Şimdi Ara

DH Özel: AMD HD 7950'nin HD 7970 hızındaki test sonuçları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
7.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD'nin 31 Ocak'ta duyurmaya hazırlandığı Radeon HD 7950 için yeni detayları paylaşmayı devam ediyoruz. 28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Tahiti Pro grafik yongasının güç verdiği DirectX 11.1 destekli ekran kartı, 384-bit bellek veri yolu desteği ve 1792 paralel işlem birimi ile geliyor.

Üst model olan Radeon HD 7970 ile kıyaslandığında paralel işlem birimlerindeki azalmaya ek olarak saat hızları da düşürülen Radeon HD 7950'de standart çalışma frekansı GPU için 800MHz, bellekler içinse 5000MHz olarak belirlenmiş durumda. Ancak diğer taraftan AMD, tasarım konusunda üreticileri özgür bıraktığı için HD 7950'lerin yaygın olarak hız aşırtmalı gelmesi bekleniyor.

Peki Radeon HD 7950, Radeon HD 7970 hızlarında çalıştırıldığında nasıl performans gösteriyor. Yani paralel işlemci sayısındaki değişiklik, kartlar arasındaki farkı ne seviyede etkiliyor. Bu soruya yanıt teşkil edebilmesi adına 3DMark ile elde ettiğimiz test sonuçlarını haberimizde bulabilirsiniz.

Haberimizin başında da belirttiğimiz üzere AMD Radeon HD 7950, yol haritasında son dakika değişikliği yaşanmaz ise 31 Ocak'ta lanse edilmiş olacak. 1,5GB bellekli versiyonlarının da olması beklenen Radeon HD 7950'nin fiyatı ise HD 7970'ten 150$ civarında daha ucuz olacak.

Tablolar için Not: HD 7950 OC'de GPU hızı 925MHz, bellek hızı ise 5500MHz'dir. Detaylı test sonuçlarını 31 Ocak'ta yayınlayacağımız video incelememizde bulabilirsiniz. 

• 7950 lightining stok 7970 i günlük kullanımda geçicek gibi duruyor
  • al 7950'yi, modla 7970'e, çek kırbacı, ver 1400 mhz hızı, ver hızı ver hızı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 25 Ocak 2012; 14:42:20 >
  • nvidianın teknolojisi amd yi geçmeye yetmiyor o da anlaşmalarla driver desteğiyle öne çıkmaya çalışıyor bu da bir teknolojidir diğer bir yönden ama bence amd bu işi iyi beceriyor
  • AMD ekran kartlarıyla öne çıkmayı başarıyor.Aynı başarıyı intel karşısında işlemci bazında'da başarabilse.
  • selefleri gibi bunlarda da modlama olayı olursa aslında fena olmaz.
  • fiyatlar önemli olan tr de başka bişi dill
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

7950 lightining stok 7970 i günlük kullanımda geçicek gibi duruyor

evet çok rahat geçer gibi duruyor bios modla 1300 üstünü de düşünürsek 7970 e farkta atabilir bu kart 7970 ten fazla satar bence
  • 580 ile aralarında çok büyük farklar yok. İyiki Amd işlemcileri gibi dünyanın en iyi kartı bu olucak dememişler şu durumda verilen testler yeni nesil bir ekran kartına göre çok düşük. Diğer sitelerdeki testlerde bile Ortalam %30 civarı fark oluyor 7970-580 ile karşılaştırmalarında.

Bakalım nvidia nın iddalaı konuşmalarından sonra belli olucak performans tesleri. Açıkcası yen isistem kuracağımdan eski kart almam. Ama amd niyetlenmiş isem kesinlikle 7970 yerine 6970 alırdım fiyat acısından. Cünkü beklemediğim kadar az bir far kvar aralında . İlerde sürücülerle düzelirmi ne kadar düzelir bilemeyiz ama sonuçta bu donanım sürücülerde bir yere kadar.

Nvidia nın 6xx seri ile ne olacağı daha net bir şekilde su üzerine çıkacak. İddalı konuşan nvidia bakalım ne tür sonuçlar elde edicek. En iyisi yine beklemek.
  • Hadi artık Nvidia'da şu yeni ekran kartını çıkarsada grafiklerde onuda görsek özledik ya .:)
  • Üstteki skor 880 MHz'de aldığınız sonuçlardı sanırsam. Onun yerine default değerlerini koysanız daha iyi olmaz mıydı
  • Vay be biz hala 5450 kullanalım 7950'ler çıksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.l.p.r

Vay be biz hala 5450 kullanalım 7950'ler çıksın.

Heh he
    Ben halen 3450 kullanıyorum...
  • senelerdir sonu 70 ile biten kartlar bilinçsiz kullanıcılara hitap ediyordu şimdide öyle olacak.

50 ile 70 arasında aynı saat hızında 27'e 26 gibi ufak farklar var.

biz yine burda 7950'den yukarı bir kart önermeyeceğiz 7950 yada 7950cf diyeceğiz 7850 her işi görür diyenler olacak.
  • 28nm kartlar ile 40nm kartları karşılaştırmak ne kadar doğru olur?
  • yüzde 30 farka az diyenler acaba kaç bekliyordunuz merak ettim. ben hiç 2 katı hızlı olan bi yeni seri görmedim açıkcası maximum fark 40 dır oda nadir
  • Yabancı siteler burdan otlanmaya başlamış yine. DH farkı.
    http://www.techpowerup.com/159358/Radeon-HD-7950-Overclocked-to-HD-7970-Clock-Speed-Tested.html
  • Harbiden çalmışlar :D
  • 7950 normal hali bile gtx 580 i geçmiş fiyatı 900-1000 civarı olursa gtx 580 baya geriler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkyyy

7950 lightining stok 7970 i günlük kullanımda geçicek gibi duruyor

cenkky kareşim seni alıp lighting havuzuna atmak lazım. Çok seviyoraun sen bu msi lighting kartları
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.