Şimdi Ara

LPG Kiti Değiştirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, 2004 model Focus'um var. Üzerinde 10 yıl önce taktırdığımız Atiker marka LPG kiti var. Aracımda son 1 yıldır ilk marşlarda çalışmama sorunu var. Uzun uzun marşa basmak zorunda kalıyorum. Benzinle kullanırken sıkıntı yok, direk gazla da hemen çalıştırabiliyorum aracı. Ama normal sıralı şekildeyken ilk marşlarda çalışmıyor. Regülatörde çok hafif bir sızıntı tespit edildi. Manifold'a gaz dolduğu için benzinle birlikte boğuyor haliyle. Ama bu sızıntının uzun parklardan sonra sorun yaratması gerekirken bazen bakkala girip çıktığımda bile arabayı çalıştıramadığım için Usta sadece regülatörden değil bi ihtimal başka sıkıntılar da olabileceğini söyledi. Tabi 10 yıl olduğu için LPG tankı da değişecek. Şimdi hiç uğraşmadan LPG sistemini komple mi değiştirsem diye düşünüyorum. Usta NAZORATİ diye bir marka önerdi siz ne düşünüyorsunuz? Bizim Focus1'lerle en sorunsuz hangi kit çalışır? Tankın da mecburen değişeceğini hesaba katarsak sistemi komple değiştirmeli miyim yoksa regületörü değiştirsem kafi mi?

• Bence önemli olan enjektör hızları.

10 yıl önce ile şimdiki teknoloji arasında illa ki kayda değer bir fark olacaktır.

Sorununuz komple sistemi değiştirmek yerine regülatör ve enjektör değişimi ile de çözülebilir.

İşinde uzman bir LPG merkezine gidip daha detaylı bilgi alın bence.

• Lpg regülatöründen manifolta giden ince siyah bir hortum vardır.Bunun manifolta girişini çıkarın.Hortumun ucuna köpük sıkın.Hava kabarcığı çıkıyorsa regülatörün membranı deliktir.Eskiden regülatör tamir kitleri ile sorun çözülürdü.Şimdi lpg'ciler anlaşmış,regülatörü değiştiriyorlar.60 tl.tamir kiti +işçilik 100 tl'ye bitecek iş, 250-300 tl'ye yapılıyor.Bana göre lpg kitini tümüyle değiştirme.Enjektörleri ve tankı yenile.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.