Şimdi Ara

Ekrem İMAMOĞLU; Ülkemde ARAPÇA Tabela istemiyorum!?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
1
Favori
37.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
233 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce haklı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RW-RedWhite -- 19 Temmuz 2019; 14:27:17 >

• Irkçı mı acaba..

Halbuki ülkesinde Arapça tabelaların yoğun olduğu yerlerde Rusça ve İngilizce tabelalarda dolu. En basiti büyük şehir belediysinden aşağı sallansın Aksaraya oradan beyazıta doğru tramway yolu boyunca bir gitsin bakayım.

Ortalık Rusça Arapça İngilizce tabela dolu..

Neden özellikle Arapça ?
  • Katılıyorum.

Ülkemde arap , arapça ve arap kültürü istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arapça tabela İSTEMİYORUM

arapların sahip olduklarını İSTİYORUM (bol dolar, bol petrol)
  • Irkçı mı acaba..

Halbuki ülkesinde Arapça tabelaların yoğun olduğu yerlerde Rusça ve İngilizce tabelalarda dolu. En basiti büyük şehir belediysinden aşağı sallansın Aksaraya oradan beyazıta doğru tramway yolu boyunca bir gitsin bakayım.

Neden özellikle Arapça ?
  • Haklı tabii ki. Arapça değil ülkemde tek bir Arap bile görmek istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülkelerinde, bu ülkeyi işgal etmek istiyen katliam yapan, 250.000 vatan evladını şehit eden İngiliz tabelası görmek ister.Hiç değişmedin ana muhalefet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badboy3304 -- 19 Temmuz 2019; 15:24:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Birader arapları sevmiyoruz o yüzden.sebebini de sorma artık.her konuda anlatmaktan bıktık usandık.
    bu ülkenin yarısı ne kadar ırkçı ise ben de o kadar ırkçıyım.Anadolu insanı; batılılara, yahudilere, rumlara, ermenilere GAVUR demeyi bıraktığı gün, ben araplara karşı duruşumu değiştireceğim.şimdi kalkıp "ama onlar bizim düşmanımız bizi sevmezler" diyebilirsin, evet haklısın ama araplar da bizim dostumuz mu? hiç sanmıyorum.
  • A haber: İmamoğlundan kuran düşmanlığı
  • bende istemiyorum elbette haklı ulan bunca sene nerdeydi bu adam
    Gavur kelimesi hakaret olduğu için ona 'gayrimüslim' deniliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Gavur kelimesi hakaret olduğu için ona 'gayrimüslim' deniliyor.
    hım evet gerçi böyle bir düzeltme yapılabilir. Bizim doğuya doğru biraz kabalık var düzeltmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Irkçı mı acaba..

Neden özellikle Arapça ?
    Turistik amacli isletmeler ve tabelalar cok dilli olmali fakat Fatihte mahalle arasindaki bakkalin tabelasi Turkce olmali. Arapca degil. Burada bahsedilen o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboy3304

Ülkelerinde, bu ülkeyi işgal etmek istiyen katliam yapan, 250.000 vatan evladını şehit eden İngiliz tabelası görmek ister.Hiç değişmedin ana muhalefet
    adın niye badboy kardeş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü Nemlendirici

Turistik amacli isletmeler ve tabelalar cok dilli olmali fakat Fatihte mahalle arasindaki bakkalin tabelasi Turkce olmali. Arapca degil. Burada bahsedilen o.

Alıntıları Göster
    Yahu Fatihte Suriyelilerin açtıkları işletmeleri geç eski Türk işletmeler bile Arapça tabela koymaya başladılar çünkü para onlardan geliyor. Adamlar deli gibi alış veriş yapıyor.

Bak git kapalıçarşıya Kaplıçarşıda Suriyeli esnaf mı var yok ama Tabelaların yarısı Arapça neden ? Çünkü müşterilerin %80 i Arap..

Adamlar aldıkça hizmetler onlara doğru yöneliyor. AVM lerde bile aynı durum var.

En basit LCW yada Defactoya bak.. Adamlar mağazalarına artık Arapça etiket basıyor. Bunlar hep arz talep ile alakalı.

5 gün sonra Fatihi Ruslar bassın bütün tabelelar Rusça olur..

• Farkli dillerde aciklama yazilabilir ama dukkanin resmi ismi Arapca olamaz. Arapcayi gectim Turkce harici bir kelime olamaz, firmanin kendisi yabanci degilse, Microsoft, IBM, vs. Dukkanin ismi Turkce olduktan sonra altina istedigi fantastik dilde aciklama yazabilir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.