Yüzbaşı
11 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese merhaba

Yeni tutmuş olduğum eve ikea dan 6 adet duy aldım ve 10 adet 6.3 watt lık led ampul aldım. Aldık hepsini taktık kullanıyoruz şöyle enteresan bir problem oluyor ve çözümünü bulamadım. diyelim ki sabah evden çıktık akşam eve döndüğümüzde lambayı açıyoruz süre tutmadım ama 1 dk ya kadar uzayan sürelerde ampuller geç yanıyor hatta bazı yerler mesele antre kısmındaki hiç yanmıyor duyları yanlış mı bağladığım diye tek tek kontrol ettim tabi bu esna da şartelleri indirdim hepsini kontrol ettim kaçak göcek vardır diye tüm telleri kısaltıp duyların soketine düzgünce taktım sonra şalterleri kaldırdım tüm ampuller sorunsuz bir şekilde yandı o gün için hiç bir sıkıntı olmadı sabah evden çıktık akşam eve geldiğimizde aynı sorun oldu duylardan şüphelenip hemen antre deki led ampul ü söktüm ve yerine tasarruflu bir ampul koydum ve direk yandı sonrasında tüm kontrolleri yaptım yani 1 aynı seneryo tasaarruflu ampul için yaşatıldı akşam eve geldiğimizde tasarruflu ampul direk yandı. yan mayan led ampulleri söküp babamlara götürdüm 1 haftadır sorunsuz şekilde kullanıyorlar bir gecikme yada yanmama gibi bir durum olmadı.

Ciddi bir elektrik bilgim yok ama bu kadar zor olmamalı birşeyler atlamış olabilirmiyim aklıma başka problemler gelmiyor tecrübeli arkadaşların fikir ve önerilerine ihtiyacım var...

herkese iyi akşamlar
Arkadaşlar bugun fanı çok sesli çalışan Acer 5745G Notebook umu söküp fan temizliğini ve termal macun yenilemesini yaptım. Söküp takma konusunda ciddi hiç bir sıkıntı yaşamadım. Fakat Notebook Fan ı çok sessiz çalışıyor ve İşlemci ısısı bilgisayar boşta denilebilecek seviyedeyken 80 C de doğal olarak notebook kasasında ciddi bir ısınma var. Speed Fan proğramını indirip fan hızını arttırayım falan dedim ama o da fan sensörünü görmüyor herhalde fan ayarı yapabileceğim bir kısım bulamıyorum.

Bilgisayar çalışırken notebook klavyesini yerinden çıkarıp Fan ı gözlemlediğimde fan çok düşük hızda çalışıp çalışıp duruyor. Hiç bir şekilde Fan RPM artırmıyor.

İşlemcim için Maks ısı Değeri 105 C olarak belirtilmiş. Ama temizlikten önce fan gürültülü çalışmasına rağmen bilgisayar bu kadar ısınmıyordu. Öneri ve yorumlarak açığım çünki şuanda kitlenip kalmış durumdayım.
http://ark.intel.com/tr/products/43537/Intel-Core-i5-430M-Processor-3M-Cache-2_26-GHz?q=i5-430M

Not: Konu açıldıktan sonra denediklerim.
-Bios güncelleme
Forumda biraz bakindim bulamadım da benim 4s de sık sık soyle bir problem oluyor. Whats app ve kamerayı kullanan bazı uygulamalar üzerinden kamerayı açıp fotograf çekmek istediğimde ve denklanjor e bastığımda tak diye uygulamadan ana ekrana atıyor. Genelde uygulama icinde olmakla birlikte Bazende kendi kamera uygulamasında foto çektiğimde de yapıyor. Aleti ilk aldığımdan beri bu sorunu yasıyorum whats app dan falandir diye taaa whats app support dan mesajlastim uygulama hata kayıtlarına kadar yolladım adamlar bizden değil dediler yaptiklari inceleme sonucunda

Benim merak ettigim sorun yazilimsal mı donanimsal mı ? Ne önerirsiniz
Evet arkadaşlar ben araştırdım ama bek bir bilgi bulamadım bu markayı kullanan, duyan, bilen varsa lütfen paylaşsın

tek öğrene bildiğim kore malı olduğu ve bu lastiği aracımıza taktırmayı düşünüyoruz.
herkese iyi günler arkadaşlar

acer notebook um da win7 ultimate 64 bit işletim sistemi kullanıyorum win 7 home 64 bit ile gelmişti aldıgım günün ertesi günü formatladım ve kendim ultimate e çevirdim neyse 1 hafta kadar önce farkettim batarya sorununu size şöyle özetliyim

makina adaptöre takılı bir şekilde şarjı doluyor 2-3 saat sonra bakıyorum ki batarya %100 dolmuş gösteriyor neyse adaptörü çekiyorum boşalsın diye çektikten sonra bakıyorum ki %92 de ondan sonra tekrar dolsun diye takıyorum taktıktan sonra bakıyorum %100 gösteriyor ondan sonra bir süre bekliyorum atıyorum 15 - 20 dk bakıyorum hala %100 gösteriyor bir süre daha şarj da bırakıyorum ondan sonra %100 tam olarak oluyor

araştırdığım kadarı ile win7 de böyle bir sorun varmış fakat benimkine benzer bir problem değilde bataryanızı değiştirin hatalı batarya gibi uyarılar alıyorlarmış.Bendeki biraz daha farklı acer a mail attım orjinal işletim sisteminizi geri yükleyin ve tekrar deneyin dedi ama orjinal işletim sisteminde mi bir farklılık var yada crakli de mi

arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

herkese teşekkürler
ya arkadaşlar ben ipod touch - iphone - minibook (msi - casper - crea - datron) arasında gidipgeliyorum iphone u eledim nedeni ekstra telefon özelliği dışında itouch dan pek farkı yok ve aldığın zaman kapanma riski var şimdi bide kafamda minibook alsam mı diye düşünür oldum neden nerdeniz taşıması kolay ve benim için gayet yeter hafta sonu ve hafta içi pek evde olmuyorum ancan akşam vakti gidiyorum o yüzden böle bi alet arayışına gittim bu minibook ların piyasası max 800 TL

ipod u doğubankdan 400ytl ye rahat bi şekilde bulabileceğime inanıyorum artı bi arkadaşım kaçakta getire bilir daha uyguna ama şuanda ben minibooklara iyicene takmış durumdayım doğubankda varmıdır ve fiyat ne kadar oynar bilgisi tecrübesi olan varsa lütfen benimle paylaşsın garanti pek önemli değil bunuda belirtimde garantisiz diye alma diyebilirsiniz....
site yönetici ve bilen arkadaşlardan yardım istiyorum profilimi düzenlerken telefon numaramı istiyor ve ben telefon numaramı vermek istemiyorum yazmadığımda ayarları kaydedemiyorum herhalde ekranda GSM numaranızı girmediniz diye uyarı çıkıyor
arkadaşlar ben 1 hafta kadardır araştırıyorum... şöle mutimedya özellikleri güzel olan bi telefon arıyodum ki (w960 ile iphone arasında gidip geliyodum) o esnada ipod touch ı fark ettim ve telefon özelliği hariç diğer bütün özellikleri iphone la aynı olduğunu öğrendim... neyse sonuçta ipod touch kafama çok yattı ve almayı düşünüyorum... fakat kafamda bi kaç soru var onlar hakkında sizden yardım alıcam... yıl başından sonrada almayı düşünüyorum

1- 1. jenerasyon 2. jenerasyon 3. jenerasyon arasındaki farklar hangisini almak daha faydalı

2- 1.parti 2.parti 3.parti yazılım dediklerine ne oluyo aralarındaki farklar... uyumusuzluk falan oluyo mu

3- J.B hakkında neler bilmeliyim nereye kadar işime yarar

4- wireless ı bi leptop kadar kapsama alanına sahipmidir

5-doğubank dan alıcam yada kaçak gelicek almam ne kadar sağlıklı olur sorun yaşayan oldu mu

6- 8-16 arasındaki fark fiyatını vermem değer mi ? 8 alırsam sıkıntı olur mu program yüklemelerde müzik video vs.

bide telefonlarla ilgili bi sorum olucak onu bilen tecrübesi olan bi arkadaşım cevaplarsa çok sevinirim(bölümü burası değil ama yeni konu açmak istemiyorum)

diğelim ki doğu bankdan bi telefon aldım iphone veya w960 haliyle bunun imei sorunu olucak... bu imei sorununu imei kopyalamakla ne kadar çözüme ulaşır... he derseniz ki senden başkasına da yüklemişse sorun orda başlar bende şu teklifi sunuyorum elimde faturalı daha önce benden başka kimse kullanmamış sıfır kutusunda aldığım 1100 telefonumun imei ni aldığım telefona kopyalatsam ve 1100 kullanmasam olur mu ??

vericeğiniz cevaplar için şimdiden çok çok teşekkur ediyorum
arkadaşlar benim hdd bad sector oldugunu düşünüyorum niye derseniz belirli işlemleri yaparken hata raporları yollatıyor veyada hdd tuhaf sesler gelerek kısa kısa kitlenmeler yaşanıyor pc de bunun üzerine ufak mı araştırmayla HDD TUNE programını kullanarak hdd test ettim

resim ekledim sorunlu alan oldugunu gösteriyo

hdd sorunum
arkadaşlar elimde inca bi modem var yanlız ne yaptıysam modem in ara yüzüne ulaşamadım modem i adsl hattı hem oldugunda hemde olmadıgında deneme yapıyorum ip alamıyorum ünlemli ag baglantısı çıkıyo ne yapmalıyım???
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Renault
Operatör
Türk Telekom
ISS
Vodafone
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 973
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 39.288 (Bu ay: 631)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 37 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.