Şimdi Ara

Kıa Magentis Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
24.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2005 model kıa magentis markalı araç almayı düşünüyorum 72 binde temiz 18 bin tl.
    Bu marka araç sınıfına ve modeline göre çok hesaplı geliyor bana.Fakat çevremde fazla kullanan yok bu aracı.
    Bu aracı kullananlar veya bilgisi olanlar tecrübelerini ve fikirlerini paylaşabilir mi?

• Bu aracın ucuz olmasının nedeni 2.el piyasasının oluşmamış olmasıdır bence ford focus falan bak bu fiyata satarken zorlanabilirsin
  • Yani kıa pek tanımadığım bir araç ama memnun olmayanları da duyuyorum.Ama bunun yanında çok çok beğenenlerde var.Focus da aklımdan geçti fakat ben düşük km yüksek model düşünüyorum en az 5 6 yıl binmeliyim.
    Araç hakkında bilgi var mı?
  • satarken ancak kia bayisine veya galericilere bırakman lazım arabayı elden çok zor satarsın , çok güzel araç bana göre o fiyata alabileceğin en donanımlı ve konforlu araçtır..
    5-6 yıl binicem diyorsan alabilirsin de sorunsuz araç
  • 2.el i pek yok , bırakında pek olmasın ucuk fiyatlar vermeden binebilelim piyasayı görüyorsunuz . kolay kolay satmayı düsünmüyorsanız ki cok üst düzey bi araba alacak kadar paranız yoksa zaten aracı satmayı düsünemessiniz simdiden hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zouzuni

2.el i pek yok , bırakında pek olmasın ucuk fiyatlar vermeden binebilelim piyasayı görüyorsunuz . kolay kolay satmayı düsünmüyorsanız ki cok üst düzey bi araba alacak kadar paranız yoksa zaten aracı satmayı düsünemessiniz simdiden hayırlı olsun.

katılıyorum
  • Bu araci ilk kez duyuyorum ben. Demekki piyasasi olmayan bir arac bu arac. Uzak durun.
  • aynı arabayı bi arkadaşım ara ara alıyo birisinden, geziyoruz vs.

araba makam arabası gibi zaten içi vs. kaliteli güzel. oturaklı bi araba tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan-1-1

Bu araci ilk kez duyuyorum ben. Demekki piyasasi olmayan bir arac bu arac. Uzak durun.

şahinin piyasısı var , şahin alsın dimi
  • quote:

quote:

Bu araci ilk kez duyuyorum ben. Demekki piyasasi olmayan bir arac bu arac. Uzak durun.

Sahin alsin demiyoruz beyfendi. Tutulan bir araba almasi kendisinin menfaatine olacaktir. Haaa arabayi alir 15 sene biner ona bise demem. Ama bahsedilen fiyatlara ford focus veya opellere bakilabilir.

• quote:

quote:

quote:

Sahin alsin demiyoruz beyfendi. Tutulan bir araba almasi kendisinin menfaatine olacaktir. Haaa arabayi alir 15 sene biner ona bise demem. Ama bahsedilen fiyatlara ford focus veya opellere bakilabilir.

arabayı yatırım amacı olarak görüyorsanız onu bilemem ben şahsen öyle görmüyorum

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zouzuni -- 15 Eylül 2011; 1:30:06 >

• tek rakibi var o arabanın chevrolet evanda bir aynısı var oda hyundai sonata. madem 2.0 olarak gözüne almışın yakıtını vergisini vs sini. seni daha çok memnun eder aynı yıldaki sonatalar. benden tavsiye magentis yerine sonata al. 18000 e çok zor fakat az daha zorlayabilrsen seni daha memnun edecek daha güzel olan sonatayı alabilirsin. sonatanın parçasıda satışıda magentisten daha kolay olur. ikside aynı araç sayılabilir. bence sonatalara yönel.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-2004-2-0-gls-otomatik-tiptironik-masrafsiz-58451593/detay/

• Öncelikle yorumlar için teşekkürler.Doğru aracın hiç piyasası yok ve bu aslında bizim menfaatimize.
    Bu temizlikte ve bu modelde bu fiyata başka bir araç bulamam heralde.Vergisini göze aldım ama almayı düşündüğüm araç lpg'li.Km'de 25 30 kuruş arası yakıyormuş tabi kullanıma göre.Şuan kullandığın accent benzinli yani onun kadar yakıyor.25 30 kuruş beni kasmaz.
    Benim merak ettiğim acaba bir kusuru var mı aracın?Tutulmamasının özel bir nedeni var mı?Sanırım yok da
  • hocam bende 2005 magentis var.22 bin tl verdiler yine vermedim , aracın piyasası göreceli bir kavramdır.atalar derler ya bitli baklanın kör alıcısı olurmuş , bu nedenle bu tarz sözlere pek kulak asma.fiyat gayet iyi , aracın yol tutuşu oldukça iyidir ve konfor odaklıdır. çukur v.b. pek hissettirmez , otomatik viteslerinin yakıtı ortalama 220-350 kr/km arası yol ve kullanım durumuna göre değişir.birkaç donanım seviyesi vardır.deri koltuk , sunroof , elektrikli koltuklar , esp v.b. opsiyondur her araçta standart olmaz. bunları kontrol ediniz.ayrıca her araçta tcs= asr vardır ve çok faydalıdır.lastikleri yaklaşık (205/60/15) 200 tl/adet tir.bu nedenle alacağınız aracın lastiklerinde diş ve ürteim tarihini kontrol ediniz. kesinlikle tavsiye edilir bir araçtır , kaporta son derece sağlamdır ayrıca menşei mitsubishi olan şanzıman ve motor bulunmaktadır. bagajı 470 lt üzerinde hacme sahiptir , bagaj yükseklik ve derinlik olarak çok kullanışlı ve orantılıdır.parçası kesinlikle pahalı değildir ve bütün parçaları sonata ile aynıdır , bulunabilirlik sıkıntısı yoktur. arka koltuklarda bacak bacak üstüne atarak oturabilirsiniz , ben aracı aldıktan sonra sürmektense arka koltukta seyahat etmeyi tercih eder oldum desem yalan olmaz. max tork ve beygir biraz üst devirlerdedir bu nedenle alt devirlerde çok atak bir araç değildir ( yanlış anlaşılmasın bu değerlendirme aracın 2000 motor olmasına istinaden yapılıyor 1.6 v.b. ile kıyaslama kabul etmez). D segmenti ( VW Passat, Honda Accord , Mercedes C Class, Peugeot 407 v.b. ile aynı sınıfta ) bir araçtır. İkinci elde bilinir değildir , vergisi 6 aylık 430 tl dir .Biraz uzun oldu ama size tavsiyem 2000 model focus parasına 2005 model mercedes konforunda araç almak isterseniz bu araç bunu size sağlar. iyi günler dilerim.

• 5-6 yıl kullanmayı düşünüyosanız bence alın bu fiyata bu donınımda ve sınıfda başka araç zor bulunur

• quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

kia magentis ile çok yolculuk yaptım üstte de dedigim gibi güzel arabadır fakat onun yerine chevrolet evanda yı öneririm

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-sahiniden-otomatik-orjinal-lpg-li-sorunsuz-55706709/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2006-chevrolet-evanda-2-0-16v-otomatik-51976907/detay/

evet arkadaşım evanda güzel araçtır ancak alırken çok araştırdım ve gördüm ki evanda işçilik ve malzeme kalitesi olarak kötü tek artısı esp standart olması.ancak kapı ve koltuk döşemeleri hemen deforme oluyor ve tamiri mümkün değil yenilemek gerekiyor.

• sonata ile aynı motor ve şanzımanı mı kullanıyor bilmiyorum tahminim bu yönde olduğu için yazıyorum.
    bir ara bir sonata almaya kalkmıştık o zaman araştırıken otomatik şanzımanlarının biraz nazik olduğunu ve lpg de sorun yaşama ihtimalinin olduğunu okumuştum.
    bir araştırın bence.
    (doğrudur yanlıştır bu konuda hiç bir fikrim yok hatta en baştada belirttiğim gibi sonata ile aynı motor ve şanzımanmıdır onuda bilmiyorum sırf belki işinize yarayabilir diye yazdım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

sonata ile aynı motor ve şanzımanı mı kullanıyor bilmiyorum tahminim bu yönde olduğu için yazıyorum.
    bir ara bir sonata almaya kalkmıştık o zaman araştırıken otomatik şanzımanlarının biraz nazik olduğunu ve lpg de sorun yaşama ihtimalinin olduğunu okumuştum.
    bir araştırın bence.
    (doğrudur yanlıştır bu konuda hiç bir fikrim yok hatta en baştada belirttiğim gibi sonata ile aynı motor ve şanzımanmıdır onuda bilmiyorum sırf belki işinize yarayabilir diye yazdım)

sonata ile 2006 yılına kadar ortak üretimdir sonrasında kia kendi motorunu kullandı diye biliyorum. Kia BRC lpg kitini öneriyor bende sorun yaşamadım.şanzıman meselesinde ise bu araçlar amerikan tip klasik şanzımandır yani tork konvertörlü şanzımandır. Öncesinde düzgün kullanıldılarsa kolay kolay sıkıntı çıkarmazlar ve tamiri de mümkündür. Şunun altını çizmek lazım bu tarz araçlarda atiker lpg kiti var ise biraz düşünmekte fayda olduğudur.saygılar

• eyvallah
    (bizimkisi arkadaşa yardımcı olmak)
    saygılar bizden
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.