Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EkoJR

1 ay ömür biçiyorlar ama 1çift'i 2 ay kullanıyordum.Yırtma kaybetme olayları olmadığı zaman

Benim yüzümden ölme ama

Ne 1 Ay mı para Dayanmaz Be Hacı
  • quote:

1 ay ömür biçiyorlar ama 1çift'i 2 ay kullanıyordum.Yırtma kaybetme olayları olmadığı zaman

Benim yüzümden ölme ama

ben aşırı batma-kaybetme-yırtılma gibi durumlar olmadan 2 ay 10 gün falan kullandım lensi düzgün kullandığın sürece birşey olmaz
  • Ben bu lens işini biraz batırdım.

Arkadaşlar benim sağ gözümde miyop astigmat sol gözümdede miyop var.İkisininde numaraları farklı.Yaklaşık 10 gün önce lens aldım.Lensi aldığım 2. gün sağ gözün lensini düşürdüm.Acele bir işim olduğundan bir kutu daha açtım ve onu taktım.Daha sonra diğer lensi buldum.Ve ikiside aynı kutuda duruyordu.Buraya kadar sorun yoktu fakat geçen gün lenslerin yerlerini karıştırmış olabilirim.Bu sabah deneme yanılma yöntemiyle anlamaya çalıştım fakat pek emin olamadım.Şimdi benim soracağım soru astigmatlı ve astigmatsız lensi birbirinden ayıran birşey var mıdır?Veya bu durumda ne yapmak gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: F.R.I.E.N.D.S

Ben bu lens işini biraz batırdım.

Arkadaşlar benim sağ gözümde miyop astigmat sol gözümdede miyop var.İkisininde numaraları farklı.Yaklaşık 10 gün önce lens aldım.Lensi aldığım 2. gün sağ gözün lensini düşürdüm.Acele bir işim olduğundan bir kutu daha açtım ve onu taktım.Daha sonra diğer lensi buldum.Ve ikiside aynı kutuda duruyordu.Buraya kadar sorun yoktu fakat geçen gün lenslerin yerlerini karıştırmış olabilirim.Bu sabah deneme yanılma yöntemiyle anlamaya çalıştım fakat pek emin olamadım.Şimdi benim soracağım soru astigmatlı ve astigmatsız lensi birbirinden ayıran birşey var mıdır?Veya bu durumda ne yapmak gerekir?

• karanlık bir ortamda ışıklı küçük bir cisme bak. Astigmatlı gözün sanki cisim sallanıyomuş(titriyomuş) gibi görür.

Gözlerim 3 sene önce 0.5 miyoptu ikiside. Final haftaları sağolsun bozdum ikisinide 3 ay önce kontrol ettirdim. 1 derece miyop ikisi de birinde 0.5 diğerinde 0.25 astigmat var. Gözlük takmıyorum alışamadım bi türlü. Lens konusunda ne diyosunuz. Genelde bir yıldan önce verilmiyormuş ama henüz tedaviye gitmediğim için net bi bilgim yok.
  • 3 sene lens kulladıktan sonra 1 sene sadece gözlük kullanarak dinlendirdim. Şimdi 1 seneden beri takıyorum. İlk çift lenslerimde solo care aqua kulladın B&L purevision ile. Sonra Mayıs ayında solisyonum bitince bir de opti free'yi denemek istedim. Daha önceki tecübemde kullanmıştım çok eminim. Ama mayıs ayından beri konjuktrit göz kurluğu gibi sürekli sorunlar yaşıyorum çok az lens kullanabildim. Bir ara yazlıktayım diye kullanmadım falan. Her şeyi değiştirdim defalarca doktora gittim. En son gittiğim doktora dedim lens solisyonu hariç her şeyi değiştirdiğimi. Solisyon alerji yapıyor olabilir dedi. Şimdi onu da değiştirdim. Solo Care Aqua'ya geri döndüm. Bu pazartesiden itibaren lens kullanabileceğim ama ben daha 1 ay kullanmayı düşünmüyorum zaten daha üniversite de başlamadı. Yeni lenslerim J&J. Bu arada bu lensler Türkiye'de her yerde denildiği gibi aylık değil 2 haftalık lenslerdir. Haberiniz olsun. Aranızda benim başıma gelenleri yaşayan oldu mu? Çok korkuyorum 1 ay sonra tekrar sorunlar yaşarım diye

• quote:

Orijinalden alıntı: serserie

karanlık bir ortamda ışıklı küçük bir cisme bak. Astigmatlı gözün sanki cisim sallanıyomuş(titriyomuş) gibi görür.

Gözlerim 3 sene önce 0.5 miyoptu ikiside. Final haftaları sağolsun bozdum ikisinide 3 ay önce kontrol ettirdim. 1 derece miyop ikisi de birinde 0.5 diğerinde 0.25 astigmat var. Gözlük takmıyorum alışamadım bi türlü. Lens konusunda ne diyosunuz. Genelde bir yıldan önce verilmiyormuş ama henüz tedaviye gitmediğim için net bi bilgim yok.

Daha çok emin olabileceğim bir yolu yok mudur?
  • Şimdi biraz dikkatlice inceledim sanki astigmatlı olanlarda 2 tane çizgi var.Diğerinde yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert.1907

quote:

Benim yüzümden ölme ama

ben aşırı batma-kaybetme-yırtılma gibi durumlar olmadan 2 ay 10 gün falan kullandım lensi düzgün kullandığın sürece birşey olmaz

bana da lenslerin aylık olduğu söylenmişti. duruma göre 4-5 gün bazen de 8-10 gözümden çıkarmıyorum çıkarınca da 1-2 gün gözlük kullanmaya çalışıyorum. ilk lensimi takmaya başlayalı 30 gün falan oldu. lensin ömrünün azalması gibi birşey war mı? yoksa gittiği kadar gider mi?

• Sağ göz 2

Sol göz 2,5

Şeffaf Lens kullanıyorum.
  • J&J'de çizgi var.
    Ciba Air Optix'te çizgi var.
    Ciba Air Optix Aqua üzerinde sanırım çizgi yok. Bu çizgiler lensin doğru konumlanmasını sağlıyormuş.

Birde zaten gözünüze taktığınızda bilirsiniz.
    Karıştırmamak için çıkarıp takarken hep aynı gözle başlayın, doğru lens kabı bölmesine yerleştirin. Numarası birbirine daha yakın lens kullanan kişiler var. Onlar için bu bilgi daha da önemli.

quote:

Orijinalden alıntı: F.R.I.E.N.D.S

astigmatlı ve astigmatsız lensi birbirinden ayıran birşey var mıdır?Veya bu durumda ne yapmak gerekir?
  • Arkadaşlar sonunda 3 aylık bekleme sonucunda lenslerim geldi.

Bundan bir ay önce idareten bir çift lens verdiler. Onlarda alphafilcon yazıyor.

Yeni gelenlerde ise balafilcon yazıyor.

Alphafilcon ile balafilcon arasında ne gibi farklar var.
  • arkadaşlar bundan 3 ay önce göz hastenesine kontrole gittim ve gözlük kullanmak istemediğimi söyledim. sol gözüm 1.5 sağ gözüm 2 derece miyopum. ayrıca sağ gözümde 0.5 astigmat var. doktor lens kullan dedi ve ordan hemen bir çift lens verdiler bana. solüsyon olarak da opti free verdiler. ancak lensleri bir hafta kadar anca kullanmama rağmen gözümde kan damarları oluştu ve kullandığım son zamanlarda da çok yanma ve sulanmaya sebep oldu. ben solüsyondan kaynaklı olabilir diye düşündüm. ama opti free den herkes memnun galiba biraz araştırdım. lensleri aldıktan 15 gün falan geçince bir gün lensleri takmak için elime aldım ancak o esnada lens ikiye bölündü. hiçbir darbe almamasına rağmen lens ikiye bölünüp yarısı yere düştü. bu duruma çok şaşırdım. normalde titiz biriyim zaten her gün solüsyonunu değiştiriyordum nasıl böyle bir şey oldu anlamadım ben de. ama sorun şu ki ilk defa lens kullandığım için lensin markasını bilmiyorum. hastanedeyken lensi gözüme takıp sadece içine koyduğum kabı verdiler o kadar. kutusu falan yok o yuzden markası hakkında bir fikrim de yok. yalnız lenslerden birini ışığa tutunca saydam tabaka üzerinde ABC yazıyor. bu şekilde lens kullanan var mı aranızda? pazartesi günü yeni lens siparişi vereceğim. ancak bu durumdan dolayı çok kararsızım. araştırdığıma göre su içeriği fazla olan lenslerin oksijen geçirgenliği de fazla oluyormuş. gözlükçü air optix aqua yı tavsiye etti ama onun su içeriği diğerleriyle kıyaslayınca daha az. ama bu markadan da görüyorum ki çoğu kişi memnun kararsız kaldım. aslında renkli lens de almak istiyorum ama şeffaf mı renkli mi konusunda da kararsızım. renkli alırsam freshlook colorblens alayım diyorum. durumumu anlattım sizce ne yapayım.? benim gibi aranızda lensi ikiye bölünen oldu mu? ve sizce solüsyonu değiştireyim mi? opti free den memnun olmayan var mı aranızda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi razormino -- 6 Eylül 2009; 3:44:46 >

• Selam arkadaşlar. Bende doktara gittikten sonra lens takmayı istiyorum. Senelerdir gözlük kullanıyorum.

Bu lenslerle gece yatabiliyormuyuz?
  • Öyle lensler var. Bilmiyorum ne kadar sağlıklı ne kadar değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mchll

Selam arkadaşlar. Bende doktara gittikten sonra lens takmayı istiyorum. Senelerdir gözlük kullanıyorum.

Lenslerle yatabilirsin istersen ama en güzeli gece yatarken çıkarmak..
    Bütün gün lens tak eve gelince akşam çıkar gözünden lensi gözlüğe geç gözlerini de biraz rahatlatmış olursun..

Ama bazı günler olur mesela lensi çıkaramayacağın ortamlar olur o zaman lensle yatablirsin bi sorun olmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkliali

quote:

Orijinalden alıntı: mchll

Selam arkadaşlar. Bende doktara gittikten sonra lens takmayı istiyorum. Senelerdir gözlük kullanıyorum.

Lenslerle yatabilirsin istersen ama en güzeli gece yatarken çıkarmak..
    Bütün gün lens tak eve gelince akşam çıkar gözünden lensi gözlüğe geç gözlerini de biraz rahatlatmış olursun..

Ama bazı günler olur mesela lensi çıkaramayacağın ortamlar olur o zaman lensle yatablirsin bi sorun olmaz..

Sağol kardeşim. Astiğmat olanlarda lens takabilir mi?

• Excimer laser in fiyatları hakkında bilgisi olan varmı?
  • Astigmat olanlar da lens takabiliyor..0.75 (tam emin değilim) ten az ise normal numaralı lens kullanıyorsunuz( miyop falan da varsa yani) ama 0.75 ten büyüklse astigmatınız o zaman daha özel lensler var bildiğim kadarıyla astigömatlılar için..

Ben 3 senedir lens kullanıyorum...Doktorların söylediğine göre 3 markadan şaşmamak lazım:
    1) CİBA VİSİON
    2)JHONSON&JHONSON
    3)BAUSCH & LOMB

Ben kullandığım bausch lomb dan memnun kalmadım açıkçası.Şu ana kadar kullandığım en iyi lens Ciba Vision_Air Optix..Neden derseniz, air optilerin gaz geçirgenliği oranı yüksek ve bu sayede 6 gün 7 geceye kadar lensinizi hiç çıkarmadan kullanabiliyorsunuz..Her gece çıkarmak çok daha doğru ama sağladığı avantaj ve rahatlık bu özelliği..Fiyatı diğerlerinden biraz daha yüksek belki ama sonuçta göz şakaya gelmez.Ayrıca jhonson&jhonson da da bu özellikte lens var onun da çok iyi olduğunu duydum..Bir de hangi firmaya ait bilmiorum ama 0asis diye bir lens var,dün denemem için bir çift verdi ve air optix ten daha rahat olduğunu söyledi..Kullandığımda sonucu bildiririm..

• selam arkadaşlar fiyatı hakkında bilgi almak istiyorum, devlet ödeme yapıyor mu yani sigortalılarda. bir de gözün parlaklığında bi azalmaya neden oluyor mu yani gözde mat bi görüntüye neden olur mu. ben renksiz numaralı lens kullanmak istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.