Şimdi Ara

Renault MODUS alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
309
Cevap
7
Favori
105.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatına göre en iyi araçlardandır Türkiye de. Tipini binmeyecek kadar beğenmeyen almaz bizde , 96-98 efsane kasa diye çürümüş coralla ya da isim yapmış yaşlı arabalara bineceğimize aynı paraya
    güvenlik testlerini geçmiş güzel bir arabaya bineriz. Aynen devam :)
  • modüs alınır niye alınmasın...

türk milletinin araba fiziği anlayışına biraz aykırıdır...

biz türkler için abs , airbag , çarpışma testi başarısı önemli değildir, dıştan baktığından faça görünsün yeter....

aldığımız araç faça değilse bile faça yapmak için elimizden geleni yaparız....aç gezeriz façamızdan geri kalmayız...

benzin alacak paramız yoktur araba o biçim façadır.

donanım 2. plandadır, dış görünüş, hatta renk daha önemlidir can güvenliğinden...

yani bu kafadaki bir millete bu tip arabaları beğendiremeyiz...

Bence ,başkasının değil kendimizin beğenmesi daha önemlidir....

zaten olumsuz yorumların hepsi ama hepsi de henüz modüs kullanmamış hatta binmemiş kişiler, yani ön yargılı insanlar...

• KARDEŞİM BANA NE ELALEMİN ARABAMI BEĞENİP BEĞENMEDİĞİNDEN? ELALMİN BEĞENDİĞİ ARABAYA 12 BİN MASRAF KOYDUM ,İLLALLAH ETTİM EN SONUNDA TURBO ARIZASINDAN SONRA DA 1400 TL MASRAF KOYUP İLK GİTTİĞİM GALERİCİYE VERDİM. 2009 DİZEL GRAND MODUS ALDIM. 56 BİN KM DEYDİ VE 30 BİN E OLDU. 1 YILDAN FAZLADIR BİNİYORUM. SANAYİNİN YOLUNU UNUTTUM . YAPTIĞIM TEK ŞEY YAKIT ALMAK VE 10 BİN DE BİR BAKIM. AZ KİŞİ BEĞENDİ,KOYDUĞUN PARAYA YAZIK DİYEN DE OLDU. BU PARAYA BU SAĞLAMLIK VE TASARRUF BAŞKA ARAÇTA VAR MI BİLMEM..YAKITINI VE SAĞLAMLIĞINI GÖRÜNCE DE İYİ YAPMIŞŞSIN DEDİLER. ARABANIN TİPİNE DEĞİL, SAĞLAMLIĞINA ,KM SİNE VE YAKITINA BAKACAKSAN DÜŞÜNMEDEN AL DERİM. YAKITI:5324 KM NİN ORTALAMASI 100-4.8. DİKKAT ETTİĞİNDE KLİMA AÇIKKEN RAHATÇA 4.5 OLUYOR.
    SİZ TİPE BAKIP 150000 KM ÜSTÜ ARAÇLARA BAKMAYA DEVAM EDİN

• bir aydır modus kullanıyorum hiç bi araç bu kadar zevk vermemişti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: abidig

quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Bedava verseler anca alirim. Alir kimseye gostermeden gizliden satarim. O derece

Ben de aynı şeyi honda city için söylerim .

Son zamanlarda güzel araba üretilmiyor hocam nerede o eski efsane chervolet ler , ford lar şimdi ki araçlar tüketime yönelik . Eski araçların hemen hemen hepsi estetik harikası resmen.
  • Tipi herkese gore degil kabul.kullanim rahatligi olarak super. Megane 2 de bu rahatligi bulamadim ben. Araci esime almistim zaten rahat kullansin diye. Kendisi ilk defa araba kullaniyor ve kullanim kolayligi nedeniyle allaha sukur tek bir cizik bile yapmadi.

Bendeki 1.6 otomatik olanlardan. Sehir ici 9-10lt lpg, sehir disi 6,5-7 lt lpg yakiyor. Yakitindan,konforundan,ic hacminden ve ozellikle kolay kullanimindan cok memnunuz. Cam tavan ve cruise controlden bahsetmiyorum bile
  • Ben dizel dynamic modüs kullandım. Aracı sıfır aldım ve 80.000 km de satıp dizel note aldım, alışamayınca sonra satıp privilige scenic aldım.

1) Modus bindiğim araçlar içinde en harikasıydı ! Sürüş zevki bambaşka!,
    2) Yakıt sarfiyatı oldukça iyi hem şehir içi hem şehirdışı
    3) Araç son derece sağlam ve normal bakım dışında ekstra masraf yapmıyor !
    4) Scenic aracım olduğu halde gözüm dizel grand modus da !!!
  • Arkadaşlar 18 bin liraya bu kadar donanımlı başka bir araç bulamadım. 2006 model 35 bin km de 1.4 Dynamic.

Üstelik euro ncap 5 yıldız almış bir araç. 2. eli zor gidiyor ama ben de ucuz bir fiyattan alıyorum diye düşünüyorum.

Ne dersiniz arkadaşlar? Renault MODUS alınır mı? Kronik arızaları var mı acaba aracın?

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realistspary -- 15 Mart 2010; 17:41:17 >

• Yaklaşık 1 Yıl Dizel Modüs Kullandım. 190.000 De Aldım 230.000 de Sattım Bu Kadar İçi Rahat Ferah ve Sürüş Keyfi Olan Bi Araç Kullanmamıştım Hiç. Oto Alım Satım İşi Yapıyoruz Bi Çok Araç Geçiyor Elimize Ama Modüs ü Bilerek Satmamıştık Biniyorduk. Hem Rahat Hem Geniş İç Hacim Hem Ufak Kasa Hem Dizel Hem Atik. En Son Bi Müşterim Zorla Aldı Arabayı Mecbur Verdik. Tek Kötü Yanı Sert Rüzgarlarda Araba Boşsa Biraz Rüzgardan Etkileniyor. Modüsten Sonra Diğer Araçları Kullanmak Gerçekten Eziyet Geliyor.
  • dostum benım cok yakın bır arkadasım esıne aldı mercan pembesı rengıde
    2005 model olması lazım 1,6 16v otomatık benzınlı bıraz yakıyor
    ama o kadar da kotu bır arac degıl guzel kullanısı gıdısı gaz yeyısı ben kendım kullandım
    modusta 2 noktaya hasta oldum
    1 on gorus mesafesı super (sankı otobus kullanıyorsun )
    2 arka koltuklar aynı on koltuklar gıbı raylı ılerı gerı gıdıp gelebılıyor arkada oturanlar ıcın super ferahlık
    sen begendıysen gerısı hıkaye ama ıkıncı elı bıraz agır unutma
  • bEN KULLANIYORUM . BENZİNLİ VE PİYASADAKİ EN EKONOMIK ARAÇ. GÜVENLİK ÇOK GÜZEL YOL BİLGİSAYARI VE ERGONOMIK SÜRÜŞ VE SÜPER PERFORMANS. ÖNCEDEN MEGAN KULLANIYORDUM ...
  • konu 2010'dan 2012 ve 2013'e hortlamış :))) benim arkadaşımda var kullanımı içinin ferahlığı mükemmel megane 2 den iç malzemesi daha kaliteli 1.5 dizel olan arkadaşımdaki dinamik+stil paketli çok az mazot tüketiyor bu devirde yakıt ekonomi için bile alınası bir araç, bende düşünmeye başladım valla modusu kullanıp bindikten sonra küçük jeep gibi ayrıca tipide çok hoşuma gidiyor herzaman sıradan olmayan aykırı tasarrımları sevmişimdir ....herkeste olan şeyler değil bende farklı olan şeyleri seviyorum.
  • [font="Arial"]MODUS u kullanmadım dışı çok kötü diyenler çoğunlukta olabilir,saygı duymak lazım bu da bir görüştür.ancak benim beğendiğim bir araç özellikle cam tavan ve turkuaz renk olanlar çok hoşuma gidiyor.şu an değil ama önümüzdeki 2 yıl içinde nasipse almak istediğim bir araç.şu an zaten altımda şirket aracım var i 20 ve onuda beğenmeyenler var dıştan ancak aracın içine binip sürüşü görünce insanların fikri değişiyor ki şu anda şehir içi 0.21 kuruş yakıyor lpg ile lpg litresi 2.55 tl,aynı mantık modus içinde geçerli diyor kullanıcı arkadaşlar şu ana dek okudugum yorumlarda az yakıt,geniş görüş açışı,güvenli bir araç bence ve donanım seviyesi yeterli.yahu hız sabitleme bile var daha napıcaklar bu paraya?bu millet şahin ve broadway le bugunlere geldi şimdi nelere burun kıvırıyorlar ben şaşıyorum doğrusu bu bahsettiğim eski iki araçta sanki çok tip ve güvenlik vardı.benim önceliğim az yakıt ve ferah iç hacim.çok lazım olursa alır bir portbagaj eklerim tavana.sanki millet yük taşımacılığı yapıyor büyük bagaj olunca.işine gelmeyen,begenmeyen almaz.kimse kimseyi bu arabayı kullan al diye silah dayamıyor beynine.bu işler zevk ve bütçe meselesi diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dwrf45

öncelikle saygılar nacizane eleştirileriniz için :D görüyorum ki her olumsuz-olumlu hoşunuza giden-gitmeyen yoruma salça oluyorsunuz. .insanlar da burda yönlendirme değil fikir ve görüşlerini paylaşıyorlar ister beğenirler ister beğenmezler..içi ferah sayılır ama keyifsiz ki yaklaşık 2 ay modüs ü kullanmış biri olarak fikrim bu yönde.diğer araçlar ncap ten 4 yıldızlı.güvenlik donanım uygunluk fayda/maliyet manasında modüse laf etmedik zaten :D yakıt kısmı ise iki modelin benzinlisi arasındaki durumdur ve sadece eski model volvo ile çarpıştırılması oha modüse bak dedirtmez bana. .o volvo da üretildiği yıldaki standartlara ve teknolojiye göre 5 yıldırlıdır muhakkak.yani program reyting alsın diye eğlencesine yapılmış bir test bence. .bir s40 ya da c30 la çarpıştırılırsa eyvallah. :) ve son olarak konu başlığında 18000 lik fiyat olarak açılmış ki konuda ''2010'' senesinden kalma :D o zamanın 18 bini şu zamanın en az 20-21 bini. ki link attığınız araçlar gerçekten çok ucuz ve kazalı gerçekçi bulmadım :D geneli 14000-15000 tl arasında. . . ayağımı yerden kessin, faydalı olsun, araç bana hitap etmesede olur gibi fikirler mevcutsa elbette modüs...fayda/maliyet olarak tabi ve renonun dizeli alınır o paraya megane motorlu keyflede binillir haklısınız ama dediğim gibi benim fikrim o yönde değil.

18000-21000 tl ye de bugün güzel bir colt alınır ama jazz da bulunabilir. . lütfen sizde fikirlere böylesine saldırmayınız. .

Bi kere fizik bilmediğin belli volvo ile modus un çarpışmasında eskilik yenilik önemli değil kütle önemlidir iki aracında kütlesi bir birine yakın hatta volvo biraz daha ağar olabilir. Volvo nun değil dünya üzerinde hangi araçi kullanırsan kullan git bi bariyerin sivri ucunu ortala çarp bakalım

Ayrıca araba 5 yıldızlı diye o arabada ölmeyeceksin anlamında yok bi bir güvenlik tedbiridir.

Modus gibi bir araç 2004-2007 arası Türkiye getirilmiş satılmaya calisilmistir. Adamlar o zamanın arabalarında tek air bağ varken modus un en düşük versiyonuna 4 tane koymuşlar

Ha sen bunu anlamazsın o başka

O carpismadaki temek nokta modus un imalatında kullanılan yeni hayatı parçalar ve teknolojiler zaten Renault bunu bir çok aracında kullanıyor

Ben 2 yıldır modus kullanıyorum çok keyifli bir araba gerek uzun yol gerekse sehirici hiç bir sorun yasamadım park sıkıntısı yok ekonomik konforlu donanımlı daha ne olsun

Ha olaya duygusal yaklaşırsak benimde istediğim beğendiğim çok araba var ama imkanlar bu sekildeyken modus benim için bir vazgeçilmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sred

İyi hoş da çok pahalı bu araç. 2006 model 100bini devirmiş arabalara 23000TL fiyat istiyorlar. Pek akıl karı gelmedi bana. Tutulmayan model, tipsiz model deniyor ama fiyatlar hiç öyle değil. Ben şahsen bu aracı bu fiyata asla almam.

23 bin istiyorlar demişsiniz isterler tabi yaz sezonu fiyatlar tavan yapmış nette zaten fiyatlar komple şişik ama iş ciddiye bindi mi 21-22 ye en fazla satılır o da temizi siz o paraya temiz 100 bini devirmiş ( yıl olmuş 2014 hala 100 bini devirmiş dizel e ölü gözüyle bakanlar var ) bu kadar donanımlı ve ncap tan 5 yıldız bir araç bulun bana aynı modelde hemen alayım. Bir getz fiyatlarına bakın sonra konuşalım . Getz güya İ20 devamı ancak sonuçta üretimden kalkmış bir model getz sac kalınlığı malum incecik araba. Onu da kullandım seri atik araba ama hiç mi hiç güven vermeyen ve modus ün sürüş zevkini kesinlikle sağlayamayan bir araba. Yanlış anlamayın ama bu araba piyasası bu ön yargılar yüzünden böyle ondan sonra 98 -99 model corolla efsane kasa ayağına kaç paralara satılıyor , efsane kasa ama yurtdışında ki fiyatları neden yerlerde çünkü sonuçta 16 yaşında araba. Güzel arabadır ama fiyatları çok çok yüksek mesela zorlasalar 2006 çok daha donanımlı modus ile aynı paraları istiyorlar. Modus ün fiyatı yüksek değil Türkiye de bütün arabaların fiyatı çok yüksek.

• benimde aklıma yattı bu arabalar ya 2009 model olanlar 25bine çok rahat alınır gibi duruyor ve donanım olarak baya tatminkar duruyor keza 2006 olanlarda öyle cam tavanlı olanlar 22bine alınası duruyor ve araçta hız sabitleme bile var varsın arka camlarda çevirmeli olsun çokta sıkıntı değil euro ncap 5 yıldız olayıda hiçte azımsanacak bir şey değil ben bu arabayı ciddi ciddi düşünmeye başladım punto ve 207den sonra 3. sırada yerini aldı
  • Modusun tipini beğenenlerdenim ben de. Arka tarafı biraz tuhaf ama şirin bence... İç tasarımı da çok hoşuma gidiyor, en azından dışarıdan bakınca ferah gözüküyor.

Modus ve Panda kıymeti bilinmeyen araçlar bence.
  • Yanlışınız var. 1.4 motorda otomatik vites olamaz. Otomatiklerin hepsi 1.6
    Fiyat normal alınır. Ben 155.000 de dynamique, stil paketli otomatik vites cam tavan full aracımı 24.000 e verdim 3-4 ay önce.

Mümkünse cam tavanlı alın derim
  • İç hacim, sağlamlık ve parçalarının daha uygun olması bakımından benim tercihim modus. Lpg ile şehir içi 10-11 lt, şehir dışı 7 lt lpg tüketiyor. İçindeki k4m motor lpg ile uyumludur. Bva şanzımanı ise kolay kolay sorn çıkarmaz. Çıkaracağı tek sorun selenoid valf arızasıdır ve serviste 500 lü bir rakama çözülür.

Lpgnin motora zararı olduğun düşünmüyorum. Olmuş olsaydı benim aracım çoktan rektefiye görür motor isterdi. 9 senedir lpgli ve 110.000km oldu (primera)

Moduse lpg taktırmıştım ama aracı sattım bagaj ihtiyacım olduğundan. Aynı motora sahip scenic 2 aldım ve ona da lpg taktırdım aynı yerde. Bir kez olsun arıza ışığı yanmadı. Bagaj lazımsa modus biraz beklentinizin altında kalabilir. Lpg tankını nasıl koyduğunuza bağlı. Stepne havuzuna lpg tankı takılamadığından bagaja tankı koymak zorundasınız. Arka koltukları öne çeker ve tankı gidiş yönüne doğru koyarsanız bagajınız olur. Ama benim gibi koltukları en arkaya alıp tankı gidiş yönüne paralel koyarsanız bagaj hacminiz ufalır baya. Çocuğum olmasa modus bagaj olarak bana yetiyordu ama çocuk olunca rahat etmek için modusu istemeyerek de olsa satmak durumunda kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FelixCrail -- 10 Eylül 2015; 7:32:40 >

• Fiat panda baktım 69 bg sarmadi spark düşündm çok küçük

Bende modus de karar kildim ama temiz yakalamm lazim

26-27 ye
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.