Şimdi Ara

Uygun konforlu 20.000 ile 25.000 TL arası dizel araç arıyorum.. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
2
Favori
880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun zamandan beri takip ediyorum 2.el piyasasını.. maalesef çok sıkıntılı durumlar var.. araçlar çeyrek altın gibi git gide degerleniyor.. nasipse en geç yıl sonuna kadar bende artık bir araç almak istiyorum.. nur topu gibi bir oğlumuz dünyaya geldi ve artık araba ihtiyaç oldu.. 20bin ve 25bin lira arası olsun, dizel olsun, düşük km olsun, azıcık geniş ferah olsun, bagajı küçük olmasin, 10-11 yaşını geçmiş olmasın, hor kullanılmamış olsun, hasar kaydı boyası minimum olsun, payasasi olan araba olsun, azıcık donanımlı ve güvenliği olsun falan derken birde bakmışsın 35bin 40bin lik arabalara bakmaya basliyorsun.. hayır işin komik olan yani bu arabalarda öyle ağam şaham değil. Hani maksatim küçümsemek değil kesinlikle ama piyasa öyle bir fırlamışki ne yapacağını şaşırıyor insan..
    Benim butcem belli ona göre bir araç bakıyorum.. 20-25 binden fazla veremem.. bu şartlarda benim için akla gelecek araçlar kendi araştırmalarıma göre sunlar:
    1. Hyundai accent era 1.5crdi (mümkünse vgt)
    2. Peugeot 307 1.6hdi (yada keşke 407 1.6hdi bulabilsem o paralara)
    3. Kia cerato 1.5 crdi yada 1.6 crdi (2005 ve 2006 dan sonra)
    4. Fiat linea 1.3 Mjet

Bunların bazılarını çok kısada olsa kullanmisligim var. Ama uzun vadede hangisi sizce?? Veya beklentilerime gore tavsiye edebileceğiniz baska araç varmı??

Şimdiden teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Merhaba

Oncelikle ömürlü olsun bebeginiz

Bahsettiginiz paralara benzinli arac bile zor artik piyasada dizelin temiz ya da az km lisi imkansiza yakın. Gönlünuze gore bulursunuz umarım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zenmavi Z kullanıcısına yanıt
    Amin, allah razı olsun usta.. vallah doğru diyorsun dediğin gibi zor.. buaralar 307 hdi görüyorum yaklaşık 150bin km de hasar kaydı falan var e boyada var haliyle.. 22 - 25 bin arası var aslında. Ama bilmiyorum hiç kullanmadim.. bi yandan acaba yıl sonunu veya 2017 baslarinimi beklesem diyorum??

• Ikinci el piyasası cok kotu bizim ulkemizde. Fiyatlar gun geçtikçe yukseliyor bekleyen bekledigi ile kaliyor. Nacizane tavsiyem elinizden geldiğince hızlı bir sekilde almaya bakın. Cocugun aşısı kontrolü derken yagmur camurda en azından rahat edersiniz

• zenmavi Z kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun abi.. çok kararsız kalıyorum ama artık bi net karar vermem lazım

• Dizel'den vazgeçip sizi üzmeyecek bir araç alın. Dün iş yerinden arkadaşım aldı. Dacia Sandero 2012 model. 1.2 motor ve tüplü. 27.500tl ye aldı. Bence iyi araç o fiyata. Modeli yüksek. KM düşük. Çok da az yakıyor. Bence ne olursa olsun bir araç alın.
  • Bu konuyu takip ediyorum bende,
    İlk aklımda dizel vardı fakat piyasada bakımı gelmişlerin dışında bu fiyatlara bulmak zor.
    Problem çıkarmadıktan sonra benzin/lpg de olur maksat kullanabilecek bir aracımız olsun.

307 ile 206 arasında gidip geliyorum bende. Direk tercihim 307'ydi fakat piyasada 206 daha kolay elden çıkarılabiliyor ilan sayısıda fazla bu sebeple göz atıyorum arada.
  • Magane 2 dizel..

Buldum sanırım artık.. geniş, konforlu ekonomik, piyasası var, 150 ila 170 bin km de bulmak mümkün, bide 25bin lira civarında bulmak mümkün temizleri var yani.. şimdi çok yorum gelecek bilen ve bilmeyen den kimi yerin dibine sokacak sakin alma diye, kimide öve öve bitiremicek 10 numara araba diye.. marka önyargısi olmadan, kullanan veya iyi bilgisi olan arkadaşlardan bekliyorum yorumları

• Yaman2016 Y kullanıcısına yanıt
    1.5 dci 4 ileri otomatiğinden kullandımda, solda oturup olan biteni izledimde cidden tam dediğiniz kriterlere uyan tam bi türkiye arabası,

Ama 25e temizini bulamazsınız belki hb en boşundan bulursunuz, sedan exprection pluslar 30-35 lere gidiyor.

• Bu yollardan geçip 87-88 250D, 300D Mercedes bakmaya başladım.
    Anladığım kadarıyla temizini bulduktan sonra 10 yaşındaki Peugeot'dan kat kat daha dayanıklı bir araç. Konfor, güvenlik kısımlarına hiç girmiyorum.
    Yakıt konusunda da şehir içi kullanımda ortalama 7.5 lt rapor ediliyor. Babamdaki 2010 1.5 dCi Clio da 7-8 lt yakıyor. Yani dizel araç için makul.
    Açıkçası ben arabanın kasasına vuruldum, şimdi temizini bulmaya çalışıyorum.

• Babamda megane 2 hb var, bende satılan önceki satılanın parasıyla aynı arabadan 1 tane daha almayım diye özellikle farklı model bakıyordum. Döndük dolaştık yine aynı araca geldik :)

Neyse konu sahibi arkadaşa tavsiye ederim biz 1.4 16v benzin+lovato lpg ile kullanıyoruz. Yakın piyasadakilere göre daha yumuşak ve konforlu bir araçtır.
    1.4 ü 98 beygir , her ne kadar millet çekmiyor dese de diğer küçük motorlu araçlara göre bence beklenenin üstünde.
    1.5dci ini bilmiyorum önceki aracım 1.6 olduğu için benzinli modellerinden memnun kalırsınız.
    Megane1 lerde boyanın verniği biraz dandik hepsinde güneş yanığı ve boya kalkması var fakat megane2 ler aynımıdır bilmiyorum. En azından biz 2004 aracımızda karşılaşmadık henüz.

Bende, megane 2 dışında alternatif varsa dinlerim :) yoksa dönüp dolaşıp 2. megane 2 almak istemiyorum.
  • Şöyle sorayım,
    Daha önce dizel kullanmadım, benzinli aracım oldu.
    Dizelde kime sorsanız 200binde alınmaz diyorlar. Neden? deyince de bakımı ok yüksek diyorlar.
    Ne kadar yüksek? sorusuna cevap veren yok. Ezberlenmiş gibi. Yani temiz bir araç bulursam, bakımına ne kadar harcarım?

Ya da bu piyasada 200binde dizel almayın yargısı ne kadar doğru?
    Ara ara bakıyorum bende dizelmi alsam diye karar veremiyorum.
  • Era lpg li dizelden az yakar

• Arkadaşlar sahibinden.com da bir megane2 buldum.

İlan No: #322039783

Fiyatı temizliği bana çok iyi geldi.. müsait olduğunuzda bir bakabilirmisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yaman2016 -- 24 Eylül 2016; 6:49:49 >
  • Ilan numarasinda bir sorun var sanirim. Ilan bulunamiyor...

• O paralara tavsiye etmesemde sandero alınabiliyor, söylediklerinizin yani konfor ve güvenlik gibi özellikleri barındırmasada bence taşrada kullanılabilecek bir araç. Eğer benzinli araç almama konusunda çok keskin düşünmüyorsanız Honda city'i de incelemenizi tavsiye ederim, tarz olarak pek çok kişinin hoşuna gitmesede bende nedense her zaman bir sempati uyandırmıştır. Araç dışarıdan pek yakışıklı değil kabul fakat içi benim çok hoşuma gidiyor. Bir inceleyin derim.

• O paralara temiz dizel zor

Benzinli araç bakın. Üstüne biraz daha koyum cruze bakabilirsin

• Temiz bi punto denk getirebilirseniz kaçırmayın derim

• Sv paket peugeot 406 tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

Şöyle sorayım,
    Daha önce dizel kullanmadım, benzinli aracım oldu.
    Dizelde kime sorsanız 200binde alınmaz diyorlar. Neden? deyince de bakımı ok yüksek diyorlar.
    Ne kadar yüksek? sorusuna cevap veren yok. Ezberlenmiş gibi. Yani temiz bir araç bulursam, bakımına ne kadar harcarım?

Ya da bu piyasada 200binde dizel almayın yargısı ne kadar doğru?
    Ara ara bakıyorum bende dizelmi alsam diye karar veremiyorum.

Dizel ile ilgili beni de korkuttular sizin gibi. Haklı olduklarını gördüm. Olmaz olmaz, olacağı tutar diye rektefiyesi çok masraflı ve sıkıntılı. Bir de arabadan çok anlamıyorsanız dizelin hareketlerini takip edebilmek zor. Aracı çalıştır, motorun ısınmasını bekle (30 saniye diyorlar ama bazı üstadlar ben 10 dakika bekliyorum diyor) Araç yolda kalsa vurdurma da yasak :) Dizel aracı vurdurmayın derler hep. Turbo aksamı bozulursa motor yine çöp oluyor. Aracı 1000 devirin altına düşürürsen kalkışlarda mazot pompan zarar görür diyorlar :)

Benzinli öyle değil ki. Bas geç modunda.

Dizel avantajlı tamam ama, acemi adam için değil ben onu anladım. O yüzden benim de tercihim benzinli. Çünkü motoru kucağa almak an meselesi dizelde.

200 bin üzeri muhabbeti ise rektefiyeden dolayı. 200 bin sonrası dizel motorlar rektefiye ister gibi bir ön yargı var. Mesela paliolarda 150binde bir aşağı yukarı. Değişiyor tabii kullanımdan kullanıma. Kesin bir şey söylemek değil.

Üstadlar daha iyi yorumlarda bulunacaktır. Benim yazdıklarım, gördüklerimin sonucudur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.