Şimdi Ara

Ekrem İMAMOĞLU; Ülkemde ARAPÇA Tabela istemiyorum!? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
329
Cevap
1
Favori
37.563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
233 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Timsah-16

Arapça tabela istemiyorum diye başlığa yazanların neredeyse tamamı İngilizce kullanıcı adı almış.

Samimiyseniz hepiniz ilk iş kullanıcı adınızı değiştirirsiniz.
    Latinceyi türkçe sanıyorlar hala

Türk olarak arapçaya karşı değilim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 21 Temmuz 2019; 0:12:18 >
  • Bunu ırkçılığa yoranlar kesin "ülkemde Suriye'li istemiyorum" başlığı altında paylaşım yapmıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabelasini degil direk araplari istemiyorum bunlardan ve ayrilikci dusunen kürtler ulkeden bi ciksa ulkedeki suc orani ve toplumsal normlar direk artar

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Yahu Fatihte Suriyelilerin açtıkları işletmeleri geç eski Türk işletmeler bile Arapça tabela koymaya başladılar çünkü para onlardan geliyor. Adamlar deli gibi alış veriş yapıyor.

Bak git kapalıçarşıya Kaplıçarşıda Suriyeli esnaf mı var yok ama Tabelaların yarısı Arapça neden ? Çünkü müşterilerin %80 i Arap..

Adamlar aldıkça hizmetler onlara doğru yöneliyor. AVM lerde bile aynı durum var.

En basit LCW yada Defactoya bak.. Adamlar mağazalarına artık Arapça etiket basıyor. Bunlar hep arz talep ile alakalı.

5 gün sonra Fatihi Ruslar bassın bütün tabelelar Rusça olur..

Alıntıları Göster
    Ya Kagithaneye ne turist geliyoda mahallenin yarisi Arapca tabela olmus neyin ne oldugunu anlamiyoruz.
    Turistik amacli yapsinlar demisim okudun mu?

• Ekrem İmamoğlu siyaseti çoğu kimseden daha iyi bildiği kesin.. "Tabelanı alda git" demiyor mesela doğrudan, işte bu şekilde bir siyasiye yakışan uslübü kullanıyor. İBB de başarılı olursa Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylıkta Mansur Yavaş'a rakip olabilir. Karşılarına AKP hangi adayı çıkarırsa çıkarsın ekonomik ve siyasi başarısızlarıyla artık hiçbir seçimi kolay kazanamaz. Halk bilinçlendi.

"Herşey güzel olacak" deniliyor artık bu görevi icra etme vakti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RElS -- 20 Temmuz 2019; 3:18:34 >
  • Suriyeliler AKP'nin çöküşüne neden oldu, bu çok açık bir gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppose27now

O röportajın tamamında Arapça için söylediklerini İngilizce içinde söyledi tam izleyin ondan sonra yazın
    O zaman konuyu açan üye algı yapıyor, açtığı başlığa baksana insanlar herkes videoyu izlemek zorunda değil ya da vakti olmayabilir başlık bir kere başta hatalı İmamoğlu öyle dedi ise başlığı da öyle açsın. Sonra yazınca da arap Türk cart curt kavgası çıkıyor. Bazen bunları özellikle yapıyorlar gibi düşünmüyor değilim. Konu nereden nereye gitmiş yine.
  • Tabela istememek ırkçılık mı hele hele

O zaman önümüze çıkan herkesle arkadaş olun

Nasıl biri oldukları fark etmeksizin

Eğer olmazsanız ırkçısınız
  • burası türkiye arapça tabela istemıyoruz.Araplarıda istemıyoruz
  • Ben gayet isterim farklı alfabeler.
    Yahudiler ibrani harfleri,
    Ermeniler Ermeni alfabesi
    Slavlar Kiril alfabesi
    Araplar Arap
    Çin kökenliler Çin alfabesi
    Japonlar Japon alfabesi
    Kürtler Kürt alfabesi
    Eski Türk hayranları da Göktürk alfabesi kullanabilmeli. Kim ne alfabesi kullanmak istiyorsa kullansın.
    Farklı alfabe kullanmak isteyenlere getirilecek basit bir zorunluluk ile sorunlar çözülür. Aynı boyutlarda latin harfleri ile yazılmış bu toprakların ana unsurlarının anlayacağı şekilde karşılığı da yazılsın. Yani İbrani alfabesi kullanacaksa yarısına razı olacak.
    Valla güzel olur; kimse de ırkçı diye filan konuşamaz.
    Japon koysun evini mevini (bütün kelimeler ev yav :) fakat yanına da udon yazsın)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de istemiyorum açıkçası. Biz Türk isek, dilimiz Türkçe ise tabelalarda yazan tek dil Türkçe olmalı.

Eğer illa bir yabancı dil olacaksa bu da İngilizce olmalı. Bunun globalleşme ile falan da ilgisi yok. İngilizce neredeyse evrensel dil haline geldi. Tek sebebi bu.

Bugün evrensel dil Çince olsaydı o yazsın ek olarak derdim.
  • Bende bırak arapçayı, çince ingilizce almanca tabela görmek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

arapça tabela İSTEMİYORUM

arapların sahip olduklarını İSTİYORUM (bol dolar, bol petrol)
    Araplar bile bizden iyi durumda suanda

• quote:

Orijinalden alıntı: Mancolog

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Eyyy ileri zekali, edirneden sonrasini bilmeyen vatandas. Japonyanin baskenti tokyo ya milyonlarca turist gidiyor, bir tane ingilizce tabela goremezsin. Ingilizce anlayan bir Allahin kulu yok. Sultanahmette ayalkabi boyacisi bile cat pat ingilizce konusur velhasil turist demek ziyaretci demektir onlarin dilini bilmek ve yazmak zorunda degiliz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Irkçı mı acaba..

Halbuki ülkesinde Arapça tabelaların yoğun olduğu yerlerde Rusça ve İngilizce tabelalarda dolu. En basiti büyük şehir belediysinden aşağı sallansın Aksaraya oradan beyazıta doğru tramway yolu boyunca bir gitsin bakayım.

Ortalık Rusça Arapça İngilizce tabela dolu..

Neden özellikle Arapça ?
    Japonyada irkci ve kafatascinin daniskasi o zaman kendi dilleri disinda hic birsey yazmiyorlar.

• akp'li değilim ve asla da bir tutam bile ılımlı görüş beslemiyorum, aksine din tacirlerinden nefret ediyorum. İmamoğlu ise başlı başına bir projedir. Adam belediye başkanlığı dışında her şeyi yapmaya çalışıyor. Siyasetin direk içine daldı ve çok fazla medyatiklik merakı var. Hoş değil.. Radikale ılımlı geçiş sağlama maksatlı bir görevi olduğunu düşünüyorum.
    Kısaca Yavaş belediyecilik yapıyor, İmamoğlu ise siyaset yapıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arapça tabela istemiyorum diyenlerin niclerine bakıyorum. Türkçe olan yok karın ağrılarına boşuna değilmiş demekki
  • Ne zararı var ki.

• Beğenmiyorsan yallah Arabistan'a Ekrem, burası Türkiye.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.