Şimdi Ara

Basur Nasıl Geçer ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
9
Favori
237.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

HEMOROİD (BASUR) hastalığının ilaçla tedavisinin olmadığını, mutlaka cerrahi müdahele gerektiğini bildiren gazetelerde sık sık ilanlar görürsünüz.
    Doğrudur. Basur hastalığını tam tedavi edebilen bir ilaç henüz bulunamamıştır. Amerika ve Almanya gibi dev ilaç Endüstrileri, Hindistan Japonya gibi nebati menşeyli ilaç üretenler de maalesef bugüne kadar bir çare bulamamışlardır. Halbuki yapılan yapılan bir istatistiğe göre insanların %35'i bir diğerine göre de %55'i bu dertten muzdariptir.
    Bugün tatbik edilen cerrahi yöntemler:
    1-Fistülü lastikle boğup çürüyen kısmı koparmak.
    2-Bıçakla veya lazerle kesip dikmek.
    3-Lazerle eritmek veya yakarak kotarize etmek.
    Bulunduğu yerin hassasiyeti ve Enfeksiyonlara müsait olması nedeni ile bilhassa hanımlarda problem olmaktadır.
    Halbuki Ecdadımız bunu doğal bir yolla Ağrısız,sızısız kesip biçmeden tedavi etmeyi başarmış. Şahsen ben de bu hastalıktan böyle kurtuldum. Bana yapılan tavsiye patlıcan saplarını kaynatıp içmem şeklindeydi. Kaç tanesi ne kadar suda ne kadar kaynatılıp ne kadar içilecek belli değildi.
    Aşağıda tarif edeceğim kaynatma ve kullanma tariflerine lütfen aynen uyunuz. Kaynama süresinin azlığı-çokluğu,tencere kapağının açılmadan kendi kendine soğuması. Beş gün sürecek tedavinin perhiz ve Antibiyotik ile aynı zamanda yapılması çok mühim. Bunlara aynen uyulduğu taktirde Allah'ın izni ile beşinci günün sonunda ne fistül ne ağrı ne kanama yani BASUR diye bir derdiniz kalmayacak.
    DİKKAT! İhtiyaten hamilelik ve emzirme döneminde tedavi yapmayınız.
    TEDAVİNİN TARİFİ

10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* Alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı renkli suyu buzdolabına koy.
    -Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.
    -Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.
    10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.
    Hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş Hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.
    Eski Hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. Bu yüzden vucut onu geri çekemez. Doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. Böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz.
    Allah'ın izni ile zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten İnşallah kurtulursunuz . Tek borcunuz sadece hayır dualarınız. Siz de etrafınızdakilere duyurarak onların da kurtulmasına vesile olun. (Her akşam üç adet incir veya kayısı kurusu yiyerek kabızlığı önleyiniz.)
    Şİfa Allah(cc) 'tan...
    Eczacı H. Osman ALTUNTAŞ\İstanbul

• quote:

Orijinalden alıntı: 03-09-2007

şöyle bir yazı vardı

HEMOROİD (BASUR) hastalığının ilaçla tedavisinin olmadığını, mutlaka cerrahi müdahele gerektiğini bildiren gazetelerde sık sık ilanlar görürsünüz.
    Doğrudur. Basur hastalığını tam tedavi edebilen bir ilaç henüz bulunamamıştır. Amerika ve Almanya gibi dev ilaç Endüstrileri, Hindistan Japonya gibi nebati menşeyli ilaç üretenler de maalesef bugüne kadar bir çare bulamamışlardır. Halbuki yapılan yapılan bir istatistiğe göre insanların %35'i bir diğerine göre de %55'i bu dertten muzdariptir.
    Bugün tatbik edilen cerrahi yöntemler:
    1-Fistülü lastikle boğup çürüyen kısmı koparmak.
    2-Bıçakla veya lazerle kesip dikmek.
    3-Lazerle eritmek veya yakarak kotarize etmek.
    Bulunduğu yerin hassasiyeti ve Enfeksiyonlara müsait olması nedeni ile bilhassa hanımlarda problem olmaktadır.
    Halbuki Ecdadımız bunu doğal bir yolla Ağrısız,sızısız kesip biçmeden tedavi etmeyi başarmış. Şahsen ben de bu hastalıktan böyle kurtuldum. Bana yapılan tavsiye patlıcan saplarını kaynatıp içmem şeklindeydi. Kaç tanesi ne kadar suda ne kadar kaynatılıp ne kadar içilecek belli değildi.
    Aşağıda tarif edeceğim kaynatma ve kullanma tariflerine lütfen aynen uyunuz. Kaynama süresinin azlığı-çokluğu,tencere kapağının açılmadan kendi kendine soğuması. Beş gün sürecek tedavinin perhiz ve Antibiyotik ile aynı zamanda yapılması çok mühim. Bunlara aynen uyulduğu taktirde Allah'ın izni ile beşinci günün sonunda ne fistül ne ağrı ne kanama yani BASUR diye bir derdiniz kalmayacak.
    DİKKAT! İhtiyaten hamilelik ve emzirme döneminde tedavi yapmayınız.
    TEDAVİNİN TARİFİ

10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* Alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı renkli suyu buzdolabına koy.
    -Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.
    -Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.
    10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.
    Hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş Hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.
    Eski Hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. Bu yüzden vucut onu geri çekemez. Doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. Böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz.
    Allah'ın izni ile zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten İnşallah kurtulursunuz . Tek borcunuz sadece hayır dualarınız. Siz de etrafınızdakilere duyurarak onların da kurtulmasına vesile olun. (Her akşam üç adet incir veya kayısı kurusu yiyerek kabızlığı önleyiniz.)
    Şİfa Allah(cc) 'tan...
    Eczacı H. Osman ALTUNTAŞ\İstanbul

Allahın izni ile dedin mi orada duracaksın arkadaş. Burası koca karı ilaçları mekanı değil. Tedavinizi modern ve bilimsel tıbbın ışığında yapın. İnşallahla maşşallahla olacak işler değil bunlar. Köpeğin duası olsaydı gökten kemik yağardı.

İnternet kullanmasını, bilgisayar kullanmasını bilen insan cahil olmamalı bence. Bu yüzden konu hakkında bilgisiz olduğunuzu düşünüyorum. Tedavinizi ve sağlıkta kendinizi Türk Doktorları'na emanet etmeniz dileği ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 26 Mart 2010; 1:07:11 >

• Öncellikle herkese geçmiş olsun basurdaşlarım bende bu rahatsızlıgı çekmekteyim 3 4 gündür makatta şişme oldu doktorada gitmedim 1.derce oldugunu dusunuyorum araştırmalarım sonucu çünkü kanamam felan yok dış basur olmuşum sanırım...Ve 3 4 gündür şişti çok felaket ağrı yaptı doktora gitmeye cekindim açıkçası araştırdım araştırdım ve enson 2 tane krem melhem buldum eczaneden tamin ettim reçetesiz alabilirsiniz (1.Krem: Anestol Pomal + 2.krem:Proctolog) Bne bu kremleri 11 liraya eczaneden reçetesiz aldım.ve ilk once duşa girip sıcak su olayını yaptım 10dkıka felan makatı sıcak suda beklettım sora guzelce kuruladım(kurularken yumusak yumusak yapacaksınız ) sora kremlerı üst üste sürdüm ve direk yattım yarım saat sora etkısını gosterdı agrım azaldı sabah kalktım %80 90 civarında olan agrı %15 e düştü hala şişlik var ama kremı 2 gündür kullanıyorum ama indiğini farkettim...hani sadece krem yetmez derseniz kabız olmamaya çalışın ve eczanaden daflon 500mg(hap) alın.. YALNIZ !! DİKKAT EDİN ŞU UNUSURLARA...
    1.SULU YEMEKLER YİCEKSİNİZ ÖYLE HER ÖNÜNÜZE GELeni YEMEYIN
    2.FAST FOOT uzak durun
    3.Kolayı cok sevdiğinizi biliyorum içmeyın yani hiç olmazsa azaltın
    4.Baharatlı-Soslu-Acı-Domatesli yavas yavas azaltın bırakın yoksa geçmez bak
    5.Sabahtan Akşama kadar oturmayın PC başında(bende yaparım cunku hep, örenciyim sabah 6lara kadar kalkmazdım fast foot yerdım kola ıcerdım bak ne oldu SAKIN)
    6.Mümkün oldugunca Su için,kuru kayısı yiyin,pekmez bal tüketin
    7.Tuvallette fazla kalmayın cunku eğildikçe dısarı sarkma yapar ve ceke ceke yaparsınız acır )
    8.Şişlik sağdaysa sağa tarftan yatın gece solda ise sol tarfa yatın ki yuksekte kalmasın yer cekımı olmasın)
    9.Sıcak her zaman ıyıdır bagsur için unutmayın orayı sıcak-temız-kuru tutun
    10.Kremleri günde 2 defa sürün yedirin oraya güzelce ve STRESTEN KAÇINI FAZLA BAĞIRMAYIN sesli gülmeyiNn!
    UZUN ARAŞTIRMALARIM SONUCU BUNLARI BULDUM ARKADAŞLAR YOK KOCA KARI İLACIYMIŞ YOK AMELİYATMIŞ ONLAR FASA FİSO CUNKU BASUR TIRNAK GİBİDİR KESERSIN GENE CIKAR O YÜZDEN NEYMİŞ SADECE GÜNLÜK HAYATIMIZI BIR NEBZE DEĞİŞTİREREK BU RAHATSIZLIKTAN KURTULUYORUZ.BENİMKI GECMEYE BAŞLADI BİLE.ŞİMDİ TKRAR KREM SÜRECEM aslında bu rahatsızlık sonucunda dediklerimi uygularsanız hemoroidin insan hayatına iyi geldiğine göreceksınız cunku tedavısı duzenlu beslenme sindirim sistemını duzenlı tutmak oldugu ıcın baska hastalıkların tetıklemesını otomatik olarak engellıcektir..YALNIZ Bunları buraya yazdım ama siz yinede utangaçlığınızı bi kenara bırakıp hastaneye gidin doktor gunde en az 3 4 tane göt gördüğü için kımsenın götüne meraklı değiller popo kısımını acıp bakacak zaten doktorlar en son tedavi yöntemi olarak ameliyat oneriyorlar.Onun dısında benım dediklerımın aynısını dıyecek sıze ve belkıde aynı ılacları yazacak.EVET ARKDASLAR KAFANIZI TAŞLARA VURAMDAN dediklerımı yapın sonuca ulaşın.!! ALLAH HEPIMIZE ACİL ŞİFALAR VERSİN. KURTULALIM ŞU İLLETTEN....

• quote:

Orijinalden alıntı: sercinato88

Öncelikle bu konuda sıkıntı yaşayan herkese geçmiş olsun.Allah şifa versin.Bu konuda tedavi ile ilgili birşeyden bahsetmek istiyorum.Önceki çalıştığım ofisteki arkadaşımda hemeroid problemi vardı kendisi bu konuda bayağı muzdarip.Doktora göründü amaliyat vs. dediler güvenemedi.Daha öncesinde de bir sürü merhem değişik tedavi yöntemleri denedim diyordu.Bazıları biraz iyi gelmiş ama çok fark etmemiş.Geçen bir görüştük konu açıldı da şöye birşeyden bahsediyor:
    Almanya da bir doktor varmış adı VON JAN HUBER.Aynı zamanda da bitkisel tedavi konusunda da bizim maranki hoca gibi kendini eğitmiş.Ameliyat olmak istemeyenler için bitkisel bir tedavi yöntemi bulmuş.Tedavisi arkadaşın dediğine göre ilk 1 haftada çok etkili olmuş.Sonrasında da tamamen çözülmüş.
    Bu doktor bu konuyla ilgili bir kitap yazmış dünyada satışı yapılıyor.Kitabın türkçeye çevirisi yapılmış.Yalnız kitap içeriği sebebiyle e-kitap modülünde video falan içerdiğinden sanırım.Arkadaşım bu kitap sayesinde bu tedaviyle tanışmış.Ben arkadaşımdan e-kitabı istedim kurmaya çalıştım bilgisayarıma içeriğine bakmak için fakat açılmadı.Sebebi e-kitabı tek indirmelik ıp şifreli biçimde yapmış olmaları.yani tek bilgisayara inebiliyor.Ayrıca telif,ceza vs. gibi sorunlar da var.Bu yüzden mecburen kendi sitesinden indirmek gerekiyor.
    Son olarak şunları söyleyeyim dediğine göre kitap içerisinde nasıl beslenmeli,patenti alınmış 3 günde etkiyen özel bitkisel formül,tekrardan basur oluşmaması için yapılması gerekenler vs. gibi yöntemler ve bunların programı anlatılıyormuş.Bir gözatın derim.Kitap ücretli onu da söyleyeyim amaeczanelerden alınan bugüne kadarki merhem,tedavi parası vs. düşündüğünüzde ilaç parası vs. düşünüldüğünde buna değer diye düşünüyorum.Hepinize allah şifa versin.İndirme linki şudur dostlar:
    <<<<<www.basuraneiyigelir.org>>>>

sercinato88 rumuzlu kişinin mesajlarını dikkate almayın bilip bilmeden paranızı sağa sola kaptırmayın arkadaşlar. Kendisi Basur yazmış aramaya çıkan tüm konulara bu alıntıladığım mesajı harf bile değiştirmeden yapıştırmış acaba ne gibi ticari bir kaygısı var bu işten. Buyrun linkler.

http://forum.donanimhab...e_2/f_//tm.htm#95025933 buradaki mesajın aynınıhttp://forum.donanimhab...e_2/f_//tm.htm#95401853 burada da paylaşmış
    buda aynıhttp://forum.donanimhab...580/f_//tm.htm#95025247
    http://forum.donanimhab...661/f_//tm.htm#95025735 bu da ayrı bir konu aynı mesaj
    http://forum.donanimhab...557/f_//tm.htm#95025511 bu da başka bir mesaj
    http://forum.donanimhab...606/f_//tm.htm#95025375

Profilinden bakın Hemoroid/Basur yazan her yerde aynı mesajı mevcut arkadaşlar inanmayın.
    İP şifreli diye bir yöntem de yoktur.
    Madem çözümü buldu o zaman printscreen ile resim paylaşsın o da mı şifreli.

• Çok ileri derece değil anlaşılan.

Baharattan uzak dur.
    Sıvıyı çok tüket bolbol su iç
    ve en etkilisi..bunu mutlaka yap
    iki hafta boyunca hergün;
    akşam bi dolu su bardağına iki adet günkurusu kayısı at normal kuru kayısının siyahı
    sabah o kayısılar şişmiş oluyor önce onları ye aç karna ardından suyunu iç.Bunu faydasını göreceksin.Ilerletirsen tuvalet kapısı işkence odası kapısına dönüşür ki bu ne lan ölsem daha iyi dersin
  • Geçmez

Yukarıdaki Önerilerin yanı sıra bol bol kuru kayısı yemenide tavsiye ediyorum
  • doktordan korkma değilde utanma oluyor :( malum hastalık kötü yerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hnfsr

Arkadaşlar bende basur müzdaribiydim çok şükür SÜLÜK tedavisi ile kurtuldum. Sülük sizinde bildiğiniz solucan a benzer bir canlı aktarlarda yani bitkisel ürünleri satan yerlerde bulunur. İlla yapın demiyorum öncelikle basur olduğundan emin olun doktorlar çare olamazsa sizde kocakarı şeyleri düşüncesi ile benim yaptığımı yapabilirsiniz...

Hocam geçmiş olsun, Sülüğün malum yere kaçma riski varmı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 4 Mart 2013; 18:01:51 >
  • selam ben dr hacı mehmet ulusal
    basur için ameliyatsız yöntemleri paylaştığım sitelerimi inceleyebilirsiniz.
    www.antalyahemoroid.com
    www.istanbul-basur.com
  • Çoğu arkadaş ticari gelir elde edebilmek için reklam amaçlı yorumlar yapıyo, bilgi vermeye çalışıyor.

Basurun cerrahi müdahale dışında hiç bir tedavisi yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayancıklı -- 28 Mayıs 2019; 15:45:1 >
  • Arkadaslar ayiptir söylemesi makat kisminda sivilce gibi bir sey cikmis sanirim basur oldugundan süpheleniyorum , bu nasil gecer , ameliyat filan diyorlar gözüm korktu , bilgisi olan var mi :S ? Yardimlar icin sagolun ..

• geçmez hiç kendini heba etme onunla dost olmaya bak. acılı baharatlı yeme onu kızdırma
  • İsmi bile ürkütücü be kankiNasıl iyileştiğini bilmiyorum ama bir çok bitki var bi bak istersen sakın sürmede :DD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRHTH -- 25 Şubat 2010; 15:17:00 >
  • Erkeklerin korkulu rüyası İğrençleşmek ya da korkunuzla yüzleşmek için youtube arama boşluğuna 'rectal exam' yazın ve ilk üç videoyu izleyin.
  • geçmiyor sadece ilerlemesi duruyor..

kabız olma
    bütün gün bilgisayarın başında oturma
    koşu yap
    lifli gıdalarla beslen
    çok çay kahve içme
    su tüketimine dikkat et
    çok baharat yeme acı falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

Erkeklerin korkulu rüyası İğrençleşmek ya da korkunuzla yüzleşmek için youtube arama boşluğuna 'rectal exam' yazın ve ilk üç videoyu izleyin.

Açamadım bile
  • 4 çeşidi var, galiba ilk durumlar için ameliyat şart değil. içeriye doğru ilerledikçe acısı artıyor ve ameliyat şart hale geliyor

bizzat tecrübe ederek benim gördüklerim

kabız olmayacaksın. makat kısmı ıslak bırakılmayacak. banyodan ve tuvaletten sonra iyice kurulayacak ve temizleyeceksin. temizliğe ayrı bir önem göstermen lazım.
    azıttığını hissettiğin durumlarda soslu ve mayalı şeyleri yemeyi içmeyi azaltacaksın. bira falan direk sebep oluyor. ve en önemlisi alaturka tuvalet bu mereti çok fena yapıyor. klozette görün işinizi.
  • incir iyi geliyor diye biliyorum
  • Bendede bu dertten var.Sanırım başlangıcında :(
  • başka bir ülkede olsaydın hemen ameliyat ol koş derdim ama Türkiye şartlarında bence alışmaya bak, ameliyat olursan başına daha büyük iş alırsın benden söylemesi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.