Şimdi Ara

Civic (LPG) Yakıt Tüketimi? (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.162
Cevap
10
Favori
464.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lawerace

Yakıtın çok olmasının değerlerinin değişmesinin en büyük sebeplerinden bir diğeri de yolun eğimidir. Hondanın yakıtı fazla yakması gittiğiniz güzergahta yokuşun çok olmasında da olabilir.Uzun yolda genel olarak düz eğimde gerçekten devirli kullanılırsa vcarter64 ün yazmış olduğu değerleri normal.Uzun yolda bende devirli kullanmış olsam o değerleri yakalardım eminim.

araç otomatik olduğundan deviri kendi yakalayıp işlemine devam ediyor.
    hem ev-iş arası gidip gelme 7 km felan
    onun dışında pek bişide yapmadım
  • Kayseriden marmarise 160 tl lik yakitla gittim. Nerdeyse 900 km. Sehiricinde 100 tl ye 300 km gidiorum. Dag yolu viraj ve yokus cok. Otomatik 2010 elegance. Tup brc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkdaslar merhaba 2007 civic sahibiyim uzun suredir dusnuyordum lpg taktırmayı fakat burdaki degerleri okuyunca aklım da karıstı biraz. Ben benzin tasarrufu olayına onem veriyorm ve ugrasıyorm baya ve buna gore aracım benzinle genellikle 8.5-8.8 arası yakıyo. Buna gore guncel olarak 190 lira benzinle 430 km civarı gidiyor. Burdaki degerlerde arakdaslar lpg ile bile 9.5 lardan bahsetmisler ben benzinle zaten altında kalıyorm bu degerin. Sizce lpg taktirırsam gerckten ii bi tasarruf saglıyabilirmiyim. Aracımı ankara da yuzde 90 sehir ici kullanıyorm her gun yogun trafikte kalıyorm. ort 1500 liralık kiti ne kadar surede amorti edebilirm.
  • şimdi şöle söyleyim. 100km de 8,5litre benzin gidiyorsa 100 km 9,5 lpg gitmesi son derce normal. bence 10 litrede olabilir. 100 kmdeki benzin harcaman 8,5*4,69 = 56,8 Lira, aynı uzunluktaki lpg harcaman ise 9,5* 2,82 = 26,79 (Aygaz)

Yani aynı mesafeyi yarı fiyata gitmiş oluyorsun. tabi 9,5 litre lpg yakarsan. LPG bensine nazaran %15 fazla yanıyor ama fiyat olarak hesaplıya denk geliyor.

100 km için bu hesaba göre avantajın 30 lira olursa 6-7bin km de tüpün bütün parasını amorti etmiş olursun. ama bence benzin 9,5litre civarı yakarsın Lpg yi ise 11-12 litre civarı. ama ne olursa olsun kullanım miktarına ve tarzına göre tüp fiyatını kısa sürede amorti yaparsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egos_108

arkdaslar merhaba 2007 civic sahibiyim uzun suredir dusnuyordum lpg taktırmayı fakat burdaki degerleri okuyunca aklım da karıstı biraz. Ben benzin tasarrufu olayına onem veriyorm ve ugrasıyorm baya ve buna gore aracım benzinle genellikle 8.5-8.8 arası yakıyo. Buna gore guncel olarak 190 lira benzinle 430 km civarı gidiyor. Burdaki degerlerde arakdaslar lpg ile bile 9.5 lardan bahsetmisler ben benzinle zaten altında kalıyorm bu degerin. Sizce lpg taktirırsam gerckten ii bi tasarruf saglıyabilirmiyim. Aracımı ankara da yuzde 90 sehir ici kullanıyorm her gun yogun trafikte kalıyorm. ort 1500 liralık kiti ne kadar surede amorti edebilirm.

merhaba egos
    bendede 2002 civic var atiker lpg li. 65 liraya 200 km gidiyorum ve bana göre aşırı geldi
    bu hesabımla; sen 190 liraya 430, ben 190 liraya 600 km felan ediyor. farkı 170 km. değermi orasınıda sen düşün?

• quote:

Orijinalden alıntı: sekovizyon

quote:

Orijinalden alıntı: egos_108

arkdaslar merhaba 2007 civic sahibiyim uzun suredir dusnuyordum lpg taktırmayı fakat burdaki degerleri okuyunca aklım da karıstı biraz. Ben benzin tasarrufu olayına onem veriyorm ve ugrasıyorm baya ve buna gore aracım benzinle genellikle 8.5-8.8 arası yakıyo. Buna gore guncel olarak 190 lira benzinle 430 km civarı gidiyor. Burdaki degerlerde arakdaslar lpg ile bile 9.5 lardan bahsetmisler ben benzinle zaten altında kalıyorm bu degerin. Sizce lpg taktirırsam gerckten ii bi tasarruf saglıyabilirmiyim. Aracımı ankara da yuzde 90 sehir ici kullanıyorm her gun yogun trafikte kalıyorm. ort 1500 liralık kiti ne kadar surede amorti edebilirm.

merhaba egos
    bendede 2002 civic var atiker lpg li. 65 liraya 200 km gidiyorum ve bana göre aşırı geldi
    bu hesabımla; sen 190 liraya 430, ben 190 liraya 600 km felan ediyor. farkı 170 km. değermi orasınıda sen düşün?

hocam bendede civic 2002 var ve ben 102 tl ye 580 km yol gidiyorum, bence lpg kullanmaya kararlıysan derhal o atikeri sök at, adam gibi bir sistem bağla.

• cevaplar icin cok tesekkur ederim her turlu daha akıllıca lpg. Solediginz rakamlara gore de 6 ayda amorti olucak gbi gozukuyo gayet ii bi sure. Tekrar tesekkurler
  • Uğur senin Lpg kiti hangi marka? Yazdığın değerler ş. içi değil sanırım..Şayet öyleyse mükemmel
  • Benim kit prins vsi1 keihin enjektörlü. Kullanım karma diyebilirim tüketim degerlerim min6,7 max 7,5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yaw 102 tl ye 580 km nasıl gidilir. bende öyle araç olacak ömrüm boyunca binerim :)
    senin 102 tl ile gittiğin 580 km ile ben 320 km gidiyorum. hemen hemen yarı yarıya oluyor anlamadım gitti
  • Prins gerçekten çok kaliteli. Bendeki lovato marka enjektörler atiker 40Lt gaz ile agresif kullanmassam ş.arası yaklaşık 520-530 km gidiyor.Serkan gaz ve subap ayarı yaptırdınmı ? emin ol farkedecektir.
  • aracı alalı 1,5 ay felan oluyor kardeşim. aldığım adamda tanıdık. kendisinin ş.içinde 25-27 krş yakacağını söylemişti. hatta gaz ve subap ayarlarıda yapılıydı. ancak benim hesaplarıma göre km' de 32 krş yakıyor. Anlamadım gitti
  • quote:

yaw 102 tl ye 580 km nasıl gidilir. bende öyle araç olacak ömrüm boyunca binerim :)
    senin 102 tl ile gittiğin 580 km ile ben 320 km gidiyorum. hemen hemen yarı yarıya oluyor anlamadım gitti

Honda ya takılan BRC my11 kiti ile, LPG Litre fiyatı 2,5 tl. alındığında , km.de 20 kuruş yakar...

580 x 0,20 = 166 tl. lik LPG tüketilmesi mantıklı gelebilir.
  • 580 x 0,2 = 116 TL. olarak düzeltiyorum
  • şehirlerarası otoban ve 50 km istanbul trfiği olmak üzere ortalama hız 120 km/h.

21 litre / 270 km = 0.07778 * 2,65 tl = 0.206 kuruş. O da eder 100km de 20.6 tl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adroit077

şehirlerarası otoban ve 50 km istanbul trfiği olmak üzere ortalama hız 120 km/h.

21 litre / 270 km = 0.07778 * 2,65 tl = 0.206 kuruş. O da eder 100km de 20.6 tl.

Böyle yazılara bayılıyorum (az yakıp bilgilendirme olarak) :)
    Benimde böyle yaksa yaa :(
  • Yakın zamanda subap ayarı yaptırdınızmı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: adroit077

şehirlerarası otoban ve 50 km istanbul trfiği olmak üzere ortalama hız 120 km/h.

değerler müthiş ya. benim araçda öyle olsa ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahun

Yakın zamanda subap ayarı yaptırdınızmı...

alındığında yapıldı diye söylenmişti
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ahun

Yakın zamanda subap ayarı yaptırdınızmı...

alındığında yapıldı diye söylenmişti

Ya ben yaptıran arkadaşlardan duyduğum karaıyla takıldıkdan sonra bi depo bitirip gel ayarlarını yapalım diyorlarmış. Yani takıldığında ayar yapılıyormuş ama bir süre sonra tekrar bi daha ayarlanıyormuş...
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.