Şimdi Ara

YENİ PS3-PS4 ALACAKLAR VE ACEMİSİ OLANLAR[Fat-slim kasa] [ ULTIMATE KONU ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.248
Cevap
74
Favori
988.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kırdırmayan veya kırdırmaya karşı olan arkadaşlara şaşırıyorum bugünün şartlarında kazancım iyi online oynamaktan keyif alıyorum diyorsan bilemem. Ben yaklaşık 4 senedir Playstation 3 sahibiyim 320 gb +750 gb harici kullanıyorum aldığımda kırılmış olan makinemi bir ara yaklaşık bi 6 ay update edilmiş bir vaziyette deneme şansım oldu yani kırılmış makinenin üstüne update yaptığımdan dolayı orjinal hale geldi ve 6 ay orjinal oyun oynamak zorunda kaldım şimdi yazıları okuyorum ve gülüyorum bakın oyun çıkış fiyatı en az 200 tl abartıll değil tahmini rakamlardır ozaman dersin bir heves alırsın tek oyun elinde 189 tl veriip pes 2012 alındı elde de grant 5 mi 4 mü ne vardı dedikleri gibi online oynama şansın olmuyor cünkü Türkiyedeki veri alışı verişi şimdilerde düzelmeye başlamışken Sakaryada mesela hala bir fiber bağlantı yokken biz sağlık bir online oyun oynama gibi bir lüksümüzün olduğunu ben şahsen görmüyorum. bu arada o iki oyun bakıcan artık kesmicek sonuçta 4 saat 5 saat aynı oyun devamlı sıkıntı başlıcan tarihi geçmiş fil tarihinden kalmış oyunlara bakmaya diğerleri zaten pahalı o 6 ay 1 sene diyenleri de geç o fiyatlar yeni version cıkana kadar düşmez o çıkar sonra cıkar hadi diceksin oyun takasa gireyim gidiceksin adam sana eski oyunları acıcak önüne 200 tl gıcır gıcır verdiğin oyuna adam tenezül etmicek hatta üstüne para isticek işine gelirse tavırları sergilicek .Şimdi asgari ücret olmuş 1200 tl sen hadi kafa dağıtayım 1 veya 2 saatimi güzel gecireyim diye geciceksin başına verdiğin paralara bak. O yüzden kırdırcak arkadaşların hevesini kırmayın kırdırsınlar istedikleri oyunları sitelerden veya gitsinler yukletsinler herkezin bağlantısı süper maaşları dolgun değil bu devirde diceğim o kırdırın arkadaşım zaten adamlar 90 milyon dolar pazar payı yapmışlar bu sektör senin onun indirmesiyle çökmez tamam bana avrupada ki şartları verdinde benmi almadım orjinal oyun koyuyon üstüne vergisi algısı osu busu oluyor 1 liralık şey 5 lira seste cıkaramıyon herkez hayatından memnun o yüzden fazla söz edip başınızı ağrıtmayım.Hayırlı oyunlar

• Kırdırmayan veya kırdırmaya karşı olan arkadaşlara şaşırıyorum bugünün şartlarında kazancım iyi online oynamaktan keyif alıyorum diyorsan bilemem. Ben yaklaşık 4 senedir Playstation 3 sahibiyim 320 gb +750 gb harici kullanıyorum aldığımda kırılmış olan makinemi bir ara yaklaşık bi 6 ay update edilmiş bir vaziyette deneme şansım oldu yani kırılmış makinenin üstüne update yaptığımdan dolayı orjinal hale geldi ve 6 ay orjinal oyun oynamak zorunda kaldım şimdi yazıları okuyorum ve gülüyorum bakın oyun çıkış fiyatı en az 200 tl abartıll değil tahmini rakamlardır ozaman dersin bir heves alırsın tek oyun elinde 189 tl veriip pes 2012 alındı elde de grant 5 mi 4 mü ne vardı dedikleri gibi online oynama şansın olmuyor cünkü Türkiyedeki veri alışı verişi şimdilerde düzelmeye başlamışken Sakaryada mesela hala bir fiber bağlantı yokken biz sağlık bir online oyun oynama gibi bir lüksümüzün olduğunu ben şahsen görmüyorum. bu arada o iki oyun bakıcan artık kesmicek sonuçta 4 saat 5 saat aynı oyun devamlı sıkıntı başlıcan tarihi geçmiş fil tarihinden kalmış oyunlara bakmaya diğerleri zaten pahalı o 6 ay 1 sene diyenleri de geç o fiyatlar yeni version cıkana kadar düşmez o çıkar sonra cıkar hadi diceksin oyun takasa gireyim gidiceksin adam sana eski oyunları acıcak önüne 200 tl gıcır gıcır verdiğin oyuna adam tenezül etmicek hatta üstüne para isticek işine gelirse tavırları sergilicek .Şimdi asgari ücret olmuş 1200 tl sen hadi kafa dağıtayım 1 veya 2 saatimi güzel gecireyim diye geciceksin başına verdiğin paralara bak. O yüzden kırdırcak arkadaşların hevesini kırmayın kırdırsınlar istedikleri oyunları sitelerden veya gitsinler yukletsinler herkezin bağlantısı süper maaşları dolgun değil bu devirde diceğim o kırdırın arkadaşım zaten adamlar 90 milyon dolar pazar payı yapmışlar bu sektör senin onun indirmesiyle çökmez tamam bana avrupada ki şartları verdinde benmi almadım orjinal oyun koyuyon üstüne vergisi algısı osu busu oluyor 1 liralık şey 5 lira seste cıkaramıyon herkez hayatından memnun o yüzden fazla söz edip başınızı ağrıtmayım.Hayırlı oyunlar
    Yaw bu 2. el ps4 piyasasını akla mantığa bağlayabilen var mı ? Sıfırı 1 kol 500 gb ps4 hepsiburada.com da 1039 tl şuan. Üstelik 12 taksit vade farksız. Ben bunu burdan alsam 90 lira civarı taksitle öderim. İkinci el 1-2 sene kullanılmış ps4 ü adam 900 liraya 1000 liraya koyuyor aynı şekilde 500 gb tek kol oyunsuz. La gardaşım bunun mantıken ederi maximum 500 600 liradır. Sıfırı 1039 liraya ordayken eğer sen 900 liraya ikinci eli gerçekten satın alabileceksen ben sana alacağın bir sürü ikinci el cihaz bulurum. Ne biçim bir kafa bu yahu şaşırıyorum.
  • Yaw bu 2. el ps4 piyasasını akla mantığa bağlayabilen var mı ? Sıfırı 1 kol 500 gb ps4 hepsiburada.com da 1039 tl şuan. Üstelik 12 taksit vade farksız. Ben bunu burdan alsam 90 lira civarı taksitle öderim. İkinci el 1-2 sene kullanılmış ps4 ü adam 900 liraya 1000 liraya koyuyor aynı şekilde 500 gb tek kol oyunsuz. La gardaşım bunun mantıken ederi maximum 500 600 liradır. Sıfırı 1039 liraya ordayken eğer sen 900 liraya ikinci eli gerçekten satın alabileceksen ben sana alacağın bir sürü ikinci el cihaz bulurum. Ne biçim bir kafa bu yahu şaşırıyorum.
  • 3-4 yıl kullanılmış 120 GB PS3 lerin ikinci el piyasasında 550 TL gibi bence yüksek bir fiyata satılmasının nedenini bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smartboy38

Ben de PS dünyasına yeni geçeceklerdenim.Pcde sürekli para isteyen yok şu yetmiyo yok bu yetmiyor yok upgrade derdinden bıkarak kararımı verdim.Hazır büyük ekran 4K tv de varken saatlerce yabancı sitelerde analizleri okuduğum kadarıyla benim gibi olanlar varsa bence belki 1,2 olmadı en fazla 3 yıl bekleyip Playstation5 sahibi olmak daha mantıklı.Elinde PS olana bişey diyemeyiz ama şuan alacak olanlar eminim PS5 duyurulduğunda PS pro gibi yükseltilmişi değil,yeni nesil grafik teknolojileri yardımıyla gerçek 4K tabanlı olması kesin ve çoğu yorumda da 60 fps'ye yakın olması yüksek ihtimal gösterilen PS5in grafiklerini 4K'da görüp şiddetle almak isteyecektir.Ben sabırsızlıkla bekliyorum,ülkeye gelince ilk alanlardan olmak için erkenden sıraya girerim herhalde
    Hocam bence 8 yıl sonraki ps6 yı bekle zaten 6G mobil internetle beraber kuvvet muhtemel ps6 fiziksel olarak çıkmayacak. Oyunlar smart tv den ps app ile serverden oynanacak. Hareket algılamayla joystickler de tarih olacak. Ömrümüz yeter ve bir dünya savaşı çıkmazsa hepsini göreceğiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enclock -- 17 Temmuz 2018; 9:55:0 >

• http://www.hepsiburada.com/sony-ps4-1-tb-ultimate-player-cuh-1216b-3-oyun-sony-eurasia-p-OYUNSYDCUH1216

bunu alacağım .

Bu konu ölmüş sanırım bide ayrı konu açmaya izin vermiyorlar .
  • FIFA oynayacaksan PS5’i bekle. PS5 çıktıktan sonra PS4’e çıkacak olan FIFA’lar kötü olacaktır.
  • Ps4 varken ps3 alıcaktım Ps5 çıktı ben hala alacam. İnşallah birgün alıcam ama  

• Yeni ps3 ve ps4 alacak arkadaşlar bu konu üzerinden sorularını sorup deneyimli arkadaşlardan cevap alabilirler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Efebru E kullanıcısına yanıt
    1. tv standartıdır kabaca kafa yorulacak bir konu değil pal avrupa standardıdır ntsc ise japonyada ve amerika'da kullanılır ülkemizde sony centerden veya herhangi teknoloji marketinden ps4 aldığınızda konsol pal olacaktır. kaçak, birinin aracılığıyla veya internet'den yurt dışından siparişle alırsanız ntsc gelme şansı var tek sıkıntısı avrupa bölgesinde satılan pal bölge kilitli filmleri izleyemezsiniz ntsc'de

2 ps4 için şuan tek hafıza seçeneği var oda 500gb sabit disk alanına sahip modeli birde bu ay 1tb'lık (1000gb) bir modeli çıkacak, 500gb model size rahatlıkla yetecektir ama 1tb model hafıza dışında bazı avantajlarla gelecek bunlar 250w max güç yerine 230w düşürülmüş güç ihtiyacı buna bağlı daha serin çalışma ve daha düşük fan sesi ayrıca bu modelde kasa ağırlığı 2.8kg den 2.5 kg düşürülmüş eğer bu saydıklarım size bir şey ifade etmiyorsa 500gb modeli düşünmeden alabilirsiniz

3 slim inceltilmiş kasalı modellere denir sony'nin zaman zaman playstation kasaları üzerinde ufak değişiklikler yapıp piyasa sürer mesela yukarıda yazdığım değişiklikler gibi örneğin 2,8 kg dan 2,5 düşmesi gibi, bu dediğim ufak bir değişiklik slim olayına girmez ama ilerde sony ps4 kasasını gözle görülür şekilde ufaltıp piyasa sürerse ona ps4 slim denecek oynatacağı oyunlarda görüntü kalitesinde hızında hiç bir fark olmayacak ilk ps4 performansı neyse son ps4 performansı o dur yoksa ona oyun konsolu denmez değişiklik depolama kapasitesinde ağırlığında ısı fan sesi değerlerinde olur ps4 slim 2016 ortalarından önce çıkmayacak gibi görünüyor sebebini açıklamam uzun sürer ama durum bu

4 ps2 devrinde çok rahat yapılırdı bu olay ne yalan söyleyeyim az oynamadık bu şekilde, ps3 kaç yıllık konsol olmasına rağmen neredeyse kırılamadı, son yıllarında eh kırıla bildi ama ps2 deki çip tak keyfine bak tarzı şeklinde değil bir ton problemle sizin sorunuza gelirsek ps4 için bu şuan mümkün değil zaten bu konuya şuan kesinlikle kafanızı yormayın ilerde belki kırılır kırdırırım hayaliyle almayın oyunlara para vermediğiniz sürece kenarda durur kutu.

5 istediğiniz konsoldan başlayıp oynayabilirsiniz şununla başlarsam deneyim olur diye bir şey yok hepsi hemen hemen aynı gamepadi kolu kullanıyor mekaniği aşağı yukarı aynı hangi konsolu alacağınız ayrıca sevdiğiniz oyunlarla alakalı, mesela ben ps2'yi bir ps2'im olsun diye değil sırf gta için almıştım belki ps3'de görüp de çok sevdiğiniz ama ps4de olmayan bir oyun olur ps3 alırsınız ama size tavsiyem bu saatden sonra ps4 almanız olacaktır.

6 ilk önce bir oyun konsolu için iş görme kelimesi doğru bir tabir değil çünkü burda zorunlu bir ihtiyacı gidermiyoruz burdaki olay sizin beklentileriniz (oyunlar kapsamında söylüyorum) hangi tür oyunları hangi oyunları seversiniz konsollardaki oyunları araştırın ps4 ve xbox'a bir sürü ortak oyun çıkar bunun yanında bazı oyunlar sadece ps4'e özel çıkar veya xbox özel çıkar işte bunlar o konsolun karakteristiğidir bu seçiminizde ki başlıca sebep olması lazım bu oyunları araştırın hangisinin özel oyunları beğeniyorsanız ona yönelin birde unutmayın konsolu konsol yapan kutusu değil içerik çeşitliliğidir ps4 bu konuda daha zengindir yinde söylüyorum donanımsal özellikleri xbox'a göre daha iyidir bu görüntü kalitesininde biraz daha iyi olduğu anlamına gelir ama xbox'da halo diye bir oyun vardır mesela siz bir halo hayranıysanızdır ps4 alırsanız halo xbox' özel çıktığı için oynayamazsınız aynı şekilde xboxda ps4 özel oyunları oynatamaz oyun konusunda fikriniz tam oluşmadıysa benim illa bir konsolum olacak diyorsanız bence konsol ps4 dür xbox'da ps4den ucuz olmadığına göre sony'nin türkiyeye verdiği önemide sayarsak bazı türkçe oyunlar vs dediğim gibi özellikle türkiyedeysek bence konsol ps4 dür buda 7. madde olsun size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCWS -- 3 Temmuz 2015; 2:20:48 >

• türkiyede yasal satılan bütün oyunlar pal dir ama pal ntsc oyun fark etmez ikisini de oynatır ps. bundan sonra oyunları ikinci el sitelerinden takip edersen yazdığın fiyatın yarısına kapatabilirsin oyunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SCWS -- 4 Temmuz 2015; 0:08:20 >
  • @birkerebir
    PS3 ALACAKLAR DİKKAT !
    1-) Konsola 300₺ 400₺'den fazla verilmemeli.

2-) Eğer fazla verilecek ise fazladan kol, 3-5 fazladan oyun yada yüksek hafıza 320 GB 500 GB olmalı.

3-) FAT kasa almayın. Sıkıntı çıkarabiliyor.

4-) Sakın XBOX360'a dönmeyin. 3K hatası gibi ölümcül hata var. Adam XBOX'u dibine kadar kullanıyor soğutmadan kapalı mekanda sonra 3K veriyor tamir ediyor tekrar veriyor ucuza koyuyor sende diyorsun ki "aa çok ucuz neden PS3 alayım ki 360 aynı şey." gibi düşünmeyin. PS3 alın.

5-) Kırdırmayın. Oyunlar ucuz ve bol. Sahibinden ile kendi şehrinden yada GET ile alışveriş yapabilirsin. Yada LetGo ile 2.el oyun kovala. 30₺ ye çok güzel oyunlar var. Üstüne 10₺ koy çok daha güzelini al. Onunda üstüne 5₺ koy sat. Para kazan. 100₺ korsana vereceğinize 100₺'ye oyun alın. Bitirin takas yapın. 5 oyun alsanız 100₺ ye alsanız 5 oyunu da kafa kafaya takaslasanız 100₺ ile 10 tane oyun oynarsınız. Aynı şekilde takas yapa yapa kârınızı koya koya takas yapın.

6-) Kırdıracak iseniz oyunları doldurun. 500 GB diske oynayabileceğin bütün oyunları attır. Yoksa 3-5 oyun için değmez.

Benim şâhsi fikirlerim bunlar. Varsa yorumları olan yazabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Ang3l -- 20 Mart 2017; 19:18:44 >

• @kenanmorbulut umarım pro almışsındır? :)

@tutkulu420 sony ps4 için ara nesil çıkardı onun adı da ps4 pro.Standart ps4'e göre daha güçlü.Asıl olayı 4k ve hdr desteği olsa da full hd tv'lerde bile standart ps4'e göre daha iyi görüntü sunuyor ve performans sorunlarını azaltıyor.Bütçe sıkıntı değilse pro almanı tavsiye ederim.Yok sadece fifa falan için alıcam diyorsan normal ps4'de işini görür

@yedikeresekiz ps3'den ziyade ps4 almanı tavsiye ederim.Kırık içinde 20-30 oyun yüklü makineleri 1600 tl-1700 tl ye falan satıyorlar.

@zeybek1982 2.el piyasası cidden çok uçuk.İkinci el olarak yüksek fiyatlara gitmesinin sebebi yanında ekstra kol veya 2-3 oyun falan vererek satıyorlar dolayısıyla fiyatlar baya artıyor.Eğer sadece ps4 pro 2000 tl ye satıyorsa ölücüdür zaten gidip 1820 tl'ye 2 yıl tr garantili pro alabilirsiniz internetten rahatlıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 28 Şubat 2018; 12:48:36 >

• Engin.K kullanıcısına yanıt
    Cihaz temiz olmalı. PS3 Slim veya Super Slim olmalı.
  • alkanerkn A kullanıcısına yanıt
    Al arkadaşım bende 36 yaşındayım başından kalkmıyorum çocuğa aldık göya ama onla da oynuyorum . Daha önce ps3 te almıştım ben. Maddi durum iyiyse al oyunlar pahalı çünkü ama indirimler falan idare ediyoruz işte.
  • m.ayan52 M kullanıcısına yanıt
    İstediğin zaman indirebilirsin. İndirdikten sonra internet olmadan oynayabilirsin.
  • bedayi kullanıcısına yanıt
    Sadece FIFA oynayacaksan 12 GB olur. Fakat başka oyunlar da oynayacaksan 500 GB olanı almanı öneririm.
  • rockman54 R kullanıcısına yanıt
    mantığa bak ya, o kadar saçma bir yorum ki ne diyeceğimi bilemedim.
  • bizim kuzende sağolsun hiç o indirmleri takip etmez.valla ben kendi akrabama alacak olsam saniye saniye takip ederdim.hayırsız çıktı kerattaya çok büyük bir sorun olursa geri gönderebilirim.sürekli geliyorlar buraya.zaten GARANTİLİ alacak.

Önemli bir sorum daha olacak.gümrükte bir problem olur mu?en önemlisi bu sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: wildermess

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Kenji

Bütçenize uygun ve kampanyalar arasında en ideal olanı alın. Sonuçta işlevi aynı , ufak tefek ayrıntılara şimdilik takılmamak gerektiğini düşünüyorum.

arada çok az bir fiyat farkı var sanki slim daha mantıklı gibi ama arada donanım farkı varsa orasını çok fazla bilmiyorum.eski kasamı daha iyi yeni çıkan slim mi ?
    CECHL04 bu kod ne anlama geliyor ?

"CECHL04" piyasada satılan en yeni model 80 gb garantili pal ps3 lerin model numarası. kalın kasa ps3 alacaksan buna dikkat etmen yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

quote:

Orijinalden alıntı: ErdiTibet

Ben bisey ogrenmek istiyorum bu ps3 oyunlarinda bolgeler neyi ifade ediyor yani 1. Bolge olsa ne olur 2. Bolge olsa ne olur ayrica kacinci bolge oldugunu nasil anlariz birde asya kitasindan daha ucuza oyun bulup getirsem burda ps3umde calisirmi ?

Bir şey fark etmez oyunlar için. Her bölge çalışır merak etme. Dünya'da istediğin yerden alabilirsin hiç fark etmez ama sadece oyunlarda!

Mesela oyun takas bolumlerinde cogu kisi oyunlarini aciklarken yanlarina bolgelerinide yaziyor o yuzden merak etmistim tesekkur ederim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.