Şimdi Ara

LPG nin tahtı sallanıyor.Yaşasın CNG! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
249
Cevap
2
Favori
26.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugurozer

cng yi bu ülkede yedirmezler, 5 senedir söylüyorum 50 sene daha söylerim.

devlet halihazır düzende aldığı 10 vergiden vazgeçip neden 3 vergiye razı gelsin birisi çıksın bana söylesin hele hele bizim başımızdakilerin mantığı ile? :)))

ADAM HAKLI BEYLER .d
  • Depo yok depo. Normal lpg tankı hacmideki bir cng tankı 10 lt cng ya alır ya almaz.

Boşuna komplo teorileri üretmeyin. Amerikan devleti 50 milyon dolar ödül koydu ortaya. normal benzin deposu ile aynı alanı kaplayıp en az 3/1 lik enerjiyi üretecek cng saklayacak depo üreticisine vericek bu parayı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Depo yok depo. Normal lpg tankı hacmideki bir cng tankı 10 lt cng ya alır ya almaz.

Boşuna komplo teorileri üretmeyin. Amerikan devleti 50 milyon dolar ödül koydu ortaya. normal benzin deposu ile aynı alanı kaplayıp en az 3/1 lik enerjiyi üretecek cng saklayacak depo üreticisine vericek bu parayı...

nasıl yok depolar yeni teknoloji ile lpg depolarından bile hafif uretiliyor 250 bar basınca rağmen. üstelik depo doldukça hafifliyor, bu fiyatlara gittikten sonra hangi aklıselim e 400 km menzil yetmeyecek? depo ile ilgili değil olay. hoş ben 200 km ye dahi razıyım benim gibi milyonlarca insan razı sen ne diyorsun allah aşkına
  • Bırakın bu işleri ya :D CNG çıksa nolcak devlette keriz degil ya onada bindiricek vergiyi :D benzine devam
  • CNG'li arabalar turbo dizelden bile daha güçlü. Melih sattırmaz ankarada.
  • her araça uygun mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

CNG'li arabalar turbo dizelden bile daha güçlü. Melih sattırmaz ankarada.

nasıl daha güçlü önceki sayfada adamın birisi çekmiyor demiş :(

bende landirenzodan teknik bi arkadaşla konuştum doğalgaz uyumlu omegas modeli dizel gibi sesli çalışıyormuş nedeni cng uyumlu enjektörlermiş.

ben düz lpg taktırmaya karar verdim olurda 2-3 seneye lpg yaygınlaşırsa lpgyi söker atarım :) zaten lpg 2 senede masrafını çıkartmış oluyor benzinle kafa kafaya gelmiş olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

bende landirenzodan teknik bi arkadaşla konuştum doğalgaz uyumlu omegas modeli dizel gibi sesli çalışıyormuş nedeni cng uyumlu enjektörlermiş.

ben düz lpg taktırmaya karar verdim olurda 2-3 seneye lpg yaygınlaşırsa lpgyi söker atarım :) zaten lpg 2 senede masrafını çıkartmış oluyor benzinle kafa kafaya gelmiş olur.

CNG!li otobüsler var ankarada. Gavur gibi basıyor hepsi. Doğalgazın kalorisi benzinden, dizelden daha fazla.

• quote:

quote:

quote:

CNG!li otobüsler var ankarada. Gavur gibi basıyor hepsi. Doğalgazın kalorisi benzinden, dizelden daha fazla.

Dizel yakıt ile bire bir kalorifik değere sahip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

quote:

quote:

quote:

Dizel yakıt ile bire bir kalorifik değere sahip.

Tam bilmiyorum da doğalgazın aktifliği daha fazla dizelden. Metan gazı da var, propan da var. O yüzden çok güçlü diye biliyorum. Dizel sonuçta kompresyonla çalışıyor kayıp enerji var.

• depo bagajda ciddi yer kaplar ve menzil oldukça kısa olur. Ama bu fiyatlara herşeye deger
  • daha güvenli olduğu tartışılırı. lpg 27 bar gibi bi değerde çalışırken. cng 200 gibi birşey istiyordu o yüzden daha teferruatlı bir sisteme ihtiyaç duyuyor.
  • CNG DÖNÜŞÜMLERİ BAŞLADI

0216 471 8 471 SERKAN BEY CEP TELEFONU 0530 640 98 43

MONTAJ YERİ ÜMRANİYE KADOSAN SANAYİ SİTESİNDE

MARKA:GASİTALY (Türkiyede ve bir çok ülkede pazar lideri)

4 SİLİNDİRLİ ARAÇLAR 2500 TL (70 LT TANK) 100 TL OLURSA 500 TL FARK ALIYORLAR
    6 SİLİNDİRLİ ARAÇLAR 4000 TL (70 LT TANK) 100 TL OLURSA 500 TL FARK ALIYORLAR

1.AŞAMA ARACINIZIN FİZİBİLETİSİ

ARACI BENZİNDE Kİ DURUMUNU İNCELİYORLAR(BUJİ VS DEĞİŞTİRİYORLAR)

2.AŞAMA TANK SEÇİMİ

EN UYGUN TANKI SEÇİYORLAR.

3.MONTAJ

1 GÜN SÜRÜYOR

4.AŞAMA ARACI SİZE BİR DEPO CNG İLE TESLİM EDİYORLAR,EVRAKLARINIZI VERİYORLAR(AYNI LPG DEKİ SİSTEM GİBİ, ÖNCE SIZDIRMAZLIĞA GİDİYORSUNUZ,SONRA TÜV E ,SONRA TRAFİKTEN RUHSATINIZA CNG İŞLETTİRİYORSUNUZ.UNUTMAYIN ARACINIZDA CNG İŞLİ DEĞİL İSE HİÇBİRYERDEN GAZ ALAMAZSINIZ.

5.BENZİNE GÖRE %65 LPG YE GÖRE %35 TASARRUF YAPIYORSUNUZ.

CNG KULLANAN BİR DAHA LPG VE BENZİN KULLANMAZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverado -- 25 Şubat 2014; 17:58:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: silverado

CNG DÖNÜŞÜMLERİ BAŞLADI

0216 471 8 471 SERKAN BEY CEP TELEFONU 0530 640 98 43

MONTAJ YERİ ÜMRANİYE KADOSAN SANAYİ SİTESİNDE

MARKA:GASİTALY (Türkiyede ve bir çok ülkede pazar lideri)

4 SİLİNDİRLİ ARAÇLAR 2500 TL (70 LT TANK) 100 TL OLURSA 500 TL FARK ALIYORLAR
    6 SİLİNDİRLİ ARAÇLAR 4000 TL (70 LT TANK) 100 TL OLURSA 500 TL FARK ALIYORLAR

1.AŞAMA ARACINIZIN FİZİBİLETİSİ

ARACI BENZİNDE Kİ DURUMUNU İNCELİYORLAR(BUJİ VS DEĞİŞTİRİYORLAR)

2.AŞAMA TANK SEÇİMİ

EN UYGUN TANKI SEÇİYORLAR.

3.MONTAJ

1 GÜN SÜRÜYOR

4.AŞAMA ARACI SİZE BİR DEPO CNG İLE TESLİM EDİYORLAR,EVRAKLARINIZI VERİYORLAR(AYNI LPG DEKİ SİSTEM GİBİ, ÖNCE SIZDIRMAZLIĞA GİDİYORSUNUZ,SONRA TÜV E ,SONRA TRAFİKTEN RUHSATINIZA CNG İŞLETTİRİYORSUNUZ.UNUTMAYIN ARACINIZDA CNG İŞLİ DEĞİL İSE HİÇBİRYERDEN GAZ ALAMAZSINIZ.

5.BENZİNE GÖRE %65 LPG YE GÖRE %35 TASARRUF YAPIYORSUNUZ.

CNG KULLANAN BİR DAHA LPG VE BENZİN KULLANMAZ

Cng litre fiyati 2.80 nasil % 65 tasarruf ediyoruz? Ayrica 100 litrelik tanki nereye koyuyoruz? Birde cng dolum istasyonu yokki nerde ??

• silverado kullanıcısına yanıt
    ee evde dolum yapabiliyormuyuz peki?
  • Hocam lpg gibi tüm Türkiye'ye yayılır mı sizce CNG? Evetse ne kadar sürer?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babıesrar82 -- 25 Şubat 2014; 18:15:51 >
  • silverado kullanıcısına yanıt
    Peki İstanbul'da dolum yapabileceğimiz neresi var..
  • LPG dönüşümü yapan distiribütörler CNG dolum aparatının 18 bin lira gibi bir bedeli olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca CNG 200Bar'a dayanabilen depolarda saklanmak zorunda.

Bu gerçekten zor bir iş ve bu yakıtın nasıl vergilendirildiğini bilmiyorum.

Eğer böyle ucuz olursa devlet 5TL litre fiyatı olan benzini kime satacak nasıl para toplayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: altrea

LPG dönüşümü yapan distiribütörler CNG dolum aparatının 18 bin lira gibi bir bedeli olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca CNG 200Bar'a dayanabilen depolarda saklanmak zorunda.

Bu gerçekten zor bir iş ve bu yakıtın nasıl vergilendirildiğini bilmiyorum.

Eğer böyle ucuz olursa devlet 5TL litre fiyatı olan benzini kime satacak nasıl para toplayacak..

cng fiyatı da lpg ile eşitlenir, bu ülke insanlarına ucuz yakıt kullanmak haram. isterseniz osurukla çalışan araba yapın, her insan ve ineğe vergi bağlarlar bunlar.
  • 355GTS kullanıcısına yanıt
    Vergisiz hali 2 TL olan benzin 5 TL den satılıyor.

CNG'nin ucuz olması mümkün değil!!!
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.