Şimdi Ara

LUMIA CİHAZLARA ROM YÜKLEME RESİMLİ ANLATIM (ANA BAŞLIK)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
7
Favori
26.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YÖNETİMDEN RİCAM BU KONUNUN SABİTLENMESİDİR,FORUMDA ŞUAN BENZER BAŞLIK VE RESİMLİ ANLATIM GÖRDÜĞÜM KADARI İLE YOK,
    SABİT KONU OLAMASININ DAHA FAYDALI OLACAĞI KANAATİNDEYİM

Merhaba arkadaşlar, bu başlık altında lumia cihazlarıımız için farklı rom yüklemeyi anlatmaya çalışıcam,
    kısacası turkcell den alınmış lumialara global rom yüklemek,
    gelecek olan 8.1 prewievden orjinale dönmek gibi işlemler yapılabilmektedir,(orjinal romunuz varsa)

oluşabilecek sorunlardan sorumluluk size aittir, son aşamaya kadar telefonunuzu pc ye bağlamayınız

gerekli programlar:
    1. zune
    http://www.zune.net/en-ww/downloadsoftware.htm

2. nokia care suite
    http://www.mirrorcreator.com/files/0HDB8BQ0/

3. navifirm plus v3.2
    http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=212169&t=4&i=1

öncelikle tüm programları eksiksiz kuralım, sonrasında pc dil bölge ayarlarını tamamen ingilizce abd olarak ayarlamamız gerekiyor, en önemli detay bu, eksik olursa kesinlikle işleme başlayamayız, şimdi resimli anlatıma geçiyorum.

bu ayarlardan sonra pc yeniden başlayacak,

2.AŞAMA, NAVİFİRM İLE BİZE LAZIM OLAN ROMU ****

Burada çok dikkat gerekiyor, hatalı rom indirip yüklemeye kalkarsanız, sorumluluk sizdedir,
    ben programda bana lazım olan romu buldum ama linkler pasif durumdaydı, bu durumda 9 lira gibi bir paypal ödemesi ile a dan z ye bütüm cihaz romlarına ulaşabileceğim bir koda sahip oldum.
    indirilen dosyanın C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\ dizinine indiğinden emin olunuz

3. AŞAMA, NOKIA CARE SUITE İLE ROM YÜKLEME

program files klasöründeki nokia care suiteden, ProductSupportToolForStore uygulamasını çalıştırıyoruz,
    açılışta sağl alttan offline mod seçiyoruz,
    sağ üstte no connection seçili olacak, file/ open product tıklayıp gelen ekranda cihaz kodunuzu yazın yada çıkan listeden seçin, ben 1020 için kurulum yaptım benim ürün kodum RM-875 mesela...

bu aşamada, daha önceki işlemleri sorunsuz yaptıysanız hata olmaması gerekir,zira hata alanlar bütün aşamaları en baştan denesin, sol altta progarmming seçeneği şu an aktif olmalıdır, dil gölge ayarı hatalı ise bu seçenek pasif kalıyor, programming den recovery seçeneğini tıklayın
    [simage]http://hizliresim.com/wbO6D8
    [/simage]

bu aşamadan sonra alttaki ekran gelecek
    http://i.hizliresim.com/Kd6B34.png
    burada cihaz henüz takılı olmadan starta tıklayınız
    sonrasında bu ekran gelecek, ilgili adımı aynen uygulayınız
    https://store.donanimhaber.com/01/b5/3a/01b53acdb6aa3dca67aff61feeb8125c.png
    ses kıma ve power tuşuna basılı tutup, titresimden sonra usb den bağlayınız, retry seçeneğinin tıklayınız
    10 dk. içinde işeminiz tamamdır, inşallah yardımcı olabilmişimdir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackdiamond16 -- 2 Nisan 2014; 14:11:12 >

• Yurtdisindan alinma cihazlari turkce yapmak icin de bu yontem kullanilabilir mi?
    Veyaz zaten kurulum asamasinda turkceyi secebiliyor muyuz?
    Niyetim yurtdisindan 1520 getirtmek, ilk kurulimunu ben yapacagim, ama turkce kurulum yapilabiliyor mu en bastan?

Not: Emeginize saglik, bilgilendirici bir yazi olmus. Sayenizde telefonculara bir suru para bayilmaktan kurtulduk.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Yurtdisindan alinma cihazlari turkce yapmak icin de bu yontem kullanilabilir mi?
    Niyetim yurtdisindan 1520 getirtmek, ilk kurulimunu ben yapacagim, ama turkce kurulum yapilabiliyor mu en bastan?

Not: Emeginize saglik, bilgilendirici bir yazi olmus. Sayenizde telefonculara bir suru para bayilmaktan kurtulduk.

Yurtdışında ne kadar 1520

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Yurtdisindan alinma cihazlari turkce yapmak icin de bu yontem kullanilabilir mi?

navifirm içinden konrtrol edip bilgi veriyorum hocam,

LUMIA1520 (rm-937)

size lazım olan yazılım sürümü:
    1028.3534.1334.0001

türkçe variant sürümü:
    RM-937 EURO TR CV BLACK (059V5R7) boyut: 1,52 gb

hocam yapmanız gereken şey detayını verdiğim romu navifirmden indirmek ve konuda anlattığım aşamaları harfiyen uygulamak,

bu başlıkta elimden geldiğince bilgi vermeye ve yardımcı olmaya çalışacağım,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackdiamond16 -- 2 Nisan 2014; 14:28:48 >

• Navifirm ile aslına bakarsanız uğraşmanıza gerek yok ncs en güncel sürümü bulmakta veya daha eski sürümleri de inidirebilmektesiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MR. H

Navifirm ile aslına bakarsanız uğraşmanıza gerek yok ncs en güncel sürümü bulmakta veya daha eski sürümleri de inidirebilmektesiniz.

hocam ben navi ile deneyip olumlu sonuç aldığım için doğrudan bu şekilde anlatım yaptım, bahsettiğiniz şekilde de mümkün tabiki
  • selmand kullanıcısına yanıt
    Almanyada 669 €http://www.mediamarkt.de/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=48353&langId=-3&searchProfile=onlineshop&searchParams=&path=&query=1520
    Amerikada 640$ civarinda.

• Lumia 610 icin türkçe yazilim var mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: fafa1236

Lumia 610 icin türkçe yazilim var mı.

Akşama kontrol edip blgi veririm hocam, şuan işteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond16

quote:

Orijinalden alıntı: fafa1236

Lumia 610 icin türkçe yazilim var mı.

Akşama kontrol edip blgi veririm hocam, şuan işteyim

Teşekkürler, takipteyim.

• fafa1236 F kullanıcısına yanıt
    Hocam 610 için Türkçe rom listede yok

• fafa1236 F kullanıcısına yanıt
    Lumia 900 Türkçe rom var mı acaba? Askerdeyim mobil olduğum için bakamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: rudeboytr

Lumia 900 Türkçe rom var mı acaba? Askerdeyim mobil olduğum için bakamıyorum.

Hocam anladığım kadarı ile Türkiye de satılmayan modellerde Türkçe rom yok

• quote:

Orijinalden alıntı: blackdiamond16

Hocam, ben "Product Support Tool For Store 5.0" içerisinden benim telefonu bulamıyorum (Lumia 1020). Naviden gerekli dosyaları indirdin, ama görmüyor. Sorun ne olabilir acaba?
    Benim yüklediğim CareSuit sürümü "Nokia_Care_Suite_PST_5.0_2013.20.5.3"'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arustamov71 -- 3 Nisan 2014; 13:26:51 >
  • blackdiamond16 kullanıcısına yanıt
    Benimde bildiğim kadarı ile mediamerkt ta satıldı bu cihaz

• arustamov71 kullanıcısına yanıt
    Hocam offline modda açıp open product menüsünden görmesi gerekir, cihaz takılı olmadan yapman lazım

• rudeboytr kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum satılmış olabilir ama mavifirm de tr yazılımı görünmüyor

• yazılım ındırmek ıcın navıfırme grek yok.nokıa care suıte ıle offlıne modda ındırebılırsınız..

anlatım guzel elinize saglık fakat esınlendıgınız kaynaklarıda belırtseydınız keske.. yapmıs oldugunuz anlatımın aynısı daha once google da yerını almıstı.yinede ılgılenmıssınız ellerınıze saglık

burdada tecrube ettıgım bır kac bılgı var yapacak arkadaslara yardımcı olur

http://forum.donanimhaber.com/m_88696510/tm.htm
  • blackdiamond16 kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim :)
    gerçi sattım 900ü 920 aldım ama arkadaşıma turkçeleştirecektim :)

• tituslivius kullanıcısına yanıt
    Hocam olayı çözene kadar epey Bi forum-site dolandım, hatta yabancı forumları da inceledim, birkaç yol denedim ama sadece anlatım yaptığım şekilde halledebildin, baz arkadaşlar gibi başka forumun konusunu copy paste yapmak istemedim, elimden geldiğince bir şeyler yaptım Dh ye ait bir anlatım olsun dedim...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.