Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.677
Cevap
112
Favori
658.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

quote:

Orijinalden alıntı: Kulspruta

Selamlar

2.25(sol) ve 2.50 (sağ)miyop var.Gözlükten kurtulmak istiyorum.

Sorunsuz ve gözü en az rahatsız eden lens ve solisyon ikilisi nedir.Bunlar kişiden kişiye farklılık gösterir ama en revaçta olanları merak ediyorum. Bunların kullanma süresi ve fiyatları hakkındada bilgi verirseniz sevinirim.

Yanıtlayan olursa sevinirim.

Önce bir doktora gidersen daha iyi olur.Bu şekilde hiç bir bilgin olmadan internetten lens alırsan gözün için kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Ek olarak gözlük ve lensin ölçme makineleri ayrı.

Lens için hem doktorlarda hem de optiklerde katalog bulunur.Doktorun yanında beraber seçebilirsin.

Şimdiye kadar 4 farklı şehirdeki doktorlara gittim.1 tanesi Clear64 3 tanesi de Purevision önerdi.

Clear64 ilk kullandığım lens oldu.Orta kalitede denilebilir.İlk 3 aydan sonra 2 yıldır Purevision kullanıyorum yoğunluğu biraz daha fazla diğerlerine göre o yüzden düşme sorunu olmadı hem karada hem suda.Denizde birçok kez gözlüksüz yüzdüm ve hepsinde lens gözümdeydi...

Solüsyon kalitesi olur mu bilmem.Renu kullanıyorum..

Benim diyeceklerim bu kadar farklı tavsiyeler de gelebilir...

• ben de ilk defa lens alacagım doktor acuvue oasys önerdi ama lensmarkette bc:8.60 ı yok 8.40 alsam sorun olurmu yada 8.60 alabilcegim güzel bir lens tavsiye edebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

Antalya'ya tatile gittim.
    Hava çok sıcak olmasına rağmen Ciba'da hiç sorun yaşamadım.
    Yüzme gözlüğü kullanarak denize de girdim.
    Ve 2 gün boyunca da hiç gözümden çıkarmadım.
    Ne bir kızarıklılık ne bir batma hissediyorum.
    Bulanıklılık sorunum tamamen gitti.

Ciba'dan biraz bahsetmek gerekirse,
    öncelikle açık mavi bir rengi var. düşürürseniz görebiliyorsunuz. banyoda düşürdüm ve buldum.
    üzerinde belirsiz bir şekilde Cibavision yazıyor. Dıştan bakınca düz okunuyor.
    ters takarsanız rahatsızlık veriyor. kötü gösteriyor.
    Düzken çanak gibi uçları hafif içe doğru, tersken dışa doğru sivri duruyor. bu şekilde ayırtedemezseniz üzerindeki yazıyada bakabilirsiniz.

çok yumuşak bir lens. yeni kullanacaklar için takmak çıkarmak zor olabilir.

astigmat lensini ilk taktığınızda gözünüze odaklanmazsa kötü batıyor. elle düzeltebilirsiniz.
    astigmat üzerinde sanırım 4 tane çizgi var. bu lensin doğru odaklanmasını sağlıyor.

astigmat lensi de diğeri kadar rahat.

AIR OPTIX AQUA
    Air OPTIX for Astigmatism
    lensinin ikisini de kullanıyorum.
    lens kullanmak isteyenler yada kullandığı lensle sorun yaşayanlar bu lensi denemeden asla lens hakkında karar vermesin.
    Formun bu kısmında diyeceklerim bunlar. Artık pek takip edeceğimi sanmıyorum. Sorusu olanlar PM atarsa memnuniyetle yardımcı olabilirim.

Herkese geçmiş olsun.

aqua alacaktım bende lensmarket'de bulalamıştım. focus night and day ayarında bir lens aldım. Biofinity diye güzel lens ama öyle ahım şahım bişey değilmiş sanki. Aqua dan memnun musun? Ben air optix in normalini kullanmıştım beşpara etmezdi ya. Ya da ben beğenmedim bana uymadı :)

Air Optix'in denemesini çok beğendim. Air Optix Aqua sipariş verdim. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost100

ben de ilk defa lens alacagım doktor acuvue oasys önerdi ama lensmarkette bc:8.60 ı yok 8.40 alsam sorun olurmu yada 8.60 alabilcegim güzel bir lens tavsiye edebilirmisiniz

Bende Ciba'nin DH'deki temsilcisi gibi oldum ama,
    Ciba'da var.
    Bu arada J&J Oasys Toric kullancim. Memnun olmamistim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

Orijinalden alıntı: ghost100

ben de ilk defa lens alacagım doktor acuvue oasys önerdi ama lensmarkette bc:8.60 ı yok 8.40 alsam sorun olurmu yada 8.60 alabilcegim güzel bir lens tavsiye edebilirmisiniz

Bende Ciba'nin DH'deki temsilcisi gibi oldum ama,
    Ciba'da var.
    Bu arada J&J Oasys Toric kullancim. Memnun olmamistim.

cevabın için tşk. focus night day alabilirim o zaman bendede astigmat var aslında ama basta deneme amaclı miyop alcam sadece
  • arkadaşlar şimdi johnson mu ciba vision mu alsam 2,75 miyopum :)
  • merhaba bnm gozlerde mıyop artk gzlk kullanmak ıstmyrm gercı zatn fazla kullanmyrm nyse bende lense gecmek ıstyrum muayne olcam bı kac gn sonra gozlukculerde lensler cok pahalı ınternetten almam sakıncalı olrmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yyasinn

merhaba bnm gozlerde mıyop artk gzlk kullanmak ıstmyrm gercı zatn fazla kullanmyrm nyse bende lense gecmek ıstyrum muayne olcam bı kac gn sonra gozlukculerde lensler cok pahalı ınternetten almam sakıncalı olrmu?

hiç korkma lensmarketten ilk önce deneme iste lens modellerinden sonra hoşuna gideni al ben j%j istedim hoşuma gtti
  • lensi internetten almaya karar verdım ama ılk defa lens kullanacgm onerdıgınz bı marka varmı?
    gozumde hıssetmyecegm
    kuruluk batma gıbı seyler olmasn
    gozde kızarıklık flnda
    bıde ınternetten deneme lensı fln ıstıyeblyomyz?
  • ya beyler ne diyeceğim ben doktora gittim bozuk gözlerim 1.50 fln gözlük dedi lens alalım dedim bende olur dedi astigmat flnda var ama neyse tanıdık doktorda bu gün aradı gelmiş lensler 5 te gidicem fiyatını sordum 170tl dedi bundan önce 1 aylık deneme lensi kullanmıştım parasız doktor zaten akrabadan daha yakın biri bu 170tl lik lens 1 aylıkmıdır yada ne sürelidir ne özelliği vardır neden bu kadar pahalı açıklarmısnız 1 aylık 170tl se benim iş yatar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speed_Passion

ya beyler ne diyeceğim ben doktora gittim bozuk gözlerim 1.50 fln gözlük dedi lens alalım dedim bende olur dedi astigmat flnda var ama neyse tanıdık doktorda bu gün aradı gelmiş lensler 5 te gidicem fiyatını sordum 170tl dedi bundan önce 1 aylık deneme lensi kullanmıştım parasız doktor zaten akrabadan daha yakın biri bu 170tl lik lens 1 aylıkmıdır yada ne sürelidir ne özelliği vardır neden bu kadar pahalı açıklarmısnız 1 aylık 170tl se benim iş yatar
  • Bugün Clear58 Lens ve elegance solüsyon aldım hayatımda ilk defa kullanıyorum, nasıldır kullanan var mı ?
  • Para dışında başka bir engeli var mı bu lensin?Yaşım 16 alabilir miyim ben de şuan gözlük kullanıyorum dışarı çıakrken lens takarım diye?
  • air optix aqua aldım.Deneyeceğim
  • Beyler Bende Air Optix Aqua Düşünüyorum 2 senedir gözlük kulalnıuyorum sadece derslerde takıyorum gözlükleri sağda solda 2 si 1.75 miyop hiç sevmiyorum gözlüğü air optix aqua renksiz almak istiyorum doktora gidicem ama bunlar kaç ay dayanıyor 1 çifti ve ne kadar şuanki fiyatı bir de ben her gece çıkarırım özenli davranırım gözde yanma filan yapmaz dimi
  • kutudan 6 tane çıkıyor..6 günde 1 gözünden çıkar dediler.Ama ben gece uyurken çıkarıyorum.Takıp çıkarırken zorlanmadigim için.Fiyatı 60tl.

Kullanim sürene bağlı ömrü değişir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EkoJR

kutudan 6 tane çıkıyor..6 günde 1 gözünden çıkar dediler.Ama ben gece uyurken çıkarıyorum.Takıp çıkarırken zorlanmadigim için.Fiyatı 60tl.

Kullanim sürene bağlı ömrü değişir.

bende geceleri çıkarırım ortalama 1 çiftin ömrü ne kadar
  • 1 ay ömür biçiyorlar ama 1çift'i 2 ay kullanıyordum.Yırtma kaybetme olayları olmadığı zaman

Benim yüzümden ölme ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EkoJR -- 27 Ağustos 2009; 17:53:23 >
  • gozlukculerde fln lensler cok pahalı internetten almanızı tavsiye edrim
    www.lensmarket.com
    www.lensoptik.com
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.