Şimdi Ara

İNTERNET PARAM COK FAZLA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam herkese! arkadaslar ben bisey iza etmek istiyorum.benım internetim kotalı normalde 29 ytl gelmesi gerekn internet parası simdi 60ytl gelıo bisey sormak istiyorum ben normalde gece 1 den sabah 6-7 ye kadar pc basında msnde duran bi insanım bu yaptıgım seymi parayı yukseltiyor yoksa baska biseyde olabilrmi + kablolu modemım calıntı olmuo....

• kotana neden bakmıyorsun?
  • ADSL Tarifen 4 GB kotalı

Kota 4 GB tı geçince faturana 1 GB başına 10 YTL eklenir.Ama faturan en fazla 61,25 YTL olur.

http://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login_tr.jsp buraya bakarak kotanın ne kadar olduğu öğrenebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuemrek -- 10 Temmuz 2008; 19:33:04 >
  • demekkı ben cok zorlamısım 60ytl geldi bi aylık fatura babam kesecekti beni
  • baktımda mayısın ki 6.1 gb 50ytl gelmıstı..hazirannkı 7.309gb buda 60 ytl simdi 1.767 gb dayım insallah yine gecmem..benım aslımda size sorum niye fazla gelıyordu ama siz yanlıs anladınız bundan sonraki cevaplarınızı bu yonde atarsanız sevinirim
  • Benim de Bir Kaç Faturadır 61 küsürat sabit geliyor kotasız a geçmek istiyorum ama baya uzun iş.
  • dosya indirmedigini farzedersek böyle bir faturanın gelmesi imkansız ancak benim tahminim ve senin yukarıdaki bahsettigin kullanım alışkanlıklarını ele alırsak

msn'de görüntülü sohbet + nette sörf + youtube benzeri siteler + arada sırada da olsa dosya indirme = 60 ytl

sürekli dosya transferi yapmıyorsan üç aşşagı beş yukarı yukarıdaki denkleme göre hareket etmiş olman gerekiyor aksi taktirde 7.309 gb download yapman imkansız
  • msnde acıgım(videolu gorusme yapmıom)+ online oyun oynuyorum(muonline)+azda olsa video izlerim+sarkıda indirmisligim olur+indrrsem yuksek boyutlu dosya indrrim (gecenlerde gtasan andreasın modern modunu indrmıstım)+amcaoglulyla yanyana oturuoz oda benım adslden yararlanacak sizce kotayı asarmıyım...kotasızamı gecsem+kotasız aylık kac para+gercekten tek bir fiyatmı soz konusu(ttnet:isi belli olmuo)+bıktım artık (+) koymaktan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malyec -- 11 Temmuz 2008; 4:32:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: malyec

msnde acıgım(videolu gorusme yapmıom)+ online oyun oynuyorum(muonline)+azda olsa video izlerim+sarkıda indirmisligim olur+indrrsem yuksek boyutlu dosya indrrim (gecenlerde gtasan andreasın modern modunu indrmıstım)+amcaoglulyla yanyana oturuoz oda benım adslden yararlanacak sizce kotayı asarmıyım...kotasızamı gecsem+kotasız aylık kac para+gercekten tek bir fiyatmı soz konusu(ttnet:isi belli olmuo)+bıktım artık (+) koymaktan...

2 kişi kullanacaksanız kotayı kesinlikle aşarsınız.

ADSL tarifeleri için buraya bak ==>http://www.ttnet.net.tr/83.aspx

İNTERNET PARAM COK FAZLA

• bana da bi kere oldu babam ödemeden ben babammdan 30 aldım 20 de ben koydum ödedim faturayı sen tek kişi kotayı 2 kat aşmışsın nerdeyse 2 kişi artık ne olur düşün al 50 liraya sınırsız 25 25 verin hem istediin kadar download yaparsın
  • 60ytl nedir ki? ben dialup zamanında ayda 200 verdiğimi hatırlıyorum ayrıca hızın 56Kbps olduğunu hatırlatırım. o günleri düşününce bugün neredeyse bedava bağlandığımı düşünüyorum.
  • Bnm 4 gb sınırlı her ay 60 ytlgelıyodu artık hem ben hemde babam bıktı ağustosta sıonırsıza geçicez..

İNTERNET PARAM COK FAZLA

hazıran kotası na bakarsanız nedenı anlarsınız
  • 1024 Sınırsıza geç kurtul sen de 49YTL...
  • yok yok bencede var bişeyler, eskiden yaptıklarımdan farklı bişey yapmıyorum, eskiden 3 gb ı geçmezdim şimdilerde ise kısmama rağmen çok çabuk doluyor kota,6gbı geçiyorum çoğu zaman, ne indirdiğimin ve neyin ne kadar kota yediğinide biliyorum... ama anlayamıyorum niye bu kadar çabuk doluyor bu kota..yine yeniden ahhhh ulan telekommm...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BTTF -- 12 Temmuz 2008; 13:27:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: BTTF

yok yok bencede var bişeyler, eskiden yaptıklarımdan farklı bişey yapmıyorum, eskiden 3 gb ı geçmezdim şimdilerde ise kısmama rağmen çok çabuk doluyor kota,6gbı geçiyorum çoğu zaman, ne indirdiğimin ve neyin ne kadar kota yediğinide biliyorum... ama anlayamıyorum niye bu kadar çabuk doluyor bu kota..yine yeniden ahhhh ulan telekommm...

Net speed meter indirin.o an bilgisayarınızın ne indirdiğini görün.Ayrıca modeminiz kablosuz mu?
  • Modemim kablolu, bir bakayım dediğiniz programa teşekkürler.
  • internet bu ay bağlanmıştı. 3 ay boyunca 20 lira olan 4 gb kotalıdan. kota 7.309 gb olmuş. biraz önce babam aradı 104 lira fatura geldi dedi
  • görüntülü konuşma ve izlemede downloada ekleniyor... sınırsız 50 ytl, sınırlının en fazla ödeme sınırı 62 ytl sınırsıza geçmenin anlamı yok, 12 ay kotayı sonuna kadar kullansan 130 ytl civarı yapar, sınırsız faturasına göre fark, tatile gidip hiç kullanmadığın zamanlar olursa veya az kullandığın aylar yine aynı hesaba gelir, 50*12=600ytl sınırsız, 62*12=744ytl 29ytl kotalıda her ay limitsiz download yaptığında ödeyeceğin yıllık ücret... 600ytl yi kesin ödeyeceksin, 744ytl yi heray kotayı limitsiz kullanırsan ödeyeceksin... hiç bir ay kota aşımı yapmazsan 360 ytl de bile kalabilir yıllık ödemen... download sınırını aştığını düşündüğün aylarda istediğin kadar yüklen en fazla 62 ytl gelir, az kullandığını düşündüğün aylarda kotanı ara sıra kontrol ederek faturanı 30-40 ytl civarlarında tutabilirsin... sınırsıza geçmen çok fazla yarar sağlamaz ekonomik olarak, sadece psikolojik olarak rahatlatabilir... birde telekomun işine geliyor herhalde sınırsıza teşvik ediyor sürekli... ( süt verimini artırmak için ) hoşçakal...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımfad -- 15 Temmuz 2008; 13:14:42 >

• bu sorun bende de var sınırsıza geçmek istiyorum yeter 60 vericeme 50 verim doya doya takılırım imnternette ne bu ttnet
  • quote:

Orjinalden alıntı: donanımfad

görüntülü konuşma ve izlemede downloada ekleniyor... sınırsız 50 ytl, sınırlının en fazla ödeme sınırı 62 ytl sınırsıza geçmenin anlamı yok, 12 ay kotayı sonuna kadar kullansan 130 ytl civarı yapar, sınırsız faturasına göre fark, tatile gidip hiç kullanmadığın zamanlar olursa veya az kullandığın aylar yine aynı hesaba gelir, 50*12=600ytl sınırsız, 62*12=744ytl 29ytl kotalıda her ay limitsiz download yaptığında ödeyeceğin yıllık ücret... 600ytl yi kesin ödeyeceksin, 744ytl yi heray kotayı limitsiz kullanırsan ödeyeceksin... hiç bir ay kota aşımı yapmazsan 360 ytl de bile kalabilir yıllık ödemen... download sınırını aştığını düşündüğün aylarda istediğin kadar yüklen en fazla 62 ytl gelir, az kullandığını düşündüğün aylarda kotanı ara sıra kontrol ederek faturanı 30-40 ytl civarlarında tutabilirsin... sınırsıza geçmen çok fazla yarar sağlamaz ekonomik olarak, sadece psikolojik olarak rahatlatabilir... birde telekomun işine geliyor herhalde sınırsıza teşvik ediyor sürekli... ( süt verimini artırmak için ) hoşçakal...

ewt cok dogru hesap bende ınternetı alırken bu hesabı yapmıstım ve sınırlı almıstım sadece yaz aylarında 60 a cıkıyosun kısın ztn okul fln gunlerde kısa o yuzden ksın asmıyosun bıle

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.