Şimdi Ara

m5a97 hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 8320 işlemcim var daha önce msı 970a-g46 kullanıyordum ve çok fazla yüklenmeme rağmen kartı yaktım.
    yanma sebebi ise cr2 formatlı resimleri lightroom programı ile jpeg e dönüştürdüm %100 ile toplamda tek seferde 1300 adet falandı ve 2 gün sonra pc açılmadı :)

m5a97 de
    ram desteği oc ile 2133mhz
    sata6 sı var
    sonra soğutması bana göre msı ın yaktığım modeline göre daha iyi duruyor
    ve 1.5 yıldır fiyatı aynı 2 tl düştü 1.5 yılda :)
    ayrıca garantisi 3 yıl
    yanılmıyorsam ön panel için usb3 çıkışıda vardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: dipsit54

8320 işlemcim var daha önce msı 970a-g46 kullanıyordum ve çok fazla yüklenmeme rağmen kartı yaktım.
    yanma sebebi ise cr2 formatlı resimleri lightroom programı ile jpeg e dönüştürdüm %100 ile toplamda tek seferde 1300 adet falandı ve 2 gün sonra pc açılmadı :)

m5a97 de
    ram desteği oc ile 2133mhz
    sata6 sı var
    sonra soğutması bana göre msı ın yaktığım modeline göre daha iyi duruyor
    ve 1.5 yıldır fiyatı aynı 2 tl düştü 1.5 yılda :)
    ayrıca garantisi 3 yıl
    yanılmıyorsam ön panel için usb3 çıkışıda vardı.

970A-G46 gibi 140+ watt TDP işlemcileri destekler. 125 watt TDP olan ama çoğu zaman 100 watt altında çeken FX-8320 işlemci ile bunu yakmış olmanız ilginç.

Çok fazla OC yapsanız bile pek olacak bir durum değil. Anakartlarda güç koruması vb var artık. Üretim hatası (kalitesiz üretim) olabilir. Birde AMD kuzey köprüleri genelde ısınır. Eğer OC işini çarpan ile değil HT hızı ile oynayarak yaptıysanız sorun yaratmış olabilir.

M5A97 serisi önermem. Ben de dahil bu anakartlar ile (özellikle EVO) çok fazla dahili sese ve ön panel usb sorunu yaşayan var. Araştırırsan görürsün.

Hemen hemen aynı fiyata Gigabyte 970A-UD3P öneririm. 4+2 yerine 8+2 fazı olan çok daha iyi bir güç devresi vardır.

• melikulupinar kullanıcısına yanıt
    Hocam bende m5a97 R.2 var bahsettiğin ön panel usb3.0 sorunu mevcut inanın anakarttan soğuyor insan ud3p de böyle bir sorun yaşayan görmedim ben onun için onu tavsiye ederim olmadı MSI 990FX gd65 ide düşünebilirsin fiyat bakımından iyi yerde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.