Şimdi Ara

M2 ye gore klima secimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 35m2 odaya normalde 18000btu klima olmasi lazimdi fakat ben 12000btuinveryer taktirdim. İnverter klimalarin kapasitesi yuksek mesela 4000 wata kadar cikiyor fakat olcumlerimde hic bir zaman 1500 wata kadar cikmadi.sormak istedigim konu ise yine 35 m2 lik baska bir odama 9000 lik inverter mi alayim. Sonucta bu klimada 1500 watlara kadar cikacaktir diye dusunuyorum.sanirom odaya gore klima sabit hizli klimalar icin mi onemliydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, klima kapasitesi yapılırken çevresel faktör ve takılacak odanın konumu en önemli etkenlerdir. Odanın cephesi , mt2'si , cam sayısı , içeride oturan kişi sayısı , lamba sayısı gibi faktörlere göre btu hesabı yapılmaktadır.Bulunduğunuz bölgedeki klima servislerinden mutlaka ücretsiz keşif isteyiniz. Aksi halde 9.000btu klima 35 m2 alana takıldığında montaj hatası olarak kabul edilir ve ilk arızasında garanti dışı işlem yapılır. 9.000btu klima maksimum 22 m2 ortama takılabilir.
  • Klima inverter de olsa max kapasiteye göre değil,nominal kapasiteye göre seçilir. Klima ihtiyaç olduğunda max kapasiteye ulaşarak ortamı hızlı şekilde istenen sıcaklığa getirir. Ancak max kapasiteye göre seçtiğinizde klimanın daha yükseltecek kapasitesi olmayacağı için verimsiz olma ihtimali vardır. 9000btu 35 m2 ye kesinlikle olmaz.
  • İste ben de onu diyorum 35m2 odaya 12 binlik taktim 1500 wata kadar cikti .1 saat icinde 300 400 watlara indi.klimanin max degeri olan4000 wat a hic ulasmadi.nominal degerler 9 binlik ve 12 binlikte en dusun aralarinda 100 200 wat oynuor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İZMİR DE 13 M2 ODAYA SADECE YAZLARI KULLANILACAK KLİMA İÇİN KAÇ BTU GEREKİR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.