Çavuş
10 Temmuz 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 0)
Gönderileri

0-200 TL arası PC için oyuncu kulaklığı önerisi

benim bulduğum :https://www.ciceksepeti.com/gamepower-jin-rgb-7.1-surround-gaming-kulaklik-kc6745610

arkadaşlar ASUS TUF 3 RX 5700 marka ekran kartımı incehesaba garantiye gönderdim ve hdmi girişi bozulmuş. Onlarda Asus'a garantiye gönderdiler. Garanti 1 ay tamir için bekletti.5 gün önce Garanti tamir edemediği için yenisini gönderecekmiş denildi.

İLK SORUM: ekran kartı stok sorunu var pandemi döneminde bu yüzden tahmini yeni ekran kartı ne zamana gelir?

İKİNCİ SORUM: ekran kartım üretiliyor mu üretimi yoksa ne olacak ?

SORULARIMA CEVAP VEREN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN.

Arkadaşlar evde bilgisayarı 6 aydır kullanıyorum Bugün sabah bilgisayarı açtım ve görüntü vermedi bilgisayarım.

ekran kartını söküp anakarttan hdmi bağladım sonuç değişmedi.

Ekran kartını tekrar taktım şimdi.

Sonra bios pilini çıkarıp 10 dk bekledim. Taktım çalışmadı yine.

Monitörler bozuk mu diye laptobumu taktım. Laptop görüntü verdi.

Arkadaşlar lütfen yardım edinnnnnnnnnn.

Bilgisayarım

Asus b450m dragon anakart

Ryzen 5 3600 işlemci

16gm 3200 mhz ram

Asus tuf 3 radeon rx 5700

arkadaşlar 2 sorunum var evimde iki bilgisayar var

ilk sorunum : eski bilgisayarımda (laptop:ASUS x550vc model) önceden çalışan avec av-m208 marka mouse eskiden çalıştığı halde şimdi bilgisayara taktığımda mouse aygıt yönetcisinde dahi gözükmüyor ve çalışmıyor ama bu fareyi yeni bilgisayarıma taktığımda çalışıyor .şimdi diyeceksiniz ki usb girişi bozlmuş olabilir ama aynı girişe yeni bilgisiyarımdaki piranha x7 marka fareyi taktığımda çalışıyor

ikinci sorunum: piranha x7 marka fareyi taktığımda ise arada farede takılmalar oluyor takılma dediğim fare imleci hareket ederken 1 saniyeliğine donup sonra ışınlanıyor

YARDIM EDEN ARKADAŞLAR ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Arkadaşlar sharkoon rgb flow kasam var ince şerit 2 tane rgbsinin 14 tane modu bu modların çoğu tek renk acaba ben yeni modlar yapabilir miyim uyguluma ile falan

anakart: asus b450 m dragon

işlemci: r5 3600

ekran kartı: asus tuf3 rx 5700

16gb ram

480 gb adata su630

cougar cgrst 600 watt psu

sistemim bu şekilde

Arkadaşlar kasamın bir önde bir de yanda rgbsi var bu programla ayarlanabilir mi merak ettim. kendi üstünde tuş ile modları var ama ben ayarlamak istiyorum yardım ederseniz sevinirim

kasam:Sharkoon Rgb Flow

pcyi yeni aldım biraz ısınıyordu bir şey fark ettim kasamda 3 önde 1 egzoz 2 tane de yukarıya takmak için an yerleri var ben hazır sistem almıştım 1 tane öne 1 tane arkaya 1 tane de üste takmışlar üstteki fan içeriye üflüyor bu dışarıya üflemez mi normalde?

bir de bu fanı öne mi taksam faydalı olur yoksa yukarı ya mı?

üste takılacaksa üstteki iki bölmenin hangisine takarsam daha faydalı olur?

kasam sharkoon rgb flow
Arkadaşlar Pc yi alalı 2-3 ay oluyor . işlemci sıcaklığına şimdiye kadar hiç bakmamıştım bi bakayım dedim boşta 75 derece oyunda 93 dereceyi buluyordu bunu düşürmek için ne yapmalıyım core performsnce boosttan 3.6 ghz e sabitledim sıcaklıklar boşta 57 derece oyunda 70 derceye kadar düştü ama bu core performance boost işlemciyi tam güçte çalıştırmadığı için işlemciyi uzun vadede yavaşlatır mı ? ve başka nasıl düşürebilirim sıcaklığı ?
pc özellikleri
asus tuf 3 radeon rx 5700
asus b450m dragon
ryzen 5 3600
3200 mhz 16 gb ram
kasa da sharkoon rgb flow
kasamda 3 tane kasa fanı 3 tane ekran kartı fanı 1 tane de işlemci fanı var
Arkadaşlar yeni pc topladım.sıcaklık değeri ekran kartının boşta 43-47 derece fortnite da epic ayarlarda 1080 p 75 82 derece ekran kartı sıcaklığı bağlantı sıcaklığı da 75 90 derece arasında
bu sıcaklık değerleri normal midir
pc özellikleri
asus tuf 3 radeon rx 5700
asus b450m dragon
ryzen 5 3600
3200 mhz 16 gb ram
kasa da sharkoon rgb flow
kasamda 3 tane kasa fanı 3 tane ekran kartı fanı 1 tane de işlemci fanı var
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 57
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 56)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.