Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (845. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.107
Cevap
63
Favori
476.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 843844845846847
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar nokia ailesi, kullandığım lumia 1520 nin batarya ömrünü tamamladığı için orjinal batarya arayışına girdim. İstanbul maltepe deki teleservice ye uğradım ve stoklarında batarya olmadığını söylediler. Cihazı teslim alıp yurt dışına sipariş verildikten sonra geleceğini söylenince işler sarpa sardı. Zira lumia 1520 nin 2 - 3 ay teleservice de kalma durumu ortaya çıktı. Telefonu teslim süresi çok uzun süre olunca teleservice ye bırakmadım. İş başa düştü nette ve kadıköy piyasasında orjinal batarya arayışı başladı ama nafile. Her satıcı sattığı bataryanın orjinal olduğunu ısrarla söylemekte ama esnaf ağzı olduğu bariz belli. Zira orjinal dediği bataryanın ambalajsız poşet içinde olduğunu görünce esnafa hayırlı işler dedim mecburen. Esnafın Nokia 1520 uyumlu batarya demek yerine ısrarla orjinal batarya diye ürün satmak istemesi teleservice ye cihazı teslim etsem mi diye düşündürdü beni ...
    Sizlerin 1520 uyumlu fakat orjinal olmayan batarya deneyiminiz oldu mu? Memnuniyet ve batarya performansını merak ediyorum. Yol gösterici tecrübeye ihtiyacım var ... Saygılar ...

• renkli-türkçe-cinemaskop R kullanıcısına yanıt
    Hocam ben eminonunde değiştirdim bataryayı montajı dahil 60 tl aldılar.telefonuda bıraktan sonra 3 saatte halledip teslim ettiler.ama batarya değişiminden sonra telefon %100 şarj olmuyor %92de falan kalıyor.bunun dışında batarya performansı ilk günkü gibi günü çıkartıyorum rahatlıkla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benimde hem ön cam hem dokunmatik panel gitti, aliexpressden 150TL ye buldum ancak orjinalmidir fikrim yok, türkiyede ucuza satan nereler var biliyor musunuz ?
  • e101065 E kullanıcısına yanıt
    lumia 1520 telefonumda, 7 tane şarkıyı telefonum çalmaz oldu. 80070002 hata kodu diyor. Bu problemin çözümü nedir acaba?
  • İstanbul'da yine piyasada 150-160 civarına bulursunuz.Ama orjinal olucağını sanmıyorum muhtemelen çinden ithal yan sanayi olur.Malum bizim telefonun orjinal parçasını bulmak zor

• Arkadaşlara tafsiyemdir lumia alalı 3 sene oldu devamlı ekranı düşük modda kullanıyorum telefonla işim varsa otomatik alıyorum pil halada değiştirmedim yinede 1.5 gün rahatlıkla çıkartıyor düşük modda bırakın

• Yeni yapı oldukça iyi olmuş (rs 14977) ...

• deliai D kullanıcısına yanıt
    onuryarar O kullanıcısına yanıt
    Bende L1520'yi 28 aydır kullanıyorum. Şarj veya kulaklık soketleri sağlam. Pili de 1,5-2 gün gidiyor. Kablolu kulaklık takarak müzik dinlerim. Şimdilik sorun yok ama çift sim kart takılan cihaz arayışındayım. L1520'yi de video kamera olarak kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.
  • Bugün telefonu sırt üstü düşürdüm :/ Ekran en ufak bir hasar yok ancak dokunmatikte bir sorun oluştu klavye E ve D harfleri basmıyor.bazı durumlarda tamamen sapıtıyor klavye.Bu sorunun çözümü için ekran değişimi mi gerekir ? Telefonu değiştirme zamanı geldi galiba :)
  • Telefon 3 ay arvato teleservicede yatti 100 defa aradim sonunda tamir edip yollamislar aon care olarak arvato teleservise yollayin telefonunuzu...
  • thorismund T kullanıcısına yanıt
    Çok fazla bekletmişler sizi.O kadar süre telefonsuz kalma şansım yok yedekte telefon olmadığı ya gün içinde dışarıda bir servise yaptırıp aynı gün alıcam ya da değiştiricem telefonu :) 1 Batarya 1 ekran değişimi yaptım daha uğraşasım yok yedekte dursun acil durumlar için.
  • 10 ayın 28 de verdiğim 1520 cihazım hala teleservice de :(her aradığımda kendileri de microsoft dan bilgi beklediklerini söylüyorlar ve anladığım kadarıyla değişim kararı çıkmış olan tlf mun dışarıdan gelmesini bekliyorlar. neden siz vermiyorsunuz da beni dışarıya mahkum ediyorsunuz sorusuna ise verilen cevap depomuzda tlf yok oldu :) ..neyse inşallah bu hafta içinde bekliyorum kısmet artık

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

Bende L1520'yi 28 aydır kullanıyorum. Şarj veya kulaklık soketleri sağlam. Pili de 1,5-2 gün gidiyor. Kablolu kulaklık takarak müzik dinlerim. Şimdilik sorun yok ama çift sim kart takılan cihaz arayışındayım. L1520'yi de video kamera olarak kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

geçenler alt mikrofon bozuldu dogu bank gittim kimse telefonum yuzune bakmadı burda bir arkadaş tafsiye etti cep ust diye bir yer orda degiştirdim sorunum giderildi ama 3 gun sonra aynı sorun luks etti yine gittim parçayı değiştirdim bu sefer mikrofon çalıştı ama şarj soketi yarım şarz alıyor olsun diyip yinede boyle kullanıyorum anlıyacagın telefondan vazgeçemiyorum
  • onuryarar O kullanıcısına yanıt
    Birincisi; luks değil nüks; nüks etti tekrarladı anlamında kullanılır.

İkincisi; Genelde 2. elde satıldığında para etmediği için telefoncular uğraşmak istemiyorlar

Üçüncüsü; cihaz arıza çıkarmaya başlarsa yavaş yavaş elden çıkarma veya yedeğe ayırma zamanı gelmiştir.
  • 1520 servisten cevabı geldi para iadesi yapılacakmış :( ..halbuki ben tlf istemiştim oyuna mı getirdiler acaba :)
  • Arkadaşlar, son birkaç günden bu yana telefon takılmalara başladı, sanki birşeyler ters çalışıyor gibi son gelen uygulama güncellemelerinden sonra, doğal olarak ta resetlemelere başladı, insider son sürüm yüklü, L1520. Sizde durum nedir ? Gelsin artık yeni sürüm, ne diyor bizim Donna Sarkar "No new builds today" mi diyor halen
  • arkadaşlar telefonu yanlışlıkla sıfırladık fakat bütün resimler silindi yedekleme hiç yapmadım. telefondaki resimleri nasıl geri getirebilirim. lütfen yardım edin.
  • Eğer onedrive gibi bir bulut uygulamasındada yedeklemediyseniz bildiğim kadarıyle resimleri geri getirmenin bir yolu yok maalesef.

• Bocaboston B kullanıcısına yanıt
    maalesef dostum herhangi bir yedekleme yapmadık. yardımınız için teşekkür ederim.
  • Herkese merhabalar,

Efendim şimdi benim bir dizi problemim baş göstermeye başladı. İlk olarak yazılımsal olduğunu düşündüğüm bir hata ile başlamak istiyorum;

Son güncelleme ile birlikte OS Build: 10.0.14393.576 sürümünü kullanmaktayım. Fakat zannediyorum ki bu güncellemeden sonra başladı ne başladıysa. Bazı uygulamalar artık açılmıyor. Tek tek yazmak gerekirse bunlar; People, Twitter, Weather, Skype, Office uygulamarının tamamı, Finans, Haber, OneNote, Translator ve bununla birlikte ne yaparsam yapayım bir türlü güncellenemeyen Telegram uygulamam mevcut. Bu uygulamaların tamamına yakınının küçük resmi de görünmemekte. Uygulamaya bastığım anda, uygulama açılma animasyonu ile birlikte olduğum yere geri dönüyorum, ana ekransa ana ekrana, menü ise menüye. Buna bir çare bulamadım açıkçası şimdiye kadar. Soft reset denedim filan ama kâr etmedi. Daha evvel başına benzer bir durum gelen var mı acaba?

Diğer mesele de, uygulamalardan herhangi bir bildiri alamıyorum. Yani bildirim geldiğine dair sol üst kısımda bulunan mektup işareti çıkıyor, ancak bildirim çubuğunu aşağı çektiğimde herhangi bir bildirim göremiyorum. Bununla birlikte telefonun zil sesinden başka herhangi bir bildirim sesi alamıyorum. Yani arandığımda telefon çalıyor, buna da şükür, fakat bildirim geldiğinde ses yok. Uygulamalara girdiğimde ise gelen mesajlarım olduğunu fark ediyorum. Doğal olarak bu durum pek çok zorluğu da beraberinde getiriyor.

Yardım edebilirseniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 843844845846847
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.