Şimdi Ara

Radar Cezasına İtiraz Edin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
81.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar ben de yeni 74 km hızla radara girerek 128 tl ceza yedim.polis hız sınırının 60 km olduğunu söyledi.hatta 78 km hızla yakalansaymışım 256 tl ceza yer mişim???
    yolda herhangi bir hız tabelası veya radar tabelesı görmedim.
    Nasıl itiraz edebilirim bu cezaya?Etsem birşey değişir mi?
    Ödeyipte mi itiraz edeyim yoksa ödersem ve kazanırsam parayı geri alamaz mıyım?
  • sollama sırasında hız limitinin aşılabileceğini duymustum ama sehirlerarası yolda 102 ile giderken radara yakalandım. sollama yapıyordum falan işlemedi. cezayı yedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sansar_Selim

kanun manun yok polis var. Radar kurup pusu atan polislere okadar çok kızıyorumki.Hepside stadyum kenarındaki köfteciler gibi nereye tezgah açacaklarını çok iyi biliyorlar.Vatandaşın hızlanabileceği bayırdan aşağıya kaptırıp geleceği noktaları ezberlemişler karşıki tepelere yuvalanıp bekliyorlar.
    birgün sırf gıcıklığına arabayı çamura bulayıp radarın önünde kadran kırarak geçeceğim gelsinde yakalasın yazsın cezayı bakalım

banada en çok koyan bu, keşke bizi düşündüklerinden ceza yazıyor olsalar. dümdüz yol, arabayı bırakıyorsun 100-110 civarında dolaşıyor o da ne, pat radar. diğer tarafta en acayip viraja 90-100 le gir hiç kimse yok.

• ya bir arabada 8 kişiye ne demeli
  • ceza yeme korkusuyla yavaş gitmekten bunalıma giren bir sürücü,hızlı giden bir çok araçtan daha tehlikeli olabilir.şöförlük kafa,moral,tecrübe meselesi sonuçta.her şey hız değil.
  • Arkadaşlar bu eve gelen cezalar var ya,onu gelmeden internetten nasıl görebiliriz? bir adres verin lütfen bulamadım 1 saattir

Buldum en sonunda şu siteye bakın Allah aşkına :

http://trfdenetleme.iem.gov.tr/motorlu-tasit-sorgulama-ayrinti.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fan of honda toyota cars -- 21 Temmuz 2009; 21:46:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahmut Koza

Arkadaşlar bu eve gelen cezalar var ya,onu gelmeden internetten nasıl görebiliriz? bir adres verin lütfen bulamadım 1 saattir

Buldum en sonunda şu siteye bakın Allah aşkına :

http://trfdenetleme.iem.gov.tr/motorlu-tasit-sorgulama-ayrinti.aspx

saol kardeş bende baktım şüpelenıyordum şükür yememişim
    yanlız bende öncekı sahıbı 2005-2008 en az 40 trafik cezası yemış anlamadım ne yaptı bu adam böle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fastforyou -- 22 Temmuz 2009; 21:58:45 >

• Selam,

Konuyla ilgili 2 olay geçti başımdan kısaca anlatayım.

Ben Çanakkale Bigalıyım ve bundan 4 yıl önce Transporter T5 aracım ile pek akıl işi olmasada 181 km/h ile radara girdim.

Polis beni durdurdu evrakları istedi ben ne oldu vs. tarzı sorular sorarken bana 'Tebrikler saatte 181km/h hız ile radara girerek Biga rekoru kırdınız!'' dedi

Bende yok okadar değildir bilmemne dedim 2 km ileride aracın yanına git yaptığını izle dedi.

Bende evrakları memura bırakarak dediği yere gittim memura söyledim beni yol boşalsın diye 2 dk bekletti sonrada videoyu izletti hakikatten tam 181 ile radara yakalanmışım ..

Geri döndüğümde memur bey 235 tl cezayı yazmış elinde makbuz beni bekliyordu.

Sonrasında ben cezayı tamamen unuttuğumdan ödemedim ve arabayı satarken temiz kağıdı aldığımda karşıma herhangi bir pürüz çıkmadı. Bu ceza olayıda 2-3 ay önce makbuzu buldum oradan aklıma geldi yoksa tamamen aklımdan çıkmış ..

İkinci olay ise kısa süre önce memleketten dönerken başıma geldi.

Keşan civarında bir çevirmeye denk geldim polis evrakları istedi bende verdim peşiden arabaya doğru gidene kadar 3 sefer sordum adama ne oldu ne oldu diye

Dur be kardeşim ne sabırsızsın sen öyle dedi bana ..

Bende eksiğim vs. yok hızımda normal sorucam tabi ne olduğunu dedim.

Bunun üzerine memur bana aynen şu sözleri söyledi.

''Bak kardeşim sahte ehliyetler için kayıt ve doğrulama uygulaması yapıyoruz ve ehliyetiin kaydını alıp doğrulamasını yaptıktan sonra yoluna devam edebilirsin fakat daha fazla konuşursan eksik yok yok dediğin arabanda öyle eksikler bulurumki seni hatrı sayılır bir ceza ile yolcu ederim yoluna.'' dedi ..

Bende bunun üzerine hiç ağzımı açmadan evrakları aldım ve yoluma devam ettim ..

İşin özü ülkemizde sistem daha tam olarak oturmadı ceza yiyiorsun temiz kağıdı alırken çıkmıyor bilmemne vs.

Vede Polis ile kesinlikle zıtlaşmamak lazım çünkü dediği gibi isterse mutlaka bir eksik bulur ve bize en pembesinden güzel bir makbuz hediye eder ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

Selam,

Konuyla ilgili 2 olay geçti başımdan kısaca anlatayım.

Ben Çanakkale Bigalıyım ve bundan 4 yıl önce Transporter T5 aracım ile pek akıl işi olmasada 181 km/h ile radara girdim.

Polis beni durdurdu evrakları istedi ben ne oldu vs. tarzı sorular sorarken bana 'Tebrikler saatte 181km/h hız ile radara girerek Biga rekoru kırdınız!'' dedi

Bende yok okadar değildir bilmemne dedim 2 km ileride aracın yanına git yaptığını izle dedi.

Bende evrakları memura bırakarak dediği yere gittim memura söyledim beni yol boşalsın diye 2 dk bekletti sonrada videoyu izletti hakikatten tam 181 ile radara yakalanmışım ..

Geri döndüğümde memur bey 235 tl cezayı yazmış elinde makbuz beni bekliyordu.

Sonrasında ben cezayı tamamen unuttuğumdan ödemedim ve arabayı satarken temiz kağıdı aldığımda karşıma herhangi bir pürüz çıkmadı. Bu ceza olayıda 2-3 ay önce makbuzu buldum oradan aklıma geldi yoksa tamamen aklımdan çıkmış ..

İkinci olay ise kısa süre önce memleketten dönerken başıma geldi.

Keşan civarında bir çevirmeye denk geldim polis evrakları istedi bende verdim peşiden arabaya doğru gidene kadar 3 sefer sordum adama ne oldu ne oldu diye

Dur be kardeşim ne sabırsızsın sen öyle dedi bana ..

Bende eksiğim vs. yok hızımda normal sorucam tabi ne olduğunu dedim.

Bunun üzerine memur bana aynen şu sözleri söyledi.

''Bak kardeşim sahte ehliyetler için kayıt ve doğrulama uygulaması yapıyoruz ve ehliyetiin kaydını alıp doğrulamasını yaptıktan sonra yoluna devam edebilirsin fakat daha fazla konuşursan eksik yok yok dediğin arabanda öyle eksikler bulurumki seni hatrı sayılır bir ceza ile yolcu ederim yoluna.'' dedi ..

Bende bunun üzerine hiç ağzımı açmadan evrakları aldım ve yoluma devam ettim ..

İşin özü ülkemizde sistem daha tam olarak oturmadı ceza yiyiorsun temiz kağıdı alırken çıkmıyor bilmemne vs.

Vede Polis ile kesinlikle zıtlaşmamak lazım çünkü dediği gibi isterse mutlaka bir eksik bulur ve bize en pembesinden güzel bir makbuz hediye eder ..

Geçmiş olsun Arkadaş,inşallah daha ceza yemezsin.

@fastforyou

çok şükür ben de yememişim O satın aldığın vatandaş iyi ki arabayı sana sağlam teslim etmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fan of honda toyota cars -- 21 Temmuz 2009; 22:09:21 >

• Zorunlu olan radar tabelasını bile kılıfına uydurdular artık.
    Radar tabelasını geçiyosun 500 metre ilerde pusuda yatan bir radar görüyorsun.Zaten tabelayı okuyabildiğin anda radarın alanına girmiş oluyorsun.
    Tamamen düzmece oldu bu tabela işi de hemen hemen her yerde böyle.
    Devletin gücü vatandaşına yetiyor zaten.
    Bizzat Kastamonu'daki bir müşterimizden duydugum sözü aynen aktarıyorum.Kastamonu'yu alamayınca Tayyip trafik polislerine kota getirmişler aylık şu kadar ceza keseceksiniz diye.
    Valla bunları duyduktan sonra herşeyi beklerim bu kan emicilerden.
  • quote:

@fastforyou

çok şükür ben de yememişim O satın aldığın vatandaş iyi ki arabayı sana sağlam teslim etmiş

hihi zaten araçta haciz vardı kaldırdı öle almıstım temiz kagıdı olmadanda hayatta almazdım zaten satışta olmuyor galıba o olmadansay say bıtıremedım öncekı cezaları yuhh dedım servet ödemış resmen

• Hep söylemişimdir amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek malesef ülkemizde ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

Hep söylemişimdir amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek malesef ülkemizde ...

bizim polisimiz üzüm yemek için bizi dövüyorki!...

nefret eder oldum trafik polislerinden, allaha şüükür 5 senedir ankara trafiğindeyim hiç ceza yemedim yinede nefret ediyorum trafikçilerden, niyemi; parana göre muamele altındaki arabaya göre muamele görüyorsun... nerden bu kanıya vardın derseniz:

ben aynı ben geçen sene transporterla çevirmeye girdiğimde beyfendi meyfendi ayakları bu sene kangoyla girince yüzüne bakmıyorlar bile bide azar işitiyorsun... yok abi yok severim polisimizi ama çorbacı dendiğinde de kızmasınlar artık...

• ben;
    her, 3 yada 5 km de bi, kameralı radar cihazının olması gerektiğini,
    düşünü artık TR deki tüm karayollarına beöyle bi sistem taksak,
    kaç km karayolu var? böl 3 e, gerekli olan kamera ve radar cihazı ortaya çıkar.
    ve her kuralları ihlal edenin tawizsizce ceza alması gerektiğini inanıyorum.
    bu kamera ve radar cihazına verdiğimiz para 1 yılda kendini amortiler.
    önce kurallar uymayanlardan bi sürü gelir elde edilir.
    sonrada kurallara uyan insanlar oluşmaya başladıkça tr de hemen hemen hiiiiç kaza olmaz.
    can ve mal kaybı olmaması ile de inanılmaz bir kara geçmiş oluruz.
    bu sistemin takılması şart.
  • Sollama yaparken hız yapabilirsiniz çünkü önemli olan güvenliktir tehlikeli bölgeden çabuk kaçmak. 92 ile ceza yazılan yerde hız limiti 70 olmasın, normal de 100 km den önce yazamaz.
  • 1- Sollamalarda hız sınırının kalkması bölünmüş yol veya otobanlarda gecerli değil. Gidiş-geliş normal yollarda geçerli.
    2- İkincisi ise solladıgınız aracında yasal sınırın altında gidiyor olması lazım.

Mesela yaklasık 4 sene once geliboluyu gectim,yol gidis gelis tam giden bir minibusu sollarken yol kenarındaki radar arabasını da gördum.
    Neyse durduk tabi itiraz ettim; aksi gibi solladıgım minibusu de cevirdiler 105 le radara girmiş :))
  • Bu ülkede hız kuralları vardır, uymaz iseniz ceza yersiniz, itiraz hakkınız olmaz. Bazı noktalarda denetim yapılmaması, göz yumulması bu kuralı yok saymıyor.

İtiraz ederseniz size hız yaparken çekilmiş fotoğrafınızı adresinize gönderirler.
    E tabi dilerseniz o fotoğraf ile mahkemeye gidip, hakim bey ben hız yaparken ceza yemişim ,işte buda kanıtı, itiraz ediyorum diyebilirsiniz.

Geçen pazartesi adam almış eline cebi konuşuyor arabada, tam soldan geçerken aniden önüme kırdı, zor kurtardım, adamda dikkat kalmaz tabi elinde cep varken, durduk, adam pardon görmedim sizi dedi! Çek sağa yak dörtlüleri, konuş edebinle! Sana konuşma diyen yok dimi! Ya kaza olsaydı, yazık değilmi arabama!!! Adama sorsan derki yahu ceple konuştuğum için bana ceza yazmışlar, devlet kotayı doldurmaya çalışıyor, haksızlık var, böyle şey olmaz.... vıdı vıdı vıdı!!!

Hadi lennnn derim ben o noktada!!!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bir şehirlerarası bir de ş.içi iki kez radara girdim şimdiye kadar. ikisinde de polisler bilgili ve kibardılar. bende hiç itiraz etmedim zaten. ama bu konuda da araştırma yaptım, arkadaşlar önceki mesajlarda doğruları yazmış zaten. ama geçen yıl kurban bayramının ilk günü sabahı başıma gelen bir olay anlatmak isterim:

-dediğim bayramın ilk günü saat sabah 07:15 yollar bomboş. bende eşimle hastaneye nöbetimize gidiyoruz aracın yakıtı az benzinciye girdim eurodizel kalmadı, karşıdakine bak dedi; yol bölünmüş yol dönüş var ama dönüş yasak. dönüşe geldim 1 km ötede beyaz bir doblo geliyo geçtim karşıya arkamdan gürültüyü kopardı düt düt düt, durdum geldi(sivil polis) indi arabadan ver evraklarını dedi sanki baskın var bende sen kimsin dedim, telsizi görmüyonmu dedi, telsiz mi satıyon almıcam dedim, polisim ben dedi kimliğin nerde dedim çıkardı eeee dedim. otobanda yasak yerden niye dönüyosun dedi bende sen bir şey bilmiyon trafik ekibi çağır kessin cezamı dedim, (allahın caddesi otoban oldu) çok konuşma takip et bozyaka emniyete gel dedi, bende süleyman beyi arayayım onunla gelirim dedim, o kim dedi avukatım dedim emniyette ifade vereceksem avukatım gerekli ayrıca sizide savcılığa vereceğim, benim nöbetime başlamama engel oluyor beni silahınızı göstererek hiç bir luzumlu suç işlemediğim halde zorla emniyete götürüyorsunuz, savcılar çok sever sizi bilirim dedim. adamın tavrı değişti al evraklarını kaybol git diye ağzını bozdu bende bozdum, senin aracın sivil tepe lamban yok 3 şeritli yolda en sol şerittesin aracın doblo yani ticari sol şeride geçemez, ayrıca burdan en yoğun saatlerde bir sürü taksici dönüyor gelip bayram sabahı beni mi gördün bayram harçlığı için yanlış kişiyim dedim. bağıra bağıra bindi gitti-

malesef güvenlik güçlerimizin içinde bu tür insanlarda var, yani her zaman ceza kesmek değil başka şeyler içinde durdurabiliyorlar.

uzun oldu ama kısaca hakkınızı arayın, 90 km hız sınırı olan bir yolda 92 ile ceza kesemez ha dikleşirsek kesecek bir şey bulur,,, eğer sizi şehirler arası yolda durdurdu ise trafik ekibi ya hız ihlali yada aranan araç iseniz durdurabilir eeeee hız sınırı ihlali yoksa niye durduruyor hakkınızı arayın hiç bir polis bilinçli yani sorun çıkarabilecek kişi ile uğraşmayı yeğlemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: set

Bu ülkede hız kuralları vardır, uymaz iseniz ceza yersiniz, itiraz hakkınız olmaz. Bazı noktalarda denetim yapılmaması, göz yumulması bu kuralı yok saymıyor.

İtiraz ederseniz size hız yaparken çekilmiş fotoğrafınızı adresinize gönderirler.
    E tabi dilerseniz o fotoğraf ile mahkemeye gidip, hakim bey ben hız yaparken ceza yemişim ,işte buda kanıtı, itiraz ediyorum diyebilirsiniz.

Geçen pazartesi adam almış eline cebi konuşuyor arabada, tam soldan geçerken aniden önüme kırdı, zor kurtardım, adamda dikkat kalmaz tabi elinde cep varken, durduk, adam pardon görmedim sizi dedi! Çek sağa yak dörtlüleri, konuş edebinle! Sana konuşma diyen yok dimi! Ya kaza olsaydı, yazık değilmi arabama!!! Adama sorsan derki yahu ceple konuştuğum için bana ceza yazmışlar, devlet kotayı doldurmaya çalışıyor, haksızlık var, böyle şey olmaz.... vıdı vıdı vıdı!!!

Sizin de her trafiğe çıkışınızda illaki bir vukuat oluyor Bela sizi mi arıyor nedir?Onlarca çeşidini anlattığınız durumlardan hiçbiri çok şükür yıllardır başıma gelmedi,inşaAllah gelmez de.

@ybalim ; tebrik ederim sizi,ben dahil insanların %95i orda o cezayı yerdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fan of honda toyota cars -- 22 Temmuz 2009; 11:50:49 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: set

Bu ülkede hız kuralları vardır, uymaz iseniz ceza yersiniz, itiraz hakkınız olmaz. Bazı noktalarda denetim yapılmaması, göz yumulması bu kuralı yok saymıyor.

Sizin de her trafiğe çıkışınızda illaki bir vukuat oluyor Bela sizi mi arıyor nedir?Onlarca çeşidini anlattığınız durumlardan hiçbiri çok şükür yıllardır başıma gelmedi,inşaAllah gelmez de.

@ybalim ; tebrik ederim sizi,ben dahil insanların %95i orda o cezayı yerdi

Aslında ne oluyor biliyormusunuz, ısrarla kırmızı ışıkta dururum, hız kurallarına uymaya çalışırım. E tabi diğer kural tanımaz sürücüler bunu sevmezler... Bana kızarlar.

Birde şu var, insan kendi hatalarını başkasında görünce bişey söyleyemiyor, diyemiyorki ben yolda cep kullanmam, hatalı sollama yapmam, hız yapmam, kırmızı ışıkta geçmem diye...

Forumda bir arkadaşımızın yazısı var,onu alıntılamak isterim;

quote:

Orijinalden alıntı: zottegem

Arkadaşlar yazılanları başından itibaren üzülerek okudum. Öncelikle geçmiş olsun.

Şikayet konusu olan her şey toplumumuzun temel hastalığı. Farkında olarak veya olmayarak aslında zaman zaman hepimizin de yaptığı ve her şekilde haklı olduğunu iddia ettiği konular.

Ben beş yıldır Belçika'da yaşıyorum bundan önce İstanbul trafiğinde 10 yıl sürekli olarak çeşitli ebatlarda araç kullandım.

Beçika'ya ilk geldiğim yıllarda trafik sistemine alışmak için çok ciddi bir zorluk yaşadım. Mutlaka avrupada araç kullananınız vardır ne demek istediğimi anlayanlar olacaktır.

Her yaya geçidinde yayalara yol vermek hatta yayaların yayıla yayıla araçları hiç önemsemeden ve hiç acele etmeden yolu durdurması, önünüze geçen bisikletin salına salına giderken sizi boş yere 20 km ye düşürüp bir türlü istediğiniz gibi basamamanız, ana yolda gittiğinizi düşünüp yol nasıl olsa benim dediğiniz halde sağdan geldiği için birden önünüze atlayan araçlar, sıkışık trafikte önce ben demeyip kurala uygun şekilde bire bir yol verip fermuar şeklinde geçmek zorunda olmanız, hız sınırlarına koşulsuz uymak zorunda olmanız, 90-100 km ile giderken sağdan çıkana yol vermek için keyfinizi bozup sol şeride geçmeniz, otobanda 130 km ile giderken adam sırf sağdan sinyal verdi diye ona yol vermek zorunda kalmanız , kimsenin arkasına girip sellektör yapamamanız hele de kornananın nerden çaldığını bile unutmanız vs. gerçekten çok zor ve anlaşılmazdı bazen resmen kanıma dokunup haksızlığa uğradığımı falan düşündürtüyordu.:)))

Tabi bu düşünce aslında büyüdüğüm tahammülsüz, hoş görüsüz ve aceleci ortamımın bana kattığı yanlış mantıktan kaynaklanıyordu. Her zaman ve her şeyde önce ben olunca böyle oluyor.

Zaman geçtikçe benim diğerlerine göstermek zorunda olduğum tahammül, sabır ve saygının aynı şekilde diğer sürücüler tarafından da bana gösterilmesiyle sisteme alıştım hatta hoşuma bile gitmeye başladı. Burda da herkesin acelesi var ama kimse sırf acelem var diye başkasının hakkını hiçe sayma yoluna gitmiyor.

En üzücü olan ise bu kadar düzenli bir sistemin içinde bile uyum göstermeden aynı mantıkla hareket etmeye çalışan çok sayın kendi halkımız. Bulunduğum yerde Türk mahallelerine girdiğiniz andan itibaren yukarıda saydığım kuralların tümü malesef sona eriyor. Zaten dar olan yollarda dileyen dilediği gibi dörtlülerini yakıp aracını yol ortasına bırakıp gidebiliyor, sinyal vermeden önünüze kırıp hele bir de pek türk görünüşlü değilseniz suratınıza ana avrat küfür edebiliyor, yol vermemek için elinden geleni yapıp tüm trafiği kitleyebiliyor itaraz ettiğinizde ise levyeyi kapıp üzerinize yürüyebiliyor. Koca Belçikada biz Türk milletinden başka hiç kimsenin acelesi yok. Bu mahallelerde de herkes Polat Alemdar ve kendince kabadayı. Tabiki doğru şekilde kurallara uyanlarda yok değil ancak uymayanlar çoğunlukta olunca uyanı pek kimse görmeyip tüm Türk halkının bu olduğu izlenimi yaratılıyor. İlginç olansa bahsettiğim bu insanların çoğunluğunun Türkiye'de belkide daha önce hiç araba kullanmamış ve bu ülkede ehliyet almış olmaları demekki kural bilmekte karakteri ve mantığı pek etkilemiyor.

Özetle toplumca aslında biz de fazlasıyla var olan ama ne hikmetse hiç hatırlamamak üzere her geçen gün daha fazla unuttuğumuz sevgi, saygı, merhemet, hoş görü ve sabır gibi temel kavramları, yeniden hatırlamaya başlarsak emin olun trafik de dahil her şey çok daha farklı olacak ve hayatlarımız daha yaşanılır kaliteli bir hal alacaktır.

Okuyunuz, benim hoşuma gitti.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.