Şimdi Ara

Lost tan ne anladınız ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Jacob ne iş yapar onu da çözemedim.
    Sonunda neden kiliseye gittiler onu da çözemedim.
    Valla bi cacık anlamadım ama izlettiriyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5.sezon 6.bölümdeyim bir ada var oraya tesadufen giden geri dönmek istemeyenler ölmüyor ölümsüz oluyor richard alpert örneği gibi adadan kaçan ve geri dönenler ölüyor lanetleniyor gibi birşey jack kate sayid adadan kaçtıktan sonra ada bugta kalıyor adadan giden ve geri gelenler ölüyor charlotte ta olduğu gibi dizi bana göre supernatural inception kırması bir dizi ama izleyiyor desmond locke sayid için izliyorum sırf merak ettim siyah dumanı falan google yazdım jacop muş sanırım önceden insan mış cisimlerin yerlerini düşünce gücüyle hareket ettiriyormuş sonradan elektomanyetik çarpışma sonucu karaduman olmuş bu diziyi yapanlar kafadan kırıkmış onu anladım deli saçması bir diziye bağladılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Sánchez

Sayılar ne alaka hâlâ anlayamadım.

Sayılar bölümünü son sezonda Locke ile Sawyer bir mağaraya giriyordu orda açıklanmıştı, imkanın varsa bul izle olayı hemen kaparsın sayıların anlamını.

• quote:

Orijinalden alıntı: Megadeth

quote:

Sayılar bölümünü son sezonda Locke ile Sawyer bir mağaraya giriyordu orda açıklanmıştı, imkanın varsa bul izle olayı hemen kaparsın sayıların anlamını.

Orayı hatırlıyorum. Numaraları aciklamiyordu ki. Sadece sayılar isimlere karşılıktı. 23 - Jack Shapperd 'di mesela. Yine bir daha izliyim orayı

• LOST'u Star Wars'a benzetirim hep..

Siyah Duman Karanlık tarafı temsil ediyor. Jacop ise dengeyi. Siyah Duman , Jacop öldürüp adada ki dengeyi bozuyor. Sonra Jacop , kendi varisini seçip Karanlık tarafı yok etmesini tembihliyor. Jack de siyah dumanı imha edip tekrar ada ya dengeyi geri getiriyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Megadeth

quote:

Orayı hatırlıyorum. Numaraları aciklamiyordu ki. Sadece sayılar isimlere karşılıktı. 23 - Jack Shapperd 'di mesela. Yine bir daha izliyim orayı

Ha sen niye mesela 23 Jack diyorsan onu ben de bilmiyorum açıklamışlarsa da hatırlamıyorum.

• Zaman kaybı. İzlemeyin. Her bölüm yeni bir sır peydahlayıp, hiçbirini açıklamayıp sonunda da daşşağ bağladılar.
  • o sayılarla sayısal loto oynayacağım eğer çıkarsa buradaki herkese bin lira
  • O mağarada çok fazla sayı ve isim vardı. Onların her biri Jacob'ın yerine geçmeye aday ve listede rastegele numara almışlar. Mesela şu an bir liste yapsak 1-, 2-, 3- şeklinde sıralama yaparız ya, onunla aynı hesap. Neyse, o mağarada çoğu isim elenmişti ve geriye kalanlar 4-8-15-16-23-42 numaralı kişilerdi. Yani ana karekterler. Hatta Black Smoke Locke'ın kılığına girip Locke'ın adının üstünü çiziyordu. Bildiğiniz gibi geriye kalan adaylar(Locke, Jack, Sun&Jin, Sawyer, Kate, Hurley) Jacob tarafından adaya kasten getirilmişti. Bu numaraları da her fırsatta kullanmaları da heyecan yaratmaktan başka birşey değildi bence.
  • diziyi bitirdim ama hala ilk uçak düştüğünde gerçekten de ölmüşler miydi anlamadım
  • Her şey bağlantılı her şey gizemli.Özet bu

Güzel dizi ama bazı şeyler aşırı saçma ve açıklanmıyor.Örnek olarak black smoke un ekoyu öldürmesi.

Bu arada bana göre en güzel ve efsane sahnesi "Not Penny's Boat"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slim Charles -- 13 Mayıs 2014; 0:53:30 >
  • Bu dizide böyle bir şeydi. Her izlediğimiz veya yaptığımız şeyde doğal olarak bir anlam arıyorduk. Ama lost bize her zaman anlamaya çalışmanın her şeye açıklama aramanın anlamsız olduğunu öğretti!:D bazı şeyler olur...

Yine duygulandım lan :(

• quote:

Orijinalden alıntı: tolga509

LOST'u Star Wars'a benzetirim hep..

Siyah Duman Karanlık tarafı temsil ediyor. Jacop ise dengeyi. Siyah Duman , Jacop öldürüp adada ki dengeyi bozuyor. Sonra Jacop , kendi varisini seçip Karanlık tarafı yok etmesini tembihliyor. Jack de siyah dumanı imha edip tekrar ada ya dengeyi geri getiriyor.

Efsane açıklama olmuş
  • 4. Sezon ortalarinda birakmistim diziyi yayinlandigi donem bir daha da izleyemedim sonra :(

• quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

fantastik bir dizi işte.severim

mistik bir ada.son sezon da jackin o son saniyelerde gözünün önünden geçen hayali olaylar..kilisede toplanan herkes aslında jack'ten önce veya sonra ölenler.hep birlikte ışığa gidiyorlar..orası kötüydü evet dine bağlamasalardı iyiydi

özetle;anlamam gereken şeyleri anladım yeterli..

Jack diğerlerini tanımıyor ki nasıl oluyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: X@ndeR

jj den adam olmayacağını.

JJ ki hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Dizi aslında bazen çok abartıldı.Çok fazla gizem yaratıldı.Cevaplar bulmak zor oldu.Ne zaman gizemler azaldı,sorular arttı,o zaman kötülenmeye başlandı dizi.Sonuda o kadarkötü değildi.

Örnek vermem gerekirse,echo diye bir zenci duman tarafından öldürülmüştü.Öldürülme sebebi o dönemde yakın birini kaybettiği için diziden ayrılmıştı.Millet bunu esrarengiz bir olay olarak görmüşlerdi.Adam daha sonrada diziye dönmedi.Cevabını aramaya çalıştılar hep.Ama bunlara cevab bulamazsınız.
    Bir süre sonra dizideki kamera hataları bile,dizinin gizemi sayılma başlandı.Senaristler dizinin akışına göre sürekli bir gizem oluşturdular ve bunların bir çoğunun cevabını onlarda bilmiyordu.Sonuç böyle olunca dizi tam anlaşılamadan bitti.:)

Hocam yaptıkları iş kolay değil ki illa ki olur hatalar ne biliyim ya bütün sahnelerin hepsi gözümün önünde ama genel olarak bir sonuç çıkaramıyorum.

• 22. bölümdeyim bir dolaplar dönüyor ama :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • His Name is King kullanıcısına yanıt
    Dizideki gizemleri atıp,oyuncuların birbirleriyle olan ilişkilerine odaklanırsan daha kolay sonuç çıkarırsın.
  • O zamanlar bir lost çılgınlığı vardı herkes lost lost der başka bişey demezdi face de orada burada lost izliyor bilmemne yazıları ..Bir gün komşudan harici disk aldım güzel filmler var al bak demişti kurcalarken lost'u gördüm ulan nedir bu lanet dizi bi bakayım diye 1.sezon 1.bölümü açtım konusu nedir ne oluyor bi bakayım dedim başladı hadi 5 dakika daha hadi 10 dakika daha ulan vaybe hadiya falan filan derken 2-3 günde komple sezonu bitirmiştim..

Dürüst olmak gerekirse çok bir şey anlamadım anlamak içinde çok kasmadım kendimi dizi izlemeye lost ile başlamıştım ama hala bu diziyi izlerkenki heyecanı-gerilimi-korkuyu-gizemi vs vs hiç bir dizide bulamadım bambaşka bir tadı vardı gerçekten bu dizinin fırsatım olsa hiç sıkılmadan yine izlerim baştan sona
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.