Şimdi Ara

M8 Alayım mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
4
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun siz hangi renginden aldınız cihazın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de koyu gri sipariş ettim.satıcı imei sormadı.sormadan ben yazayim mi acaba?
  • souza1907 kullanıcısına yanıt
    Dert etmeyin gelsin de... S-off gelir zaten %99.
    Kendiniz imei atarsınız 15 saniyede. Paylaşmayın daha iyi güven olmaz sonra patlar imei vs..

• satıcı yarın sorar merak etmeyin. Ama siz o sormadan vermein imei yi. Bu arda s-off ne demek?
  • evet hocam bugün sordu satıcı verdik gitti.
    telefona imei çakmak için s-off modunda olması gerekiyor galiba.
  • Arkadaşlar bu telefonu 32 gb lık versiyonlarından ben de uzun zamandır almayı düşünüyorum ama herkes gibi benim de çekincelerim var.. Özellikle kullanırken küçük de olsa sorunlarla karşılaşıyor musunuz bunu merak ediyorum. En basitinden "uygulama durduruldu" hataları sıkça geliyor mu, donmalar oluyor mu ? Bu veya bunun gibi sorunlar ? Yoksa her şey stabil mi korkmaya gerek yok mu ? Bir kaç arkadaş bu konuya yazmalı bence..

Daha önce özelden bir kaç arkadaş bulaşma dediler ama fiyat 500 liralara kadar indi..

Şu anda kullandığım Desire 816 maşallah "tık" demedi her şey hala çok stabil çalışıyor. Bu nedenle eğer bu şekilde satın alıp da bunun gibi sorunlarla karşılaşırsam çok üzülürüm. Cevaplarını bekliyorum arkadaşlar.
  • Bu cihazlar republished galiba sıfır değil bilginiz varım , burdan cihaz alıp elinde olan vara bilgi verebilir mi

• Bu ürünü ben dahil olmak üzere 2 kişi aldı. Ama daha telefonlar elimize geçmedi.

• Aliexpresste ki telefonlar orijinal mi şimdi bu paraya? Konuyu takip ediyorum bakalım merakla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

Arkadaşlar bu telefonu 32 gb lık versiyonlarından ben de uzun zamandır almayı düşünüyorum ama herkes gibi benim de çekincelerim var.. Özellikle kullanırken küçük de olsa sorunlarla karşılaşıyor musunuz bunu merak ediyorum. En basitinden "uygulama durduruldu" hataları sıkça geliyor mu, donmalar oluyor mu ? Bu veya bunun gibi sorunlar ? Yoksa her şey stabil mi korkmaya gerek yok mu ? Bir kaç arkadaş bu konuya yazmalı bence..

Daha önce özelden bir kaç arkadaş bulaşma dediler ama fiyat 500 liralara kadar indi..

Şu anda kullandığım Desire 816 maşallah "tık" demedi her şey hala çok stabil çalışıyor. Bu nedenle eğer bu şekilde satın alıp da bunun gibi sorunlarla karşılaşırsam çok üzülürüm. Cevaplarını bekliyorum arkadaşlar.

Hocam m8 kullanmış biri olarak elimden gldiğince yardımcı olmak isterim size.Öncelikle sense arayüzü android in İOS u denilebilecek kadar stabil.Şu ana kadar uzun süreli m8 kullanma imkanım oldu ve evde de 816 var ayriyetten.M8 de 2 yıl içerisinde en fazla 5-6 kez durduruldu hatası aldım o da uygulamanın dandik olmasından ötürü.Android 6.0 dan sonra biraz kasmalar oluyordu o da güç tasarrufu modunda onun dışında yağ gibi akıyordu alet.Tasarımı zaten mükemmel, sesini bilen biliyor bütün htc lerde çok iyi ses.Kısaca alın ve kullanın rahat 2 yıl daha götürür

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ReiCheN

Aliexpresste ki telefonlar orijinal mi şimdi bu paraya? Konuyu takip ediyorum bakalım merakla bekliyorum

Orjinal ama refurbished yani yenilenmiş.Satıcı güvenilir olduğu sürece sıkıntı olmaz.

• Konuyu takip ediyorum hocam. Yine de değişik bir ihtimal gibi geliyor. Alan arkadaşlar cihazları eline ulaştığında burada paylaşırsa bizim içinde fikir olur
  • elbette telefon gelince yazarım size
  • quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

Arkadaşlar bu telefonu 32 gb lık versiyonlarından ben de uzun zamandır almayı düşünüyorum ama herkes gibi benim de çekincelerim var.. Özellikle kullanırken küçük de olsa sorunlarla karşılaşıyor musunuz bunu merak ediyorum. En basitinden "uygulama durduruldu" hataları sıkça geliyor mu, donmalar oluyor mu ? Bu veya bunun gibi sorunlar ? Yoksa her şey stabil mi korkmaya gerek yok mu ? Bir kaç arkadaş bu konuya yazmalı bence..

Hocam m8 kullanmış biri olarak elimden gldiğince yardımcı olmak isterim size.Öncelikle sense arayüzü android in İOS u denilebilecek kadar stabil.Şu ana kadar uzun süreli m8 kullanma imkanım oldu ve evde de 816 var ayriyetten.M8 de 2 yıl içerisinde en fazla 5-6 kez durduruldu hatası aldım o da uygulamanın dandik olmasından ötürü.Android 6.0 dan sonra biraz kasmalar oluyordu o da güç tasarrufu modunda onun dışında yağ gibi akıyordu alet.Tasarımı zaten mükemmel, sesini bilen biliyor bütün htc lerde çok iyi ses.Kısaca alın ve kullanın rahat 2 yıl daha götürür

Yalnız benim M8 olarak yorumladığım bu 32 gb lik ne oldukları belirsiz cihazlar.. Bunlardan mı kullandınız siz de diye soracağım ama 2 yıl kullandım demişsiniz, bunlar taş çatlasın 8-9 aydır piyasada varlar.. Alanlar hangi mağazadan alıyorlar, en çok hangi sorun çıkıyor; bağlantı mı, hoparlör mü, uygulama mı ? Güncelleme pc ile yapılıyormuş galiba, zor mu ? 4G bağlanabilen var mı ? Ekran da sorun çıkıyor mu, dokunmatik hassasiyeti nasıl ?

Bu gibi soruların cevabı önemli; ama asıl referans verilsin.. Şu mağazadan şu dükkandan alın ya da almayın diye..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: clb12

quote:

Yalnız benim M8 olarak yorumladığım bu 32 gb lik ne oldukları belirsiz cihazlar.. Bunlardan mı kullandınız siz de diye soracağım ama 2 yıl kullandım demişsiniz, bunlar taş çatlasın 8-9 aydır piyasada varlar.. Alanlar hangi mağazadan alıyorlar, en çok hangi sorun çıkıyor; bağlantı mı, hoparlör mü, uygulama mı ? Güncelleme pc ile yapılıyormuş galiba, zor mu ? 4G bağlanabilen var mı ? Ekran da sorun çıkıyor mu, dokunmatik hassasiyeti nasıl ?

Bu gibi soruların cevabı önemli; ama asıl referans verilsin.. Şu mağazadan şu dükkandan alın ya da almayın diye..

Hocam sanırım siz yurt dışı modellerden bahsediyorsunuz.Bana almanya dan gelmişti cihaz ve aldığım kişi hnharca kullanmıştı tabiri caizse kasa çizik doluydu.Ama ona rağmen çok iyi bir batarya süresi vardı.Sizin sorunuza gelirsek benim bildiğim güncelleme (sprint, verizon gibi operatör cihazı olmadığı sürece) OTA üzerinden de rahatlıkla yapılabiliyor.İkincisi htc lerde dikkat etmeniz gereken bir noktada hoparlör.Biraz hassas ancak ben diş fırçasıyla ve şarjlı süpürgeyle temizledikten sonra tertemiz oldu eskisinden bile iyi oldu Dokunmatik hassasiyeti bir iPhone değil ancak gayet iyi.Sadece desire da problem oldu bir kez dokunmatik sapıttı onu da garantiden değiştirdiler.Yine uyarmak istediğim bir konu ise telefonun içi çok komplike bir kere açtırdınız ekran kırıldı diyelim allah korusun bir yeri yapılırken diğer yeri bozulabilir örneğin speaker gibi.Teleservice bile zor yapıyor bu telefonları.Kimse htc marka bir telefona bulaşmak istemiyor genellikle.Aliexpress den ise feedback i çok olan bir satıcıyı tercih edin vardı konuda alan biriHatta alanların çoğu türk bir kadındı sanırım satıcı, yanında ekran koruyucu vs ile birlikte veriyordu.

• Benim de çekincem vardı ama aldım 32 gb model birkaç aydır kullanıyorum. Tavsiye ederim. Refurbished illaki ancak fark etmek imkansız ekran kasa vs sıfır.
    32 gb sadece Amerika ancak Amerika'da satılan uluslararası modeller de var. Mesela benimki öyle. Stock ruu exe ile Avrupa romu yükleniyor. Yoksa asla yüklenemezdi. 4g bağlanamıyorum tek sorunum bu ama dert etmiyorum 3g gayet iyi. Sprint, Verizon çıkışlı cihazlarda 3g bile sorun yaşayanlar var düşük hız, bağlantı kopması vs.. Sorunsuz diyen de var. Benim kafam rahat 3g olsun, Rom çeşitliliği olsun. Ancak öyle peynir ekmek fiyatına olanlardan almadım 850 TL verdim pişman değilim.

• Aynen 500 liraya kadar dustu bu telefonlar, 850 liraya olanlar da var mantiken ayni telefon bunlar.. Sanirim aksesuarlar disinda fark yok.. Aslinda 4g sorun degil ya da guncel android surum de ama ilk yazdigim gibi kullanima etki edecek sorunlar olusur mu ki diye dusunuyorum.. Ornegin kamerada bir problem oldu diyelim ne yapacagiz simdi? Bu sekilde satin alan arkadaslarin yorumlarina buradan devam edersek cok memnun olurum.. Tesekkur ederim @gunman233

• Roque_Jn R kullanıcısına yanıt
    En iyisi elden görüp almak veya kündeye gelmeden kapıda teslim kontrollü almak. Geri alıyoruz derler ama almaz, alır ama uzaktan paranı yatırmaz vs.. Güvenli ticaret sistemiyle komisyonu ile açın deyin açmaz çoğu. Ben iyi bir satıcıya denk geldim aldım şansa. Şarj aleti ve kablo orjinal gibi (olmayabilir) ancak kulaklık vs uyduruk çakma. Zaten refurbished ürünlerin yanında orijinal aksesuar beklemeyin. Kulaklığı zevkinize göre düzgün bişey alın zaten orijinal bile olsa gerek yok bence. Şarj için de Quick Charge 2.0 destekli güzel bişey alın (ben Tronsmart aldım çok iyi. Orijinal adaptör ve kablosu bile olsa tırt bunun yanında) bunlar ömür boyu işinizi görür.
    Kısacası m8 çok iyi bir cihaz ses kalitesi hayran bırakıyor üstüne bir de viper4android kurunca.
    Bu arada tüm cihazlar aynı değil. WHL versiyon olursa sıkıntı güncelleme ve rom desteği kısıtlı. UL sürüm denk getirmek lazım Avrupa romu kurulabilen, operatör vs telefonu olmayan model denk getirmek zor. Verizon, att, sprint, harman kardon vs uzak durmak lazım. Veya riske etmeyip 16gb sürüm Avrupa sürüm alın ama onu da bulmak zor nedense hep Amerika 32gb bu refurbished kaynağı. Refurbished deyince fabrika çıkışlı refurbished var, merdiven altı toplayan var, iyi toplayan var kötü toplayan var. Kasası tamam da parçaları sağlam mı, batarya da sıfır mı, çakma batarya mı değil mi...? Var oğlu var. Biraz kumar ama bu fiyata bu cihaz çok iyi her türlü. İki sene götürür. O zamana kadar da htc 10 alırız bu şekilde devam :) Telefona para verilmez gidin tatil yapın, bilgisayar yenileyin vs... Telefon dediğiniz nedir artık eskisi gibi değil dandik cihaz kalmadı hepsi iş görür.

Bu arada dokunmatik lafı geçmiş. Htc ekranı aşırı derecede hassas. Rahatsız edecek neredeyse :) Temperli cam taktım daha iyi oldu aşırı hassas değil artık :) Dot view kılıf düşünülerek bu kadar hassas yapılmış sanıyorum. 3g ile 4 saat kadar ekran süresi alıyorum. Kulaklık ve hoparlör ses kalitesine hayran hayran kullanıyorum. Stock google play edition Veya sense 6.0 romuyla tereyağı gibi kullanıyorum çok akıcı. Anlatmaya gerek yok htc her açıdan kaliteye önem veren bir firma. Önem verdiğim bişey değil ama 4 mp kamerasından bile memnunum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 21 Haziran 2016; 22:12:45 >

• Telefon gümrükten geçti ve şuan izmirde. Büyük ihtimalle yarın veya salı günü gelecek.

• Beklemedeyiz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.