Şimdi Ara

Radar Cezasına İtiraz Edin (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
81.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: derememo

ben;
    her, 3 yada 5 km de bi, kameralı radar cihazının olması gerektiğini,
    düşünü artık TR deki tüm karayollarına beöyle bi sistem taksak,
    kaç km karayolu var? böl 3 e, gerekli olan kamera ve radar cihazı ortaya çıkar.
    ve her kuralları ihlal edenin tawizsizce ceza alması gerektiğini inanıyorum.
    bu kamera ve radar cihazına verdiğimiz para 1 yılda kendini amortiler.
    önce kurallar uymayanlardan bi sürü gelir elde edilir.
    sonrada kurallara uyan insanlar oluşmaya başladıkça tr de hemen hemen hiiiiç kaza olmaz.
    can ve mal kaybı olmaması ile de inanılmaz bir kara geçmiş oluruz.
    bu sistemin takılması şart.

alice harikalar diyarında bu galiba, aynı mantıkla dünyadaki bütün silahları da yok edelim savaşlar olmasın herkes mutlu mesut yaşasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoW_Rider -- 22 Temmuz 2009; 13:28:08 >

• Avrupa da kaza riskinin yüksek olduğu bölgelerde radar olur.Çünkü amaç insanların canının yanmasını önlemektir.Ama malesef ülkemizde nerde bir iniş hızlanılan düzlük ya da şehir girişi falan var oaraya pusu atılır.Çünkü o muhitte vatandaş hızlanır biz de keklik gibi avlarız mantığı hakim.Yoksa bütçe açıkları nasıl kapanacak ...
  • en güzeli -cezayı gizli radarla kestilerse- geri dönmek, aynı yolu elde kamerayla tekrar gelmek ve kaydetmek. bunu mahkemede delil olarak kullanmak.
    tabela zorunluluğu kalktı diyorsunuz, öyle olmasaydı elde kamerayla radar tabelası olmadığını çekmeyi önerecektim
  • quote:

Orijinalden alıntı: LoW_Rider

quote:

Orijinalden alıntı: derememo

ben;
    her, 3 yada 5 km de bi, kameralı radar cihazının olması gerektiğini,
    düşünü artık TR deki tüm karayollarına beöyle bi sistem taksak,
    kaç km karayolu var? böl 3 e, gerekli olan kamera ve radar cihazı ortaya çıkar.
    ve her kuralları ihlal edenin tawizsizce ceza alması gerektiğini inanıyorum.
    bu kamera ve radar cihazına verdiğimiz para 1 yılda kendini amortiler.
    önce kurallar uymayanlardan bi sürü gelir elde edilir.
    sonrada kurallara uyan insanlar oluşmaya başladıkça tr de hemen hemen hiiiiç kaza olmaz.
    can ve mal kaybı olmaması ile de inanılmaz bir kara geçmiş oluruz.
    bu sistemin takılması şart.

alice harikalar diyarında bu galiba, aynı mantıkla dünyadaki bütün silahları da yok edelim savaşlar olmasın herkes mutlu mesut yaşasın

gayet güzel ve uygulanabilir bir sistem. 3 değil de 5-10 km aralıklarla da koysan yeter. devletin niyeti insanların refahı olsa bunu yapar. şu ana kadar trafik "ceza"sı vatandaşa bir "ceza" olarak görüldu hep. trafikteki düzeni -güveni sağlamak için var olduğuna inanılmadı. bunun olması için o eğitim seviyesinde kişileri seçimle başa getirmek lazım lazım. yani kazım kazım.

• Bilgi için sağol
  • Arkadaşlar hemen "burası Türkiye" diyerek kestirip atmayın.
    Gerekirse bu maddelerin çıktısını alıp arabada taşımak lazım.

Geçtiğimiz sene KPSS başvurusu yapacağım.
    Başvuru merkezine gittim ve başvuruyu alan memur her adaya birşeyler yüzünden fırça atıyor.
    Hiç hoşuma gitmeyen bir durumdur...
    Enteresan olan durum ise Dokuz Eylül mezunlarından hiçbir evrak istenmiyordu. (diploma, kimlik vs.)
    Herşey sistemden otomatik aktarılıyordu. Pilot uygulama...

Ben de kılavuzu iyice okuyup maddelerin yerini bile ezberlemiştim.

Benden önceki hatalı birşey yapmış tabi hemen fırçayı yedi.
    - kılavuzu okumuyor musunuz? nasıl öğrencisiniz?

Sıra bana geldi:
    - Evraklar.
    +evrak yok.
    - neden?
    +dokuz eylül mezunuyum. evrağa gerek yok.
    - Olur mu öyle şey? evraksız işlem yapamayız.
    +ama kılavuzda yazıyor.
    - Hani nerde yazıyor?
    + şu şu maddenin bilmem kaçıncı fıkrası...sayfa bilmem kaç...
    - hıımmm evet yazıyormuş ama yine de evraklarla gelseniz iyi olurdu.
    + kılavuzu iyi okumak lazım değil mi beyefendi...

Ben şimdi bunu iyice okumasam geri gidip evrakları almam gerekecekti.

Bu yüzden haklarımızı iyice okuyup uygun bir dille görevli personele gerekeni anlatmak gerekir.

• Bir not da Dubai'den geçelim... Türkiye'de benzerini bulamayacağınız 6şerit geliş-gidiş bölünmüş yolda hız sınırı Dubai içinde 100 kmh'dir. Önceleri 120 idi çok kaza oluyor diye düşürdüler. Radarlar yaklaşık 3-5km ara ile yerleştirilmiş. Başka yollarda her ışıklı kavşakta veya 1 km ara ile bunlardan var. Hız kontrolü ise aşağıdaki tipte radarlar ile yapılıyor:

Radar Cezasına İtiraz Edin

Radar Cezasına İtiraz Edin

Gece-gündüz fark etmez, kamera fotonuzu çeker ve sistem cezayı aracın plakasına otomatik olarak işler. Araç muayeneye gittiğinizde yada satmak istediğinizde hepsini önünüze koyarlar. İtiraz etme lüksünüz yok, tartışabileceğiniz polis yok, tolerans 10 muydu 30 muydu sollarkendi giderkendi polemiği yok... Hız sınırına uyalım, hayat için buna mecburuz!

• radar cezasını nereye itiraz etmemiz gerek bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: triger
    paylaşımın için teşekkürler.

ama burası türkiye

sırf polisin sagından geçtigim için arkamdan park cezası gelmiş .

;) Sende Gecmeseydin
  • quote:

Orijinalden alıntı: krokodil06

radar cezasını nereye itiraz etmemiz gerek bilgisi olan varmı

Adresinize tebligat gelir,incelersiniz plakanıza hatalı araç sollamaktan ceza kesilmiştir.Birde bakarsınız ki cezanın kesildiği tarih ve saatde 3 ayrı marketden alışveriş yapmışsınız fişleri ve marketlerin güvenlik kamera kayıtları var ve arabanızı sizden başka kimse kullanmıyor.
    Cezanın kesildiği sulh ceza hakimliğine cezanın kasildiği tarih ve saatde bulunduğunuz yeri ispat eden delillerle itiraz edersiniz.İtirazınız duruşmasız sadece dilekçeyle olmaktadır.20-25 gün sonra karar adresinize gelir;
    Cezanın miktarı göz önüne alınarak itirazın kabul edilmediği (128 TL)ve bu kararın kesin olduğu bundan sonra hiç bir şekilde bu karara itiraz edemeyeceğiniz belirtilmiştir.
    Burdan benim anladığım şu.Trafik polisi,olmadığı yerlerde Trafik jandarması ve fahri müfettişlerin kestiği cezalar (2000 ytl'ye kadar)itiraz etseniz bile miktar göz önüne alınarak kabul edilmiyor.

• Baslik öyle olmus ki konuyla alakasi yok.

Konuyu dönünce hersey itiraz ediyoruz sonra Polis´ler Radar vs.. koymadimi birde orada kaza oldumu buraya konu acariz ve Polis´lerin üstüne yürürüz. Bende yedim bu 4 Hafta önce Türkiye´de hatta buraya degil ama baska bir konuda yazmistim, benimkide haksiz diyebilirim. Kirmizi Sahin ile arkali önlü gidiyoruz ve 110km/h hizli gittik sucumuda söylüyorum ama ne hikmetse Sahin durmadi ben onun arkasindayim beni durdurdular. Babam da bir sürü atisti Polisler ile ama haksizda degildi cünkü bizim Plakamiz Avrupa Plakasi Sahinde ise Türk Plakasi var = "Bu Avrupali bunun parasi cok kenara cekelim" hesabi orada Babam´a hak veriyor. Cezami pasa pasa ödedim ve kabul ediyorum sucumuda hizli gittim Kamyonlari solladim ama öndeki Sahinide kenara cekeceklerdi. Keske böyle cezalar bazi yerlerde sirf Avrupalilara degilde Yerli insanlarada uygulansa daha iyi olur. Onun icin Baslik konuya uymamis. Herkez Radar´a itiraz ederse bu Memleket´teki Trafik hic düzelmez. Bu memleket´te herseye itiraz ederiz, birsey oldumuda Polis isini yapmiyor deriz bir türlü anlamiyorum ve anlamda veremiyorum. Avrupada tam tersi artik Görünmez Radarlar var ve Ceza yedigini bile anlamiyorsun taki evine Ceza Parasi + Fotografin gelene kadar, buna Alman halki hic birsey demiyor sonucta Trafik´te güvenimiz icin ve böylelikle Trafikte ne Maganda oluyor nede baska seyler.

Sorununa gelince,

aslinda orada ceza yememen gerekirdi bunu hakli bir sekilde Itiraz edebilirsin, oradaki Memur bir yanlislik yapmis sanirim

Saygilar

• quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

Zorunlu olan radar tabelasını bile kılıfına uydurdular artık.
    Radar tabelasını geçiyosun 500 metre ilerde pusuda yatan bir radar görüyorsun.Zaten tabelayı okuyabildiğin anda radarın alanına girmiş oluyorsun.
    Tamamen düzmece oldu bu tabela işi de hemen hemen her yerde böyle.
    Devletin gücü vatandaşına yetiyor zaten.
    Bizzat Kastamonu'daki bir müşterimizden duydugum sözü aynen aktarıyorum.Kastamonu'yu alamayınca Tayyip trafik polislerine kota getirmişler aylık şu kadar ceza keseceksiniz diye.
    Valla bunları duyduktan sonra herşeyi beklerim bu kan emicilerden.

tamamen haklısın.Polislerin insanlar hızlı gitmesin diye ceza yazdığını düşünmüyorum mesele sadece kota doldurmak.Öyle saçma sapan yerlere radar koyuyorlarki.Radara girmeyecek bir kişi bile olmaz.3 şeritli yolda yokuş aşağı 50 hız sınırında 70 ile ceza yedim.Polis kendisi burada ceza yemeyecek bir kişi çıkmaz dedi.

• 2007 aralıkta 108 lira ceza yemişim herhalde radar o tarihte hiç şehirlerarası yola çıkmadım şehiriçi ise durdurulmadım neyse yemişz cezayı 2008 haziranda arabayı muayeneye soktuk 2006 yılına ait ceza çıktı faiziyle ödedik başkada bir borç çıkmadı geçen hafta arabayı satarken 232 lira ceza çıktı mecbur ödedik ne hikmetse bu cezalar internetten sorgulamada çıkmıyor maliyede çıkyor ve ne hikmetse hiç durdurulmuyorum ve adresimde bulunamayıp faiz işliyor ve anaparadan fazla oluyor tr de itiraz dapara etmediği için kuzu kuzu ödüyoruz
  • Ceza sorgulamayı gib sitesinden yapmaya çalıştım fakat bende araç bulunamıyor diyor , tescil tarihi vergi / tc kimlik no vs. herşey doğru olmasına rağmen....
  • burası türkiye diyip durdukça siz hiç bir şey düzelmiyor işte. neymiş bu laf ya, matah gibi burası türkiye yazıp duruyorsunuz...
  • merhabalar bugun motorsikletimle sehir ici 61 km işle gittigim icin 140 tl ceza yedim. ve sinirden küplere bindim. ruhsatı memura verdim fakat ceza tutanağını imzalamadım. ayrıca radar benim onden goruntumu kayıt etmiş. fakat motorlarda onde plaka yok. yani kısaca beni sadece gorunusumden teyid etmişler. aynı renkte binlerce motor olabilir. ben bu cezayı iptal ettirmek istiyorum nasıl yapabilirim hakkı hukuğu bilen arkadaslar yardım ederse sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burock1985

merhabalar bugun motorsikletimle sehir ici 61 km işle gittigim icin 140 tl ceza yedim. ve sinirden küplere bindim. ruhsatı memura verdim fakat ceza tutanağını imzalamadım. ayrıca radar benim onden goruntumu kayıt etmiş. fakat motorlarda onde plaka yok. yani kısaca beni sadece gorunusumden teyid etmişler. aynı renkte binlerce motor olabilir. ben bu cezayı iptal ettirmek istiyorum nasıl yapabilirim hakkı hukuğu bilen arkadaslar yardım ederse sevinirim..

Söylenen hızı yaptınız mı yapmadınız mı? Herhalde arada bir kadrana bakmışsınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

quote:

Orijinalden alıntı: Burock1985

merhabalar bugun motorsikletimle sehir ici 61 km işle gittigim icin 140 tl ceza yedim. ve sinirden küplere bindim. ruhsatı memura verdim fakat ceza tutanağını imzalamadım. ayrıca radar benim onden goruntumu kayıt etmiş. fakat motorlarda onde plaka yok. yani kısaca beni sadece gorunusumden teyid etmişler. aynı renkte binlerce motor olabilir. ben bu cezayı iptal ettirmek istiyorum nasıl yapabilirim hakkı hukuğu bilen arkadaslar yardım ederse sevinirim..

Söylenen hızı yaptınız mı yapmadınız mı? Herhalde arada bir kadrana bakmışsınızdır.

hangi siteden bakabiliriz bir çok site var ..

trafik ceza borç sorgulama için bu siteyi kullanan varmı ?

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp bu siteden görünebiliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 20 Haziran 2011; 19:48:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kyokushin

2007 aralıkta 108 lira ceza yemişim herhalde radar o tarihte hiç şehirlerarası yola çıkmadım şehiriçi ise durdurulmadım neyse yemişz cezayı 2008 haziranda arabayı muayeneye soktuk 2006 yılına ait ceza çıktı faiziyle ödedik başkada bir borç çıkmadı geçen hafta arabayı satarken 232 lira ceza çıktı mecbur ödedik ne hikmetse bu cezalar internetten sorgulamada çıkmıyor maliyede çıkyor ve ne hikmetse hiç durdurulmuyorum ve adresimde bulunamayıp faiz işliyor ve anaparadan fazla oluyor tr de itiraz dapara etmediği için kuzu kuzu ödüyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unixslax -- 20 Haziran 2011; 20:42:47 >

• Arkadaşlar kendinizi kandırmayın öncelikle

Radarlar genel olarak yüzde 95 bölünmüş çift şeritli yolda bulunur. Çift şeritli bölünmüş yollardada yüzde 10 luk hız limiti aşılarak sollama yapılamaz. Zaten millet bölünmüş çift şeritli yollarda nerdeyse tamamen sol şeritten akıyor. Sollamalarda hız limiti sadece bölünmemiş çift yönlü yollarda yoktur orda gerekirse 150-160 bile basarsın sollamak için, cezaya tabi değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoMMaNDeRCX -- 20 Haziran 2011; 20:30:55 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.