Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (210. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DRAZİZ

geçenlerde bir arkadaşımın tıguanına bindim 15 dk yan aynaları açmak için bir tuş aradım spo daki gibi bulamadım yolculuğa yan aynasız devam ettim arkadaş geldi aynaların manuel olduğunu söyledi çok güldük.bu arada spo ile ilk uzun yol tecrübemi paylaşmak isterim 180 de araç mükemmel gidiyor hızını kesinlikle belli etmiyor.yüksek hızlarda panaromik tavandan hafif rüzgar sesi geliyor oda duymak isteyene

Spo'nun donanım üstünlüğü standartlarımızı yükseltti,düne kadar olağan karşıladığımız özellikleri yadırgar olduk.
    Bu forumdaydı sanırım, Spo'nun hızının sınırlandırıldığından bahsedilmişti..Siz de böyle birşey fark ettiniz mi?Yoksa daha bassaydınız hızınızı arttırabilir miydinizl?Saygılar.

• yağışlı havalardan mıdır nedir benim kapı kollarında (nikelaajlı bölümlerde) 1 haftada pas gibi sararmalar oluyor. sürekli bu bölümleri silmem gerekiyor. eski aracımda da olurdu daha sonra çıkarması çok güç oluyor. ancak pasta yardımı gerekiyor. siz de nikelajlı bölümlerde bu tür birşey yaşıyormusunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Ben direkt konuşmayı severim. Fiziksel görünüm bende 1 numaradır. Daha önce diesel bir aracım vardı, evet yakıt süper tasarruflu idi benzinciye ayda 1 giderdim vs vs vs . Ama benim için sadece bir araçtı, at gibi bin seni bir yerden bir yere götürsün. Derler ya "4 tekerlekl mi yeter bir yerden bir yere götürüyor mu? evet" bu tarz araçlar... 7 Araç değiştirdim bugüne kadar sadece peugeot 307 ile bir gönül bağım vardı. her pazar bel fıtığım olmasına rağmen sonax sampuan ile bizzat yıkar ve parlatırdım... Hey gidi günler.

Uzun zaman sonra ulaşabileceğim maddi sınırlarda yine bir makina benim duygularımı uyandırdı. Kim ne derse desin şu an önüm açık, Kia sportage 2011, vw tiguan, hyundai ix35 önümde duruyor.Hepsi alınabilir durumda. Kriterlerime göre hiç arada kalmadan seçimim Sportage... Karizması,çizgileri duruşu çok başka. Fiziksel görüntü bakımından diğerleri için kim ne derse desin benim için hava... Bana göre bu konu kişiye göre değişebilecek bir konu değil ya neyse... Saygılı olalım zevklere yine.

Karizmada, 1. Sportage.Hem de açık ara. Diğer konularda , yakıt, iç dizayn, konsol , bagaj hacmi vs tartışmaya devam...

Çok güzel ifade etmişsiniz, bir herhangi bir araca binip bir yere gitmek var bir de kullanım zevki ve otomobil tutkusu var. İnsan, aracını kullanırken zevk alıyo, her bindiğinde inmek istemiyo, her indiğinde tekrar binmek için bahane arıyosa, yani 'duygularıyla kullanıyosa' bu duyguyu yaşayacağı makineyi iyi seçmeli, yok dediğiniz gibi beni götürsün de nasıl olursa olsun diyosa o zaman o olmuş bu olmuş çok farkı yok zaten. Ben de bu duyguyu golf4 te yaşamıştım, sürüşü zevkli bir otomobildi, bir sürü yeni test aracı kullanmış ama golfun tadını alamamıştım, ama spoyu aldıktan sonra çok başka bir sürüş keyfi sarıyo insanı

• quote:

Orijinalden alıntı: architron

yağışlı havalardan mıdır nedir benim kapı kollarında (nikelaajlı bölümlerde) 1 haftada pas gibi sararmalar oluyor. sürekli bu bölümleri silmem gerekiyor. eski aracımda da olurdu daha sonra çıkarması çok güç oluyor. ancak pasta yardımı gerekiyor. siz de nikelajlı bölümlerde bu tür birşey yaşıyormusunuz.

Haydaa, bir de bu çıktı şimdi..Daha arabayı almadım, piyasaya çıkalı 6 ay bile olmadı aracın, ben alana kadar türlü sorunlar çıkmaya başladı ve içimi bir karamsarlık kapladı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozans01

quote:

yağışlı havalardan mıdır nedir benim kapı kollarında (nikelaajlı bölümlerde) 1 haftada pas gibi sararmalar oluyor. sürekli bu bölümleri silmem gerekiyor. eski aracımda da olurdu daha sonra çıkarması çok güç oluyor. ancak pasta yardımı gerekiyor. siz de nikelajlı bölümlerde bu tür birşey yaşıyormusunuz.

Haydaa, bir de bu çıktı şimdi..Daha arabayı almadım, piyasaya çıkalı 6 ay bile olmadı aracın, ben alana kadar türlü sorunlar çıkmaya başladı ve içimi bir karamsarlık kapladı..

Panik yapmayın arkadaşlar.Biz metalle uğraştığımız için sürekli başımıza gelen bir sorundur bu.Bazı insanların elleri çok terler ve terde de asit vardır.Metallerin de çoğu bundan etkilenir ve paslanır.Sadece metal için de değil aslında.Elleri terleyenlerin tuttukları direksiyon simidi ve vites topuzu gibi çok temas edilen bölgeler de çabuk aşınır.Yapacak bir şey yok tabii yaradılışı değiştiremeyiz.Herkes için geçerli değil.Aracın bir kusuru değil bu yani onu demek istiyorum.Yapılacak iş o teri tutulan yerde bırakmamak, bir an önce silmek.Sonra çıkarmak zor olur.Sanıyorum Sn.architron'un şikayeti bundan kaynaklanıyordur.Kendisinden özür diliyorum doktor gibi teşhis koymaya kalktım hemen ama bizim sık karşılaştığımız bir durum olduğu için ihtimal olarak söylemeye çalıştım.Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SemihYurtbaşı

quote:

quote:

Panik yapmayın arkadaşlar.Biz metalle uğraştığımız için sürekli başımıza gelen bir sorundur bu.Bazı insanların elleri çok terler ve terde de asit vardır.Metallerin de çoğu bundan etkilenir ve paslanır.Sadece metal için de değil aslında.Elleri terleyenlerin tuttukları direksiyon simidi ve vites topuzu gibi çok temas edilen bölgeler de çabuk aşınır.Yapacak bir şey yok tabii yaradılışı değiştiremeyiz.Herkes için geçerli değil.Aracın bir kusuru değil bu yani onu demek istiyorum.Yapılacak iş o teri tutulan yerde bırakmamak, bir an önce silmek.Sonra çıkarmak zor olur.Sanıyorum Sn.architron'un şikayeti bundan kaynaklanıyordur.Kendisinden özür diliyorum doktor gibi teşhis koymaya kalktım hemen ama bizim sık karşılaştığımız bir durum olduğu için ihtimal olarak söylemeye çalıştım.Saygılar.

Rahatlatıcı bilgi için teşekkürler...

• Terlemek yıkamak deyince aklıma geldi, malum soğuk, akşam aracı yıkatmamak gerek, sabah yıkanmalı ki akşama kadar kurusun ve gece donmasın, bir de kapı fitilleri donup yapışır hatta zamanla yırtılır, ben würth silikon sprey kullanıyorum, kışa girerken sıkıyorum, hava kaç derece olursa olsun sabah kolayca açılıyo kapılar.
  • arkadaşlar merhaba

600 km geldim dün sabah bugün sabah ve bugün öğlen başıma geldi aracı ilk çalıştırmamda tam çalışmadan sönüyor araç birdaha bastığımda çalışıyor bilmiyorum nasıl olacak ama bir kaç gün deneyecem artık böyle deneyecem bakalım artık.

Önden gelen ses servis kronik amortisör teşhisi koydular kart açtırdım bekliyoruz amortisör gelecekmiş.

onun dışında araca gittikçe alışıyorum keyif alıyorum kullanmaktan yıl başına yılbaşı tatiline çıakcaz ilk defa uzun yola gidecem bakalım artık uzun yolda nasıl.
  • Sayın mehmetben,
    Aracı çalıştırırken ya motor tam çalışmadan ayağınızı debriyajdan çekiyorsunuz veya tam debriyaja basmadan start stop butonuna basıyorsunuz. Bence debriyajın sonuna kadar basılı olduğundan emin olduktan sonra butona da tam basınız. Umarım başka problem yoktur. İyi yolculuklar size :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agreeman_1 -- 27 Aralık 2010; 17:54:42 >
  • Arkadaşlar yeni parti arabaların ne zamangeleceğiyle ilgili duyum alan varsa paylaşırssa sevinirim...
  • 20 gün öncesine kadar sabırsızlıkla Spo beklemiş biri olarak bekleyenlerin neler hissettiğini çok iyi anlıyorum.Burada Kia ve Çelik Motoru az fırçalamamıştık fakat diğer markalarda da benzer durum olduğu, sıra yazıldığı söyleniyor. İnşallah bir an önce araçlarınıza kavuşursunuz demekten başka elden birşey gelmiyor.
  • Günaydın arkadaşlar... Kullanım klavuzunu PDF olarak burada sunabilecek bir Kahraman aranmaktadır:) Yada siteler ilgili dosyayı indirmek için motor numarası gibi bilgiler istiyorlar.oradan bu dosyayı indirip, bize sunar mısınız ? Ders çalışalım biraz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 28 Aralık 2010; 7:54:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Günaydın arkadaşlar... Kullanım klavuzunu PDF olarak burada sunabilecek bir Kahraman aranmaktadır:) Yada siteler ilgili dosyayı indirmek için motor numarası gibi bilgiler istiyorlar.oradan bu dosyayı indirip, bize sunar mısınız ? Ders çalışalım biraz...

Günaydın, hangi siteden peki, ben yardımcı olmaya çalışayım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Rahatlatıcı bilgi için teşekkürler...

inşallah terden kaynaklanıyordur ama ben öyle çok terleyen biri değilimdir. bahstettiğim bölge dış kapı kolları zaten içerde sorun yok. yakında fotoğrafını çekerim. 2 aydır bir sorun yoktu şu son 1.5 hafta içinde oldu. kar etkilemiş olabilir mi acaba diye düşünmeye başladım. kar çamur yağmur derken arabayı doğru düzgün temizleyemedim. fazla bekletmeden bezle hemen o pası almak lazım. eski arabamında (corolla) isim ve ambleminde oluyordu aynı problem ama bildiğim kadarıyla o parçalar metal görünümlü plastikti.

• İstanbul Anadoluda oturan varsa birde full kasko yok ise aman dikkat bikaç akşamdır gecede 30 araç yakıyor bazı soysuzlar
  • quote:

20 gün öncesine kadar sabırsızlıkla Spo beklemiş biri olarak bekleyenlerin neler hissettiğini çok iyi anlıyorum.Burada Kia ve Çelik Motoru az fırçalamamıştık fakat diğer markalarda da benzer durum olduğu, sıra yazıldığı söyleniyor. İnşallah bir an önce araçlarınıza kavuşursunuz demekten başka elden birşey gelmiyor.

İnşallah...
  • Kia amerika da owners sekmesini Tiklayinca "owners manuals" seçeneği çıkıyor .orada da login gerekli diyor
  • kasko poliçelerini gerçkten iyi kontrol etmek lazım. genelde hepsi full diyor fakat bir olay olduğunda o olay teminat dışı demeyi iyi biliyorlar.
  • Arkadaşlar ben aracı sipariş ederken beyaz sipariş vermiştim ve 10 gün önce siyah araç geldi ve araçtan son derece memnunum ama ne hikmetse gözüm hala beyazda kaldı bayiye beyaz siparişi verdim benim siyahıda bu şekilde elden çıkarmayı düşünüyorum. Düşünen arkadaşlar varsa aldığım fiyata verecem araba sitelerine koymayacam çünkü burda 3-4 sayfa önce bir ton laf söylenmişti ordakilere araba daha 500 km de özellikleri malum zaten.
  • quote:

kasko poliçelerini gerçkten iyi kontrol etmek lazım. genelde hepsi full diyor fakat bir olay olduğunda o olay teminat dışı demeyi iyi biliyorlar.

Evet iyi okumak lazım ya kasko dışı oluyor yada %15 kesinti filan koyuyorlar terör doğal afet olaylarına
  • 
Sayfa: önceki 208209210211212
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.