Şimdi Ara

LPG Kesicilerine Röle Montajı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
12.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Karbüratörlü Bazı araçlarda rölesiz aracın çalışmaması teklemesi vs sorunu oluyor benimde atiker regülatörde böle bir sorun yoktu brc alınca bobin daha büyük olduğu için bobini açamadığından araca lpg gelmiyordu bende kesiceye röle montajı yaptım yapmak isteyen varsa bilgi edine bilirler.Bu yaptığımız işlem sayesinde LPG anahtarımıza binen yükü azaltıp onlarında daha uzun ömürlü olmasınız sağlıyoruz .Toplam Malzeme fiyatı 8 TL soket 5 TL Röle Toplam 13 TL

Malzemeler:
    1 Adet 4 veya 5 Pinli
    1 Adet Röle Soketi ben porselen olanından kullandım daha dayanklı olması açısından internette arayın kolayca bulabilirsiniz.
    elektrik bant yan keski vs el aletleri.

Rölemiz resimde görüldüğü gibi

Bağlantı şemamız

Seramik röle soketimiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaRoN55 -- 20 Mayıs 2014; 10:04:12 >

• röledeki 87a ya bağlı olan uç 87 ye bağlanacak. 87a 30 la röleye enerji verilmediğinde kısa devredir. O zaman aküden gelen + kutup sürekli iletilir.Bu şekilde bağlandığında araç lpgye alınınca tam tersi röle çekilir 87a ile bağlantı kesilir ve iletim olmaz.Bu yüzden 87 ye bağlandığında araç lpgye alınınca röle çekilir 87 ye aküden gelen + iletilmiş olur. Lpg bobinine giden uç 87 ye bağlanacak. Düzeltme yapayım dedim teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi llmkbll -- 5 Eylül 2021; 21:47:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.