Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.161
Cevap
10
Favori
465.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozkan38

quote:

Orijinalden alıntı: tanery_2

quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

Orijinalden alıntı: offendicula

lpg kiti takınca
    göstergedeki km/lt ibaresi gene doğru çalışmaya devam ediyor mu?
    bu ölçümü yapan alet motorda mı, depo da mı?

doğru çalışmaz o alet benzin yaksa ne kadar yakardı onu göstermeye devam eder...

bende o km/litre ibaresi hep 7.8 gösteriyor gerçi pek inanmıyorum ama.::) 2007 model honda civic dream aracıma artık dayanılma bir benzin harcaması yaptığım için lpg taktırmaya karar verdim. brc düşünüyorum fiyatı 1.550 tl on taksit yapıyorlar. ama ilk kez kullanacağım lpg li araç yakıt ne kadar düşer onuda bilmiyorum. yorumlarınızı beklliyorum.

Benzinden 1,5 lt fazla lpg yakar. Ama litre bazindaki fiyat farkindan dolayi kar edersin. 15 bin km de amorti eder sonra kara gecersin. Arabayi satmayi dusunuyosan 1-2 yil icinde taktirma en az 3-4 yil binicem diyosan ve yilda en az15 bin yapiyosan hic durma.

Alıntıları Göster
    Yine yazma gereği duydum ve yine takrar edeceğim.Lpg taktırmak için illaki yılda yapılan km ye bakmayın.Mesela İstanbul için ve heleki şehiriçi kullanım fazla ise kitin kendini amorti etmesi süresi çok ama çok kısalır.Sabah akşam yoğun trafikte kalınırsa yılda yapılan 5 bin km bile fazlasıyla yeterli olabilir ekonomi için.Çünkü araç çalışıyor ama siz yol gidemiyorsunuz trafikte.1 saat trafikte kalıp 10 km yol yapmak gibi.Lpg düşünenler (bahsettiğim durumda olanlar ) sadece yılda şu kadar km yapılmalı diyerek 10-15 bin km laflarına çok itibar etmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: lord66

Yine yazma gereği duydum ve yine takrar edeceğim.Lpg taktırmak için illaki yılda yapılan km ye bakmayın.Mesela İstanbul için ve heleki şehiriçi kullanım fazla ise kitin kendini amorti etmesi süresi çok ama çok kısalır.Sabah akşam yoğun trafikte kalınırsa yılda yapılan 5 bin km bile fazlasıyla yeterli olabilir ekonomi için.Çünkü araç çalışıyor ama siz yol gidemiyorsunuz trafikte.1 saat trafikte kalıp 10 km yol yapmak gibi.Lpg düşünenler (bahsettiğim durumda olanlar ) sadece yılda şu kadar km yapılmalı diyerek 10-15 bin km laflarına çok itibar etmeyin.

Alıntıları Göster
    en son dolumumda 18,7 kuruş bir önceki dolum 18,9 ondan bir önceki dolum 20 kuruş, yakıt verilerim ancak araç 2002 japon civic ve kit prins keihin enjektör.

bu veriler lpg tuketiminin en uç noktasıdır yeni kasalarda değerlerin 30 kuruş civarında olacağını tahmin ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

en son dolumumda 18,7 kuruş bir önceki dolum 18,9 ondan bir önceki dolum 20 kuruş, yakıt verilerim ancak araç 2002 japon civic ve kit prins keihin enjektör.

bu veriler lpg tuketiminin en uç noktasıdır yeni kasalarda değerlerin 30 kuruş civarında olacağını tahmin ediyorum.

Alıntıları Göster
    2008 elegans oto. BRC my 11 kit. tamamı şehir içi trafik ort. 27 krş. yaktı. Şu son zamlara baktığımda tüketim iyidiyorum. Şehir dışı olsa dizelden de az yakacak

• Nadir ( haftada1 ) olarak ilk Mars almama, 2. Marsta uzun bekleyerek alma problemi oluyor
    Bu problemi yaşayan var mı ?
    Lpg den once bu durum 2-3 ayda bir olurdu
    40 bin bakımı yapali 3 ay oldu LPG takılali 1 ay
  • quote:

Nadir ( haftada1 ) olarak ilk Mars almama, 2. Marsta uzun bekleyerek alma problemi oluyor
    Bu problemi yaşayan var mı ?
    Lpg den once bu durum 2-3 ayda bir olurdu
    40 bin bakımı yapali 3 ay oldu LPG takılali 1 ay
    Bende civic in yakıt tüketimi hakkında bir çok araştırma yaptım ama değerler çok değişiyo. Benim size bi sorum olacak ben 2001 honda civic 1.4 ies almayı düşünüyorum bu konu hakkında da bi başlık açtım zaten ama hazır muhabbet koyu iken gireyim araya araç daha 66 bide ve orjinal kaza boya değişen hiç bişey yok. garaj arabası yani. tüp daha yeni takılmış. fiyat olarakta 19000 istiyo tabi daha pazarlık falan yok. bana bu araç hakkında yakıt değerleni verecek ve motorun kasayı kaldırmama muhabbetlerine bi açıklık getirecek varmı. şimdiden bilgiler için çok sağolun

• quote:

Orijinalden alıntı: kafa69

Bende civic in yakıt tüketimi hakkında bir çok araştırma yaptım ama değerler çok değişiyo. Benim size bi sorum olacak ben 2001 honda civic 1.4 ies almayı düşünüyorum bu konu hakkında da bi başlık açtım zaten ama hazır muhabbet koyu iken gireyim araya araç daha 66 bide ve orjinal kaza boya değişen hiç bişey yok. garaj arabası yani. tüp daha yeni takılmış. fiyat olarakta 19000 istiyo tabi daha pazarlık falan yok. bana bu araç hakkında yakıt değerleni verecek ve motorun kasayı kaldırmama muhabbetlerine bi açıklık getirecek varmı. şimdiden bilgiler için çok sağolun

Alıntıları Göster
    2010 civic dream manuel Ankara şehir içi trafiği
    Sabah 8 ve akşam 6 da çıkıyorum trafiğe
    BRC-MY 11 Lpg sistemi
    Milangaz 2,33 TL/lt
    Her seferinde 32 lt yakıt alıyorum yani 75 tl
    Her 325 km'de bir tekrar dolduruyorum.
    325 km değeri 15~20 km farkediyor kullanıma göre.
    Bu hesapla 23 kuruş.km
    Şehir dışında 20 kuruş altı olur.

• quote:

2001 model araba icin fiyat cok fazla km sinin dusurulmediginden eminmisiniz?

• quote:

quote:

eminim km sinden zaten arabayı lpg yi takan ustaya sormuştum sıfır gibi araba demişti. zaten dediğim gibi araç sahibi işi gereği pek kullanmıyo arabayı

• quote:

quote:

quote:

eminim km sinden zaten arabayı lpg yi takan ustaya sormuştum sıfır gibi araba demişti. zaten dediğim gibi araç sahibi işi gereği pek kullanmıyo arabayı

Alıntıları Göster
    slm arkadaş lar benim 2005 model aracım var lpg taktırmak istiyorum kullanan arkadaşlar önerir mi şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: vtek52

slm arkadaş lar benim 2005 model aracım var lpg taktırmak istiyorum kullanan arkadaşlar önerir mi şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    1 ay önce 2010 civic aldım alırken servisi aradım garantiden tüp takılacaksa alacam dedim tamam takıyoruz dediler bekle bekle yok durdurduk agustosta felan anca olur dediler.dün çorumda özençlerde (mehmet bey)gerçekten çok kaliteli işçilik cıkarttılar.samsundan çoruma gitmeme deydi.gelirken fulledim 250 km 50 tl yani 0.20 kuruş yaktı bence çok iyi.120 civarında geldim yol bilğisayarı 5.7 lerde gösteriyodu.lpg de 7 ye felan denk geldiğini düşünüyorum.ayrıca brc nin honda için geliştirdiği kit takıldı.ne enjektör sesi nede sarsıntı felan hiç yok.düşünen arkadaşlara ben tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: nik10de90

1 ay önce 2010 civic aldım alırken servisi aradım garantiden tüp takılacaksa alacam dedim tamam takıyoruz dediler bekle bekle yok durdurduk agustosta felan anca olur dediler.dün çorumda özençlerde (mehmet bey)gerçekten çok kaliteli işçilik cıkarttılar.samsundan çoruma gitmeme deydi.gelirken fulledim 250 km 50 tl yani 0.20 kuruş yaktı bence çok iyi.120 civarında geldim yol bilğisayarı 5.7 lerde gösteriyodu.lpg de 7 ye felan denk geldiğini düşünüyorum.ayrıca brc nin honda için geliştirdiği kit takıldı.ne enjektör sesi nede sarsıntı felan hiç yok.düşünen arkadaşlara ben tavsiye ederim

verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: vtek52

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Birşeyler değil

• quote:

nekadara taktırdın
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

quote:

nekadara taktırdın

Alıntıları Göster
    1600 tl

• 450 km 90 tl ( litre 2:38)
    200 şehit ici 250 sehir dısı
    Maşallah
  • quote:

450 km 90 tl ( litre 2:38)
    Maşallah

Co guzel degerler masallah aman bozulmasin. Yazin yakit dahada dusuyor.
  • quote:

quote:

450 km 90 tl ( litre 2:38)
    Maşallah

Co guzel degerler masallah aman bozulmasin. Yazin yakit dahada dusuyor.

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    forumu epey bir okudum. Benim 2009 toyota corolla d4d vardı. Paraya ihtiyaçtan sattım. dizel olduğu için yakıt tüketimi ağır gelmiyordu şimdi 15000 tl kadar bütçem var ve otomatik honda civic 1999-2001 arası temiz bir araç almayı düşünüyorum. Tabi hondaların konforlu ve rahat araçlar olduğunu biliyorum bir kusuru benzinde biraz fazla yakıyor.

Benzinli alırsam hangi marka LPG taktırmalıyım. ?
    1.4 mü 1.6 mı almalıyım. ?
    parama göre seçimim doğrumu. ?

Önerilerinizi ve görüşlerinizi rica ediyorum.
    teşekkürler.

Ahmet

• quote:

Orijinalden alıntı: wildottoman

Merhaba,
    forumu epey bir okudum. Benim 2009 toyota corolla d4d vardı. Paraya ihtiyaçtan sattım. dizel olduğu için yakıt tüketimi ağır gelmiyordu şimdi 15000 tl kadar bütçem var ve otomatik honda civic 1999-2001 arası temiz bir araç almayı düşünüyorum. Tabi hondaların konforlu ve rahat araçlar olduğunu biliyorum bir kusuru benzinde biraz fazla yakıyor.

Benzinli alırsam hangi marka LPG taktırmalıyım. ?
    1.4 mü 1.6 mı almalıyım. ?
    parama göre seçimim doğrumu. ?

Önerilerinizi ve görüşlerinizi rica ediyorum.
    teşekkürler.

Ahmet

Alıntıları Göster
    valla bildiğim kadarıyla hondaya her tüelü lpg gider ama brc daha iyi sanırım

• quote:

valla bildiğim kadarıyla hondaya her tüelü lpg gider ama brc daha iyi sanırım

Alıntıları Göster
    240-350

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tyler Norton -- 7 Mayıs 2012; 16:44:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord66

LPG taktırmaya ya niyetlendim.LPG fiyatı aldı başını gidiyor.Benzinli kullanan sayısı azaldı sanırım ki devlet baba azalan vergi tahsilatını LPG zammı gibi bir güzellik yaparak kapatmaya çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Geçen hafta BRC MY-11 simit lpg takdırdım. Araç 2009 civic elegance.. Gazı fulledim (38 lt).
    Bugün 521. km depo boşaldı. Uyarı vermeye başladı. O ana kadar benzin değerlerinde düşme olmadı. Genel kullanımı şehir dışı. Ortalama hız 100 km..
    Valla ben memnunum performansında da hiç düşme hissetmedim. Yarına yine fulleyip bu kez 110km. de deneyeceğim. Bakalım ne kadar gidecek...

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.