Şimdi Ara

LPG alırken ki dalgınlığım ve başıma gelen olay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün Ankara'dan Konya'ya yola çıktıktan sonra gölbaşı çıkışında her zaman gaz aldığım jetpet meramgaz'dan kırmızı ışığı henüz yanmış olan depomu fullemek için girdim. Önümdeki aracın pompayı boşaltmasını bekledim, bi yandan da wc ye gitmek için zıplıyorum sıkıştım :) pompacılar kaynatıyorlar kendi aralarında, deposu dolmuş araçlar pompacıların pompayı çıkarmalarını bekliyorlar... Benden önceki aracın deposu dolarken ekranda en son 30 küsür liralık bir rakam gördüğümü hatırlıyorum. Neyse pompacı o araçtan söktü pompayı benim araca taktı. Ne kadar dedi fulle dedim ve wc ye koştum. WC den döndükten sonra baktım pompada 33.07 yazıyor, yakıt basmayı durdurmuş rakamlar sabit, benim de acelem var. pompadaki anahtarı 1 den 0 a getirdim. içeri girdim karttan LPG nin parası + market alışverişimi çektirdim. Slip'i pompacıya vermek için çıktım. Baktım pompacı hala muhabbette, pompa araca takılı. Adama el ettim geldi söktü pompayı fişi verdim aracı çalıştırıp çıktım istasyondan. Pompa fişini almadım salak gibi. Ana yola çıkınca fark ettim ki lpg ışığım hala kırmızı yanıyor. Dedim heralde şamandıra takılı kaldı. 95km yol gittim tavşançalı mevkine geldiğimde araç bir anda benzine geçip bip bip ötmeye başladı. O an çaktım dalgayı. Benim araca gaz basmamışlar. Ekranda gördüğüm rakam benden önce ki araca aitti. Adam pompayı taktı fakat sıfırlayıp yeni yakıt dolumunu başlatmadı büyük ihtimalle ya da başlattığını sandı.

Hemen hanıma söyledim internete girdi, kredi kartı slipinden istasyonun adını buldu, jetpet sitesine girip bayiyi buldu ve telefonunu aradım. açan olmadı sürekli meşgule düşüyor ya da kimse cevap vermiyor. daha sonra jetpet genel müdürlüğünü aradım. hiç bir şeyden haberi olmayan bir abla çıktı. gölbaşı şubenizin telefonu lazım dedim. 30sn bekletti geri döndü bizde numarası yok dedi. nasıl yaa dedim durumu anlattım bayiye ulaşmam lazım dedim. Siz yardımcı olamaz mısınız dedim şikayetçiyim dedim. Biz bişey yapamayız bayiyle görüşün dedi.

Haybeye ödediğim 33 lira ve boş lpg tankı ile kaldım. Yol üstünde gördüğüm ilk LPG ciye girip kazık fiyattan konyaya götürecek kadar lpg aldım. Dönüşüm 3-4 gün sonra. istasyona uğrayıp durumu anlattığımda kabul etmezlerse ne yapabilirim nasıl iptal edebilirim durumu? Araç kameramda istasyona girdiğim çıktığım kayıtlı. İstasyondan çıktıktan sonra eşime lpg ışığının hala kırmızı yandığını ve herhalde şamandra takıldı dediğim de kayıtlı.
    1
    33 lira umrumda değil ama enayi yerine koyulmak çok canımı sıktı.

Tüm detayları anlattığım için biraz uzun oldu. Okuyan herkese teşekkürler.

• Plakanı vererek aracınıza lpg dolumu yapılıp yapılmadıgını kontrol ettirebilşrsniz.gerekirse k. Kartı silibiyle gidin istasyona.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamera kayıtları

• Ek olarak daha önce benim basıma gelmişti ve ertesi gün plaka vererek kontrol ettirmiştim.

• İki nokta dikkatimi çekti.

Fulle diyorsunuz ama 33 tl gaz alımı size ilginç gelmiyor. İki anahtarı niye 1 den 0 a alıyorsunuz ?

Burdan bir sonuç çıkmaz gibi duruyor. Gecmis olsun. Yakıt dolumu bitmeden pompa baasindan ayrilmamak en iyisi.

• O adamların aksam hesap yaptıklarında çıkmıştır zaten ortaya.
    Dönüşte uğrayın anlatın durumu.

Zaten 30 lira icin kimse gidip hikaye uydurmaz ya orada. Laf anlarlar bence

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

İki nokta dikkatimi çekti.

Fulle diyorsunuz ama 33 tl gaz alımı size ilginç gelmiyor. İki anahtarı niye 1 den 0 a alıyorsunuz ?

Burdan bir sonuç çıkmaz gibi duruyor. Gecmis olsun. Yakıt dolumu bitmeden pompa baasindan ayrilmamak en iyisi.

Depoyu fullemeye girdiğimde aracımın son fullemeden itibaren 155km yol gittiğini gördüm km saatinde. İStasyon gazı 1.97 den satıyordu. 33 liraya 16 litre gaz basılmış. Aracım ortalama 9-10 litre yaktığı için zaten o kadara fulleneceğini tahmin ediyordum o yüzden hiç kıllanmadım 33 tl ye dolduğunu görünce.

Anahtarı 1 den 0 almamın sebebi, bazı pompalar depo dolduktan sonra çok yavaş da olsa 10-15sn de bir 2-3 kuruş gaz basmaya devam ediyor. Daha önce başıma geldi. pompacı ortada yok depo dolmuş, ben içerden ekranda okuduğum rakamı çektiriyorum, aracın başına gidiyorum o ne pompa 30 kuruş daha gaz basmış. Ara ki pompacıya vermek için 30 kuruş bulasın. Bunu yaşamamak için pompayı kapatıyorum böyle bir durumda.

• Gecenlerde benimde basima benzer bi olay geldi fakat magdur karsi tarafti lpg yi fulledim genelde 72 tl civari tutardi neyse kartla odemek uzere iceri gittim plakayi soyleyip karti verdim sonra araca binerken slipi atmadan kontrol ettim birde baktimki 25 tl cekilmis fakat depo full hemen geri dondum megerse makine takilmis adam elini vurana kadar 72 yi gorduk :D

• ilteris_ kullanıcısına yanıt
    Enayi yerine konulmamışsınız ki bu olayda.
    Pompacılarda sizin gibi dikkatsizlik yapmış ve almadığınız yakıt karşılığı 30 TL kaybınız olmuş sadece. Ancak durumu anlattığınızda size inanmayıp, biz gazı verdik siz farkında değilsiniz muhabbeti yapıyorlarsa işte o zaman kurum olarak 30 tL için imaj zedelemeyi göze alıyorlar demektir. Açıkçası ben sırf yaptığınız telefon muhabbetleri sonucu elinizin boş kalması durumundan dolayı bile bu akaryakıt markasından alışveriş yapmam zorunlu olmadıkça. Ne demek ya bayiinin nosunu bilmemek.
  • Depo 33 tlmi doluyor geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Kamera kayıtları

Pompada öndeki aracı beklememek için geri geri yanaşmıştım pompaya. Düz yanaşsaydım pompadaki rakam hareketlerini bile okuyabilirdim belki kameradan full hd + geniş açı.
  • Hocam sizin pompaya müdahale hakkınız var mı?
    Başta bunu oöğrenin sesinizi de çok yükseltmeyin bu yüzden sizi dava bile edebilirler. 33 lira size bir ders veya anı olarak kalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: prens3370

Depo 33 tlmi doluyor geçmiş olsun

Üst mesajda açıkladım durumu

Depoyu fullemeye girdiğimde aracımın son fullemeden itibaren 155km yol gittiğini gördüm km saatinde. İStasyon gazı 1.97 den satıyordu. 33 liraya 16 litre gaz basılmış. Aracım ortalama 9-10 litre yaktığı için zaten o kadara fulleneceğini tahmin ediyordum o yüzden hiç kıllanmadım 33 tl ye dolduğunu görünce.

LPG tankım 28 litre alıyor. depo %45 düştüğü zaman kırmızı yanıyor. Kırmızı yeni yanmıştı, Ankara çıkışında gaz çok ucuz, taşraya geçtiğiniz anda fiyat 40-50 kuruş fırlıyor o yüzden yarım olan depomu fullerim her zaman yola çıkmadan.B
  • batkent B kullanıcısına yanıt
    Pompacı orda gidip muhabbete dalmayacak o zaman. 0 derece havada paltosuz bi şekilde onun keyfini bekleyemem ben. Baktım adam ortada yok gaz akışını kesip bi an önce akaryakıtı ödemek için pompadaki anahtarı 1 den 0a çevirdim bunu yapmak için Einstein olmaya gerek yok.
  • hakeerus H kullanıcısına yanıt
    Bende pompacının kazara güvenlik için pompaya okuttukları manyetik şeyi okutamadığı için yakıt vermediğini düşünüyorum. O da benim gibi ekrandaki rakama aldandı belki de. Benim enayi yerine konduğumu düşündüren şey telefonda kendime muhattap bulamamak oldu.
  • ilteris_ kullanıcısına yanıt
    normalde hangi plakaya ne verildiği o plakayı yazdıkları alette fişe basılır ama gün sonunda toplanır. yani 3 4 gün sonra o fişleri aramak isterlerse durum ortaya çıkar tabi.ama zor gibi.ya da slipi verdiğiniz pompacıdan o gün fazla çıktıysa ve bunu da insanlık yapıp söylerlerse yine alırsınız.
  • Bence istemeyerek olmuştur bazen pompayı açıp gidiyorlar dolum başlamıyor,tesadüf olmuş bence .
    deponuz kaç litrede doluyor piknik tüpümü var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

Bence istemeyerek olmuştur bazen pompayı açıp gidiyorlar dolum başlamıyor,tesadüf olmuş bence .
    deponuz kaç litrede doluyor piknik tüpümü var.

Hocam depo simit tank, Düzgün ayarlı bir LPG pompasında boş tank 28.5 litre alıyor. Genelde şehir içinde 160-170 km yol yapınca kırmızı yanıyor. Uzun yola çıkacağım için, şehir içinde 2.03 e satılan gazı şehir dışında 2.50 den almamak için çıkarken yarım depoyu fulleyim dedim. Kırmızı ışık erken yanıyor benim Prins kitin göstergesinde. Ben de orda kırmızı görünce moralim bozuluyor kırmızı yanar yanmaz fullerim genelde :) Ortalama 15-18 litre arası alıyorum kırmızı yanar yanmaz pompaya girersem. Meramgaz sürekli gaz aldığım bir yer, doğrudan dağıtıcı firma oldukları için çok ucuza satıyolar 1.97 idi aldığım yerde fiyat. Ankara'da bilindik istasyonlar 2.29 dan veriyor şu anda gazı.

Bakalım önce pompacıyla, sonra da istasyonla konuşacağım dönüşte. Bende şehven olduğunu düşünüyorum, artık insanlık yapıp durumu kabul edip bana 33 liralık gaz verirlerse ne ala, teşekkür ederim dürüstlüklerini de burda anlatırım. İnat edip işi yokuşa sürerlerse donanım haberin gücü ile tehdit ederim :)

• 2012 de Aynı olay Pınarbası / Kayseride başıma geldi,kırmızı yanıyordu cektım pompacıya fullu dedım fulludi 65 tl verdım,kontagı çevirdim baktım ki hala kırmızı yanıryor pompacıya gazı basmamışsın dedim.pardon abi.dedi bu sefer gaz bastı, pompacıya dedim plaka 07 olduguna bakma bende Kayseriliyim dedim.
    Kısacası Uyanık olun
  • firmanın prestiji mi var sanki de kaybetsin. bayiilerinin telefonu bile yokmuş.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.