Şimdi Ara

### Tek Türkiye Dizisi Paylaşımları ve Fan Kulübü ###

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
10.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tek Türkiye, 2007 yılında Samanyolu Televizyonu'nda yayınlanmaya başlayan Türk aksiyon dram televizyon dizisi.

Dizi, Hakkâri'deki teröristlerin elinde bulunan Sağırsu köyü'nde geçmektedir. Çekimleri Konya'da yapılmaktadır[1] Dizinin oyuncu kadrosunda birçok genç oyuncu vardır.

2008 yılına geldiğinde ise Tek Türkiye, ön plana çıkmaya başlamıştır. Tüm izleyici grubunda Samanyolu TV'nin en çok izlenen programı olmuştur [2][3] . Tek Türkiye, sezon finalini birincilikle yaptı.[4][5]

Konusu

Yokluklar içindeki Güneydoğu insanının yardımına koşan kahraman bir doktorun hikayesinin anlatıldığı Tek Türkiye’nin ilk bölüm konusu şöyle: Başarılı bir cerrah olan Tarık, bir meslektaşının daveti üzerine yola çıkar ve kendisini Güneydoğu’nun türlü sıkıntılar içinde hayat mücadelesi veren bir köyünde bulur. Fakat Tarık’ın köye gelişi kötü bir zamana rastlar. Köyde görev yapan doktorlar, bugüne kadar halkı kandırmaktan başka bir şey yapmamıştır. Onu davet eden meslektaşı da ahlaksızlıkları ortaya çıkınca Tarık’ı bile beklemeden kaçmıştır. Üstelik köy halkı yıllardır süren bir kan davasının gölgesinde yaşamaktadır. Bir anda istenmeyen adam haline gelen Tarık, acilen İstanbul’a dönmeye karar verir. Ancak üst üste gelen olaylar Tarık’ın planlarını bir anda değiştirecektir.

Oyuncular

Kaymakam Tarık: Kendisini insanlığa adamış, masum insanlar için canını seve seve verebilecek fedakâr bir doktor. Gerçek adı Baran olup kan davası sebebi ile annesi tarafından verildiği komutan tarafından büyütülmüştür. Daha sonrada doktorluktan kaymakam olmuştur. Murat Şen seslendirmiştir.

Holte Zelal: Kaybettiği çocuğunu arayan ve bütün ömrü boyunca çocukları için büyük tehlikelere atlayan bir kadın. Doktor Tarık’ın öz anası.

Zeynep Öğretmen: Köyün öğretmeni. Holte Zelal'in kanlısının kızı, Doktor Tarık'ın aşık olduğu kadın.ancak teröristler tarafından öldürülür

Halo İbrahim:Köydeki bilge kişi. Saygınlığı köy sınırlarını aşmıştır.

Dila: Halo İbrahim'in torunu. Doktor Tarık’ı seven bir hemşire.zeynep öğretmen öldürüldükten sonra doktor tarıkla evlenir

Berfin: Zelal Kadın’ın kızı. Sevdiğine kavuşmak için çıktığı yolda terör örgütü tarafından kandırılan, daha sonra onların elinden kaçan bir kadındır.

Muhtar Şehmuz: Köyün muhtarı ve terör örgütünün işbirlikçisi. Dizinin son bölümlerinde kızı Kezban'ın gözleri önünde Çetin tarafından vurulmasından sonra örgüte düşman olmuş ve Tarıkla dost olmuştur. Aslında hristiyandır

Şivan: Terör örgütünde komutan olan ŞİVAN , masum canları yakmakta oldukça becerikli. Buna rağmen içinde insan sevgisi vardır, özellikle doktor tarık'ı sevdikten sonra bu duygu baskın gelmiştir. Dizinin sonlarına kötü yoldan dönen Şivan artık Tarıkla dost olmuştur.

Çetin: Anti Terör Timi'nin amiri ve terör örgütüyle işbirliği yapmaktadır.

Botan Komutan: Terör örgütünün sözde komutanlarından aynı zamanda örgüt liderinin kardeşi. Şivan'ı sevmez, kampın doktoru Yıldız'a âşıktır. 71. bölümde Ayteni öldürmüştür

Leyla:Terör örgütü tarafından kandırılmış olan genç kızı oynamaktadır

Ozan Çobanoğlu - Kaymakam Tarık
    Ebru Kağıt - Leyla
    Ezgi Sertel - Zeynep Öğretmen
    Sabri Özmener - Şehmuz Muhtar Papaz
    Türker Tekin - Halo Ibrahim
    Ziver Çiftçi - Behram
    Özgül Sağdıç - Berfin
    Süleyman Karadağ - Şivan Siebent
    Eda Özdemir - Hatice
    Murat Aydın - Remzi
    Alpay Aksum - Avdo
    Özge Mirzalı - Kezban
    Müjgan Gönül - Dila
    Özlem Akınözü - Zelal
    Fatih Yurdakul - Yılmaz
    Çetin Azer Aras - Sabo Ağa
    İsmet Uluer - Zeko
    Hasan Selçuk Avanoğlu - Bayram
    Çiğdem Avanoğlu - Hanife
    Kadim Yaşar - Botan
    Mehmet Gürkan - Abdül
    Faruk Günuğur - Kırmızı
    Ergün Kuyucu - Çetin

RESİMLER

biliyorum kv den dolayı kimse katılmaz ama gene bir umut izleyen varmı eğer stv yerine baska kanala gecse ilk 3 e girer diyorum ben hee diziye zırt pırt reklam girmiyor ayrıca dizi altın kelebek ödülünü kazanmıştır mart 2010 da sinema filmi cıkaracaktır

• babam hayatta kaçırmaz her hafta izler birde kollama mı ne var onu izler.Ama ben çok saçma buluyorum...
  • yorumun için saoll =)
  • diziyi takip ediyorum.çok güzel

dipçik:konu yanlış yerde.inş silmezlerde taşırlar
  • Kesin çekemeyen biri şikayet eder
    tabi aşkı memnudan fırsat bulursa
  • bende arada izliyorum ama fazla sosyal mesaj veriyolar
  •  ### Tek Türkiye Dizisi Paylaşımları ve Fan Kulübü ###

benziyor sanki.

Keanu Reeves

• Şahsen beğenmiyorum. 3-4 bölüm izlemişliğim var. Sıkıcı ve saçma gelmişti. Saçma olan sinek gibi insan ölmesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LE10

Kesin çekemeyen biri şikayet eder
    tabi aşkı memnudan fırsat bulursa

Diziye göre de insan ayırıyorsunuz ya ne diyim sizlere..
  • Kurtlar Vadisinin cemaatçi tipi işte... Hani Sovyetlerin "Anavatan" demesiyle Nazilerin "Babavatan" demesi gibi birşey

Samanyolunun dizilere daha fazla para yatırması lazım ya da biraz daha özenli yapması lazım. Senaryolar pek orjinal değil, yönetmenler işini iyi yapmıyor, hareketler yapmacık, konuşmalar pek bi itici (hele dublaj yapılan bir diziyi %80 izlemem).

Özellikle de Samanyolu-Matrix olayından sonra o kanalı mümkün olduğu kadar az açmaya özen gösteriyorum, o neydi öyle ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScramJet -- 18 Aralık 2009; 22:03:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ScramJet

Kurtlar Vadisinin cemaatçi tipi işte... Hani Sovyetlerin "Anavatan" demesiyle Nazilerin "Babavatan" demesi gibi birşey

Samanyolunun dizilere daha fazla para yatırması lazım ya da biraz daha özenli yapması lazım. Senaryolar pek orjinal değil, yönetmenler işini iyi yapmıyor, hareketler yapmacık, konuşmalar pek bi itici (hele dublaj yapılan bir diziyi %80 izlemem).

Özellikle de Samanyolu-Matrix olayından sonra o kanalı mümkün olduğu kadar az açmaya özen gösteriyorum, o neydi öyle ya

Kurtlar Vadisi, Şu Sıralar İktidarı Savunuyor, Tam Sana Göre.

• Samanyolu, kanal 7 gibi cemaatçi kanalları ne açarım, nede dizilerini izlerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hero*

quote:

Orijinalden alıntı: ScramJet

Kurtlar Vadisinin cemaatçi tipi işte... Hani Sovyetlerin "Anavatan" demesiyle Nazilerin "Babavatan" demesi gibi birşey

Kurtlar Vadisi, Şu Sıralar İktidarı Savunuyor, Tam Sana Göre.

Böyle bir fikre nasıl varabildin

Artık tespit yapmadan %100 önyargıyla mı damga basıyorsunuz

• diziyi severek izlerim her hafta ama tek türkiye dizisini çeken şirkete hakkımı helal etmiyorum bir bölüm oynadım figüranlık yaptım paramı alamadım hemde o gün çok yoruldum sette tekrar çek tekrar çek deli etti beni yönetmen
  • Milliyetçi Duyguları Sömüren, Saçma Sapan Bir Dizi.
  • vay be böyle bi dizi vardı zamanında.İlk başlardan çok güzel ilerliyordu sonra bozmuştu ama güzel diziydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-97084050D -- 27 Temmuz 2016; 15:32:18 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.