Şimdi Ara

LPG ve BUJİ seçimi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
997
Cevap
30
Favori
376.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Anakara mocanda bmw 3.16 ma BRC taktirmistim Ovunc bey sagolsun cok yardimci oldu , yaklasim 11000 km yaptim ve acikcasi ilk gunden beri bir sikintim var aracia lpg taktirmadan once bujileri komple degistirmistim ilk taktirdigimdan beri dusuk devirde gaza yuklendigimde (yokusta yada) motordan (tahminim bujiden) ince tiz bir ses geliyor biraz ayagimi gazdan cekince geciyor dogal olarak arabanin cekisi de dusuyor , gazciya sordugumad bujilerde bir sorun vr diyor sanayide takan ustaya sordugumda lpg de sorun var diyor :=) Buna ek olarak da aracim biraz yag yakiyor ayda 11000 km de 2.5 lt yag eklemek zorunda kaldim (0-30 castrol)

acaba bujilerimde mi bir sorun var , lpg uyumlu taktirsam duzelir mi ?

Bir diger sorunum da lpg deposunun ustundeki basinc gosetrgesinden devamli vijk vijk ( baska turlu anlatamadim :=) ) seklinde bir ses geliyor periyoduik bir ses ustune baktigimda basinc gostrergesinin bir asagi bir yukari hareket ettigini goruyorum, servise gittim degistirdik dediler ama tekrar etti neden olabilir ?

Biraz cok soru oldu ama simdiden tesekkurler , iyi calismalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bartan -- 6 Mayıs 2010; 14:04:53 >

• Sayın bartan ;

Aracınızın modeli hakkında bilgi veririseniz yardımcı olabilirim.

Şamandıranızdaki ses ise hareket mekanizması tanka temas ettiği için ses yapıyor olabilir. Ayar veya değişimle sorunuz giderilebilir. Diğer sorunuzun cevabı için araç model bilgilerini bekliyorum.

İyi Günler Dilerim

FARUK USTA

MARGAS OTOGAS SİSTEMLERİ
  • aracim BMW 3.16 ti compact 2002 model 2kapi e46 kasa , Cok tesekkurler ,
  • Sayın bartan ;

Aracınızdaki yağ eksiltmesi muhtemelen silindirlerde çizik oluşmuş olabilir. Bu nedenden dolayı yağ yakıyor olabilir. Motor kompresyon testi yaptırısanız ne olduğu anlaşılır.
    Sesle ilgili regülatör veya lpg enejktörleri olabilir sesi dinlemek gerekiyor. Bunun için deneyimli bir ustaya gösteremeniz gerekiyor.

İyi Günler Dilerim

FARUK USTA
    MARGAS OTOGAS SİSTEMLERİ

02324611770
    05462710820
  • peki aracımız ilk çalışmada bir süre benzinle çalışıyor. bu lpg buji lerinin bu durumda motora veya aracın diğer aksamlarına zararı olabilirmi.
  • boschda lpg bujisi bulamadım aracıma uygun, nkgde var, online sipariş verebileceğim fir siteye yönlendirirseniz sevinirim :)
    aracım 77 model v6 2000 ford taunus bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

quote:

Orijinalden alıntı: -Nusret-

2003 honda civic ES
    vtec
    1600cc
    otomatik
    atiker marka lpg si var

Nihat bey;
    Motor numaranız D16V1 midir?
    Değilse yazarsanız veya telefon ile söylerseniz sizin aracınıza uygun buji konusunda yardımcı olmak isterim.O.B.K ustadımada teşekkur ederim.
    Tel:02642914444-2751176

Oto-parca.net

ilginize teşekkür ederim ruhsat arabada kaldı

bakınca size yazarım çok sağolun

nusret bey motor numarasına baktım d16v1 evet yardımınızı rica edeceğim..

ben baktım aşağıdaki ürünb çıktı doğrumu bilemiyorum

0 242 240 653 Buji
    Not listesi Ürün sepeti 1

Paketleme birimi: 1
    Kullanim numaralari: FR 6 KI 332 S
    Model yilina kadar: 12/2002
    Yakit türü: CNG, Likit Petrol Gazi (LPG), Degistirme kriteri: 30000 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 12 Mayıs 2010; 8:34:01 >

• NUSRET BEY İLE telefonda görüştüm kendisini engelledikleri için pm lere cevap veremiyormuş...

tlefon numarası bırakır iseniz sizinle temasa geçecektir...

http://www.oto-parca.net/ adresinden satış yaptıklarını belirtti kapıda ödeme seçeneğide varmış

çok ilgili ve kibar bir beyfendi... kendisine teşekkür ediyorum..
  • kapıdan ödeme seçeneği mevcut, bende ısmarladım, bakalım izlenimleri yazarım buraya.
  • Kapıda ödeme seçeneğiyle bende aldım az önce..Yalnız telefondaki görevli otoparça net sitesinde tanesi 11.26 tl olan ürünü 48 tl civarında diye hesapladı..6 tl de ptt kargo toplam 54 e mal olacak bana..1 ay önce aynı bujilerin kargo dahil 40 tl ye mal olduğunu bildiğim için doğrusu şaşırmadım değil.. Bakalım bujiler gelsin orijinal olanlardan daha iyi performans verecek mi? izlenimlerimi buradan aktaracağım ben de...Bu arada buradan Nusret beye p.m atmıştım.. okunmuş ama cevap gelmemişti.. engellenmiş demekki..
  • bujileri bugun değiştirdim ... araçtan çıkan eski bujiler aldığım yeni bujilerden az daha kısa ... sorun teşkil etmez inşallah aracın performansında bir düşme gözlemlemedim

gelen bujiler bosch marka ve üretim yeri almanya kargo dahil 25 liraya aldım ..i
    paketin içinede araç kokusu anahtarlık gibi hediyelerde koydurmuş çok teşekkür ederim.

link:http://www.oto-parca.net/BUJI-SUPER-CNGLPG-GAZI-FR-6-DC-,PR-667.html

bosh un sitesinden baktığım bujiler ellerinde yokmuş onlarıda ön sipariş verdim

bana gelen buji faturasının bir eşinide bakım yaptırdığım servise verdim parça lazım olursa alın diye :))

.................

bakım yaptırıkende bir sorun ile karşılaştım
    filtre kutusunun üzerinde aşağı yukarı oklar var yukarı ok olunca yazılar ters oluyor ve kutu tam oturmuyor
    aşağı ok olunca yazılar düz olıuyor tam oturuyor ama bana sanki oklar yukarı olacak sekilde takılacakmış gibi gelditers takmamışımdır inşallah

polen filtresini takarken kapağınıon olmadığını gördük onu nerden bulabilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 15 Mayıs 2010; 18:16:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

Kapıda ödeme seçeneğiyle bende aldım az önce..Yalnız telefondaki görevli otoparça net sitesinde tanesi 11.26 tl olan ürünü 48 tl civarında diye hesapladı..6 tl de ptt kargo toplam 54 e mal olacak bana..1 ay önce aynı bujilerin kargo dahil 40 tl ye mal olduğunu bildiğim için doğrusu şaşırmadım değil.. Bakalım bujiler gelsin orijinal olanlardan daha iyi performans verecek mi? izlenimlerimi buradan aktaracağım ben de...Bu arada buradan Nusret beye p.m atmıştım.. okunmuş ama cevap gelmemişti.. engellenmiş demekki..

Bu mesajın akabinde Nusret bey beni tekrar aradı..Zaten önce de görüştüğüm kendisiymiş..Ufak bir hesaplama hatası ve yeni gelen zamlarla fiyatta revizyon yaptıklarını söyledi..Toplam 51 tl ye kapıda ödeme yapacağımı belirtti..Kendisine ilgi ve kibarlığından dolayı teşekkür ediyorum..Kargomda şu an Ankarada yolda..

• lpg bujisi kullanan arkadaşlardan son yorumları alsak?? belirgin bir iyileşme oluyormu? özellikle yakıt tüketiminde değişim söz konusumu onu merak ediyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: samet

lpg bujisi kullanan arkadaşlardan son yorumları alsak?? belirgin bir iyileşme oluyormu? özellikle yakıt tüketiminde değişim söz konusumu onu merak ediyorum...

Merhaba Samet,

Ben yakıt tüketiminde bir fark hesaplamadım. Yani değişiklik yok. (2 depo yakıt hesabına göre)Fakat alt devirlerde iyileşme var.

Selamlar,
  • quote:

quote:

Kapıda ödeme seçeneğiyle bende aldım az önce..Yalnız telefondaki görevli otoparça net sitesinde tanesi 11.26 tl olan ürünü 48 tl civarında diye hesapladı..6 tl de ptt kargo toplam 54 e mal olacak bana..1 ay önce aynı bujilerin kargo dahil 40 tl ye mal olduğunu bildiğim için doğrusu şaşırmadım değil.. Bakalım bujiler gelsin orijinal olanlardan daha iyi performans verecek mi? izlenimlerimi buradan aktaracağım ben de...Bu arada buradan Nusret beye p.m atmıştım.. okunmuş ama cevap gelmemişti.. engellenmiş demekki..

Bu mesajın akabinde Nusret bey beni tekrar aradı..Zaten önce de görüştüğüm kendisiymiş..Ufak bir hesaplama hatası ve yeni gelen zamlarla fiyatta revizyon yaptıklarını söyledi..Toplam 51 tl ye kapıda ödeme yapacağımı belirtti..Kendisine ilgi ve kibarlığından dolayı teşekkür ediyorum..Kargomda şu an Ankarada yolda..

Hayırlısı olsun...
    Memnun kalırsın inşaallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Hayırlısı olsun...
    Memnun kalırsın inşaallah.

Teşekkürler..Sen kaldıysan ben de kalırım gibi görünüyor..
  • Bobin su keyvermez di mi .Bakalım bakımı bekliyorum belki alcam
  • Kullanan arkadaşlar alt devirler için sanırım hem fikiriz yakıt durumu nasıl fark var mı?
  • ben yakıtta gözle görülür bir fark görmedim.
  • merhaba bende 2009 model tata indigo araç var üstünde tek tırnak buji var acaba iki tırnaklı taksam sorun yaratırmı
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.