Şimdi Ara

LÜTFEN YARDIM EDİNNNNNNN BİLGİSAYAR MONİTÖRE EKRAN VERMİYOR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evde bilgisayarı 6 aydır kullanıyorum Bugün sabah bilgisayarı açtım ve görüntü vermedi bilgisayarım.

ekran kartını söküp anakarttan hdmi bağladım sonuç değişmedi.

Ekran kartını tekrar taktım şimdi.

Sonra bios pilini çıkarıp 10 dk bekledim. Taktım çalışmadı yine.

Monitörler bozuk mu diye laptobumu taktım. Laptop görüntü verdi.

Arkadaşlar lütfen yardım edinnnnnnnnnn.

Bilgisayarım

Asus b450m dragon anakart

Ryzen 5 3600 işlemci

16gm 3200 mhz ram

Asus tuf 3 radeon rx 5700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkevill -- 19 Ocak 2021; 21:15:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ramlerin slota giren sarı kısımlarını okulda kullandığımız silgiyle güzelce temizleyip tekrar takıp deneme yapmanı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: irfan_64

Ramlerin slota giren sarı kısımlarını okulda kullandığımız silgiyle güzelce temizleyip tekrar takıp deneme yapmanı tavsiye ederim.

Teşekkür ederim yarın deneyip tekrar döneceğim

sorun başka ne olabilir? Yazarsanız sevinirm

@irfan_64

• Çalışan bilgisayar bi anda bozuldu şaka gibi ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkevill -- 27 Ocak 2021; 10:29:26 >
  • onboard ekran kartı çıkışına takıyor olabilir misin?

bir de ilk seferde anakart hangi çıkıştan görüntü vereceğini bilemeyebilir. görüntü gelmiyor diye hemen çıkışı değiştirme. tekrar aç pc yi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 17 Ocak 2021; 12:54:54 >
  • @mikail13 @irfan_64

Gelen bip seslerine göre anakartta problem var.

Garantiye göndereceğim incehesaba. Garanti de ne olur sizce??

• mikail13 kullanıcısına yanıt

Yok onboard a değil ekran kartı girişine takıyorum.

• Monitör galiba başka bir monitörde dene komşuda fln varsa al ondan monitör kasaya tak bakalım eğer sorunsuz çalışırsa senin monitör gg
  • Yok monitörler sağlam tv de denedim 2 tane monitörde denedim düzelmedi. Gelen bip sesine göre anakart sorunuymuş garantiye gönderdim. Garanti de ne çıkar ki??

• quote:

Orijinalden alıntı: darkevill

@mikail13 @irfan_64

Gelen bip seslerine göre anakartta problem var.

Garantiye göndereceğim incehesaba. Garanti de ne olur sizce??

Bence incehesaba garantiye göndereceğinize direk asus servis ile iletişime geçip siz servise gönderin.

Siz incehesaba göndereceksiniz, incehesap asusa gönderecek, onlar tekrar geriye gönderecek derken süreç daha da uzayacaktır. Eğer anakartta sorun varsa ya tamir edilir ya da size iade formu verirler sizde aldığınız yere iade edersiniz. Ama her markanın garanti prosedürü farklı. Belki yenisiyle değişiklik bile yapabilirler. En iyisi servisle görüşüp detaylı ve net bilgi alın.

• irfan_64 kullanıcısına yanıt

Ben asusa değil incehesaba vermiştim bile çoktan da iyi ki de incehesaba göndermişim. Ben anakart gönderecektim onlar ekran kartını göndermişler. Vardır bir bildikleri.sizin hatanız olmasa bile kullanıcı hatası diyorlar dediler intenette de ondan korkuyorum. Ve benim aldığım bilgisayar hazır sistem hepsi toplam ödüyorsun. Yani iade olur mu benim ekran kartını aldığım belli bir fiyat yokki. @irfan_64

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.