Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (211. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetben

Arkadaşlar ben aracı sipariş ederken beyaz sipariş vermiştim ve 10 gün önce siyah araç geldi ve araçtan son derece memnunum ama ne hikmetse gözüm hala beyazda kaldı bayiye beyaz siparişi verdim benim siyahıda bu şekilde elden çıkarmayı düşünüyorum. Düşünen arkadaşlar varsa aldığım fiyata verecem araba sitelerine koymayacam çünkü burda 3-4 sayfa önce bir ton laf söylenmişti ordakilere araba daha 500 km de özellikleri malum zaten.

Keşke hiç almasaydınız..Alım satım tekrar bir sürü iş...Neyse test sürüşü yapmış oldunuz böylelikle..Ben de beyaz siparişi verdim bekliyorum dört gözle...

• Evet ben de beyaz bekliyorum. Bayraktar'dan...sizler hangi bayiden bekliyorsunuz?
  • quote:

Arkadaşlar ben aracı sipariş ederken beyaz sipariş vermiştim ve 10 gün önce siyah araç geldi ve araçtan son derece memnunum ama ne hikmetse gözüm hala beyazda kaldı bayiye beyaz siparişi verdim benim siyahıda bu şekilde elden çıkarmayı düşünüyorum. Düşünen arkadaşlar varsa aldığım fiyata verecem araba sitelerine koymayacam çünkü burda 3-4 sayfa önce bir ton laf söylenmişti ordakilere araba daha 500 km de özellikleri malum zaten.

beyaz sipariş vermişken siyahı neden aldınız ki? dün yolda 2.0 siyah gördüm fena değil di. ama istediğiniz renk olmayıncada insanın aklında kalıyor.
  • vergi mükellefiyim vergi avantajlarından yararlanmak için bu yıl içinde almak zorundaydım.
  • özel durum yani.
  • Benzine yine zam!
    Benzin fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere 7 kuruş zam yapıldı.

Buna göre 95 oktan benzinin litresi yüzde 1,85'lik artışla 3,91 liraya, 97 oktan benzin ise 3,98 liraya çıktı. Tüketicinin akaryakıta ödediği her 100 TL'nin 65 lirası ÖTV ve KDV olarak doğrudan devlete gidiyor.

Akaryakıt fiyatlarında indirim bekleyen tüketiciye dün kötü bir haber daha geldi. Motorinden sonra bugünden geçerli olmak üzere benzin de zamlandı. Yeni fiyat ayarlamasına göre 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi yüzde 1,85, 97 oktan benzinin fiyatı ise yüzde 1,87 oranında artırıldı. Zaman'dan İsmail Altınsoy'un haberine göre, düzenleme, litre fiyatına 7 kuruş zam olarak yansıyacak. Böylece benzinin litresi yeniden 4 lira sınırına dayandı. Geçen hafta motorine de 7-8 kuruşluk zam gelmişti. Benzine bugünden geçerli olmak üzere 7 kuruş zam yapıldı. Dün akşam bazı şirketler tarafından bayilere bildirilen zamlar, bugünden itibaren pompa fiyatlarına yansıtılacak. Yeni zamla birlikte İstanbul Anadolu yakasında 1 litre benzinin (95) fiyatı 3,87 liradan 3,91 liraya; 97 oktan benzinin fiyatı ise 3,91 liradan 3,98 liraya çıktı. Son ayarlamayla benzinin litre fiyatı 'Psikolojik sınır kabul edilen 4 lira' seviyesine yaklaştı. Öte yandan kalorifer yakıtı da bugünden geçerli olmak üzere yüzde 1,84 oranında zamlandı.

Son bir ay içerisinde akaryakıta, ham petrol fiyatlarındaki artış gerekçe gösterilerek 3 defa zam yapıldı. Tüketicilerin büyük tepkisi üzerine Enerji Bakanlığı ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), sektör temsilcileriyle fiyat indirimi için bir araya gelmişti. Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili geniş katılımlı toplantılar yapılmasına rağmen tüketiciyi sevindirecek bir karar çıkmamıştı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız toplantılar sonrası 'rafineri ve akaryakıt dağıtım şirketlerinden indirim için jest beklediklerini' söylemişti. Rafineri ve dağıtım şirketleri de pompaya 2 kuruş olarak yansıyan bir indirim yapmıştı. İndirimden kısa süre sonra ise motorine 8 kuruşluk zam yapılması tepki aldı. Akaryakıt ana dağıtım şirketi ve bayilerin temsilci kuruluşları, son zamların ham petrol ve döviz kurlarındaki artışlardan kaynaklandığını açıklamış ve ucuzluk için Maliye'den yüksek vergilerin indirilmesini istemişti. Tüketicinin akaryakıta ödediği her 100 TL'nin 65 lirası ÖTV ve KDV olarak doğrudan devlete gidiyor

• 97 oktan 4 lira olmamış ya çok önemli değil 3,98... bizim halkımız 4 lira olursa biraz homurdanabilir. satıcıların fiyat politikası gibi bu araç kaç para 29.990 ha iyiymiş 30000 değil. bu elbise ne kadar 99.90 bu da iyi 100 Tl olsa alamazdım. bu ne ya... insanların ve basının tepkisiz oması çok kötü. benzine bu gün 7 kuruş zam yapıldı yeni fiyatlar şöyle..... şimdi sıradaki haberimiz... 30 saniye ya sürüyor ya sürmüyor. indirim yapıldığında ise ballandıra ballandıra indirimi anlatıyorlar. 3 ileri 1 geri...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysaglam

Firmada bir arkadaşım var.. Bir ara Insignia Turbo yeni çıktığında deneme sürüşüne gitmişti.. Bilirsiniz deneme araçlarında genelde gaz tabana yapıştırılır.. Performansını görmek için aracın.. Bu deneyiminden sonra bana aracı anlatmıştı bir ara.. Abi araç o kadar güçlü ki 3. viteste anti patinaj devreye giriyor demişti.. Sevgili dostlar ister inanın ister inanmayın dün aynısını spo ile yaşadım.. Antalya'da trafik varmış da haberimiz yokmuş..Buna oldukça canım sıkılmıştı.. Birde çok kötü ve tehlikeli bir yerde trafik kitlenince.. Trafiğin açıldığı noktada gazı tabana yapıştırdım.. Sarı anti patinaj ışığı baya bir göz kırptı.. Bu motor bu aracı çeker mi diyenlere duyurulur..

Ben o dediğiniz arada yapıyorum , pekte güzel oluyor . Göstergelerin arasında sarı uyarı ışığı yanıp bir kaç saniye içinde sönüyor çünkü patinajı engellemiş oluyor.
    Bu motor bu aracı çekmez diyenlere Allah 5000 CC'lik Amerikan 8 silindirlilerden versin inşallah.

• Arabayı görmeden bilmeden çamur atmaya kalkanlara tavsiyem:motoruna bulaşmayın bişey çıkaramazsınız, performansı mükemmel!
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Kia amerika da owners sekmesini Tiklayinca "owners manuals" seçeneği çıkıyor .orada da login gerekli diyor

Ben oradan deniyorum, bulunca haber vereceğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maminci

quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Kia amerika da owners sekmesini Tiklayinca "owners manuals" seçeneği çıkıyor .orada da login gerekli diyor

Ben oradan deniyorum, bulunca haber vereceğim..

Dediğiniz yerden denedim ama olmuyo, 17 haneli şase no'yu istiyo ama girince yanlış diyo
  • quote:

Merhaba, aldığınız araç şahıs üzerine miydi yoksa şirket üzerine mi aldınız? Eğer şirket üzerine almış iseniz dikkat edin satarken yüklü kdv ödemek durumunda kalabilirsiniz. Artık yasa değişti, eğer şirket araçları 2 sene dolmadan satılırsa kdv oluşuyor ve kdv ödemek durumuna düşersiniz. Yok eğer şahsa aldıysanız fark etmez dilediğiniz gibi satabilirsiniz...

Burada edilen laflara bakmayın, o lafları edenler bir şekilde araçlarını satmak durumda kalsalar reel piyasa fiyatı ( 51-52 K ) neyse ondan satarlar merak etmeyin...

Tahminim aracınız 51-52 K arasında alıcı bulabilir. Eğer bu araca ihtiyacı olan biri bu veya benzeri bir aracı kiralamaya kalksa aylık 1.500 / 2.000 TL. aylık kira öder, kira ödeyeceğime satın alayım diyebilir yada beklemek istemeyebilir... Hayırlı olsun, saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Merhaba, aldığınız araç şahıs üzerine miydi yoksa şirket üzerine mi aldınız? Eğer şirket üzerine almış iseniz dikkat edin satarken yüklü kdv ödemek durumunda kalabilirsiniz. Artık yasa değişti, eğer şirket araçları 2 sene dolmadan satılırsa kdv oluşuyor ve kdv ödemek durumuna düşersiniz. Yok eğer şahsa aldıysanız fark etmez dilediğiniz gibi satabilirsiniz...

Burada edilen laflara bakmayın, o lafları edenler bir şekilde araçlarını satmak durumda kalsalar reel piyasa fiyatı ( 51-52 K ) neyse ondan satarlar merak etmeyin...

Tahminim aracınız 51-52 K arasında alıcı bulabilir. Eğer bu araca ihtiyacı olan biri bu veya benzeri bir aracı kiralamaya kalksa aylık 1.500 / 2.000 TL. aylık kira öder, kira ödeyeceğime satın alayım diyebilir yada beklemek istemeyebilir... Hayırlı olsun, saygılar...

Ben Mali Müşavirim :))))

• Hükümet 10 gün önceki benzin zammını gelen büyük tepkiler üzerine geri adım atarak göstermelik şekilde bir kaç kuruş aşağı çekerek çatlak sesleri kesmişti.

Tabii biliyorlar ki balık hafızaya sahibiz, her şeyi hemen unuturuz o nedenle daha 1 hafta geçmeden aynı rakama geldiler. Bakın bu sefer tepki olmayacak...
  • quote:

Tamda adamını uyar mışım

Ama dediklerimde bir yanlış yok değil mi? Uyarmak görevimiz...
  • quote:

quote:

Tamda adamını uyar mışım

Aracın 87.03 pozisyonunda yer alan binek otomobili niteliğine haiz olması durumunda 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesine ekli I sayılı listenin 9 uncu sırasına istinaden söz konusu aracın satışı % 1 oranında KDV'ye tabi olacaktır.

Araç sahibinin KDV Kanununun 30/b maddesine göre binek otomobillerinin alımında yüklendiği KDV'yi indirim hakkı bulunması halinde (araç kiralama, taksi işletmesi gibi) bu aracın satışında KDV oranı % 18 olarak uygulanacaktır. Ancak, binek otomobillerinin alımında yüklendiği KDV'yi indirim hakkı bulunan mükelleflerin 31.12.2007 tarihi itibariyle aktiflerinde veya envanterlerinde bulunan binek otomobillerinin iktisap tarihinden itibaren 2 yıl geçtikten sonra teslimi % 1 oranında KDV'ye tabi tutulacaktır.

• Herkese Selam:

2 gun once aracimla kaza yaptim ve su anda yeni bir arac almak icin arastirmalar yapiyorum, Sportage in Dizel ile ilgileniyorum fakat forumda herkes 1.6dan bahsediyor acaba dizel sahibi var mi aramizda, 42.500 euro bu arac icin uygun mu acaba, rav4 ve CRV ile karsilastirildiginda ustun mu gercekten, arama yaptim ama genelde dizel ile ilgili pek birseye rastlayamadim eski sayfalarda dizel ile ilgili genis yorumlar var mi?

Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musyun

Herkese Selam:

2 gun once aracimla kaza yaptim ve su anda yeni bir arac almak icin arastirmalar yapiyorum, Sportage in Dizel ile ilgileniyorum fakat forumda herkes 1.6dan bahsediyor acaba dizel sahibi var mi aramizda, 42.500 euro bu arac icin uygun mu acaba, rav4 ve CRV ile karsilastirildiginda ustun mu gercekten, arama yaptim ama genelde dizel ile ilgili pek birseye rastlayamadim eski sayfalarda dizel ile ilgili genis yorumlar var mi?

Tesekkurler.

Geçmiş Olsun...
  • quote:

quote:

quote:

Tamda adamını uyar mışım

Aracın 87.03 pozisyonunda yer alan binek otomobili niteliğine haiz olması durumunda 2007/13033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesine ekli I sayılı listenin 9 uncu sırasına istinaden söz konusu aracın satışı % 1 oranında KDV'ye tabi olacaktır.

Araç sahibinin KDV Kanununun 30/b maddesine göre binek otomobillerinin alımında yüklendiği KDV'yi indirim hakkı bulunması halinde (araç kiralama, taksi işletmesi gibi) bu aracın satışında KDV oranı % 18 olarak uygulanacaktır. Ancak, binek otomobillerinin alımında yüklendiği KDV'yi indirim hakkı bulunan mükelleflerin 31.12.2007 tarihi itibariyle aktiflerinde veya envanterlerinde bulunan binek otomobillerinin iktisap tarihinden itibaren 2 yıl geçtikten sonra teslimi % 1 oranında KDV'ye tabi tutulacaktır.

Araç ticari olmadığı için kdv indirim konusu yapılamıyor, amortisman da kıst amortisman olacak acaba hangi amaçla aldınız aracı? Bilmediğim başka bir husus var mı diye soruyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: musyun

Herkese Selam:

Tesekkurler.

Geçmiş olsun öncelikle.Benim size tavsiyem ix35 olacak,neden derseniz 2.0 sportage 140 ps iken 2.0 ix35 184 ps.Bu saatten sonra sıfır olarak 2.0 dizel alınacak ve bu kadar para verilecekse en azından 160-170 ps olsun

Bence değerlendirin

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.