Şimdi Ara

M.2 SSD'nin vidasini sokemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba itopyadan g2 sistem aldim. M.2 ssd yi sehven yavas slota takmislar. Hizli olana takayim dedim. Oyle bir sikmislarki vidayi sokemedim. Ve yalamaydi iyice yalama oldu. Nasil sokebilirim fotograflar ektedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onu nasıl yalama yapmışlar yahu ? İtopya'ya birisi düzgün iş yapmayı öğretsin. Son vakitlerde adı çok çıkmaya başladı olumsuzluklarla.

Ufak pense / kargaburun varsa onunla deneyin.
  • Bir yöntem var fakat riskli. Maket bıçağı gibi keskin bir bıçakla vida üzerine yeterli derinlikte bir çizik oluşturulursa tornavidanın vidayı kavraması mümkün olacaktır.
  • Sdd nın vidasını nasıl yalama yapmayı becermisler

• tek yol ince demir testeresi ile düz kesik oluşturup düz tornavida ile sök...
  • Ulen sanki şantiyede iskele kuruyorlar da vidaları böyle sonuna kadar sıkıp zorluyorlar. SSD vidası bu oturt yarım tur çevir tamam yani Eğer vidayı açabilme konusunda kendine güvenemiyorsan ve itopya bunu açmak istemez ise bence bir elektronik tamircisine git kardeşim uygun bir fiyata hallet. Benim başıma vida olmasa bile RCA ses kablosunun ucunu jack girişi içinde kırdım adam onu bile çıkarttı. Elektronik tamircileri çözer. Günde 500 vida açıyorlar
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:2:58 >
  • Yanlış vidalamışlar önce o yuvarlak vida anakarta takılıcaktı üstüne ssd küçük vidayla yuvarlak vidanın üstüne sabitlenicekti o yuvarlak vidanın üstünde de vida yuvası var. Yani ssd yuvarlak vidanın altında değil vidanın üstünde slottan anakarta paralel şekilde durması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dribblingmaster -- 24 Ekim 2019; 21:26:56 >
  • Wd40 ile çözülebilir belki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • aşağıdaki videoda başı bozuk ya da yuvası bozuk vida nasıl çıkarılır anlatılıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=XDPz7QiB--U&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miyamoto Musashi -- 24 Ekim 2019; 20:43:6 >
  • Konuyu hortlatmak istemezdim ama Monster bilgisayarım var SSD'yi sökeyim dedim fakat aynı şekilde vidayı yalama yapmışlar ve çok sıkı monte etmişler. Siz nasıl bir çözüm buldunuz?

• sebastian schumacher S kullanıcısına yanıt

yan keski ile sıkıca tutup yavaşça çevir

• shruikan kullanıcısına yanıt

Hayat kurtadın abi kesinlikle işe yarıyor sağolasın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.