Şimdi Ara

60 MBS hiz alip 71 PING ile oynamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu nedir ? Fiber superonline wifi ile.baglaniyorum

Edit :bazen 50 ping olabiliyor nadir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73E678180 -- 24 Ekim 2016; 16:05:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hız farklı ping değerleri farklıdır. Mesela servis sağlayıcıdan binanın girişine gelen sinyal kalitesi 30 db diyelim. Bina girişinden evine gelen hatta modeminden bilgisayarına gelen sinyal gücü bayağı düşüyor. Bu tarz etkenler var. Kendimle ilgili örnek verirsem 50 mbit internetle westte 80-88 tr de 70-77 arası pingle oynuyordum. Geçenlerde türk telekoma arıza kaydı verdim sinyal kalitesi ile ilgili gelip incelediler tesisatın eski olması nedeniyle(24 yıllık) sinyal kalitesi evinizde düşüyor dediler. Fazla uzatmadan velhasıl kelam tesisatı değiştirdim bina girişinden modeme kadar. Şuan tr de 40-46 westte +10 pingle oynuyorum.

• 8 mbit adsl ile 40-45 ping alıyorum. Hız ile bir ilgisi yok bu olayın. Konum ve kablo kalitesi ile ilgili.

• Aynen mersinde 50mbps 60 ping aliyorum istanbulda 16mbps adsl 45 ping ama kablolu tabi wifide arada inis cikislar olur lol icin en sagliklisi kablolu

• O bina 0 hat , fiber 56 ping bolgeylede alakasî var

• Yil 2016 hala pingin internet hiziyla alakasi oldugunu dusunen var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de 1 yılı aşkın süredir superonline fiber kullanıyorum. normalde 45-50 arası pingle oynardım, 50'yi geçtiğini pek hatırlamıyorum fakat dünden beri ping 75-85 arası gidip geliyor. daha aşağı düşmedi hiç. acaba superonline'da mı bir problem var çözemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcthelionTG

ben de 1 yılı aşkın süredir superonline fiber kullanıyorum. normalde 45-50 arası pingle oynardım, 50'yi geçtiğini pek hatırlamıyorum fakat dünden beri ping 75-85 arası gidip geliyor. daha aşağı düşmedi hiç. acaba superonline'da mı bir problem var çözemedim

O herkeste oyle sanirim herkes sikayet ediyordu oyunda duzelir o benimki bayadir boyle :/

• quote:

Orijinalden alıntı: By_DoMiNo

Hız farklı ping değerleri farklıdır. Mesela servis sağlayıcıdan binanın girişine gelen sinyal kalitesi 30 db diyelim. Bina girişinden evine gelen hatta modeminden bilgisayarına gelen sinyal gücü bayağı düşüyor. Bu tarz etkenler var. Kendimle ilgili örnek verirsem 50 mbit internetle westte 80-88 tr de 70-77 arası pingle oynuyordum. Geçenlerde türk telekoma arıza kaydı verdim sinyal kalitesi ile ilgili gelip incelediler tesisatın eski olması nedeniyle(24 yıllık) sinyal kalitesi evinizde düşüyor dediler. Fazla uzatmadan velhasıl kelam tesisatı değiştirdim bina girişinden modeme kadar. Şuan tr de 40-46 westte +10 pingle oynuyorum.

Saol detayli anlatim icin .
    Teknik servis gelirse halledebilirler mi komple degistirsem falan garanti olur mu yani

• quote:

Hız farklı ping değerleri farklıdır. Mesela servis sağlayıcıdan binanın girişine gelen sinyal kalitesi 30 db diyelim. Bina girişinden evine gelen hatta modeminden bilgisayarına gelen sinyal gücü bayağı düşüyor. Bu tarz etkenler var. Kendimle ilgili örnek verirsem 50 mbit internetle westte 80-88 tr de 70-77 arası pingle oynuyordum. Geçenlerde türk telekoma arıza kaydı verdim sinyal kalitesi ile ilgili gelip incelediler tesisatın eski olması nedeniyle(24 yıllık) sinyal kalitesi evinizde düşüyor dediler. Fazla uzatmadan velhasıl kelam tesisatı değiştirdim bina girişinden modeme kadar. Şuan tr de 40-46 westte +10 pingle oynuyorum.

50 mbit fiber değilmi ?

Fiber ise nasıl 24 yıllık tesisat oluyor ?

Fiber değilse nasıl 50 mbit oluyor ?

Valla anlamadım.

P.s 50mb kotalı demek istedin herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: SourceCode

quote:

50 mbit fiber değilmi ?

Fiber ise nasıl 24 yıllık tesisat oluyor ?

Fiber değilse nasıl 50 mbit oluyor ?

Valla anlamadım.

P.s 50mb kotalı demek istedin herhalde.

Kardeşim esenlerde oturuyorum ben sizin orda fiber kutusu bina yada daire girişinde olabilir.Bizde binada veya sokakta fiber kutusu yok. Fiber kablosu sokağımızdan geçiyor. Kutu yakın sayılır 200 gb akk lı 50 mbit fiber kullanıyorum. Bir ara kopma sorunları olmaya basladı. Telekomu aradım ilgilenmelerini söyledim. Gelip inceleme ve sinyal kalitesi ile ilgili ölçüm yaptılar. Bina girişine 30 db ile gelen sinyal kalitesi dairemde 19-20 db e düşüyormuş. Hat eski olduğu için hızı kaldıramıyor denildi. Tesisatı cat6 ile değiştirmemi söylediler. Tabiki binamızın kablo kanalları cat6 kablosunu bina girişinden daireme getirbileceğim kadar geniş değil. Bir elektrikçi ile bina içerisinden doğalgaz boru hattındaki boşluklardan doğalgaz borularıyla paralel olarak daireme çıkardım. Bunları kafama göre değil türk telekom saha ekiplerinin söylemesi neticesinde yaptım. Ayrıca bulunduğum lokasyonda superonline alt yapısı yok. Umarım anlatabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_DoMiNo -- 24 Ekim 2016; 18:42:15 >

• emin değilim ama upload hızıyla alakası var diye biliyorum.
  • Türk Telekom mahvetti bu gencecik beyinleri. Çocuk 2 tane zil telinden oluşan telefon kablosu ile internete giriyor fiber interneti olduğunu sanıyor. Sizin beyninizi çorbaya çeviren Türk Telekom da değil suç, onları yargılamayan dur demeyen rekabet kurulunda.

Gerçek fiber; Turkcell superonline ın cat6/gpon/FTTH sistemi yada Vodafone un fibermax dediği gpon/FTTH sistemi.

DSL bağlantılarını fiber diye kakalayan Türk Telekom 12-20 yaş aralığında ki beyinleri yaktı geçti.

• quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Türk Telekom mahvetti bu gencecik beyinleri. Çocuk 2 tane zil telinden oluşan telefon kablosu ile internete giriyor fiber interneti olduğunu sanıyor. Sizin beyninizi çorbaya çeviren Türk Telekom da değil suç, onları yargılamayan dur demeyen rekabet kurulunda.

Gerçek fiber; Turkcell superonline ın cat6/gpon/FTTH sistemi yada Vodafone un fibermax dediği gpon/FTTH sistemi.

DSL bağlantılarını fiber diye kakalayan Türk Telekom 12-20 yaş aralığında ki beyinleri yaktı geçti.

Iyi peki dogrudur da ne yapmaliyim

• Hat interleaved mod da olabilir. Modemin içine gir actual delay yazan yerde "0" ms mi yazıyor yoksa "8-15" ma gibi değerler varmı? Modemin arayüzüne gir dsl hat değerleri bölümünde bu istediğim bilgiler

• ben hız düşünce 3mbps ye 62 stabil normalde 55 52 felan oluyor bi dahaki sıfırlanınca tekrar uplarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEANKingston

Turkcell mi TTNET mi?

Superonline ama ttnet altyapısını kullanıyor diye biliyorum.

• Hızın arttıkça server mi yakınlaşıyor sana ?

• Hala wifi ile oyun oynayanlar varmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: hotel california

Hat interleaved mod da olabilir. Modemin içine gir actual delay yazan yerde "0" ms mi yazıyor yoksa "8-15" ma gibi değerler varmı? Modemin arayüzüne gir dsl hat değerleri bölümünde bu istediğim bilgiler

Arayuze girmeyi basarirsam yazicam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.