Şimdi Ara

Araç yakıt değerleri LPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç haftadır fazla yakıt tüketiyorum.

280 km yol,
    150 km si ortalama 130 km de, bölünmüş, soğuk asfalt yol, yer yer bozuk satıh
    40 km si yokuşlu inişli köy yolu, stabilize toprak yol
    90 km si ise yoğun trafikli, 20 ye yakın kırmızı ışıklı şehir içi.

Lastik ölçülerim 185-65-14 yazlık petlas 515t
    Orjinal ölçüler sanırım 175 60 14

Tüketimim ise 30.62 lt, 10.8 lt /100 km Lpg

Bana çok yüksek gibi geldi. Sizce nasıl? Fazla ise sebebi ne olabilir?

Aracım megane 1 2000 model

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulstriper -- 26 Ağustos 2016; 10:42:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 1.6 motorsa normal bence,ölçümde birazda hata olur.
    bende aynı lastiği kullanıyorum gayet iyi bir seçim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüketimim ise 30.62 lt, 10.8 lt /100 km lpg yazmışsınız ortalama hızınız nedir bunu yaparken, şöyle örnek vereyim 32km/h ortalama hızda şehir içi rahat trafik sayılır ortalama 11lt/100km lpg yakıyor 1.6tam otomatik jetta
  • inceyasar İ kullanıcısına yanıt
    ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Hocam o Tüketim durumu, yukarıda yazdığım 280 km yol için aldığım değerdir, köy yolu, yoğun trafik ve uzun yol karışık.

Ufuk hocam lastiği forumdan araştırarak almıştım, ben de memnunum ama orjinal ölçü olmadığı için fazla yaktırıyor.

• Zamanında 1.9 Dizeli vardı, ne araçlara meydan okurdum hergele ile

Bozuk yol falan da diyorsunuz normal bence de.

• Şıh Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten iyi araba, Egea almayı düşünüyorum ama Egea için de bu arabadan vazgeçmek mantıklı gelmiyor

Eskiden tüketimim aynı yolda 8 lt / 100 km civarıydı

• quote:

Orijinalden alıntı: soulstriper

Hocam gerçekten iyi araba, Egea almayı düşünüyorum ama Egea için de bu arabadan vazgeçmek mantıklı gelmiyor

Eskiden tüketimim aynı yolda 8 lt / 100 km civarıydı

Lpg de ölçüm tutmuyor işte,1.2 euro 5 araç bile 8 litre lpgden fazla yakar o kullanımda.
    Lpg kiti sıralı değilse o başka.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.5 senedir tüketimimi sürekli ölçüyorum, her zaman aynı yerden (opet) gaz alıyorum ve haftada 1 mutlaka bu 280 km yi yapıyorum. Son 3_4 haftadır değerler yüksek

• Motorun bakım zamanı veya LPG sisteminin bakım zamanı gelmiş olabilir.
  • tüketim normal bence bu şartlarda bizim broadway 7.5 8 lt benzin tüketiyor lpg olsaydı 9.5 civarılarında olurdu sizinki de 10.8 yakmış normaldir
  • Tüketim fazla. 2011 model 1.4 polo ile 100 kmde 7.5-8.0 lt civarı lpg tüketiyorum. 9'u mümkün değil geçmez.
  • filtreleri degiştir yaz gunu bu tuketım yuksek
  • leidenfrost L kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir 100km o? Şehirler arası mı şehir içi mi? Şehir dışı benim alfa romeo 156 da 7-8 litre lpg yakıyor. Detay vermeden yorum yapıp konuyu başlatan arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim.

• megane 2 aracım var.aynı yol aynı yük basarsam 9-9.5 litre normal kullanırsam 8 litre yakıyorum.
    Yaz dönemi klima full açık 10 litreyi bulabiliyor.
    Sizin ayar zamanı gelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Nasıl bir 100km o? Şehirler arası mı şehir içi mi? Şehir dışı benim alfa romeo 156 da 7-8 litre lpg yakıyor. Detay vermeden yorum yapıp konuyu başlatan arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim.

Baya şehir içi Şehirdışı zaten bedavaya gidip geliyorum. 6.5 litrelere kadar rahat düşüyor.

Ankarada genelde trafiksiz yolda sakin kullanırım. Çok agresif değilim. Ama en agresif halimle bile 9 litreyi geçirmem zaten mümkün değil. Onun için bu tüketim konularını hep şaşkınlıkla takip ederim. 9-10 litrelik tüketim değerleri çok çok fazla. Hatta 11-12 litreleri görenler var.

Aracın kasası hafif, 1.4 motor ve LPG ile çok iyi uyumlu.

• Filitreleri bi yenilemenizi tavsiye ederim malum köy yolunada giriyormuşsunuz. Benim 1.6 uzun yolda sakin kullanımda 7 litre lpg yakıyorum. 160+ ile gidersem 16 litrede yakıyorum. Yani ayağın gaza nasıl bastığıda önemli ama siz yinede filitreleri yenileyin tüketim düşecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: leidenfrost

quote:

Orijinalden alıntı: FaLCoN^

Baya şehir içi Şehirdışı zaten bedavaya gidip geliyorum. 6.5 litrelere kadar rahat düşüyor.

Ankarada genelde trafiksiz yolda sakin kullanırım. Çok agresif değilim. Ama en agresif halimle bile 9 litreyi geçirmem zaten mümkün değil. Onun için bu tüketim konularını hep şaşkınlıkla takip ederim. 9-10 litrelik tüketim değerleri çok çok fazla. Hatta 11-12 litreleri görenler var.

Aracın kasası hafif, 1.4 motor ve LPG ile çok iyi uyumlu.

Bir aralar ben 15 litre / 100 km ile geziyordum şehir içinde LPG ile. Benzinde de 12'li rakamlar söz konusuydu. Tabii zamanla ateşleme bobinleri, bujiler, VVT kasnağı, LPG enjektörleri gibi parçalar değişti. Ayrıca lastiklere nitrojen bastırdım. Önceden haftada bir de kontrol etsem lastik basıncı düşük olarak illa ki kullanmış oluyordum (28'e kadar düşse, yeterince etkiliyor). Şu anda aynı kullanımda LPG tüketimi dahi 11-12 gibi rakamlara düştü.
    Aracın bakımı bu konuda çok önemli.

Not: Klima açmaktan hiç çekinmem. İçeride sıcaklıyorsam klimayı açarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goodorevil -- 29 Ağustos 2016; 0:34:16 >

• 8lt 9lt lpg şehir içi yakan araçlar turbolu değil ancak kaba hesap 6-7lt benzin yakıyor şehir içi. Vay be...

• quote:

Birkaç haftadır fazla yakıt tüketiyorum.

280 km yol,

Ortalama 130 km hızda benzinli araç 7-8 litreden aşağı yakmaz.
    Yokuşu inişli köy yolunda 9-10 litreden aşağı yakmaz.
    Bol ışıklı yoğun trafikte 9-10 litreden aşağı yakmaz.
    Ortalamaya vurursak yaklaşık 9 litre benzin yapar ve Lpg 10.5-11 litreye gelir. Gayet normal gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

Birkaç haftadır fazla yakıt tüketiyorum.

280 km yol,

Ortalama 130 km hızda benzinli araç 7-8 litreden aşağı yakmaz.
    Yokuşu inişli köy yolunda 9-10 litreden aşağı yakmaz.
    Bol ışıklı yoğun trafikte 9-10 litreden aşağı yakmaz.
    Ortalamaya vurursak yaklaşık 9 litre benzin yapar ve Lpg 10.5-11 litreye gelir. Gayet normal gözüküyor.

bari hepsi demebenim arabam 2 şer litre daha az yakıyorsen reno motorlu araç kullanmadın heralde

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.