Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (212. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: architron

inşallah terden kaynaklanıyordur ama ben öyle çok terleyen biri değilimdir. bahstettiğim bölge dış kapı kolları zaten içerde sorun yok. yakında fotoğrafını çekerim. 2 aydır bir sorun yoktu şu son 1.5 hafta içinde oldu. kar etkilemiş olabilir mi acaba diye düşünmeye başladım. kar çamur yağmur derken arabayı doğru düzgün temizleyemedim. fazla bekletmeden bezle hemen o pası almak lazım. eski arabamında (corolla) isim ve ambleminde oluyordu aynı problem ama bildiğim kadarıyla o parçalar metal görünümlü plastikti.

Haklısınız.Nadiren de olsa İstanbul'a kar yağdığında da araç üzerinde kar uzun süre kalırsa nikelajların sararıp karıncalandığını biliyorum,şahit oldum bir kaç kez.Siz kapı kolu deyince el teması olan yer olduğu için benim de aklıma ter olayı gelmişti birden. Kuru havalarda sararma oluşmuyorsa korkulacak bişey yok o zaman.Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: musyun

Herkese Selam:

2 gun once aracimla kaza yaptim ve su anda yeni bir arac almak icin arastirmalar yapiyorum, Sportage in Dizel ile ilgileniyorum fakat forumda herkes 1.6dan bahsediyor acaba dizel sahibi var mi aramizda, 42.500 euro bu arac icin uygun mu acaba, rav4 ve CRV ile karsilastirildiginda ustun mu gercekten, arama yaptim ama genelde dizel ile ilgili pek birseye rastlayamadim eski sayfalarda dizel ile ilgili genis yorumlar var mi?

Tesekkurler.

Geçmiş olsun.Eski sayfalarda dizelle ilgili pek birşey yok tahmin ettiğiniz gibi.Tasarım olarak Spo'nun önüne geçebilecek alternatif yok bana göre ancak , görünüm olarak Spo. sizin için ilk sırada değilse, dizel,2.0 ve 42.500 Euro'yu gözden çıkardıktan sonra alternatif çok... Ben sizin alternatiflere Kuga'yı ekleyebilirim.Saygılar.

• quote:

Herkese Selam:

2 gun once aracimla kaza yaptim ve su anda yeni bir arac almak icin arastirmalar yapiyorum, Sportage in Dizel ile ilgileniyorum fakat forumda herkes 1.6dan bahsediyor acaba dizel sahibi var mi aramizda, 42.500 euro bu arac icin uygun mu acaba, rav4 ve CRV ile karsilastirildiginda ustun mu gercekten, arama yaptim ama genelde dizel ile ilgili pek birseye rastlayamadim eski sayfalarda dizel ile ilgili genis yorumlar var mi?

Tesekkurler.

Geçmiş olsun..Sanırım 2,0 kullanıcısı yok, hemen hemen hepimiz 1,6 kullanıcısıyız.. ARKADAŞLAR TÜV'ÜN SİTESİNDE YAZIYODU, 2010 YILINDA MUAYENEYE GİREN ARAÇLARIN %43'Ü EMNİYETSİZ YA DA AĞIR KUSURLU BULUNMUŞ, tüm araçların %30'unun da muayeneden kaçtığı tahmin ediliyomuş

• quote:

Orijinalden alıntı: maminci

quote:

Herkese Selam:

Tesekkurler.

Geçmiş olsun..Sanırım 2,0 kullanıcısı yok, hemen hemen hepimiz 1,6 kullanıcısıyız.. ARKADAŞLAR TÜV'ÜN SİTESİNDE YAZIYODU, 2010 YILINDA MUAYENEYE GİREN ARAÇLARIN %43'Ü EMNİYETSİZ YA DA AĞIR KUSURLU BULUNMUŞ, tüm araçların %30'unun da muayeneden kaçtığı tahmin ediliyomuş

Kaçarlar tabii,ne o öyle hasta muayene eder gibi saatlerce,bi motoru indirmedikleri kalıyor...Hele ilk bu sistem çıktığı zamana denk gelmiştim.Muayene süresi geçmiş, yakalanmadan yaptırayım demiştim...Sabah 6'mıydı neydi sıraya girmiştim,akşam Saat 9' da sıra gelmişti.Şimdi randevu usulüymüş.Kabak bizim başımıza patlamıştı.

• Baksınlar kardeş, eksiği aksağı olanı-bu ben de olsam- bırakmasınlar yollara, terörün adı çıkmış, sorumsuzluklar yüzünden trafik daha çok can alıyo.
  • quote:

Baksınlar kardeş, eksiği aksağı olanı-bu ben de olsam- bırakmasınlar yollara, terörün adı çıkmış, sorumsuzluklar yüzünden trafik daha çok can alıyo.

Kaçanları savunmuyorum tabi.Kaçma sebepleri muhtemelen araçların fazla didiklenmesinden kaynaklanıyor onu vurgulamaya çalıştım. Ama o muayene gününde çektiğimiz rezilliği tarif edemem. O Spo'dan önceki aracımdı ve satmamış olsaydım şimdi bu günlerde yine muayenede olmam gerekecekti.İki yıl için bile olsa o kabusu tekrar yaşamayacağım için şükürler olsun...
  • Amaaan...yok çok yakıyormuş, yok Kuga daha iyiymiş, yok çekişi kötüymüş, yok amörtüsörlerden ses geliyormuş...
    Takmıyorum abi bunları...sürmekten zevk alıyorum bu aracı...ihtiyacım olmasa da bahane bulup gidiyorum bir yerlere...dikiz aynasından ben geçtikten sonra kafasını çevirip bakanları görmek haz veriyor...otopark gişesinde ''ne o abii''..''kia, kia'ymış'' konuşmalarını duymaktan zevk alıyorum...berberde, kafe de hiç tanımadığım insanların sorularına cevap vermekten zevk alıyorum...başka markaların 80.000 TL den başlattıkları bu konforu yaşamaktan mutluyum...gerisi boş be abi...takma kafana, arabanı yaşa...
    Not: Söylemim kimseye karşı değil, içimden geleni yazdım o kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: INSMUHHAKAN

Amaaan...yok çok yakıyormuş, yok Kuga daha iyiymiş, yok çekişi kötüymüş, yok amörtüsörlerden ses geliyormuş...
    Takmıyorum abi bunları...sürmekten zevk alıyorum bu aracı...ihtiyacım olmasa da bahane bulup gidiyorum bir yerlere...dikiz aynasından ben geçtikten sonra kafasını çevirip bakanları görmek haz veriyor...otopark gişesinde ''ne o abii''..''kia, kia'ymış'' konuşmalarını duymaktan zevk alıyorum...berberde, kafe de hiç tanımadığım insanların sorularına cevap vermekten zevk alıyorum...başka markaların 80.000 TL den başlattıkları bu konforu yaşamaktan mutluyum...gerisi boş be abi...takma kafana, arabanı yaşa...

• quote:

Orijinalden alıntı: SemihYurtbaşı

quote:

Baksınlar kardeş, eksiği aksağı olanı-bu ben de olsam- bırakmasınlar yollara, terörün adı çıkmış, sorumsuzluklar yüzünden trafik daha çok can alıyo.

Kaçanları savunmuyorum tabi.Kaçma sebepleri muhtemelen araçların fazla didiklenmesinden kaynaklanıyor onu vurgulamaya çalıştım. Ama o muayene gününde çektiğimiz rezilliği tarif edemem. O Spo'dan önceki aracımdı ve satmamış olsaydım şimdi bu günlerde yine muayenede olmam gerekecekti.İki yıl için bile olsa o kabusu tekrar yaşamayacağım için şükürler olsun...

• quote:

Amaaan...yok çok yakıyormuş, yok Kuga daha iyiymiş, yok çekişi kötüymüş, yok amörtüsörlerden ses geliyormuş...

değerli dostum
    doğaçlama tarzında döktürmüşsünüz gayet samimi bir paylaşım olmuş. tüm kalbimle size katılıyorum. selamlar...

• quote:

Helaaallllll...Kim tutar spo'yu be.

• Bazı duyguları anlatmak biraz zor, örneğin ben bakışların üzerimde olmasından hoşlanmam, ama spoyla dolaşınca ister istemez herkesin bakışı üzerinizde, bazan bu bakışları farkettiğim zaman kendi kendime güldüğüm oluyo, dışarıdan izleyenler de bir arabaya bak, bir de sürene, delinin teki sürüyo diyolardır herhalde
  • quote:

Benim de böyle şeyleri söyleyeceğim günler gelecek mi acaba?Hadi artık gelsin de ben de döşeyeyim şuraya...

• Teşekkürler;

Öncelikle aracım TUV den kaçanlardan yada geçemeyenler değildi(Mercedes C200 Komp.) Malesef kazam hız yüzünden ve ESP bulunmadığı için oldu(arkadan itiş ve 163 bg güç sağlayan kompresör kazanın başrollerini oynadı)

Anlayacağınız üzere güvenlik donanımları benim için başta geliyor, ikinci olarak donanımı full olan araçlara yönelmek istiyorum ipod girişi,park kamerası,koltuk ısıtma ve sunroof gibi detaylar bana çok çekici geliyor. Bunları Spo fazlasıyla veriyor onun için aracı çok beğendim fakat arcın asıl pazarını oluşturan ve cazip kılan tabiki 1.6 motoru.
    Sizin tavsiyeniz 85 bini spo ya vermek yerine git 2.el şunu al yada Honda CRV, RAV4, vb yada 4 çeker dediğim özellikleri bana verebilecek bir sedan,hatchback söyler misiniz?

quote:

quote:

Herkese Selam:

Tesekkurler.

Geçmiş olsun.Eski sayfalarda dizelle ilgili pek birşey yok tahmin ettiğiniz gibi.Tasarım olarak Spo'nun önüne geçebilecek alternatif yok bana göre ancak , görünüm olarak Spo. sizin için ilk sırada değilse, dizel,2.0 ve 42.500 Euro'yu gözden çıkardıktan sonra alternatif çok... Ben sizin alternatiflere Kuga'yı ekleyebilirim.Saygılar.

• aracın şu an sınırlı sayıda olması, tüm ilginin bizim üzerimizde olması (sanki sınırlı sayıda üretim yapılmış özel araca sahip gibi hissediyorum kendimi) çok hoş bir duygu. (amacım araçlarını bekleyenleri kızdırmak yada kıskandırmak değil) bakalım bu duygu daha ne kadar devam edecek.
  • quote:

Teşekkürler;

Öncelikle aracım TUV den kaçanlardan yada geçemeyenler değildi(Mercedes C200 Komp.) Malesef kazam hız yüzünden ve ESP bulunmadığı için oldu(arkadan itiş ve 163 bg güç sağlayan kompresör kazanın başrollerini oynadı)

Anlayacağınız üzere güvenlik donanımları benim için başta geliyor, ikinci olarak donanımı full olan araçlara yönelmek istiyorum ipod girişi,park kamerası,koltuk ısıtma ve sunroof gibi detaylar bana çok çekici geliyor. Bunları Spo fazlasıyla veriyor onun için aracı çok beğendim fakat arcın asıl pazarını oluşturan ve cazip kılan tabiki 1.6 motoru.
    Sizin tavsiyeniz 85 bini spo ya vermek yerine git 2.el şunu al yada Honda CRV, RAV4, vb yada 4 çeker dediğim özellikleri bana verebilecek bir sedan,hatchback söyler misiniz?

quote:

quote:

Herkese Selam:

Tesekkurler.

Standartlarınız ve beklentileriniz yüksek, mersedesten inip başka bir markayı beğenmeme olasığınız da .. Ayrıca yere yakın güçlü bir aracın üzerine suv alırsanız, her ne kadar her türlü güvenlik donanımı olsa da sonuçta ağırlık merkezinin yüksekte olması farkından dolayı size göre sürüşü farklı gelebilir, ben sizin yerinizde olsam bunları göz önüne alırdım.

• quote:

Standartlarınız ve beklentileriniz yüksek, mersedesten inip başka bir markayı beğenmeme olasığınız da .. Ayrıca yere yakın güçlü bir aracın üzerine suv alırsanız, her ne kadar her türlü güvenlik donanımı olsa da sonuçta ağırlık merkezinin yüksekte olması farkından dolayı size göre sürüşü farklı gelebilir, ben sizin yerinizde olsam bunları göz önüne alırdım.

Ok konularda pek bir sıkıntım olmaz çünkü aile olarak yıllardır Grand Chrekoe kullanıyoruz, yerden yüksek olması ve güçsüz olması önemli değil, yol tutuşunu 4 çeker zaten sağlayacaktır diye düşünüyorum. Beklenti olarak ise Spo gibi bunları sağlayan başka bir alternatif var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AssistForte

quote:

Herkese Selam:

Tesekkurler.

Geçmiş olsun öncelikle.Benim size tavsiyem ix35 olacak,neden derseniz 2.0 sportage 140 ps iken 2.0 ix35 184 ps.Bu saatten sonra sıfır olarak 2.0 dizel alınacak ve bu kadar para verilecekse en azından 160-170 ps olsun

Bence değerlendirin

Öncelikle geçmiş olsun!

1.6 Sportage, F/P oranı ile kendi sınıfında en önde gelen seçeneklerden biri... 2.0'ın F/P yönünden 1.6 kadar öne çıkamadığını düşünüyorum...

Maksimum Güç (ps/d/d)

• Sportage ----- 136 / 4000
    • ix35 ---------- 184 / 4000

Maksimum Tork (Nm/d/d)

• Sportage --------319 / 1800 ~ 2500
    • ix35 -------------400 / 1800 ~ 2500

Sportage ile ix35'in 2.0 CRDI modelleri karşılaştırıldığında yukarıdaki değerler ix35'in daha ağır bastığını gösteriyor. Belki iddialı olacak ama, Sportage 2.0 CRDI'nın aynı fiyat aralığında olduğu ix35 2.0 CRDI ile mukayese götürür tek yanı dış görünüşüdür bence...

AssistForte ile hemfikirim... İkisi arasında bir tercih yapacak olsam, seçimim ix35 olurdu...

RAV4 ve CRVye gelince de... Bahsolunan araçların benzinli modellerini alacağınız rakama, daha yeni kasa olan ix35'in dizelini almak daha akıllıca olur gibi geliyor bana... Tabii ki para, zevk ve karar sizin

• quote:

quote:

Ok konularda pek bir sıkıntım olmaz çünkü aile olarak yıllardır Grand Chrekoe kullanıyoruz, yerden yüksek olması ve güçsüz olması önemli değil, yol tutuşunu 4 çeker zaten sağlayacaktır diye düşünüyorum. Beklenti olarak ise Spo gibi bunları sağlayan başka bir alternatif var mı?

Bence şu an için spo rakipsiz, fiyat ve donanım artı eksileri mutlaka vardır birkaç marka ile ama teraziye koyunca spo ağır basar,ben test sürüşünü 2,0 crdı motorla yapmıştım ve çok beğenmiştim, test sürüşünden geçtiyse sizin için , neden olmasın?

• Ben o kadar para versem tercihimi dizelden yana kullanırdım, daha fazla, daha hızlı gidip, daha az yakıt parası vermek için.
  • 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.