Şimdi Ara

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
13
Favori
55.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sony'den veya herhangi bir markadan 55 inç hdr-4k tv alana ps4 pro bedava verilmeli, o fiyatlar ne yahu araba mı alıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 10 Eylül 2016; 1:03:38 >
  • ps4 2013 sonu 2014 başı çıkmadı mı ben mi yanlış hatırlıyorum?

ps ömrü 6-7 yıl

ps5 i bekleyeceğim diyen arkadaşlar 2020 ye kadar bekleyceklerse neden 4k tv lre yorum yapıyorlar?

ya neyden bahsettiğinizin farkında değilsiniz ya da yeni tv almaya niyet yok, sallıyorsunuz kusura bakmayın. Bazıları için önemli olabilecek bir topic i bu şekilde kirletmemenizi tercih ederim şahsen.

ne 2020 de çıkacak ps5 e dair bilgi sahibisiniz ne de kullanılacak tvler hakkında!

PS4 Pro için Samsung'un KU7500 4K HDR destekli 49" kavisli TV'sini satın aldım. Bir oyuncu gözüyle kullanıcı deneyimlerimi ve konsol performansını sizlerle paylaşmak istiyorum.

- Öncelikle bilerek 2016 serisinden aldım, çünkü 2017 (misal bu seneki MU7000 modelinde) Active Crystal Color özelliğini bulunmuyor. Yani aynı fiyata alacağınız Samsung MU serisi, KU serisinden çok daha düşük donanımlı bir model, KU serisi Active Crystal Color sayesinde size görüntüde daha geniş bir renk paleti sağlayacaktır.

- Neden kavisli aldım? Vallahi indirimde bu denk geldi, yoksa bir dezavantaj bile diyebilirim, aydınlık bir ortamda ışık yansımasını tam merkeze topluyor ve her açıdan izlediğiniz görüntüye salça oluyor. Onun dışında estetik açıdan düz (flat) panellere göre daha iyi görünüyor, ben odamın tam köşesinde kullandığım için duvarlara tam oturdu.

- Input Lag ne durumda? 4K + HDR oyunlarda dahi 35 ms'i geçmiyor, 1080p çözünürlüklü oyunlarda sabit 20-25 ms arası seyrediyor, bu açıdan tamamen sorunsuz. Multiplayer oyuncusuysanız asla lag derdiniz olmaz.

- Siyahlar nasıl? Panel çerçevesiyle bütünleşecek yakınlıkta gayet iyi bir siyah performansı var. Korku oyunlarında ve karanlık sahnelerde detayları gayet iyi seçebiliyorsunuz. VA panellerin birçoğu zaten "siyah tonu" bakımından başarılı, ben genelde akşam saatleri oyun oynadığım için VA panellerin ışıklar kapalıyken çok daha iyi performans sağladığını duymuştum, bu bakımdan karanlık bir odada son derece güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim.

- Renk yoğunluğu ve parlaklık nasıl? Oyunlarınızı genelde sabah, aydınlık bir odada oynayacaksanız bu TV gibi VA panele sahip bir model tercih etmenizi pek önermem, çünkü karanlık bir oda ile bol ışıklı bir odada sağladığı performans farkı bence bir hayli büyük. IPS panele sahip LG modelleri hem renk paleti hem de parlaklık konusunda Samsung'un 7000 MU, KU serisini sollayacaktır. (IPS panellerin dezavantajına gelirsek de, bu TV'lerin karanlık sahnelerde verdiği yapay siyah tonlarından dolayı genelde çoğu video oyununda arka detayları büyük ölçüde kaçırmanız olasıdır. Yine de "ben oyunlarımı gün ışığında ya da aydınlık bir odada oynuyorum." derseniz hala güçlü bir tercih sebebidir.)

Motion performansı ne durumda? Bu konuda da tam sınırda bir TV olduğunu söyleyebilirim. Yüksek çözünürlüklü aksiyon oyunlarında (örneğin Uncharted 4) motion performansının görüntüye yetişemediğini fark edebiliyorsunuz. İlk başta bu durum canımı sıktı, ancak şuan alışmış durumdayım, oyundaki kaplamalar milisaniyeler sonrasında düzgün bir şekilde yerine oturuyor, bazı detaylar hareket halindeyken net seçilemiyor.

Genel anlamda, bu TV'ye indirimden 2700 TL verdiğimi düşününce, gayet memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 8000 serisinin hem motion hem de renk yoğunluğu bakımından daha iyi olduğunu biliyorum, ancak bütçem 4000 TL olmadığı için şuanki alışverişim bana paramın karşılığını fazlasıyla verdi. Bu TV'yi 2500 - 3000 TL bütçesi olan PS4 Pro sahiplerine şiddetle öneririm, deneyimlerim bu şekilde, umarım birilerinin işine yarar. :)

Test ettiğim uygulamalar;

- Battlefield 1 (1800p + HDR)
    - Gran Turismo Sport (4K + HDR)
    - Uncharted 4 (1440p + HDR)
    - Netflix (4K + HDR)
    ...
    Bu fiyata alabileceğiniz zaten üç tv var. Sony Xe7005, xe7077 ve Samsung 50mu7000.(xe7005 ve xe7077 aynı tv aslında. Sadece çerçevesi farklı.)Eğer siyahlara çok takıntılı iseniz va panel olan 50mu7000 tavsiye ederim. Ama çok kafaya takmam derseniz xe7077 derim. Çünkü xe7077 siyah performansı dışında daha iyi bir tv.

Bu arada bütçenizi 3800-3900 civarına arttırabilirseniz Samsung 49mu8000 tavsiye ederim. Taş gibi tv dir.
  • PS4 Pro alırım ama 4K TV almam. Nasıl olsa 1080p'de daha iyi grafik ve fps değeri sunacak.
  • ps4 2013 sonu 2014 başı çıkmadı mı ben mi yanlış hatırlıyorum?

ps ömrü 6-7 yıl

ps5 i bekleyeceğim diyen arkadaşlar 2020 ye kadar bekleyceklerse neden 4k tv lre yorum yapıyorlar?

ya neyden bahsettiğinizin farkında değilsiniz ya da yeni tv almaya niyet yok, sallıyorsunuz kusura bakmayın. Bazıları için önemli olabilecek bir topic i bu şekilde kirletmemenizi tercih ederim şahsen.

ne 2020 de çıkacak ps5 e dair bilgi sahibisiniz ne de kullanılacak tvler hakkında!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerwo -- 20 Eylül 2016; 13:58:58 >
  • 1080p de geliştiriciye bağlı olarak daha iyi grafikler ve stock PS4'de olmayan bir kaç görsel ayar olabilecek ve Single oyunlarda fps değerleri daha yüksek olabilecekmiş. Bu arada bunların hepsi olabilecek ama geliştircinin elinde her şey. Yani ilk başta Pro alınıp 4K HDR TV'ler ucuzladığında alınabilir. Bu arada 4K olması dışında HDR desteği olmasına da dikkat etsin alacak olanlar.
  • Ben 4K TV için PS Pro alıcam
  • Bu işi ps5 e bırakacağım. O zamana kadar fiyatlar düşer,bakarız keyfimize.
  • Arkadaşlar 2000 tl ye ps4 pro için tv önerebilir misiniz çok makbule geçer hiç anlamam tv den teşekkür ederim
  • canbey_bjk C kullanıcısına yanıt
    Hocam hz önemli fakat bütün markaların 100hz modelleri 4500 den başlarken philips çok daha ucuzdan başlatıyor. Bize babasının hayrına aynı kaliteyi ucuza elbette vermiyor. Bunun nedeni evet philips in özellikleri aynı fiyattaki tv ler den çok daha iyi ama kalitesiz. En çok şikayet philips den geliyor. Bu nedenle philips ucuza satıyor aynı özellikteki tv yi diğer markalara göre.

Philips tam hatırlamamakla birlikte 6-7 yıl önce TP vision a satıldı. O nedenle eski philips artık yok. Daha kalitesiz tv ler üretiyorlar.

• PS4 Pro için Samsung'un KU7500 4K HDR destekli 49" kavisli TV'sini satın aldım. Bir oyuncu gözüyle kullanıcı deneyimlerimi ve konsol performansını sizlerle paylaşmak istiyorum.

- Öncelikle bilerek 2016 serisinden aldım, çünkü 2017 (misal bu seneki MU7000 modelinde) Active Crystal Color özelliğini bulunmuyor. Yani aynı fiyata alacağınız Samsung MU serisi, KU serisinden çok daha düşük donanımlı bir model, KU serisi Active Crystal Color sayesinde size görüntüde daha geniş bir renk paleti sağlayacaktır.

- Neden kavisli aldım? Vallahi indirimde bu denk geldi, yoksa bir dezavantaj bile diyebilirim, aydınlık bir ortamda ışık yansımasını tam merkeze topluyor ve her açıdan izlediğiniz görüntüye salça oluyor. Onun dışında estetik açıdan düz (flat) panellere göre daha iyi görünüyor, ben odamın tam köşesinde kullandığım için duvarlara tam oturdu.

- Input Lag ne durumda? 4K + HDR oyunlarda dahi 35 ms'i geçmiyor, 1080p çözünürlüklü oyunlarda sabit 20-25 ms arası seyrediyor, bu açıdan tamamen sorunsuz. Multiplayer oyuncusuysanız asla lag derdiniz olmaz.

- Siyahlar nasıl? Panel çerçevesiyle bütünleşecek yakınlıkta gayet iyi bir siyah performansı var. Korku oyunlarında ve karanlık sahnelerde detayları gayet iyi seçebiliyorsunuz. VA panellerin birçoğu zaten "siyah tonu" bakımından başarılı, ben genelde akşam saatleri oyun oynadığım için VA panellerin ışıklar kapalıyken çok daha iyi performans sağladığını duymuştum, bu bakımdan karanlık bir odada son derece güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim.

- Renk yoğunluğu ve parlaklık nasıl? Oyunlarınızı genelde sabah, aydınlık bir odada oynayacaksanız bu TV gibi VA panele sahip bir model tercih etmenizi pek önermem, çünkü karanlık bir oda ile bol ışıklı bir odada sağladığı performans farkı bence bir hayli büyük. IPS panele sahip LG modelleri hem renk paleti hem de parlaklık konusunda Samsung'un 7000 MU, KU serisini sollayacaktır. (IPS panellerin dezavantajına gelirsek de, bu TV'lerin karanlık sahnelerde verdiği yapay siyah tonlarından dolayı genelde çoğu video oyununda arka detayları büyük ölçüde kaçırmanız olasıdır. Yine de "ben oyunlarımı gün ışığında ya da aydınlık bir odada oynuyorum." derseniz hala güçlü bir tercih sebebidir.)

Motion performansı ne durumda? Bu konuda da tam sınırda bir TV olduğunu söyleyebilirim. Yüksek çözünürlüklü aksiyon oyunlarında (örneğin Uncharted 4) motion performansının görüntüye yetişemediğini fark edebiliyorsunuz. İlk başta bu durum canımı sıktı, ancak şuan alışmış durumdayım, oyundaki kaplamalar milisaniyeler sonrasında düzgün bir şekilde yerine oturuyor, bazı detaylar hareket halindeyken net seçilemiyor.

Genel anlamda, bu TV'ye indirimden 2700 TL verdiğimi düşününce, gayet memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 8000 serisinin hem motion hem de renk yoğunluğu bakımından daha iyi olduğunu biliyorum, ancak bütçem 4000 TL olmadığı için şuanki alışverişim bana paramın karşılığını fazlasıyla verdi. Bu TV'yi 2500 - 3000 TL bütçesi olan PS4 Pro sahiplerine şiddetle öneririm, deneyimlerim bu şekilde, umarım birilerinin işine yarar. :)

Test ettiğim uygulamalar;

- Battlefield 1 (1800p + HDR)
    - Gran Turismo Sport (4K + HDR)
    - Uncharted 4 (1440p + HDR)
    - Netflix (4K + HDR)
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oziko -- 1 Ocak 2018; 20:9:25 >

• alırsam sony alırım, ama 55'' tek model var piyasada onunda fiyatı malum... bence insanlar ps4 pro fiyatına bakacaklarına tv fiyatlarına baksınlar.. benim için ps4 pro nun fiyatının maalesef önemi kalmadı..
  • Şimdi biraz 4K ları araştırdım da tam içime sinmediğinden alımı erteliyorum.
    Benim hali hazırda Kdl55hx850 SONY Tv de Panel gerçek 200HZ ve ayrıca 10 bit. Bakıyorum çoğu yeni Tv lerde 8 bit panel olmuş eeee na anladım bu işten ? Dolayısıyla 4K Tv alırken önce bunlara dikkat edin Panel hızı biti önemlidir sonra Ghosting sorunu mu istersin ayrıca başka sorunlar banding sonra DSE dirty screen effect ler ışık sızmlararı yazılımların Android lerin tam oturmamış olması vs.... Ben 4K TV alımını PS5 dönemine denk getiriciem yani 2 sene sonraya o zaman yine SONY nin 10 bit 200 hz belkide daha yüksen Hz li panelli daha canavar TV sini alırım Proda zaten şu an 4K da Yarı Native diyelim ve 30 fps verecek. AMiral bir 4K TV hakkını PS5 ile alır diyorum Son olarak sadece Lag da Ms önemli değildir Oyun performansı için TV nin işlemci ve ar ge ler sonucu mühendisliğinden tutun da bu yukarı saydıklarım hepsi OYUN performansınızı etkilemektedir yani sadece input lag 20 küsür bu tv alınır çok yanlış karar fikirlerimi paylaşim dedim Daha çok kafanıza takılabilecek detaylarda var işte Ekran Nit bazısı 1000 bazısı 400 700 değerlerinde hem Brightnes hem karanlıkta kaç bu nit % değerleri işte gerçek siyahı verme olayından tutun TV de altyazılarda Led teknolojisinden dolayı ekranın aşağısının parlama sorunsalı vs önemli . yada Hdr 10 mu yoksa Dolby nin ki mi vs... Backhlight mı Edge mi ? bunların her biri kendi dalında yüzlerce sayfa detay inceleme performans araştırması incelemesi var ve kafa şişiriyor, Neyse daha çok sular akar diyorum ben bekleyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ps4Pro -- 14 Eylül 2016; 18:19:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

49uh770v Lg modeli iyi midir ? Ps4 ve ps4 pro icin

Hocam TV konusu başlı başına bir ansiklopedi . gerçekten haftalar hatta aylarca araştırmanız lazım kafa patlatmanız lazım bunun için forumda ustalar vardı ALBANİ üstad gibi adamı banlamışlar TV bölümünde yine bilgili arkadaşlar var oraya girerseniz daha faydalı olur LG başlığında yazarsanız. Ama nacizane fikrim kabaca şu . Hiç bir TV kötü değildir. Mesela SONY panellerini Sharp ve LG den alıyor bazı modellerinde artık böyle kaç yıldır. Zaten bilinen 4 marka var her biri kendi dalında farklı özellikleri ile öndeler bazısı görüntü bazısı oyun bazısı yazılım multimedia bazısı sağlamlık vs... Benim sıralamam ise 1.SONY 2.Phillips 3.Samsung 4.Lg Şimdi Fİyat/Performans giriyor işin içine bazısı sırf Amblight için philips alır vs... gibi gibi Ama elektronik şans işi dolayısıyla size bu Tv iyi veya kötü diyemem iyi derim alırsınız sonra bir şey çıkar tüketici mahkemesi vs birde bana beddua . O yüzden TV işindi kimseye iyi yada kötü hele tavsiye işine girmiyorum haddimi aşmış olurum hakikaten uzmanı olmak lazım gerçek anlamda tavsiye için.kendi sıralamamı yazdım o benim marka sıralam sizi yanıltmasın her markanın kendi içinde ürüngamı değişiklik gösterir o yüzden TV bölümüne başlık açıp yada konusuna yazarsanız aha hayırlısı olur sizin için . Son olarak iyinin hep iyisi var herkesin kriterleri farklıdır bana kötü olan size göre iyi gelebilir ama her TV kendi için özellikleri ile iyidir diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ps4Pro -- 14 Eylül 2016; 19:56:22 >

• Merhabalar

Tv modelleri ve input lag değerlerinihttp://www.displaylag.com/display-database/ burdan inceleyebilirsiniz. Faydalı olacağını düşünüyorum. İyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: devcitybg

quote:

Orijinalden alıntı: SerhanUygur

quote:

Orijinalden alıntı: Retradin

Merhabalar

Tv modelleri ve input lag değerlerinihttp://www.displaylag.com/display-database/ burdan inceleyebilirsiniz. Faydalı olacağını düşünüyorum. İyi forumlar

Bu tarz tablolar, tüketicileri daha çok para harcamaya yönelik bir uygulama olarak görüyorum ben :))) yanına Good Bad vs diye yorum yaparak tüketiciyi iğneliyorlar. :))

Benim LG TV nin gecikmesi 64ms ve listede BAD olarak gösteriliyor.

Gel gör ki oyunda ASLA VE ASLA bişey farketmiyorsun. oyun akıyor.

CONTROLLER la oynadığın bir oyunda zaten 15ms latency olsa nolur olmasa nolur. Mouse la Çatır çatır oynayan bi PROGAMER olasan tamam anlayacağım önemli bişey bu ama... PS4 de zaten controller la hen hen bi oraya bi buraya dönerken, 20 ile 60 arasındaki farkı, normal bi oyuncu çok ayırt etmez.

Tabi ne kadar az o kadar iyi ama, fiayt performansa da bakmak lazım .

Sen oyle san hissetmiyorum ne demek ya? Call of Duty gibi hizli online FPS lerde input lag cok onemlidir

Monitorde oynadin mi hic? Oynasan TV yo balkondan atardin..

Online oynayacaklar icin = kesinlikle Monitor tercih edilmeli

Offline singleplayer icin TV

Bu nasıl bir üsluptur dostum biraz sakin ol lütfen.

Monitörüm var hem de güzel bir monitör,
    4K TV'm de var
    FPS de oynuyorum.
    Çok ciddi fragler ve puanlar da alıyorum.
    20 Senedir WOLFENSTEIN dan beri her türlü multiplayer oyunu oynarım. Fps tps strateji ne istersen. yani oyunculuk geçmişim muhtemelen buradaki birçok insandan daha eski ve daha derindir.

Sorun bu değil.

dediğim noktayı iyi anlamak lazım;

TV MONİTÖR karşılaştırması yapmadım herşeyden önce. TV ler arasındaki input lag olayından bahsediyorum.

PROGAMER değilsen, hadi gerçekten pro değilsin ama işini çok ciddiye alan bi oyuncusun diyelim... o zaman biraz fark ettirebilir.

Ama Ortalama ve Ortalama üstü hiçbir oyuncuyu 60 ms input Lag etkilemez. veya 60 la 20 arası farkı hissetmez. Bu bahsettiğim KONSOL OYUNCULUĞU İÇİNDİR: MOUSE LA OYNANAN YANİ PC OYUNCULUĞNDA FARKLI Bİ KONU VAR O BURANIN KONUSU DEĞİL.

Bu yapılan reklamlar falan, normalde oturup günde 1 saat eğlenmek isteyen ortalama bi oyuncuyu da 10 ms lik pahalı modeli almaya zorluyor. onu söylüyorum.

yoksa ne kadar az input lag o kadar iyi tabii ki.

• auslaender kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata alabileceğiniz zaten üç tv var. Sony Xe7005, xe7077 ve Samsung 50mu7000.(xe7005 ve xe7077 aynı tv aslında. Sadece çerçevesi farklı.)Eğer siyahlara çok takıntılı iseniz va panel olan 50mu7000 tavsiye ederim. Ama çok kafaya takmam derseniz xe7077 derim. Çünkü xe7077 siyah performansı dışında daha iyi bir tv.

Bu arada bütçenizi 3800-3900 civarına arttırabilirseniz Samsung 49mu8000 tavsiye ederim. Taş gibi tv dir.
  • Loukas kullanıcısına yanıt
    Hocam 4000 ve üstünde size şu modelleri öneririm tv olarak.

49 inç= Samsung 49mu8000

55inç= Samsung 55mu8000, Samsung 55mu9000, Sony kd-55xe9005, Sony Kd-55xe8505, Sony kd-55xe8577.

Bunlar alabileceğiniz en iyi 4k tv ler. Fiyatları biraz farklılık gösteriyor. Fakat aralarında en iyisi Sony kd-55xe9005 dir. Sonra 55mu9000, 55xe8577,55xe8505, 55mu8000 ve 49mu8000 takip ediyor. Tabi fiyatları da aynı oranda değişiyor. Bütçenize en uygunu hangisiyse onu alın.

Philips e bulaşmayın. Eski philips yok artık. Malzeme kalitesi düşük. Ayrıca çok arıza veriyor bir de üstüne servisi rezalet. Kısacası uzak durun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CollatZ2508

Kesinlikle Sony. Lg RGBW dizilimi kullanıyor. Görüntüler RGB kullanan Sony e göre keskin değil. Kesinlikle Sony alın derim.
    Bende öyle tahmin etmiştim hocam, Sony renk olayında hep efsane oluyor, en keskin/accurate renkler hep sony'de. Bu kadar teçhizatı almamın tek sebebi de bir oyun: God of War.
    Adamlar öyle bir oyun yaparki sana 4k tv + ps4 pro aldırır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEVERseeYOU

Herkese merhabalar bugün veya en geç yarın ps4 pro için acilen 4k tv alacağım. Bütçe 3000-4000₺ tavsiyelerinize ihtiyacım var. Teşekkürler.
    https://urun.n11.com/led-tv/samsung-49mu8000-49-8-serisi-smart-premium-uhd-tv-P249479784
  • PS4 Pro için hangi 4K TV modelini almayı düşünüyorsunuz? 4K TV kullananlarda hangi modeli kullandıklarını belirtirlerse faydalı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redunay -- 20 Ekim 2016; 6:47:09 >

• hz değerleride çok önemli şimdi.. 4k ya genişleyince görüntüler hz lerdede bi ikiye beşe katlama olabilir.. ne kadar samsung lg gibi tv ler bilmemkaç hz li tv leri olsada sony'nin verdiği hz'yi vermiyo.. bunuda en kral fifa'dan biliyorum.. kısacası şuan hem 4k hem hdr hemde hz değerlerinde problem olmayacağını bildiğim tek tv var oda SONY KD55XD8505
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.