Şimdi Ara

M2 SSD'nin soğutma bloğu anakartın soğutma bloğuyla çakışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • XPG S70 M2 SSD'nin soğutma bloğu Asus X570-E'nin soğutma bloğuyla çakışıyor. SSD'nin dahili soğutma bloğunu çıkardığımda garantinin devre dışı kalacağı yazıyor. Bunları tasarlayanlar böyle bir durum olacağını akıl edemiyor galiba...

M2 SSD'nin soğutma bloğu anakartın soğutma bloğuyla çakışıyor M2 SSD'nin soğutma bloğu anakartın soğutma bloğuyla çakışıyor M2 SSD'nin soğutma bloğu anakartın soğutma bloğuyla çakışıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Bildiğim kadarıyla x570 lerin kendine ait M2 soğutma blokları olduğu için M2 lerin dahili soğutucusu olmasına gerek yok. Tasarımı da ona göre yapılıyor. Zaten M2 yi takabilmişsin bence bir sorun da teşkil etmiyor güle güle kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atoksavas06 -- 5 Nisan 2021; 2:25:0 >
  • M2 soğutucu olan anakartlar için M2 alınırlen üzerinde soğutucu olmayan modellerden seçmek gerekiyor.

• Ben de aynı anakart ile S50 modelini kullanıyorum. Açıkçası garanti konusunu araştırmadan ben SSD'nin kendi soğutucu bloğunu çıkartmış bulundum. Umarım sorun yaşamam. Artık S50 için destek bile bulamıyorum sitesinde ürün görünmüyor bile. Bir daha zaten XPG'den asla ürün satın almam. Samsung'tan şaşmamak gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Ben de aynı anakart ile S50 modelini kullanıyorum. Açıkçası garanti konusunu araştırmadan ben SSD'nin kendi soğutucu bloğunu çıkartmış bulundum. Umarım sorun yaşamam. Artık S50 için destek bile bulamıyorum sitesinde ürün görünmüyor bile. Bir daha zaten XPG'den asla ürün satın almam. Samsung'tan şaşmamak gerekiyor.

İade edip 980 Pro aldım ben, ama Samsung'ta bu seride bozdu kendini. Eski Pro SSD'ler de 2-bit MLC kullanılırken bunda 3-bit TLC kullanılıyor.

Ayrıca TBW değeri 600TBW, Corsair Mp600'de ve XPG S50'de bu oran 1800TBW. Bu SSD'lerin yeni versiyonu olan MP600 Pro ve S70'de ise 700TBW (hız olarak artmış ama ömrü kısalmış). Yedek disk olarak kullanmak isteyenler için Mp600 ve S50 daha doğru bir tercih.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 5 Nisan 2021; 13:1:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: atoksavas06

Bildiğim kadarıyla x570 lerin kendine ait M2 soğutma blokları olduğu için M2 lerin dahili soğutucusu olmasına gerek yok. Tasarımı da ona göre yapılıyor. Zaten M2 yi takabilmişsin bence bir sorun da teşkil etmiyor güle güle kullan.

Fotoğraflarda pek iyi çekememişim ama SSD'yi takınca anakartın soğutma bloğu maalesef oturmuyordu bu yüzden iade ettim SSD'yi. Teşekkürler iyi dilekleriniz için

• quote:

Orijinalden alıntı: Anjeliqué

M2 soğutucu olan anakartlar için M2 alınırlen üzerinde soğutucu olmayan modellerden seçmek gerekiyor.

Doğru öyle ancak anakart üreticileri daha düzgün tasarımlar yapsa böyle sorunlar olmazdı ama. Baktığım X570 ve B550 anakartlarda tasarım işini bir tek Gigabyte doğru yapabilmiş.

M2 SSD'nin soğutma bloğu anakartın soğutma bloğuyla çakışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 5 Nisan 2021; 13:10:12 >

• Aynı anakart ile Corsair MP600 1TB kullanıyorum bende soğutucuyu sökmek durumunda kaldım. Başka türlü montaj olmuyor.
  • X570 anakartların çoğunda soğutma bloğu var. O yüzden üstüne soğutma takmaya gerek yok. Bazı anakartlar da sadece birinci slotta blok var, ikinci de yok. O zaman lazım. Ama ben de soğutma bloğu olmamasına rağmen 50 dereceyi geçmiyor, en yoğun yükte bile.

• OssiiE kullanıcısına yanıt

Hocam bende MP600 Pro modeli var.

Soğutucuyu söktüm her iki tarafında termal ped çıktı.

Anakartın soğutucu bloğunu kullanacağım için çıkarttım.

SSD üzerinde ki o çift taraflı termal pedleri çıkartmamız mı gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLOCK-19 -- 17 Nisan 2022; 7:39:59 >
  • GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    Anakart bloğunda m.2 slotunda alt ta ve üstte iki tarafta da termal pad oluyor genelde benim anakartta öyleydi.

Hatta üzerinde ki sticker i da söktüm ben sıcaklıkla bozulup şekilden şekile giriyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Anakartın soğutucusunun uç kısmını bük ya da kestir. Ya da nvme nin soğutucusunu çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi anakartlarda sogutucu blogu zaten kendiliginden mevcut. Ssd de olmasi gerekmiyor, x570 tomahawk ta iki adet var. Istersen ssd sogutucusu ile beraber tak, msi larda bu sekilde kolay... Sadece gigabyte düzgün yapmadi tasarimi... B550 tomahawk, gaming edge vs vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 17 Nisan 2022; 13:36:56 >
  • Adamlar bunu uretirken en ust seviye Anakartları alabilecekleri dusunmemislerdir.Cunku en ust seviye Anakartlarda tum M2 Slotları sogutmali geliyor.Bunu alan Alt ve Orta anakarta takar onlarda da zaten sogutma yok direkt sogutmalı kullanır diye duusnmuslerdir.

Bende Z690 Tuf Plus var 4 tanenin 3 u sogutmalı 1i degil 4 tane SSD var sadece 1 inde sogutma var eger hepsi sogutmalı olsa o zaman sogutmaları cıkarmak zorunda kalacaksın.

• Valallahi ben çıkarttım soğutucuyu anakartın bloğunu kullanacağım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.