Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
10
Favori
464.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar anadolu yakası için iyi bir honda servisi veya iyi bir hondaya bakan usta adı bilen var mı adres verebilirmisiniz ?
  • 2006 civic ls 1,6- 36lt ile 250şd+180şi değerler nasıl ,bu arada sakaryada opet lpg 2,25 po 2,19 shell 2,28 düştü
  • Son veri 36 lt gaz ile 378 km sehir ici.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40Litre Opet den alınma aygaz 505km yol yaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ttrapper

40Litre Opet den alınma aygaz 505km yol yaptı

çok başarılı
    düz vites olması da etkili ve tabii trafik durumu da.
  • 2002 civic otomatik için brc'yi önerirmisiniz? prince çok pahalı geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Weezer

2002 civic otomatik için brc'yi önerirmisiniz? prince çok pahalı geldi.

BRC Taktım ve kullanıyorum...Montaj süper, yakıt 7,5 - 9,0 litre/100km. arası tüketim...Tek kusur içeriden duyulmayan ama dışrıdan duyulan enjektör sesi..Beni şahsen rahatsız etmiyor...
  • bu değerleri görünce(lpg) insanın civic alası geliyor..
    2008-2009 100bin km civarı araçlardan korkmalı mı ??
    hiç uzak doğu arabası kullanmadım..
    35-36 bütçem var.. az km'de temiz bir araç istersem fiyatlar 40'a doğru gidiyor.. bütçem şuan için elvermez.. ne dersiniz ? 100bin km civarı araçlar sorun yaratır mı bana ? 2. elde satmam kolay olur mu..

kışa doğru fiyatlar düşer derseniz beklemeye razıyım (civic için) -aksi halde şuan aklımda yarı otomatik dizel astra var-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _XaNDeR_ -- 4 Eylül 2012; 20:27:56 >
  • Toyoto ve honda 500.000 üstüne rahatca çıkabilir. Sattığım toyoto 250 binde idi hala motor çok iyiydi...Honda da aynı tip motora sahiptir. Kaza bela olmasın yeter...Bu markalar Amerikan pazarı için üretilmektedir..Bizlerde bir miktarını alıyoruz işte...Oradaki yöntem yağını suyunu koy yıllarca kullan yöntemidir...Ve Amerikada başarılı olmuşlardır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _XaNDeR_

bu değerleri görünce(lpg) insanın civic alası geliyor..
    2008-2009 100bin km civarı araçlardan korkmalı mı ??
    hiç uzak doğu arabası kullanmadım..
    35-36 bütçem var.. az km'de temiz bir araç istersem fiyatlar 40'a doğru gidiyor.. bütçem şuan için elvermez.. ne dersiniz ? 100bin km civarı araçlar sorun yaratır mı bana ? 2. elde satmam kolay olur mu..

kışa doğru fiyatlar düşer derseniz beklemeye razıyım (civic için) -aksi halde şuan aklımda yarı otomatik dizel astra var-

35-36 bütçeye temiz 2008-2010 civic bulursun ( 80 k yı geçmeyen)
    2. el civic alan satarken çok zarar etmez.
    ben sıfır aldım baya değer kaybetti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: offendicula

otomatik istiyorum. yazmayı unutmuşum.

otomatik ve temiz bir araç için 40bin'den aşşağı ilan yok. en azından ilanlarda ben bulamadım. herkes 40-41-42 yazmış. sıfırı daha cazip geliyor şuan. bu kadar para verdikten sonra bir miktarda kredi çekip sıfır alabilirim. 2. el fiyatları gerçekten abartı. vw de böyle. neden anlamış değilim...
  • quote:

quote:

otomatik ve temiz bir araç için 40bin'den aşşağı ilan yok. en azından ilanlarda ben bulamadım. herkes 40-41-42 yazmış. sıfırı daha cazip geliyor şuan. bu kadar para verdikten sonra bir miktarda kredi çekip sıfır alabilirim. 2. el fiyatları gerçekten abartı. vw de böyle. neden anlamış değilim...

Çünkü bu aracı kullananlar araçlarında memnun o yüzden kimse kolay kolay satmıyor.

• quote:

quote:

Sizinle aynı durumdayız. Ben de başlarda 2. el düşünmüştüm fakat uçuk fiyatları görünce sıfır daha cazip geldi. Şimdi sıfır almayı düşünüyorum.

• sahibinden coma bakınca moralim bozuluyordu benimde nasıl fiyatlar bu kadar düşer diye
    ben 33-36 arası bir dünya otomatik elegans görüyorum ( 2007-2010)
  • ne kadar olmalı 2007-2010 arası civic fiyatları ??

araba alınca hayatının anlamını bulmuş gibi benimseyen 3-5 yaşındaki arabasına dahi sıfırına yakın fiyat benimseyen insanları bir türlü anlayamıyorum.
    dünyadaki ikinci el mantığını ile türkiyedeki ikinci el mantığı tamamen birbirine zıt.. sebebini çok merak ediyorum.. bunun milli gelirle alakası yok.. hani sadece avrupada amerikada ikinci el makul gibi düşünmeyin diye söylüyorum; çok daha geri kalmış / kötü ülkeler gördüm/yaşadım.. hatta şuan da özbekistanda yaşıyorum.. fakat türkiyedeki bu mantıksızlığı hiçbir yerde görmedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _XaNDeR_ -- 7 Eylül 2012; 15:18:24 >
  • quote:

ne kadar olmalı 2007-2010 arası civic fiyatları ??

araba alınca hayatının anlamını bulmuş gibi benimseyen 3-5 yaşındaki arabasına dahi sıfırına yakın fiyat benimseyen insanları bir türlü anlayamıyorum.
    dünyadaki ikinci el mantığını ile türkiyedeki ikinci el mantığı tamamen birbirine zıt.. sebebini çok merak ediyorum.. bunun milli gelirle alakası yok.. hani sadece avrupada amerikada ikinci el makul gibi düşünmeyin diye söylüyorum; çok daha geri kalmış / kötü ülkeler gördüm/yaşadım.. hatta şuan da özbekistanda yaşıyorum.. fakat türkiyedeki bu mantıksızlığı hiçbir yerde görmedim..

ben araba alım satım işimden anlamam ama
    iktisat yapmak isteyen adam malını en uygun alıp, satabileceği en yüksek fiyata satmayı ister. ( tabi hile yapmadan, dürüstçe )

ama madem sen bunu türk kafası olarak görüyorsun,
    sıfır araç alıp, ( böylece mantıksız gelen 2. el araç almamış olursun )
    satarken; yurt dışında gerek gelişmiş, gerekse daha az gelişmiş ülkelerdeki 2. el satış mantığını uygulayabilirsin.
    sana kimse engel olmaz.

civic konusuna gelirsek; ben zamanında sıfır almıştım, 2. ellerden korktuğum için.
    şimdi civic alacak olsam güvenebileceğim ( bu çok zor işte )2. el alırım

• selam,

geçen hafta 2011 model otomatik premium beyaz araç aldım. aldığımda henüz 8 bin km olmamıştı. eski kullanıcının benzin ortalaması 7.7 litre görünüyordu.

boş depoyu fulledim ve 41,5 litre yakıt aldı demek ki içinde biraz kalmış...ve trip b göstergesini sıfırladım.

yarısı gaziantep-adana otobanında 130 km sabit hız ve kalan yarısı adana şehir içi olmak kaydı ile (klima sürekli açık) 460 km sonunda yakıtım bitti. trip b ortalamam 7.8 olarak görünüyor. fakat aldığım yakıt ile gittiğim kilometreye bakılırsa yol bilgisayarı bir hayli iyimser davranmış gibi geldi bana...

lpg önerir misiniz(muhtemelen brc) yoksa aracın orijinalliğini bozmadan binmek mantıklı mıdır? ancak bir depo ile 460 km. biraz can sıkıcı sattığım aracım ile 650 km giderken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: eikinskjaldi

selam,

geçen hafta 2011 model otomatik premium beyaz araç aldım. aldığımda henüz 8 bin km olmamıştı. eski kullanıcının benzin ortalaması 7.7 litre görünüyordu.

boş depoyu fulledim ve 41,5 litre yakıt aldı demek ki içinde biraz kalmış...ve trip b göstergesini sıfırladım.

yarısı gaziantep-adana otobanında 130 km sabit hız ve kalan yarısı adana şehir içi olmak kaydı ile (klima sürekli açık) 460 km sonunda yakıtım bitti. trip b ortalamam 7.8 olarak görünüyor. fakat aldığım yakıt ile gittiğim kilometreye bakılırsa yol bilgisayarı bir hayli iyimser davranmış gibi geldi bana...

lpg önerir misiniz(muhtemelen brc) yoksa aracın orijinalliğini bozmadan binmek mantıklı mıdır? ancak bir depo ile 460 km. biraz can sıkıcı sattığım aracım ile 650 km giderken...

Ben brc taktırdım 2012 honda civic,,,arabanın orjinalliği falan bozulmadı..delinen bir yer yok....Sökersem eski haline gelir...yakıt tüketim 7,5 ile 9,1 litre LPG Arasında değişiyor...Memnunuz yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahun

quote:

Orijinalden alıntı: eikinskjaldi

selam,

Ben brc taktırdım 2012 honda civic,,,arabanın orjinalliği falan bozulmadı..delinen bir yer yok....Sökersem eski haline gelir...yakıt tüketim 7,5 ile 9,1 litre LPG Arasında değişiyor...Memnunuz yani.

Alıntıları Göster

teşekkür ederim,

ben de fazla zaman kaybetmeden bu işi çözsem iyi olacak sanırım...yalnız brc ile honda anlaşması ne zaman uygulamaya geçecek acaba? aracı almadan görüştüğüm birkaç bayii eylül ayında garantili takmaya başlıyoruz demişti ama şimdi soruyorum kimsenin birşey bildiği yok...

siz nasıl bir yöntemle taktırdınız? garanti olayını nasıl çözdünüz?

teşekkürler...

• Servisle görüştüm garantim üç yıla düştü...Dışarıda 2a mühendislik (brc) taktırdım...Zaten hondaya eğitimi falan onlar vermişleer.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.