Şimdi Ara

PS4 Fan Sesi sorunu çok acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
2
Favori
13.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TahsinS68 -- 21 Şubat 2021; 15:29:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işlemci ile soğutucu arasındaki klipsi ters takmış olabilirsiniz. Kontrol edin
  • Ettim hafif ortadan bükümlü bir parça büküm kismi asagiya gelecek sekilde taktım PS4 Fan Sesi sorunu çok acil yardım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • son kuvvet sıktım derken hocam? o vidalar zaten bir yerden sonra dönmüyor. dönmeyi bırakınca sizinde bırakmanız gerek baskı uygulamanıza gerek yok.

• Öyle yaptım zaten vida bitene kadar son kuvvet sıktım faydasi olmadi yalnız ses cok fazla macun degistirdim termal pedleride degistirdim bu gün fakat bir sonuç alamadım. Yağ yoktu evde yarın yağ alacağım fanı yağlamayı deneyeceğim ve alt kapagı keseceğim fanın oldugu yerden direk hava emişi sağlamayı planlıyorum.

• Macunu fazla sıktıysan eğer,ses yapar.Ayrıca macun olayı şehir efsanesidir,boşuna para verip yada içini acıp,zahmete katlanmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suÇ -- 20 Mayıs 2020; 3:34:48 >
  • benim cihaz ps4 pro modeli son günlerde havanın ısınması nedeniyle fan sesi baya arttı evde sanki jet motoru çalışıyor o derece ses yapıyor kesinlikle havaların ısınmasından kaynalanıyor.cihazın altına laptop soğutucu almak lazım
  • NECO ksk kullanıcısına yanıt
    Altına laptop soğutucusu saçma olmazmı? Altta bir hava girişi yok yanlardan emiyor havayı ve fan sesi hiç normal değil makinanin pro da dahi bu sorun var ise ne yapılacak bir çözümü olmalı

• suÇ kullanıcısına yanıt
    Yok fazla sıkmadım tam ideal şeklinde ince katman halinde yaydım işlemci üzerine. Ve termal macun şehir efsanesi olma olasılığı %0 bilgisayarımda o/c yaparken falan bariz belli ediyor macun 80dereceyi geçirmiyor. dandik bir marka macun kullandığımda 95 96 dercelere rahat ulaşıyor. Ps4 de durum aynı macun sürmeden kapatın makinayi 10dk çalışır ps4 ısındı der kapatır kendini.

• TahsinS68 kullanıcısına yanıt
    Ben macunun tamamen işe yaramadığını söylemedim kii! Ps4 de değiştirin ses gider anlamında söyledim.

• suÇ kullanıcısına yanıt
    Ps4 ü degiştirince pro almis olsam ayni sorun ondada var başka öneriniz nedir. Xbox serisinide sevmiyorum açıkcası ps1den bu yana ps serisi kullaniyorum.

• Hocam eğer fanlara hava üflettiysen ve toz kalmadıysa Playstation'un 4 köşesine 5 Litrelik su şişesi kapakları koyup bulunduğu alanla temasını bu şekilde yükseltin. Bulunduğu alan iletken olunca alet soğumak için ekstra fan açıyor mecburen. Dediğim yöntemi yaparsanız alet biraz olsun rahatlayacaktır. Ben bu şekilde sıkıntı yaşamıyorum ama bazı oyunlar var evet mecbur işlemci yükü artıyor ve fan ses çıkartıyor o da çok normal bir olay.
  • nidec model fanların sesi deltaya oranla baya sessiz. aliexpressten nidec model fan alabilirsin.

• Bende de fat kasa var ve aynı sorun yaşanıyor maalesef. İçini açtım, kompresörü bastım ama zaten görünürde de pek toz yoktu. Yine aynı ses devam ediyor. Artık kabullendim yapacak birşey yok. İşin garibi PS4'ten 1 sene önce aldığım ve kasasının her tarafı adeta toz girsin diye açık olan Xbox One'da 1 desibel bile ses yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sisyphus

Bende de fat kasa var ve aynı sorun yaşanıyor maalesef. İçini açtım, kompresörü bastım ama zaten görünürde de pek toz yoktu. Yine aynı ses devam ediyor. Artık kabullendim yapacak birşey yok. İşin garibi PS4'ten 1 sene önce aldığım ve kasasının her tarafı adeta toz girsin diye açık olan Xbox One'da 1 desibel bile ses yok.
    Xbox One acayip bir cihaz. Fat, S, X hepsi çok sessiz ve kesinlikle ısınmıyor.

X360 dönemindeki 3K sorunu yüzünden MS bu nesil işi sıkı tuttu. Yeni nesilde de soğutma konusunda Xbox'a güveniyorum.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.