi, sıraya nasıl girilir, toplu taşıma araçlarına hangi kapıdan binilir, arka taraflara neden ilerlemeliyiz, bireylere karşı saygı sevgi vs.
    -liseleri tek tip yapardım. tüm liseleri düz lise yapardım. okul kalitesine göre sınavla öğrenci seçerdim ve yine kabataş, galatasaray vs. gibi okullara istediğim profilde öğrencileri alırım. okulları daha modern hale geritirirdim, okullar arası kalite farkını indirmeye çalışırdım.
    -lisenin ilk iki yılı temel matematik, temel fen, türkçe gibi dersleri koyardım. bu yılı bitiren kişiye düzenli kitap okuma, araştırma ve öğrenme becerisine sahip bireyler haline getirirdim.
    -son 2 yılda ise bir kriter ile alan seçimi yaptırırım. mesela türkçe sosyal ders ortaması 3 ve üzeri olan tm ve sos. seçebilir gibi (mevcut sisteme devam)
    -lise 3. sınıfta adaylar alan seçtikten sonra seçtiği alan derslerini alacak. say seçen adam integral türev vs. öğrenecek ama bunun yanında seçmeli dersler olacak. burada öğrenci okumak istediği bölüme göre seçmeli ders seçebilecek. ama bu seçmeli derslerin zorlukları birbirine yakın olmalı. okumak istediği bölüm hakkında daha fazla bilgi sahibi olan öğrenci lisans ya da yüksek okul okurken daha rahat bir eğitim alabilecek (temeli olacak) güzel sanatlar isteyen öğrenci resim-müzik seçerken ilahiyat isteyen öğrenci din dersleri alabilecek. mühendis olmak isteyen kişi ise uygulama dersleri ya da görsel dersler alacak mesela basit mikroişlemci programlama gibi dersler olabilir.
    -mevcut ygs-lys sınavlarına ve puan türlerine dokunmazdım. ygs sınavını daha erken tarihe (sömestr tatiline) çekerdim..
    -ygs-lys puanlarının yanında öğrencinin seçtiği dersler ile orantılı bir okul puanı hesaplatırım. ama bu okul puanınn etkisini 10 puan kadar bir fark yaprım. asıl seçici yer sınav olmalı.

bu şekilde birşeyler yapardm şimdiki karmaşadan çok daha iyi olacağı kesin olurdu.

• quote:

.
    .
    .

bu kadar!

Ağzından çıkanı kulağın duysun arkadaşım.Sen bizim ne yaptığımızı,ne şartlar altında eğitim gördüğümüzü nerden biliyorsun?Haftada 3 gün stajın son sene sınava hazırlanan biri için ne demek olduğunu nerden biliyorsun?Sabah 7 akşam 7 12 saat çalıştım.Elime haftada verdikleri parada 50 liraydı.

Ders görmedik evet yalan mı söylüyoruz?Sen bizim isyanımıza ağlamak diyorsunda ne alakası var ağlamakla bunun?

Emin ol bugün benim gibi meslek lisesinden mezun olanların çoğu ailesinin isteğiyle meslek lisesine gitmiştir.Lise sona kadar insanlar ileride yapacakları mesleği değiştirebiliyor.13-14 yaşında çocuktan sağlıklı meslek seçimi yapabilmesini mi bekliyorsun ki ben ileride bu sorunları çekeceğimi bildiğim halde aileme sözümü o zaman geçiremediğim için aptal meslek lisesine gitmek zorunda kaldım.

Asıl meslek lisesi denen saçmalık ortadan kaldırılmalı.Hepsi patronlara ucuz vasıflı eleman yetişmekle görevli hale geldi.

Bir de siz sanıyor musunuz ki YGS puanlarıyla öğrenci alan bölümleri meslek liseliler dolduruyor?Yok öyle bir şey!Normal sayısal mezunlarından mühendislik fakültelerini kazanamayanlar sağolsunlar dolduruyorlar Bilgisayar Öğretmenliği gibi bölümleri.

• Sen bunu kaldırırsan Meslek Liseleri'nin olmayan cazipliğini sıfıra indirirsin. Kimse sonra ara eleman yerine 800 TL'ye mühendis çalıştırıyorlar diye söylenmesin. Anadolu Teknik'te Web Tasarım ve Programlama okuyorum Bilgisayar Mühendisliğine ek puanım yok Bilgisayar Öğretmenliğine var. O da ayrı bir ironi.

Amaaan neyse zaten bir aksilik olmazsa gelecek dönem Viyana Teknik Üniversite'si Bilgisayar Mühendisliğine başlıyorum.
  • quote:

.
    .
    .

bu kadar!

Meslek Lisesi'ne gidiyorum. Seneye Bilgisayar Mühendisliğindeyim. Varmısın İddiaya?

• Okul puanın etkiside azaltıldı artık sınavdan alınan puan dahada etkili.
  • Düz liseliler bencillik yapmayın, biz son sınav senesi 3gün iş 2 gün okul. Hafta sonu dershaneye gidiyodum. Kolay mı sanıyosunuz siz bunları? 20-30 puan verildi diye hemen egoistlik yapmayın zaten sizin yaptığınız puan bizi genel anlamda geçecektir. Zaten düz liseyede bu yüzden gitmediniz mi?

Ayrıca bir sorum olacak. Bu ek puanın kaldırılması bu seneyi etkileyecek mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.