Şimdi Ara

CHP'NİN YSK'YA HİÇ BİR BELGE GÖSTEREMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
6.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

zaten belge olsa ortalığı yıkardı chp

şu anda sadece hiç bir kaynağı olmayan 2.5m yalanını atıyor ve herşeye direk sorgusuz inanan chp seçmenini propaganda için kullanıyor
  • bilgehankalkan kullanıcısına yanıt
    Kanun dinlememezlik bir durum yok. Her zarfta 3 mühür vardır. Biri basılı olarak gelir. 2'si ise sandık görevlileri tarafından vurulur.

Seçim ile ilgili en son genelge der ki mühürsüz oylar geçersizdir.

Anayasa der ki herkesin seçme ve seçilme hakkı vardır.

Normlar hiyerarşisi içinde anayasa genelgeden/kanundan üstündür.

İstisnasız tüm zarfların üzerinde ilk mühür vuruludur. Yani zarflar YSK dan gelmiş. Arızasız.

Sandık başındaki bazı insanlar sorumsuzluk yaptı diye daha yüksek bir merci olan anayasayı çiğneyemezsin. Seçme seçilme hakkını seçmenin elinden alamazsın.

edit:düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heartstopperrr -- 21 Nisan 2017; 21:9:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

YSK: "Adam öldürdüm ama hapse gitmeyecem."

CHP: "Olur mu öyle şey?"

Troller: "CHP adam öldürüldüğüne dair belge gösteremiyor."

CHP: YSK sen adam öldürdün.

YSK: Hayır öldürmedim. Hem böyle bir iddiada bulunuyorsun madem kanıtın var mı?

CHP: Yok ama gene de öldürdün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heartstopperrr -- 21 Nisan 2017; 13:9:36 >
  • YSK: "Adam öldürdüm ama hapse gitmeyecem."

• Seçim gününden beri defalarca söyledik. YSK'ya gösteremediği belgeleri haliyle halka da gösteremiyorlar. Ellerinde ispat olsa çoktan çarşaf çarşaf servis edilirdi. Seçim sonrası yapılan tek şey insanların akıllarına şüphe bırakmak için ortalığı bulandırmak, karıştırmak.

SANDIK GÖREVLİLERİ UZAYDAN MI GELDİ?

Dilekçede belirttiği iddialara ilişkin herhangi bir kanıt sunamayan CHP, halk oylamasının iptalini gerektirecek belge, bilgi ya da tutanak getiremedi. Her sandık için teslim edilen oy pusulalarında eksiklikler olduğunu ve mühürsüz oyların da ‘sahte oy’ anlamına geldiğini ileri süren ‘Hayır’ cephesi, sandık kurullarında görevli CHP’lilerin tutanaktaki imzalarına bir cevap veremedi. Hiçbir belge ve delile dayanmayan itirazlar, YSK tarafından kesin olarak reddedildi. Kararın ardından CHP’nin ‘yeni bir referandum’ hayalleri de suya düştü. Verilen karara rağmen demokratik süreci sabote etmekte ısrarlı görünen ana muhalefet, ‘her türlü yargı denetimi dışında bulunan’ YSK’nın kararını Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) götürmeye hazırlanıyor. Ancak AYM’nin bu konuda daha önce verdiği kararlar, CHP’nin başını çektiği cephenin yeni bir hayal kırıklığı yaşayacağını gösteriyor.

Kaynak:http://www.milatgazetesi.com/chp-belge-gosteremedi-ysk-da-rezil-oldu-haber-111787

• Büyükşehirlerde bile vatandaşın sayımı izlemesine engel oldukları yerler oldu.Anadolunun küçük yerlerini düşünemiyorum bile.

Polisin okulu kitleyip 20 tane ak partiliyle 1 tane chp görevlisini baş başa bıraktıgı okulda adamın tehdit edilmediğini nerden bilelim .

Siverek'te 400 den fazla oyun akpye çıktıgı sandıklar var.

Yapılan bütün engelleme baskı ve tehditlere rağmen 2 puanlık fark yarattınız. Bu utanç size yeter . dDğerleri için kolluk kuvvetleri yargı zaten emrinizde ysk emrinizde adalet çıkmaz tabiki ama Allahın sopasından nasıl kaçacaksınız ? Hile karıştıran baskı yapan kim varsa kanser olup inim inim inleyerek gebersin inşallah.

2019da bu oranla reisi başkan yaptırma hesabına girerken bu sistem ayagınıza dolanır da Allah büyüktür başkası seçilir . Yapılanların hepsini mahkeme kapılarında sürünerek verirsiniz .

Başkanlık nasıl bir şeymiş ozaman görürsünüz. Yargı kolluk kuvvetleri size zerre yardım etmediği gün anlayacaksınız neyin ne oldugunu .

• gentoure G kullanıcısına yanıt
    Tabii ki YSK'nın yaptığı tamamen hukuksuz bir durum, ona karşı çıkan açıkça aptaldır benim gözümde.
    Ama ortada şu durum var; mühürsüz pusuladan sayılan oyların altına imza atan CHP üyeleri bunu yapmamalıydı, parti teşkilatı ne yapıp ne edip o gün tüm temsilcilerine ulaşıp bu konuda üyelerinin itiraz etmesini, imza atmamasını talep etmeliydi.
    Yani YSK "ben kanun dinlemiyorum" diyor, altına da buna karşı çıkan adam imzasını atıyor, olacak iş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heartstopperrr

Kanun dinlememezlik bir durum yok. Her zarfta 3 mühür vardır. 2'si basılı olarak gelir. 3.sü ise sandık görevlileri tarafından vurulur.

Demokratik hiyerarşi içinde anayasa genelgeden üstündür.

İstisnasız tüm zarfların üzerinde ilk 2 mühür vuruludur. Yani zarflar YSK dan gelmiş. Arızasız.

Sandık başındaki bazı insanlar sorumsuzluk yaptı diye daha yüksek bir merci olan anayasayı çiğneyemezsin. Seçme seçilme hakkını elinden alamazsın.

Yüksek Seçim Kurulu kanununda yoruma açık bir durum söz konusu değil ve kesinlik bildirir. Eğer pusulalarda mühür yok ise o oyları sayamazsın. Sayarsan da seçim geçersizdir. Eğer halkın seçim hakkı pusula yüzünden sayılamayacak duruma gelmiş ise o seçimi tekrar edersin. Hatalı pusula 1 kişiyi bile temsil etse durum budur. Hukuk olan ülkelerde 1 oy da 1 milyon oy da aynı değere sahiptir. Bu tarz kanunlar yoruma kapalıdır.

• Anayasa var kapı gibi

Hala belge diyor

Beyne oksijen mi gitmiyor bunlarda anlamadım ki
  • quote:

Kanun dinlememezlik bir durum yok. Her zarfta 3 mühür vardır. 2'si basılı olarak gelir. 3.sü ise sandık görevlileri tarafından vurulur.

Demokratik hiyerarşi içinde anayasa genelgeden üstündür.

İstisnasız tüm zarfların üzerinde ilk 2 mühür vuruludur. Yani zarflar YSK dan gelmiş. Arızasız.

Sandık başındaki bazı insanlar sorumsuzluk yaptı diye daha yüksek bir merci olan anayasayı çiğneyemezsin. Seçme seçilme hakkını elinden alamazsın.

işin özeti budur
  • Olm şaka mısınız? Açıkça kanuna aykırı işlem var işte. Hukukta usulsüz yapılan bir iş iptali gerektirir. Bitti nokta. Kanıt mi? 298 sayılı kanunun 98. Maddesinin 3. Fıkrası

Ortada kanun var adamlar kanıt nerde diyor. O kanun başlı başına kanıt zaten.

Sen o kanunun olmadığını ispatla asıl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 21 Nisan 2017; 14:25:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Tabii ki YSK'nın yaptığı tamamen hukuksuz bir durum, ona karşı çıkan açıkça aptaldır benim gözümde.
    Ama ortada şu durum var; mühürsüz pusuladan sayılan oyların altına imza atan CHP üyeleri bunu yapmamalıydı, parti teşkilatı ne yapıp ne edip o gün tüm temsilcilerine ulaşıp bu konuda üyelerinin itiraz etmesini, imza atmamasını talep etmeliydi.
    Yani YSK "ben kanun dinlemiyorum" diyor, altına da buna karşı çıkan adam imzasını atıyor, olacak iş değil.

aynen olay bu

chp sandık görevlileride bu kararı onaylamış ve tutanak bile tutmamış

chp nin hiç itiraz etme hakkı yok çünkü elinde belge yok kanıt yok istatistik yok

tamamen çamura yatma
  • quote:

Orijinalden alıntı: xchg

Normlar hiyerarşisi öyle işlemiyor. Saçmalayacağına aç oku öğren biraz.

Al, güzel bir inceleme:
    http://www.anayasa.gen.tr/muhursuz.html

Oy kullanma işleminin; oy güvenliğini sağlamaya yönelik ve sahte oy kullanılmasını engellemek amacıyla getirilen kontrol mekanizmalarına uygun olarak, Yüksek Seçim Kurulunca üretildiğinden kuşku bulunmayan oy pusulası ve zarf kullanılarak gerçekleşmesi halinde, sandık kurulunca mühürleme işleminin yapılmaması tek başına seçmenin oyunun geçersiz sayılması için yeterli değildir. Aksine bir uygulama, bu hakkı korumak için getirilen ve araç niteliğinde olan usul kurallarından sadece birinin ihlalinin, hakkın özünü ortadan kaldıracak şekilde uygulanması sonucunu doğurur ki; bu sonuç, beklenilen amaca aykırıdır.

Olm bana attığınız şeyleri okumadan atmayın bak rezil oluyorsunuz. Attığın metinden bir kesit

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jo_be

YSK: "Adam öldürdüm ama hapse gitmeyecem."

CHP: YSK sen adam öldürdün.

YSK: Hayır öldürmedim. Hem böyle bir iddiada bulunuyorsun madem kanıtın var mı?

CHP: Yok ama gene de öldürdün.

burada adam öldürmek mühürsüz oy pusulasını kabul etmek.

aklıktan kafan bulanmış. git biraz akit oku daha da bulansın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cole Trickle

Mühürsüz oylar sayılmasaydı hayırın kazanacağını nereden biliyorsunuz???

Problem kazanıp kazanmamak değil. Problem hukuksuz işlem yapılması. Kanunlara aykırı haraket edilmesi. Bu şu anlama geliyor bu ülkede seçim güvenliği kalmamış anlamı da çıkartabilirsin. Yani mevcut kararı YSK verdi ise hatasızdan dönecek ve Tüm referandumu yenileyecek. Eğer burada YSK hata yapmadı diyorsan zaten YSK'nın güvenirliği diye bir şey kalmaz. Her şey şaibeli duruma girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

şaşırdık mı? tabiki hayır

zaten belge olsa ortalığı yıkardı chp

şu anda sadece hiç bir kaynağı olmayan 2.5m yalanını atıyor ve herşeye direk sorgusuz inanan chp seçmenini propaganda için kullanıyor

herşeye direk sorgusuz inanan chp seçmeni.

Baya komikmis kardes. Hirsizligi yolsuzlugu yapanda chp zaten. Ama sizin zihniyetinize gore suc isleme ozgurlukleriniz var dimi. Verdigimiz vergiler kimlerin kutularindan cikti kimlerin saatlerine gemiciklerine gitti. O kadar ses kaynidi kim inkar ettide inanmadi. Senelerdir fetoyla el ele gezip sonra kandirildik dediler Ona buna atar yapip sonra ben oyle bi sey demedim diyen ve bunlara inanan secmen kim. Ama tabiki butun suc kilictaroglunda. Pis kaka kilictaroglu. Her secimde ne hikmetse ya elektrik gider ya sistem kitlenir yada kanunda yazan maddelere uyulmaz. Sabrın sonu selamettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wizkhalifa1903 -- 21 Nisan 2017; 15:56:26 >

• ysk kendi dedi mühürsüz oylar var diye artı okadar video var neyin peşindesiniz anlamadımki çoluk çoçukmusunuz, yoksa işsizmi yoksa trolmü neyin kafasını yaşıyorsunuz inmisiniz cinmi ne tür canlılarsınız söleyinde ona göre sizinle iletişim kuralım hen biz yorulmayalım hemde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 21 Nisan 2017; 12:15:59 >
  • 2,5 milyon oy diye ortaya iddaa atacaksın ama delil istemeyeceksin?

İtiraz ettikleri nokta mühürsüz oylar değil, dışarıdan mühürsüz oy eklendi mevzusu.

İspat???
  • Nato kafa nato mermer adam dolu hala diyorki yasayı çiğnedi :) bence cehape sizi trolledi. Bot gibi bişeysiniz cehape için. Attı ortaya bi yem yediniz! 2 video atıyorsunuz bakın bu diyorsunuz tamamda bunu orda kabul eden cehapeli arkadaşlarınızın kulağını çekin! SİNE İ MİLLET'e çekileceklerdi neoldu? k.k yalanları bunları seçimi tekrar kaybedince koltuğum elimden gidecek diye 2,5k oy sahte dedi kaçtı, kimse istifasını konuşmasın diye, hatta ilk basın toplantısında ilk okul 2 sınıfa giden öğrenciler gibi basın toplantısından kaçtı! Oylar çalındı vınnnnnn
  • gentoure G kullanıcısına yanıt
    Tüm referandumu niye yeniliyorsun, ne kadar saçma??? Hem seçim güvenliği niye olmasın ki? Mühür vurulması unutulmuş zarflarla nasıl bir hile yapılabilirki???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cole Trickle -- 21 Nisan 2017; 12:52:58 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.