Şimdi Ara

buzlukta duran et ne kadar dayanır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
107.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • askeriyenin standarlarına göre ömür boyu saklayabilirsin
  • bir kasede yoğurt ye yanında
  • git ye bişi olmaz annem no frosta neler koyuo

kaç ayduruo bilion mu yioruz bişide olmuo

no frosttakileri kafana atsam kafan kırılır taş gibiler
  • quote:

Orjinalden alıntı: hypnosis

çok sağol ama tavuğun ambalajında -18 derecede 1ay muhafaza ediniz gibi bi ibare var son kullanma tarihinide 3 ay filan geçmiş ama hiç buzluktan çıkmadı ya evde birileri olsa hiç bakmadan yiycem ama evde kimse yok zehirlerse yandım

Son kullanma tarihi geçmişse zaten yemeni tavsiye etmem. Tavuktan zehirlenmiş biri olarak uyarmak isterim, hiç iyi bişey değil. Sanırım bu durumda en iyisi, öğrencinin doğal besini olan MAKARNA!

• valla şu an pişiyolar atın ölümü arpadan olsun mantığını kullanınca yemek hiçde zor değil
  • bu konu hakkında bilgi arıyordum konu kapanalı aradan bayağ uzunca bir müddet geçmiş ama merak ettim tavukları yiyen arkadaş iyimi yada zehirlendimiAllah korusun tabide benim tavuğun arasındanda 2 ay geçmiş pişirmeyi düşünüyorumda bilgi bakıyorum...
  • Bana da lazımdı bu bilgi, konu nerdeyse 6 sene önce açılmış, konuyu açanın profilinden baktım, Son giriş tarihi: 3 sa. önce, 6:17:09, adam ölmemiş, afiyetle yiyebilirim ben de. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormleon2

Bana da lazımdı bu bilgi, konu nerdeyse 6 sene önce açılmış, konuyu açanın profilinden baktım, Son giriş tarihi: 3 sa. önce, 6:17:09, adam ölmemiş, afiyetle yiyebilirim ben de. Saygılar.

Sherlock holmes mübarek
  • Cevizli olsun
  • hypnosis kullanıcısına yanıt
    Zehirlenme oldumu hocam?
  • Vay arkadaş konuya bak, valla o gün ciddi ciddi pişirip yedim o eti çokta güzel oldu.
    Tabi bu sizin buzluktaki etin bozuk olabileceği gerçeğini değiştirmiyor
  • -273 derecede 100 yıl saklayabilursiniz hocam
  • arkadaşlar soru bu
    dolabın buzluğunda aldığım gün direk buzluğa attığım ama 5-6 aydır tüketmediğim tavuk ve nomal etler var evde tamtakır olunca aklıma geldiler ama bozulmş olabileceğini düşündüm ve yiyemedim dayanma süreleri hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim yoksa makarnaya devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hypnosis -- 13 Ocak 2007; 20:26:31 >

• tavuk eti 3 ay içerisinde tüketilirse iyi olur. Ancak 5 aya kadar sağlıklıdır, besin değerlerini korur. Kırmızı etin dondurulmuş haldeki muhafazası daha uzun sürelidir. 1 yıl civarında tüketilebilir. Bu arada afiyet olsun.
  • çok sağol ama tavuğun ambalajında -18 derecede 1ay muhafaza ediniz gibi bi ibare var son kullanma tarihinide 3 ay filan geçmiş ama hiç buzluktan çıkmadı ya evde birileri olsa hiç bakmadan yiycem ama evde kimse yok zehirlerse yandım
  • Bu arada zehirlenme belirtileri nedir ?
  • valla şeytan dürtüklüyo ye diye
    birgün boğazım yüzünden ölüceğimi biliyordum
  • quote:

Orjinalden alıntı: [chamur]KiNg

Bu arada zehirlenme belirtileri nedir ?

evet bende öğrenmeliyim lazım olabilir
  • açlıktan öleceğine ye gitsin...
  • no frost bi dolapsa benim bildiğim kadarıyla dondurulmuş ürünler 1 yıl kadaar durabiliyor.(-20 derece civarı)

normal buzlukta 1-2 ay(-10 derece sanırım)

bizim kurban etleri falan no frost dolapta 4-5 ay durur hiç bir şeycikte olmaz.

yalnız bu dediklerim "ŞOKLAMA" yöntemiyle geçerli. yani no frosta atıp super e basıyorsunuz 2-3 saatte kemik gibi oluyor
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.