Şimdi Ara

Türkiye'de neden sadece 1 milyonluk Passat baz alınıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen niye gidip polonun en pahalı versiyonu ile en ucuz passatı karşılaştırdıysan, insanlarda o yüzden 1 milyonluk passatı baz alıyor. Yadırgadığın insanlardan farkın yok👍🏻
  • Prim kasıyordum da beni yakaladın. Ama ben bi hatırlatmada daha bulunuyorum müsadenle. POLO konusunu da açan sensin. Sen yazana kadar kimse POLO yazmamış bi bak yukarı istersen. Anlamak istemediğini biliyorum ama yinede yazıyorum. Sen passatı ucuz göstermek için gittin en pahalı poloyu örnek aldın. Neden? Passat ucuz görünsün diye. İnsanlar da aksine passatın pahalılığına dikkat çekmek için en üst en pahalı versiyonunu seçiyorlar.
    Mesele 1 milyon olması değil ki. Normal D segmenti bir aile arabasının 1 milyona versiyonunun olması.

Passat etse etse 100 bin etsin normal şartlarda. Ama vergiler ve kur işin içine girince eli yüzü düzgün Passat oluyor sana 500 bin. Mesele bu. Durumun ciddiyeti anlaşılsın diye ve abartmak için 1 milyon deniyor.

Polo dediğin en düşük segment aracın 300 bin birim olması şaka gibi bir durum. Ülke ekonomisinin ne kadar korkunç bir durumda olduğunu anlatıyor bu tablo bize, gidipte 1 milyon haberine takılmamak lazım.
    Benim ne passat ne polo umrumda. Nede 1 milyon oldu passat diye her yerde yazması. Senin en yukarıda beğenmediğin bu durumu kabul etsen de kabul etmesen de polo örneği ile sen yaptın. Neyse kaptalım o konuyu bizim asıl konuşmamız gereken şey passat 300-500 bin olmuş bırak 1 milyonu. Martta pejo 3008 aldım 220 bin tlye sıfır şuan 380 bin tl sıfırı. Benim ne marka umrumda ne de passatın 1 milyon olmuş ibaresi. Zamlanan fiyatları hemen kabul edip artık durum bu, piyasa bu diye durumu kabul etmemiz en büyük sorun.
  • Exclusive.Gamer kullanıcısına yanıt
    Alıntıladığım mesajında gözüm yanlış görmüyorsa POLO’NUN 308.000 OLDUĞU YERDE yazıyor.
  • 327 ye Passat normal mi sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Exclusive.Gamer

Polo'nun 308.000 olduğu yerde 327 bin liraya Passat normal değil mi ?
    Polo nun 308 olmasi normal mi ?
  • quote:

Onuda vw ye soracaksın
    VW nin bizim ulkedeki vergilerle ne alakasi var? Oyle bir yetkisi mi var? Almanca mail atalim vergileri indirsinler o zaman.
    Prim kasıyordum da beni yakaladın. Ama ben bi hatırlatmada daha bulunuyorum müsadenle. POLO konusunu da açan sensin. Sen yazana kadar kimse POLO yazmamış bi bak yukarı istersen. Anlamak istemediğini biliyorum ama yinede yazıyorum. Sen passatı ucuz göstermek için gittin en pahalı poloyu örnek aldın. Neden? Passat ucuz görünsün diye. İnsanlar da aksine passatın pahalılığına dikkat çekmek için en üst en pahalı versiyonunu seçiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkdanger

Sen niye gidip polonun en pahalı versiyonu ile en ucuz passatı karşılaştırdıysan, insanlarda o yüzden 1 milyonluk passatı baz alıyor. Yadırgadığın insanlardan farkın yok👍🏻
    serdar yavaş ciğerini söktün
  • bu normal bir şey mi? ciddi misiniz?
  • Mesele 1 milyon olması değil ki. Normal D segmenti bir aile arabasının 1 milyona versiyonunun olması.

Passat etse etse 100 bin etsin normal şartlarda. Ama vergiler ve kur işin içine girince eli yüzü düzgün Passat oluyor sana 500 bin. Mesele bu. Durumun ciddiyeti anlaşılsın diye ve abartmak için 1 milyon deniyor.

Polo dediğin en düşük segment aracın 300 bin birim olması şaka gibi bir durum. Ülke ekonomisinin ne kadar korkunç bir durumda olduğunu anlatıyor bu tablo bize, gidipte 1 milyon haberine takılmamak lazım.
    Benim ne passat ne polo umrumda. Nede 1 milyon oldu passat diye her yerde yazması. Senin en yukarıda beğenmediğin bu durumu kabul etsen de kabul etmesen de polo örneği ile sen yaptın. Neyse kaptalım o konuyu bizim asıl konuşmamız gereken şey passat 300-500 bin olmuş bırak 1 milyonu. Martta pejo 3008 aldım 220 bin tlye sıfır şuan 380 bin tl sıfırı. Benim ne marka umrumda ne de passatın 1 milyon olmuş ibaresi. Zamlanan fiyatları hemen kabul edip artık durum bu, piyasa bu diye durumu kabul etmemiz en büyük sorun.
  • Olay tamamen tıklanma. Haber sitelerinin taktiğinin aynısı..
  • quote:

Ben Tek seçenek olmadığını farklı fiyatlarında olduğunu söylüyorum millet gibi tek motor seçeneği koyup 1 milyon olmuş demiyorum Adam bana orada poloyu yazdı Ben de ona cevap olarak 308 bin liraya Polo alacağımı 327 bin liraya Passat alırım En azından D segmenti almış olurum demek istedim ama o diğer arkadaş bunu anlamayıp da olayları başka yere çekmeye çalıştı
    Hocam Polodan ilk bahseden kisi sensin. Senden once kimse Polo demedi. Durduk yere damdan duser gibi Polonun 308 oldugu yerde diye bir cumle yazdin. Ne donanim secenegi ne motor belirttin. Ayni Passata bir milyon diyenler gibi.
    ben bir fark goremiyorum.

Yazdiklarinin farkinda degilsin galiba don bence bir oku.

170 bine de polo var, neden 308 e Polo alacagima yaziyorsun ki. 170 e Polo alacagima yaz o zaman.

Obur adam da ayni senin yaptigini yapiyor iste Passat bir milyon olmus diyor. sen de polo 308 olmus diyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 8 Eylül 2020; 22:55:40 >

• Bu kadar kişi haksız bir konu sahibi haklı. Duvara karşı konuşmak gibi bir şey
  • merhaba arkadaşlar sosyal medya olsun Forum olsun gördüğüm mesajlarda hep Passat 1 milyon oldu artık böyle yazanlar oluyor Türkiye'de sadece 240 beygir Passat var da Bizim mi haberimiz yok 327 bine de Passat var 500 bine de Passat var neden insanlar sadece tek donanım seçeneğini görüp her yere onu yazıyor anlamış değilim o motoru doldurursan tabii ki de o fiyat olur yani bu normal bir şey

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz yorumlarınızı bekliyorum

• Durumu izah etmek için o.Dacia 230 polo 300 Passat 1 m Range Rover 4 milyon birbirinden farkı yok.Passat ın daha ucuz versiyonları olması bir şey ifade etmiyor.

Tüm Avrupa'da 60k avro seviyesinde satılan Tepe model Passat sonuçta Türkiye'de 1 m.Neticeye bakın siz.
  • quote:

Polo'nun 308.000 olduğu yerde 327 bin liraya Passat normal değil mi ?
    Hahahaha hocam saka mi yapion?
    327 de Passat var adamlar Passat 1 milyon olmus yaziyorlar diye isyan ediyorsun. Sonra Polo nun 308 oldugu yerde diyerek birebir aynisini sen yapiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 8 Eylül 2020; 22:3:37 >

Allah için kim sana polo yazdı. Kendi kendine yazdın poloyu. Ortada hiçbir şey yokken. Kendin eleştirdiğini kendin yaptın ve asla kabul etmiyorsun.
  • darkdanger kullanıcısına yanıt
    Hayır hocam olurmu hiç öyle şey sjsjskksksjsjsjs
  • Normal.... konuşulan araba halk sınıfı bir markanın premium bile değil D segmenti bir aracı..

D segmenti saloon sınıfı bir aracın Türkiye de maksimum rakamlarda ne kadar pahalı olduğunu belirtmek için yazıyorlar..

Polo yuda konfigürasyon yap highline paket 1.6tdi aksesuar ekle ben geçen gün yapmıştım 414 bin mi.ne çıkmıştı....

414 bin ve b segmenti bir araçdan bahsediyoruz..

Kaldıki özel gti serisi özel üretilen bir R line serisi olsa ehh işte dersin hastası alabilir... Ama bu normal memur işi düz 1.6tdi biraz kaliteli dolu araç o kadar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 8 Eylül 2020; 14:24:57 >
  • quote:

308 bine kaç tane seçenek varki motor donanım yazayım bu fiyata tdi dsg olduğunu herkes anlar zaten onun için sadece fiyatını yazdım Adam bana bu fiyata Passat ucuz mu derken o grupta en yakın fiyat Polo olduğu için ben de onu örnek gösterdim ne var bunda Adam bana diyor ki sen poloyu alanları yadırgıyor musun yadırgamak Ne alaka o kadar para vereceksen biraz fazlasını veririm Passat alırım neden B segmenti arabaya onu vereyim demek istedim ne var bunda

250.000 TL Clio verilir mi diye yazanlara bir şey demiyorsunuz ben bu şekilde yazdım gözünüze batıyor bakıyorum Hayırdır zorunuza giden nedir anlamadım
    Benim zoruma giden bir sey yok.
    Passat 1 milyon diyenler senin zoruna gidiyor elestiriyorsun ve burada konu aciyorsun. Sonra aynisini Polo 308 bin olmus diyerek sen yapiyorsun.

Simdi soruyorsun neden boyle yapiyorlar diye. O soruyu da kendin cevaplaman lazim cunku yapanm kisi sensin. Sebebini de biliyorsundur neden yaptiginin.
    Passat bir milyon diyen adam da demekki baska bir gruba en yakin ornek oldugu icin onu gosteriyor ayni sey.

Ben Clio 250 diyenene de Polo 308 diyene de Passat 1 miyon diyenede bir sey demiyorum.
    Ben sadece Passat 1 milyon diyorlar diye elestirip sonra Polo 308 olmus diyene bir sey diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 8 Eylül 2020; 23:10:54 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.